Τι ζώδιο είστε;

Αυτό το κουιζ θα σας αρέσει, είμαι βέβαιη!
 
Ε, από αυτές ξέρω δύο. Σημειώνω πρόοδο. Τον Τιτανικό και το Dirty Dancing (το οποίο έχω δει άπειρες φορές).
 
Ε, από αυτές ξέρω δύο. Σημειώνω πρόοδο. Τον Τιτανικό και το Dirty Dancing (το οποίο έχω δει άπειρες φορές).
Για δες ποια ταινία της Ωντρευ είσαι εγώ ο χαρακτήρας του πρωινού στα τιφανις.
 
A, η Jo από το Funny Face. Είναι μιούζικαλ με τον Φρεντ Αστέρ. Δεν το θυμάμαι, αλλά το έχω δει παλιά. Πρέπει να το ξαναδώ.
 
Ηταν ενα βιβλιο μεγαλο σαν τομος εγκυκλοπαιδειας, πολυτελες και πανακριβο, πραγμα που εξαγριωσε τη μητερα μου οταν το ειδε, αλλα ηταν αργα πια. Το ειχα στα χερια μου!
:icon_lol: :icon_lol:

Θυμάμαι κάπου στο Γυμνάσιο μία μέρα ακούσαμε στην τηλεόραση πως υπήρχε και κάποιο 13ο ζώδιο . Αν δεν κάνω λάθος το έλεγαν Οφιούχο ! Δεν ξέρω ... Μπορεί να λέω καμιά βλακία ! Πάντως κάτι είχε προκύψει , διότι στο σχολείο όλοι ψαχνόμασταν να βρούμε τι είναι αυτός ο Οφιούχος (ή όπως τέλος πάντων το έλεγαν αυτό το καινούργιο ζώδιο) .
 
Από αυτές τις ταινίες μόνο το 16 candles έχω δει κι αυτό γιατί ήμουνα με παρέα 2-3 ζευγάρια πριν παντρευτουν οπότε οι γυναίκες αποφάσισαν να δούμε αυτή, οι άντρες τους συμφώνησαν (αν τολμούσαν ας έκαναν κι αλλιώς) κι έτσι πήγα για να μη χαλάσω την παρέα. Δεν θυμάμαι τίποτε.
 
Στο κουιζ με την Ωντρεϋ μου βγηκε ο χαρακτηρας απο το How to steal a million.
Καλο, δε λεω, αλλα θα προτιμουσα να μου δινανε τον χαρακτηρα απο την ταινιαρα Wait until dark, του Κριου. Ευρηματικο σεναριο και εξυπνος χαρακτηρας η Susy Hendrix που, αν και τυφλη, παιζει τους κακοποιους στα δαχτυλα.
 
Μα το πρόβλημα με τις νεώτερες ταινίες, είναι ότι ακόμα και ταινίες τύπου "Ζορρό" είναι τρομερά βίαιες. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα. Είναι σαν να έχουν εξαντλήσει όλες τις υπόλοιπες ιδέες και το μόνο που τους μένει είναι να δείξουν όσο πιο πολύ αίμα και διαστροφή μπορούν.
Ελα εδω παιδι μου εσυ (που λεει και ο Αυλωνιτης) :D
 
Συγγνώμη κορίτσια! Είστε γεννημένες δεκαετία του '90? Αμ, τώρα καταλαβαίνω γιατί μια μέρα που μπήκα σε λεωφορείο, σηκώθηκε μια μικρή και μου λέει "παρακαλώ, καθίστε"!!!!!
Πλάκα έκανα!!! Το 1980 πήγα 1η Δημοτικού :headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude:Μαζί με τον Wally και τον Rygar, είμαστε από τους γερόλυκους τους retromaniax :happyjump:

Πηγαίνω να απολυμάνω κανένα καράβι!
 
Something's got to give. Η ανολοκληρωτη και τελευταια ταινια της Μarilyn.
Ενα χρονο αργοτερα ξαναγυριστηκε με τιτλο Move over darling και πρωταγωνιστρια την παντα υπεροχη Doris Day. Ολα αυτα βεβαια ειναι ριμεϊκ του My favorite wife, με τον Cary Grant.
 
Something's got to give. Η ανολοκληρωτη και τελευταια ταινια της Μarilyn.
Ενα χρονο αργοτερα ξαναγυριστηκε με τιτλο Move over darling και πρωταγωνιστρια την παντα υπεροχη Doris Day. Ολα αυτα βεβαια ειναι ριμεϊκ του My favorite wife, με τον Cary Grant.
Από το οποίο και απολύθηκε γιατί έκανε μέρες να πάει στα γυρίσματα και κάτι που θα λατρεψετε
 
Με πιανουν τα κλαματα που δεν μου εδωσαν τον Norman Bates η εστω τον Brandon Shaw. :)
 
Πωπω είμαι η κακιά που βασανίζει την Ρεβέκκα.
 
Ουφ εγώ είμαι ο αντιπαθέστατος Ρεββέκος. Θα προτιμούσα να ήμουνα η στριμμένη οικονόμος ή ακόμη κι η Ρεββέκα, αν δεν ήταν πεθαμένη.


Πλάκα έκανα!!! Το 1980 πήγα 1η Δημοτικού :headbangdude::headbangdude::headbangdude::headbangdude:Μαζί με τον Wally και τον Rygar, είμαστε από τους γερόλυκους τους retromaniax :happyjump:

Ε όχι και γερόλυκοι. Τι να πω εγώ που το 1980 πήγα 1η Μεταπτυχιακού?
 
Ουφ εγώ είμαι ο αντιπαθέστατος Ρεββέκος. Θα προτιμούσα να ήμουνα η στριμμένη οικονόμος ή ακόμη κι η Ρεββέκα, αν δεν ήταν πεθαμένη.




Ε όχι και γερόλυκοι. Τι να πω εγώ που το 1980 πήγα 1η Μεταπτυχιακού?
Θέλω εγώ την Ρεβεκκα φερτη μου , μου βγήκε κάποιος που ούτε ξέρω.
 
Το θα κάναμε στην άγρια δύση; Εγώ καουμποι τελεια, μου αρέσει!
 
Εgώ θα ήμουνα δόκτωρ, που είμαι και κανονικά :).

Αλλά δεν μπορώ να σου δώσω τη Ρεββέκα, αριαδνη. Ο Ρεββέκος βγήκα. Ο ντε Γουίντερ δηλαδή.
 
Πίσω
Μπλουζα