Τι ζώδιο είστε;

...... Αντίπαρο !!! :cool:

navagos.jpg


:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Σε άλλα τώρα , ποιος χαρακτήρας της Ωστεν είστε; me fanny prais από το μανσφιλντ παρκ
 

Συνημμένα

  • IMG_20201223_191932.png
    IMG_20201223_191932.png
    1,1 MB · Προβολές: 12
Το "Emma" ήταν το πρώτο βιβλίο της που διάβασα (και το καταδιασκέδασα). Ίσως διότι κρύβω μια Έμμα μέσα μου? !!!
 
Θα χαρώ να σε δω (κι άσε κάποιες ζηλιάρες να λένε) αλλά παρέα δεν θα κάνουμε, διότι οι μεσογειακές φώκιες είναι monachus monachus, όχι monachus me parea.
Γιατί βρε , φερεσαι έτσι: ιδού θα βάζα εγώ στολή bigfoot , θα κρυβομουν μέσα στα αρκουδοπουρναρα και στα ελάτια του Ορεγκον και συ θα με βγαζες βιντεακι να ανέβει στο τιουμπι και θα ήμασταν viral τώρα. Και που να υπάρχει λέει ο bigfoot και να βγαίνε μέτα και να μας κυνηγαγε και τους δύο.
 
Το "Emma" ήταν το πρώτο βιβλίο της που διάβασα (και το καταδιασκέδασα). Ίσως διότι κρύβω μια Έμμα μέσα μου? !!!
Πες μου ότι σου αρέσει να κάνεις και προξενιά στους άλλους! :D

Καμία σχέση η Έμμα με εμένα. Όχι ότι με χαλάει να είμαι νέα, όμορφη και πλούσια σαν αυτήν αλλά να έχω ανιαρή ζωή και να είμαι κακομαθημένη; ε ποτέ! Χάθηκε να με βγάλει Ελίζαμπεθ Μπένετ; πιο πολλά κοινά έχουμε (άσε που θα είχα κι έναν Mr Darcy να με περιμένει στη γωνία).
 
Πες μου ότι σου αρέσει να κάνεις και προξενιά στους άλλους! :D

Καμία σχέση η Έμμα με εμένα. Όχι ότι με χαλάει να είμαι νέα, όμορφη και πλούσια σαν αυτήν αλλά να έχω ανιαρή ζωή και να είμαι κακομαθημένη; ε ποτέ! Χάθηκε να με βγάλει Ελίζαμπεθ Μπένετ; πιο πολλά κοινά έχουμε (άσε που θα είχα κι έναν Mr Darcy να με περιμένει στη γωνία).
Όντως πιο πολύ για λιζυ κανείς παρά για Εμμα.
 
δεν το δέχομαι αυτό για τους δίδυμους με τίποτα! Καφέ μυριζουμε και ζεστή σοκολάτα σας το λέω να το ξέρετε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201224_200147.png
    IMG_20201224_200147.png
    602,8 KB · Προβολές: 6
Και σιγα που εγω η Σκορπιινα μυριζω βανιλια! Δεν την ανεχομαι καν στα αρωματα.
Αυτο τον καιρο μυριζω Ungaro Fruit d' Amour και απορω που δεν το γραφει στο συνημμενο που παρεθεσε η Αριαδνη! :D
 
Και σιγα που εγω η Σκορπιινα μυριζω βανιλια! Δεν την ανεχομαι καν στα αρωματα.
Αυτο τον καιρο μυριζω Ungaro Fruit d' Amour και απορω που δεν το γραφει στο συνημμενο που παρεθεσε η Αριαδνη! :D
Aμ εμένα μπαμπινα να μην γράφει καφέ, τρεις πλέον πινω με την καραντίνα την μέρα και μία ζέστη σοκολάτα, τέσσερις φορές πάω για καφέ πακέτο την μέρα, δεν δέχομαι την αδικία. Μόνο καφέ μυριζω πλέον. Να πω πως δοκιμασα και τα αρώματα της μπαχαρ και ήταν τέλεια! Μπαχαρ μου thanks , τι υπέροχο δώρο ήταν αυτό στα μοναχικά χριστούγεννα.
 
Aμ εμένα μπαμπινα να μην γράφει καφέ, τρεις πλέον πινω με την καραντίνα την μέρα και μία ζέστη σοκολάτα, τέσσερις φορές πάω για καφέ πακέτο την μέρα, δεν δέχομαι την αδικία. Μόνο καφέ μυριζω πλέον. Να πω πως δοκιμασα και τα αρώματα της μπαχαρ και ήταν τέλεια! Μπαχαρ μου thanks , τι υπέροχο δώρο ήταν αυτό στα μοναχικά χριστούγεννα.

Μη νομίζεις, και για μένα που λέει ότι μυρίζω καφέ μάλλον έπεσε έξω. Είπαμε, είναι από αυτά που δεν κόβω με τίποτα, αλλά τι είμαι για μυρίζω καφέ; το μαγαζί του Λουμίδη; ας μου έβαζε λεμόνια, γρασίδια σαν του Ταύρου, θαλασσοδαρμένα βράχια σαν του Υδροχόου, να πω ναι, μάλιστα. Αχ, φύση! Ας μου έβαζε έστω μπαχαρικά, βρε παιδί, να πάει σετ με το όνομα! :D
Πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν τα αρωματάκια, Αριάδνη, γιατί τα vintage λίγοι τα εκτιμούν πια. Μάθανε τώρα όλες να μυρίζουν μαλλί της γριάς και κρεμ μπρουλέ....
 
παπαγάλο λουμιδη έπρεπε να μυριζω εγώ χα χα τελειωσε, εσύ είσαι εξπερ στα αρώματα , πολύ στραβά τα λένε τα κουιζακια. Εδώ τώρα τι να πεις για το νέο κουιζ;
 

Συνημμένα

  • IMG_20201224_200055.png
    IMG_20201224_200055.png
    703,2 KB · Προβολές: 7
παπαγάλο λουμιδη έπρεπε να μυριζω εγώ χα χα τελειωσε, εσύ είσαι εξπερ στα αρώματα , πολύ στραβά τα λένε τα κουιζακια. Εδώ τώρα τι να πεις για το νέο κουιζ;
Μέσα έπεσε κατά το ήμισυ. Το άλλο μισό είμαι λίγο απ' όλα τα άλλα ζώδια, όπως και όλος ο κόσμος.
 
Α, ολα κι ολα. Να λεμε του στραβου το δικιο. Εδω επεσε μεσα γιατι ειμαι πραγματι τελειομανης.
 
Τι κάνουν τα ζώδια όταν βλέπουν φάντασμα, εδώ με πέτυχε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201228_183805.png
    IMG_20201228_183805.png
    1 MB · Προβολές: 8
Στον Σκορπιο επεσε μεσα και, ναι, ερωτευομαι το φαντασμα, αλλα με το δικιο μου.
Εσεις δηλαδη τι θα κανατε αν βλεπατε τετοια ομορφια;

1609175422718.png
 
Εγώ θα βάλω τα γέλια!!!!! :D :D Ε, άμα είναι ο Κάσπερ το φαντασματάκι, σίγουρα!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα