Τι ζώδιο είστε;

Αχ, ευχαριστώ! Τα θέλω όλα όμως! (με μια επιφύλαξη γι' αυτό του Καρκίνου γιατί φοβάμαι μην το περάσω για μαξιλάρι του καναπέ...).
Του Λέοντα όμως τι ομορφιά!
 
Αχ, ευχαριστώ! Τα θέλω όλα όμως! (με μια επιφύλαξη γι' αυτό του Καρκίνου γιατί φοβάμαι μην το περάσω για μαξιλάρι του καναπέ...).
Του Λέοντα όμως τι ομορφιά!
Tο λατρεψα του διδυμου
 
Αχ, εγώ είμαι Δαλματίας! Ο θείος και η θεία μου είχαν μια Δαλματούλα πολλά χρόνια πριν, την Ήρα! Ήταν κουφή, και την λάτρευαν. Έζησε μαζί τους μέχρι που πέθανε... Ήταν τόσο μα τόσο γλυκιά! Λατρεύω την ταινία κινουμένων σχεδίων του Ντίσνεϋ (δεν ξέρω πόσες φορές το έχω δει) αλλά έχω διαβάσει και το βιβλίο "τα 101 σκυλιά της Δαλματίας"στο οποίο στηρίζεται η ταινία και είναι υπέροχο!
 
Ποια Μαντονα είσαι; Δεν συμφωνω ήθελα το εξώφυλλο του like a virgin
 

Συνημμένα

  • IMG_20210126_120306.png
    IMG_20210126_120306.png
    1,7 MB · Προβολές: 9
Ποια Μαντονα είσαι; Δεν συμφωνω ήθελα το εξώφυλλο του like a virgin
Για μενα ειναι το Erotica, αλλα δεν σας λεω αν με πετυχε. Ειναι πολυ ιδιωτικη περιπτωση και δεν θα μιλησω. :)
 
Πω πω πρωτότυπο! Αν δεν έβαζε στον Παρθένο το Like a Virgin τι άλλο θα μπορούσε να βάλει; Τουλάχιστον είναι φουλ ρετρό (δεύτερο άλμπουμ της καριέρας της, 1984)

ΥΓ. είναι από αυτά που δεν μου αρέσουν (αν και τα περισσότερά της δε μου αρέσουν)
 
Και άλλα ρετρό αλλά ποιος είναι ο χαρακτήρας της Σερ στους δίδυμους, ιδέα δεν έχω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210126_123554.png
    IMG_20210126_123554.png
    1,4 MB · Προβολές: 6
Α, ωραία! Τώρα πετύχατε! Πειράζει που δεν μου αρέσει ούτε η Σερ ούτε η Μαντόνα? Ειδικά η δεύτερη... Η πρώτη άντε, τέλος πάντων, τρώγεται!
 
Έπεσα τυχαία πάνω σ'αυτο το θέμα.
Νομίζω ότι παλιότερα το θέμα των ζωδίων και των ωροσκοπίων ήταν πολύ της μόδας.
Θυμάμαι εκπομπές στην τηλεόραση με θέμα τα ζώδια. Τον Λεφάκη και την Ντάκου. Υπάρχουν ακόμα αυτοί;
 
Κι αν μας τελείωσαν αυτοί υπάρχουν άλλοι. Η ανθρώπινη ευπιστία είναι ανεξάντλητη και διαχρονική.
 
O Τιμ Μπαρτον σου αρέσει;
Αριάδνη μου, ο Tim Burton πέρα από τον Ψαλιδοχέρη, τον Σκαθαροζούμη και τον Εφιάλτη δεν είναι και τόσο ρετρό. Η Νεκρή Νύφη ας πούμε (που είναι και το αγαπημένο μου μαζί με το Big Eyes) είναι του 2005. Το ίδιο και τα υπόλοιπα, ξεκινούν μετά το 2000. Όχι τίποτε άλλο αλλά για να είμαστε και εντός ορίων φόρουμ. Κρίμα όμως, γιατί μου αρέσει πολύ ο Burton.
 
Εγω που δεν εχω ιδεα ποιος ειναι ο Τim Burton, πειραζει;
Εναν Richard Burton ξερω μονο. :)
 
Δεν χάνεις και πολλά. Από τα έργα του μόνο την Αλίκη στη Χώρα των θαυμάτων έχω δει και δεν μου πολυάρεσε. Περισσότερο τον ήξερα ως προσωρινό σύντροφο της Helena Bonham Carter γιατί αυτή μου άρεσε στα παλιά της έργα.
 
Πίσω
Μπλουζα