Τι ζώδιο είστε;

Μα όπως έγραψα μόλις σε άλλο θέμα, δεν έχω ιερά τέρατα, κι άλλωστε κι εδώ κορόιδεψα τους διανομείς της ταινίας για την αλλαγή του τίτλου. Και τις Μπεργκμανικές ταινίες που έχεις δει ή που ξέρεις την υπόθεσή τους και τις κοροϊδεύεις, μπράβο και καλά κάνεις κι αν γράψεις κάτι αστείο θα γελάσω ακόμη κι αν ήταν ταινία που εμένα μου άρεσε. Αλλά δεν νομίζω ότι θα έγραφες αυτό το σχόλιο αν ήξερες την υπόθεση της "Πηγής", κι αυτό σου επισήμανα.

Υπάρχουν κάποια θέματα για τα οποία δεν αστειεύομαι, όπως και κανένας λογικός άνθρωπος πιστεύω. Βιασμοί, κακομεταχείριση παιδιών, βασανιστήρια κλπ. είναι κάποια που μου έρχονται στο μυαλό. Εννοώ βέβαια τα "πραγματικά" τέτοια (έστω κι αν είναι σε ταινίες). Αν ένα κακομαθημένο καλόπαιδο θεωρεί κακομεταχείριση που ο μπαμπάς δεν του παίρνει καινούργιο κινητό και το έχει με το περσινό, θα το κοροϊδέψω.
 
Μα όπως έγραψα μόλις σε άλλο θέμα, δεν έχω ιερά τέρατα, κι άλλωστε κι εδώ κορόιδεψα τους διανομείς της ταινίας για την αλλαγή του τίτλου. Και τις Μπεργκμανικές ταινίες που έχεις δει ή που ξέρεις την υπόθεσή τους και τις κοροϊδεύεις, μπράβο και καλά κάνεις κι αν γράψεις κάτι αστείο θα γελάσω ακόμη κι αν ήταν ταινία που εμένα μου άρεσε. Αλλά δεν νομίζω ότι θα έγραφες αυτό το σχόλιο αν ήξερες την υπόθεση της "Πηγής", κι αυτό σου επισήμανα.

Υπάρχουν κάποια θέματα για τα οποία δεν αστειεύομαι, όπως και κανένας λογικός άνθρωπος πιστεύω. Βιασμοί, κακομεταχείριση παιδιών, βασανιστήρια κλπ. είναι κάποια που μου έρχονται στο μυαλό. Εννοώ βέβαια τα "πραγματικά" τέτοια (έστω κι αν είναι σε ταινίες). Αν ένα κακομαθημένο καλόπαιδο θεωρεί κακομεταχείριση που ο μπαμπάς δεν του παίρνει καινούργιο κινητό και το έχει με το περσινό, θα το κοροϊδέψω.
Εννοείται αν ήξερα την υπόθεση ποτέ δεν θα κορόιδευα κάτι τέτοιο μα ποτέ , τώρα τόσα χρόνια εδώ μέσα με ξέρεις πως έχω πολλές ευαισθησίες και αν η ταινία δεν έχει πολύ βια θα την έβλεπα κιόλας και ας μην μου αρέσει ο Μπεργκαν. Πρώτη φορά από εσένα την άκουσα την ταινία και τώρα ψάχνω και υπόθεση κιόλας.
 
Συμφωνειτε; Για μας τους δίδυμους έπεσε μεσα
 

Συνημμένα

  • IMG_20201218_131808.png
    IMG_20201218_131808.png
    693 KB · Προβολές: 3
Κι αν εγώ ο Virgo έχω Strong Eyes γιατί φοράω γυαλιά πρεσβυωπίας εδώ και χρόοοοονια? Δηλαδή αν ήμουν άλλο ζώδιο θα κυκλοφορούσα ήδη με άσπρο μπαστουνάκι?
 
Εχω παιδικό πρόσωπο όπως λέει εδώ το ζώδιο μου, ένα πράγμα σαν τον Λεοναρντο Ντι Καπριο στα νιάτα του ναι έτσι, χα χα.
 
