Τι ζώδιο είστε;

Τι γυναικεία? Αν είναι κατάλληλο νούμερο μπαίνουν και στην ποδάρα μου. Για γιούνισεξ μου μοιάζουν. Και δεδομένου ότι θα μου τα κάνουν δώρο, όσο ακριβότερα τόσο καλύτερα.
 
Τι γυναικεία? Αν είναι κατάλληλο νούμερο μπαίνουν και στην ποδάρα μου. Για γιούνισεξ μου μοιάζουν. Και δεδομένου ότι θα μου τα κάνουν δώρο, όσο ακριβότερα τόσο καλύτερα.
Unisex είναι, απλά έγιναν μόδα σαν μπότες στα 00s (ειδικά στις ΗΠΑ) κι έτσι στο μυαλό των περισσοτερων έχουν καθιερωθεί ως γυναικείες. Είναι δερμάτινες με επένδυση από μέσα, οπότε και πολύ χειμερινές.
1016224-CHE_1.jpg
 
Μα αυτά που θα μου κάνουν δώρο είναι παντόφλες όχι τέτοιες μπότες ψηλές.
 
Aν είναι χριστουγεννιάτικες οι κάλτσες βεβαίως και τις θέλω.
 
Όλα εκτός από εκείνο της Παρθένου. Δεν θα κυκλοφορούσα ποτέ με UGG, δεν είναι καθόλου κομψές. Άλλωστε πού ζω για να τις φορέσω, στη Λαπωνία;
Μα το δώρο μας δεν είναι παπούτσια για κυκλοφορία. Είναι παντόφλες! "Slippers" λέει. Οπότε δεν τίθεται θέμα κομψότητας (*) αλλά άνεσης και ζεστασιάς.

(*) αν και σε σύγκριση με άλλες παντόφλες... Θα σχολιάζαμε τόσο τον γνωστό παλιό ηθοποιό αν ποζάριζε με Ουγκ?
 
Φυσικά τα αγνοώ όλα τα ζωδιοτράγουδα. Αλλά των Παρθένων το τραγουδάνε σερβιτόρες, τι γυρεύει αυτός ο κεχηνώς μαντράχαλος της φωτογραφίας?
 
τον George Michael εννοείς; (είναι και κυπριακής καταγωγής).
 
Εγώ δεν το ξέρω το "Holidays". Έχω καταστεναχωρηθεί. Αφήστε που πάλι λεφτά δεν θα πάρω.
 
τον George Michael εννοείς; (είναι και κυπριακής καταγωγής)
Όχι καλέ. Ούτε τον πρόσεξα αυτόν (και την ξέρω τη φάτσα του). Πήγαινε στο ποστ της αριάδνης για τα χ'τικα τραγούδια των ζωδίων.
 
Ομορφιά, νεότητα, υγεία. Αυτά είδα πρώτα. Ευχαριστώ! Θα τα πάρω!

(βέβαια δε θα με χάλαγε αντί για την ομορφιά να έβλεπα πρώτα την αγάπη αλλά δεν πειράζει, θα δώσω εγώ άμα δεν δώσει ο άλλος)
 
Εγώ είδα Love, Beauty, Health αλλά έψαξα και τέταρτη (Success) διότι από beauty έχω μπόλικη, δεν μου χρειάζεται άλλη. Αλλά όντας μεθοδικός κοίταξα μεν γρήγορα αλλά από πάνω προς τα κάτω κι έτσι δεν ήταν τυχαίες οι λέξεις που είδα παρόλο που μου ξέφυγαν τα youth, lust (και success, αν είχα σταματήσει στα 3). Ούτε youth θέλω διότι στην ηλικία μου θα πει ξεμωραμένος παλίμπαις, κι από lust θα μπορούσα να κάνω αποκαλύψεις εδώ αλλά ερυθριώ και δεν μου πάει το κόκκινο.
 
Εγώ είδα Love, Beauty, Health αλλά έψαξα και τέταρτη (Success) διότι από beauty έχω μπόλικη, δεν μου χρειάζεται άλλη. Αλλά όντας μεθοδικός κοίταξα μεν γρήγορα αλλά από πάνω προς τα κάτω κι έτσι δεν ήταν τυχαίες οι λέξεις που είδα παρόλο που μου ξέφυγαν τα youth, lust (και success, αν είχα σταματήσει στα 3). Ούτε youth θέλω διότι στην ηλικία μου θα πει ξεμωραμένος παλίμπαις, κι από lust θα μπορούσα να κάνω αποκαλύψεις εδώ αλλά ερυθριώ και δεν μου πάει το κόκκινο.
Κλέβεις, κλέβεις
 
Πίσω
Μπλουζα