Τι ζώδιο είστε;

Για μιούζικαλ τι λέτε;

Grease!!! Yes! Αν και το έχω ξαναπεί, εμένα μου άρεσε πιο πολύ το δεύτερο έργο από το πρώτο (αλλά μην το πείτε σε κανέναν, το κρατάω μυστικό). Όμως, και το πρώτο πάρα πολύ ωραίο.
 
Grease!!! Yes! Αν και το έχω ξαναπεί, εμένα μου άρεσε πιο πολύ το δεύτερο έργο από το πρώτο (αλλά μην το πείτε σε κανέναν, το κρατάω μυστικό). Όμως, και το πρώτο πάρα πολύ ωραίο.
Cats for me
/nea/pes-moy-to-zodio-soy-na-soy-po-poio-stroymfaki
Σπιρτουλης
 
Εμένα στο πρώτο τεστ με τις ταινίες μου έβγαλε το ζώδιο μου! Ίσως επειδή τα περισσότερα που διάλεξα ήταν θρίλερ. Στο δεύτερο με τα μιούζικαλ όμως δε μου άρεσε αυτό που ανήκει στον Σκορπιό. Δεν το έχω δει βέβαια. Προτιμούσα το singing in the rain ή το Φουτλουζ
 
Cats for me
/nea/pes-moy-to-zodio-soy-na-soy-po-poio-stroymfaki
Σπιρτουλης

Δεν με έχουν ξαναπεί "σκανδαλιάρη χάχα", αλλά τέλος πάντων! Γηράσκω αεί διδασκόμενη!
 
Εντάξει, καλά παιδιά είμαστε. Ε, λίγο νευρικοί και κυκλοθυμικοί.. Ε, και λίγο στην κοσμάρα μας... Ε, και λίγο αδιάφοροι για τα καθημερινά προβλήματα και το τι γίνεται στον κόσμο... Ε, και λίγο εγωιστές... Ε, και λίγο φυγόπονοι.... Ε, κι όταν κατακτάμε κάποιον ή κάτι, μετά βαριόμαστε... Ε, και πολύ ονειροπόλοι (σε όνειρα που αποκλείεται ποτέ να βγουν αληθινά, το ξέρουμε εκ των προτέρων).... Κατά τ΄ άλλα, όμως, είμαστε μια χαρά...
Ωραία, να μην ανησυχώ τότε. :D

Στα μιούζικαλ βγήκε η Μαίρη Πόππινς την οποία την ψιλοβαριέμαι να πω την αλήθεια, όσο κι αν τρελαίνομαι για τη φωνή της Τζούλι Άντριους. Χάθηκε να μου βάλει το Σικάγο ή το Grease; Τέλος πάντων.

Όσο για το στρουμφάκι είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί μπορεί να μου έβγαλε τον Προκόπη στον οποίο δεν μοιάζω τόσο στην προκοπή όσο στην προσφορά βοήθειας αλλά στον ωροσκόπο μου έβγαλε τον Ξεφτέρη τον οποίο πάντα θαύμαζα. Και ναι, μοιάζουμε αρκετά, όχι τόσο στην εξυπνάδα, γιατί αυτός είναι όνομα και πράγμα, αλλά τη βρίσκω με το να διορθώνω ότι πέσει στα χέρια μου, από σπασμένη καρέκλα μέχρι ηλιακό θερμοσίφωνα! Κρίμα που δεν μπορώ να διορθώσω και κάτι στριμμένους στην υπηρεσία....
 
Την στρουμφιτα ποιο ζώδιο την έχει; Ο σκορπιός μάλλον. Είναι ή αγαπημένη μου, τώρα τον σπιρτουλης έτσι και έτσι.
 
Depp , μία χαρά!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210226_150642.png
    IMG_20210226_150642.png
    626,8 KB · Προβολές: 7
Παρθένος: Προκόπης


Ήταν πάντα πρόθυμος να προσφέρει ένα χέρι βοηθείας σε όλα τα στρουμφάκια, με λίγα λόγια ήταν στην υπηρεσία όλων, μόνιμα ήταν σε φόρμα και ασχολιόταν με όλα τα σπορ... Ναι μιλάμε για τον «Προκόπη» όπου ήταν Παρθένος ... Μην ξεχνάς Παρθενάκι μου είσαι πάντα αυτός που θα τρέξεις για όλους και η φυσική σου κατάσταση σε νοιάζει πολύ παραπάνω από όλα τα υπόλοιπα ζώδια

Πολύ γέλασα... ποια φυσική κατάσταση??? Στο λεξικό, στην λέξη couch potato έχει μια φωτογραφία μου :icon_lol:

