Τι ζώδιο είστε;

Κανονικά θα έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχω μέλλον σε νησί γιατί δύσκολα πάω σε νησιά ακόμη και για διακοπές. Αλλά κοίτα σύμπτωση! Έχω πάει στην Τέλενδο! Είναι μια όμορφη κουκκίδα του χάρτη ακριβώς απέναντι από την Κάλυμνο με υπερβολική ησυχία, φανταστικά νερά και τέλειο ηλιοβασίλεμα. Δε με χαλάει καθόλου γιατί ξέρω ότι εκ των πραγμάτων δεν μπορώ να μένω εκεί αλλά στην Κάλυμνο (γιατί αυτό συμβαίνει). Αλλά για ψαράς, μπα, δε νομίζω, δύτης ίσως.

Ερώτηση: Τι δουλειά ακριβώς κάνει μια γοργόνα;
 
Κανονικά θα έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχω μέλλον σε νησί γιατί δύσκολα πάω σε νησιά ακόμη και για διακοπές. Αλλά κοίτα σύμπτωση! Έχω πάει στην Τέλενδο! Είναι μια όμορφη κουκκίδα του χάρτη ακριβώς απέναντι από την Κάλυμνο με υπερβολική ησυχία, φανταστικά νερά και τέλειο ηλιοβασίλεμα. Δε με χαλάει καθόλου γιατί ξέρω ότι εκ των πραγμάτων δεν μπορώ να μένω εκεί αλλά στην Κάλυμνο (γιατί αυτό συμβαίνει). Αλλά για ψαράς, μπα, δε νομίζω, δύτης ίσως.

Ερώτηση: Τι δουλειά ακριβώς κάνει μια γοργόνα;
Ηλιοθεραπεία πάνω σε βραχακια, τραγούδι και κολυμπι
 
Α, εμένα είναι το καλύτερο!!!! Θα καταλήξω Φώκια στην Ιθάκη! :D :D :D :D :D Αν ήταν φώκια στη Σκόπελο, θα ήταν μέσα 100%!!!!!!!!!!!!
 
Εγώ θα καταλήξω αιμοσταγής βασιλιάς που καθάρισε όσους τόλμσαν να φλερτάρουν τη γυναίκα του, άλλο αν αυτός την κεράτωνε με όποιαν έβρισκε μπροστά του, ο σάτυρος

Δηλαδή, "Ναυαγος στην Ιθάκη"
 
Α, ωραία! Θα είμαι κι εγώ εκεί, θα σου κάνω "Ούουου", θα με γνωρίσεις σίγουρα. Εξάλλου, φαίνομαι! :D :D
 
Ε, μα αυτός από τους άντρες θέλει να απαλλαγεί. Όχι από τις γυναίκες. :D :D :D
 
Κι εμενα το ιδιο. Για να σας βαλω λοιπον ενα παιχνιδι:

Αναλογα με το ζωδιο σας, αλλα και αναλογα με το χαρακτηρα σας, ποιες ειναι οι τρεις ταινιες που νομιζετε οτι σας αντιπροσωπευουν;
Υδροχόος, sci-fi, διαστημικά και ταινίες τρόμου μου αρέσει να βλέπω.

1) Alien (1979)
2) Sunshine (2007)
3) The Descent (2005)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Α, ωραία! Θα είμαι κι εγώ εκεί, θα σου κάνω "Ούουου", θα με γνωρίσεις σίγουρα. Εξάλλου, φαίνομαι! :D :D

Θα χαρώ να σε δω (κι άσε κάποιες ζηλιάρες να λένε) αλλά παρέα δεν θα κάνουμε, διότι οι μεσογειακές φώκιες είναι monachus monachus, όχι monachus me parea.
 
Το χειρότερο όμως είναι ότι είμαι μαζί με έναν... καντηλαναφτη στη Σχοινούσα. Ά ρε κακούργα πεθερά χάθηκε να τον γένναγες νωρίτερα ναμουν τουλάχιστον με έναν Έλληνα κροίσο στη Μύκονο, ή Κέρκυρα ή στην χειρότερη Σπέτσες;
Μα καντηλανάφτη;
 
εγώ (μην γελάτε) με γοργόνα στην Νάξο! μπορώ να πάρω την μηχανή μου να βγάλω αποκλειστικές φώτο την γοργόνα;
 
Αφού το προχωρήσαμε το πράγμα, εγώ είμαι με Ταβερνιάρη στην Κάρπαθο!!! :D :D :D
 
εγώ (μην γελάτε) με γοργόνα στην Νάξο! μπορώ να πάρω την μηχανή μου να βγάλω αποκλειστικές φώτο την γοργόνα;
Όχι, δε γελάμε καθόλου. Αντιθέτως, θέλουμε αποκλειστικές φωτό. Να αποδείξουμε ότι υπάρχουν γοργόνες.
 
Εγω παλι ειμαι με καποιον που ζει με γατες στα Ψαρα.
Καθολου ασχημο, ε; :)
 
Το χειρότερο όμως είναι ότι είμαι μαζί με έναν... καντηλαναφτη στη Σχοινούσα. Ά ρε κακούργα πεθερά χάθηκε να τον γένναγες νωρίτερα ναμουν τουλάχιστον με έναν Έλληνα κροίσο στη Μύκονο, ή Κέρκυρα ή στην χειρότερη Σπέτσες;
Μα καντηλανάφτη;
Ναι, εχεις δικιο γιατι αλλη η δουλεια του ναυτη κι αλλη του καντηλαναφτη. :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα