Τι ακούω απόψε ...

Επηρεασμένος από την ταινία Ευτυχία που είδα χθες, (ξανα)ακούω τον Μανόλη και την Αννούλα με live Καλδάρα... Ταινία "Περιφρόνα με γλυκιά μου" Κλακ Φιλμς 1965.

 
@ARETARA Οσο κι αν συμπαθω τον Ξανθοπουλο, οσο κι αν απολαμβανω τα αθλια μελο στα οποια επαιξε (για λογους που εχω αναλυσει αλλου μεσα στο φορουμ) τα τραγουδια των ταινιων του δεν τα αντεχω ουτε για μια στιγμη. :)
Και ο τιτλος Περιφρονα με γλυκια μου.....Χαχαχα!
 
Αγαπημένο μου κομμάτι!

@LadyNaty Παρομοίως και για μένα! :)

Αυτό και τα δύο παρακάτω τραγούδια είναι για μένα τα πιο αγαπημένα. :



Εντάξει, το ξέρω ότι δεν είναι τραγούδια για να τα ακούς πρωί πρωί :lol: καθώς είναι ερωτιαρικα όπως λένε. Εκτός και αν είσαι αυτό.. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Επηρεασμένος από την ταινία Ευτυχία που είδα χθες, (ξανα)ακούω τον Μανόλη και την Αννούλα με live Καλδάρα... Ταινία "Περιφρόνα με γλυκιά μου" Κλακ Φιλμς 1965.

Kαλη ή ευτυχία αξίζει να την δω έρχεται στις 16 γεναρη!
 
Kαλη ή ευτυχία αξίζει να την δω έρχεται στις 16 γεναρη!

Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για αξιοπρεπέστατη ταινία, που όμως περισσότερη εντύπωση μου έκανε η νεαρή Ευτυχία (Κάτια Γκουλιώνη) από την ώριμη (Καρυοφυλλιά Καραραμπέτη), με την έννοια ότι η πρώτη "μπαίνει" πιο πειστικά στο πνεύμα του προσώπου που ενσαρκώνει.
 
IMG_20200106_0001.jpg'
υπέροχη Σάντρα...το όνειρο κάθε αγοριού στα '80ς...ήταν παντρεμένη με το ιερό τέρας των '80ς Michel Cretu τώρα νομίζω είναι χωρισμένη...το cd το έχω λιώσει φυσικά....
 
Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για αξιοπρεπέστατη ταινία, που όμως περισσότερη εντύπωση μου έκανε η νεαρή Ευτυχία (Κάτια Γκουλιώνη) από την ώριμη (Καρυοφυλλιά Καραραμπέτη), με την έννοια ότι η πρώτη "μπαίνει" πιο πειστικά στο πνεύμα του προσώπου που ενσαρκώνει.
Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για αξιοπρεπέστατη ταινία, που όμως περισσότερη εντύπωση μου έκανε η νεαρή Ευτυχία (Κάτια Γκουλιώνη) από την ώριμη (Καρυοφυλλιά Καραραμπέτη), με την έννοια ότι η πρώτη "μπαίνει" πιο πειστικά στο πνεύμα του προσώπου που ενσαρκώνει.
Θα πάω να την δω συμφοφουριτη μου!! Ευχαριστώ, ή Σαντρα μεγάλο κεφάλαιο
 
Δεν είναι μόνο η Αμερική φίλε.. Είναι αιώνες τώρα αυτό που κάνει η ανθρωπότητα με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο..

Εδώ σταύρωσαμε τον Λυτρωτή μας!


Διάβασε τα λόγια του δευτερου τραγουδιού μέχρι το τέλος του βίντεο...

 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν και αρκετά παλιό ακόμη ρίχνει στα αυτιά. Αγαπημένο.
 
Προβολή συνημμένου 203492'
υπέροχη Σάντρα...το όνειρο κάθε αγοριού στα '80ς...ήταν παντρεμένη με το ιερό τέρας των '80ς Michel Cretu τώρα νομίζω είναι χωρισμένη...το cd το έχω λιώσει φυσικά....
Η Ζάντρα (όπως είναι η σωστή προφορά του ονόματός της στα γερμανικά) Λάουερ σήμερα είναι μια παχουλή κυρία που πλησιάζει πλέον τα 60, αλλά που συνεχίζει να τραγουδά τις παλιές της επιτυχίες, αλλά και να δημιουργεί καινούργια άλμπουμ. Χώρισε τον Κρέτσου (όπως προφέρεται το επώνυμό του στη μητρική του γλώσσα) το 2007, παντρεύτηκε τον μουσικό παραγωγό Όλαφ Μένγκες το 2010 και τον χώρισε το 2014. Αυτά τα σκαμπανεβάσματα της ζωής της διηγείται στα τραγούδια της πλέον...
 
Πίσω
Μπλουζα