Κανονικά έπρεπε να είμαι:
Ιχθύς: Χουζούρης
Που τον έχανες πού τον έβρισκες μόνιμα έβρισκε γωνιά να ξαποστάσει και για να ρίξει έναν υπνάκο... Ο Χουζούρης ήταν το στρουμφάκι που μόνιμα βαριόταν, μόνιμα νύσταζε και ναι ήταν ο τεμπελάκος που προσπαθούσε να ξεγλιστρίσει από τα πάντα ... Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν εκτός από Ιχθύ;

Και για να γελάσουμε και λίγο
https://www.astrology.gr/videos/video-xioymoristika/story/135513/pos-antidroyn-ston-erota-ta-zodia
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παρθένος: Προκόπης


Ήταν πάντα πρόθυμος να προσφέρει ένα χέρι βοηθείας σε όλα τα στρουμφάκια, με λίγα λόγια ήταν στην υπηρεσία όλων, μόνιμα ήταν σε φόρμα και ασχολιόταν με όλα τα σπορ... Ναι μιλάμε για τον «Προκόπη» όπου ήταν Παρθένος ... Μην ξεχνάς Παρθενάκι μου είσαι πάντα αυτός που θα τρέξεις για όλους και η φυσική σου κατάσταση σε νοιάζει πολύ παραπάνω από όλα τα υπόλοιπα ζώδια

Πολύ γέλασα... ποια φυσική κατάσταση??? Στο λεξικό, στην λέξη couch potato έχει μια φωτογραφία μου :icon_lol:

Κανονικά έπρεπε να είμαι:
Ιχθύς: Χουζούρης
Που τον έχανες πού τον έβρισκες μόνιμα έβρισκε γωνιά να ξαποστάσει και για να ρίξει έναν υπνάκο... Ο Χουζούρης ήταν το στρουμφάκι που μόνιμα βαριόταν, μόνιμα νύσταζε και ναι ήταν ο τεμπελάκος που προσπαθούσε να ξεγλιστρίσει από τα πάντα ... Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν εκτός από Ιχθύ;

Και για να γελάσουμε και λίγο
https://www.astrology.gr/videos/video-xioymoristika/story/135513/pos-antidroyn-ston-erota-ta-zodia
Μιλάει σίγουρα για τον άνδρα δίδυμο, εμείς ειμαστε τιμιες κοπέλες δεν λοξοκοιταμε
 
Με πέτυχε και ως Παρθένο και ως Υδροχόο. Όλα είναι θέμα λογικής. (πόσο μου αρέσει αυτή η λέξη!)

Όσο για τα καρτούν πιο έξω δεν μπορούσε να πέσει. Μα ο Ποπάυ; χάθηκε μια Μαφάλντα που πιο καυστική δεν υπάρχει; πάλι καλά που δε μου έβγαλε την ξενέρωτη την Όλιβ
 
Πολλά μαζεύτρηκαν, πού να τσεκάρω όλα? Αλλά από τα μιούζικαλ που είχε αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι όντως η Mary Poppins, αν και υπάρχουν άλλα εκτός λίστας που τα προτιμώ
 
Πολλά μαζεύτρηκαν, πού να τσεκάρω όλα? Αλλά από τα μιούζικαλ που είχε αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι όντως η Mary Poppins, αν και υπάρχουν άλλα εκτός λίστας που τα προτιμώ
Nα αφήσεις τους φοιτητές σου και να είσαι εδώ ψυχή τε και σώματι. Σε εξετάζω και αν περάσεις θα το σκεφτώ πολύ...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Χα χα εδώ τα καλά ρομποτ
 

Συνημμένα

  • IMG_20210226_195710.png
    IMG_20210226_195710.png
    1,7 MB · Προβολές: 6
Όλα μου αρέσουν του Μιχαλάκη του Τζάκσον (σε αντίθεση με τον ίδιο τον άνθρωπο). Δεν ξέρω γιατί μου έβαλε το black or white, δεν είμαι τόσο απόλυτη. Θα μου άρεσε όμως αν είχα το Billie Jean, γιατί το θεωρώ από τα κορυφαία χορευτικά κομμάτια ή το smooth criminal μόνο και μόνο λόγω τίτλου :diablotin: (γιατί οι στίχοι είναι κάτι το τελείως διαφορετικό) .
 
Όλα μου αρέσουν του Μιχαλάκη του Τζάκσον (σε αντίθεση με τον ίδιο τον άνθρωπο). Δεν ξέρω γιατί μου έβαλε το black or white, δεν είμαι τόσο απόλυτη. Θα μου άρεσε όμως αν είχα το Billie Jean, γιατί το θεωρώ από τα κορυφαία χορευτικά κομμάτια ή το smooth criminal μόνο και μόνο λόγω τίτλου :diablotin: (γιατί οι στίχοι είναι κάτι το τελείως διαφορετικό) .
Bajar όπως τα λες μου αρέσουν ολα τα τραγούδια του, δυστυχώς πέσαμε από τα σύννεφα με τον Μαικλ και τις αποκαλύψεις γιατί λατρευαμε και αυτόν.
 
Πίσω
Μπλουζα