Εμενα μου λεει πως εχω τρομακτικα ματια. Μηπως φταιει το μαυρο και μπλε μολυβι που βαζω; :)
Το ίδιο θα έλεγα κι εγώ. Φυσικά κι έχω strong eyes. Να 'ναι καλά το smokey eye μακιγιάζ που κάνω!
 
Εδώ τι λέτε ; Εγώ διαμαρτυρομαι! Νομίζω ο ρουντολφ θα ήταν το σωστό
 

Συνημμένα

  • IMG_20201218_192503.png
    IMG_20201218_192503.png
    1,4 MB · Προβολές: 9
Πρέπει να είναι η μοναδική φορά που τέτοιου είδους κουίζ πέφτουν μέσα. Λατρεύω τον Tim Burton! Κι αν μου είχε προτείνει οτιδήποτε άλλο θα το άλλαζα από μόνη μου και θα έβαζα αυτό!
 
Εμενα μου λεει πως εχω τρομακτικα ματια. Μηπως φταιει το μαυρο και μπλε μολυβι που βαζω; :)

Α, μπορεί, δεν ξέρεις! Φόρα μωβ από εδώ και πέρα.... Ή καφέ, και να μας πεις αν θα δεις διαφορά! :D :D
 
Το ίδιο θα έλεγα κι εγώ. Φυσικά κι έχω strong eyes. Να 'ναι καλά το smokey eye μακιγιάζ που κάνω!

Να ένα μακιγιάζ που δε κατάφερα ποτέ να κάνω! Και πάντα απορούσα πώς το κάνουν οι άλλες κυρίες!
 
Α, μπορεί, δεν ξέρεις! Φόρα μωβ από εδώ και πέρα.... Ή καφέ, και να μας πεις αν θα δεις διαφορά! :D :D

Το μωβ θέλει προσοχή στην απόχρωση γιατί τονίζει τις όποιες σκιές γύρω από τα μάτια.
Να ένα μακιγιάζ που δε κατάφερα ποτέ να κάνω! Και πάντα απορούσα πώς το κάνουν οι άλλες κυρίες!

Είναι πολύ πιο εύκολο απ' ότι δείχνει. Λοιπόν, Τζέλα, μόλις τελειώσει αυτό που περνάμε και βγούμε επιτέλους από τα σπίτια μας, αναλαμβάνω να σε κάνω μια vamp θεά!
 
Tzelaso , δες καλέ βιντεακια έχει πολλά πλέον στο τιουμπι με μαθήματα στο μακιγιάζ και πολλά για αυτό το λουκ.
Πάμε και για δεύτερη ομάδα: και δω πάλι για μένα δεν συμφωνω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201219_102712.png
    IMG_20201219_102712.png
    1,1 MB · Προβολές: 11
Πάμε και για δεύτερη ομάδα: και δω πάλι για μένα δεν συμφωνω.
Εδώ με έχασες Αριάδνη. Ούτε μπορώ να δω την εικόνα καθαρά ούτε ξέρω τις περισσότερες ταινίες (από αυτές τουλάχιστον που μπορώ να διαβάσω τίτλο). Μόνο τον Εφιάλτη, την Ιστορία του Dickens και το Μόνος στο σπίτι ξέρω. Θα προτιμούσα πάλι τα δυο πρώτα, αν και φέτος θα ζήσω το τρίτο! :D
 
Εδώ με έχασες Αριάδνη. Ούτε μπορώ να δω την εικόνα καθαρά ούτε ξέρω τις περισσότερες ταινίες (από αυτές τουλάχιστον που μπορώ να διαβάσω τίτλο). Μόνο τον Εφιάλτη, την Ιστορία του Dickens και το Μόνος στο σπίτι ξέρω. Θα προτιμούσα πάλι τα δυο πρώτα, αν και φέτος θα ζήσω το τρίτο! :D
Aυτο θα ζήσουμε όλοι το " μόνος στο σπίτι" ! Εχει και το last christmas το περσινό , το χα δει στο σινεμά και το a christmas prince από hallmark.
 
Αφραγκη στην Αστυπαλαια, σειρά σας.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201221_111731.png
    IMG_20201221_111731.png
    871,9 KB · Προβολές: 20
Πίσω
Μπλουζα