Τι ζώδιο είστε;

Ωραίος ο Ντε Γουίντερ! Εγώ πάλι είμαι η Χορεύτρια του Πρίγκιπα και ο Μαρκ της Μάρνι. Κούκλος ο Μαρκ της Μάρνι, τι να λέμε τώρα...
 
Εgώ θα ήμουνα δόκτωρ, που είμαι και κανονικά :).

Αλλά δεν μπορώ να σου δώσω τη Ρεββέκα, αριαδνη. Ο Ρεββέκος βγήκα. Ο ντε Γουίντερ δηλαδή.
A είσαι γιατρός τι ειδικότητα;
Πόσο σοβαροί είμαστε; Εγώ διολου
 

Συνημμένα

  • IMG_20210224_130830.png
    IMG_20210224_130830.png
    863,3 KB · Προβολές: 6
Ωραίος ο Ντε Γουίντερ! Εγώ πάλι είμαι η Χορεύτρια του Πρίγκιπα και ο Μαρκ της Μάρνι. Κούκλος ο Μαρκ της Μάρνι, τι να λέμε τώρα...
Eγω είμαι ο Μπρουνο Αντονυ αλλά δεν πολύ θυμάμαι τώρα τον χαρακτήρα αν και έχω δει την ταινία.
 
Καλο παιδι και με μεγαλη αγαπη για τον μπαμπα του. :)
Θα το ξαναδώ μπαμπι χε χε εδώ σας έχω και άλλο ωραίο κουιζ
 
Ξέρω τη Rita Hayworth και τη Susan Hayward. Rita Hayward δεν έχω υπόψη μου.

Δόκτωρ είμαι, αριαδνη, όχι γιατρός. Όλοι οι γιατροι (υποθέτω) είναι δόκτορες αλλά όλοι οι δόκτορες δεν είναι γιατροί.

Και για κάποιο λόγο οι φοιτητές μου δεν γελάνε με τα αστεία μου αλλά ξεκαρδίζονται στα γέλια όταν τους μαλώνω κι όσο πιο αγριεύω τόσο πιο πολύ γελάνε. Οπότε είμαι σοβαρός όταν είμαι αστείος και αστείος όταν είμαι σοβαρός?
 
δεν είναι όλοι οι γιατροί με διδακτορικό, Ελέφαντα, τουλάχιστον όχι στην Ελλάδα. Αν έχουν και διδακτορικό το τονίζουν.
 
Ποιος είναι αυτός ο Τονυ; Να τον δω πρώτα Α εσείς οι σκορπιοί σας ζηλεύω! Πηρατε τον καλυτερο:pγαμπρο!
Όχι ρε συ! Ο βρυκόλακας Edward !!!!

Θα απαντήσω μ'αυτό το βίντεο

Όσο για το Dirty Dancing, ε, ναι!!! Nobody puts Baby in a corner
 
Δυσκολευτηκα να το κανω γιατι αρκετες ταινιες δεν τις γνωριζω ουτε εξ ακοης.
Τελος παντων, το εκανα για τη χαρα του παιχνιδιου και με εβγαλε Αιγοκερω που ειναι ο ωροσκοπος μου.
 
Δυσκολευτηκα να το κανω γιατι αρκετες ταινιες δεν τις γνωριζω ουτε εξ ακοης.
Τελος παντων, το εκανα για τη χαρα του παιχνιδιου και με εβγαλε Αιγοκερω που ειναι ο ωροσκοπος μου
Νομίζω ότι θα μας έβρισκε τα σωστά ζώδια αν είχαμε δει ολες τις ταινιες και ξέραμε...
 
Ε, λοιπόν αυτό το κουίζ, εμένα με έβγαλε το σωστό! Τοξότης! o_O
 
Ηξέρες όλες τις ταινιες;

Όχι, δεν ήξερα όλες τις ταινίες. Ειδικά τις πιο πρόσφατες και κάποιες από αυτές του '40 δεν τις ξέρω, αλλά διάλεξα αυτές που έχω δει. Οι δεκαετίες 50, 60, 70 (και του 80, μπορώ να πω) με δυσκόλεψαν γιατί μου άρεσαν πάνω από μία ταινίες. Για τη δεκαετία του 2010 έβαλα το μοναδικό που έχω δει. Το Frozen της Disney. :D :D
 
Κι εμένα! (τοξότης :rolleyes: ). Κάτι δεν πήγε καλά μάλλον.

Εντάξει, καλά παιδιά είμαστε. Ε, λίγο νευρικοί και κυκλοθυμικοί.. Ε, και λίγο στην κοσμάρα μας... Ε, και λίγο αδιάφοροι για τα καθημερινά προβλήματα και το τι γίνεται στον κόσμο... Ε, και λίγο εγωιστές... Ε, και λίγο φυγόπονοι.... Ε, κι όταν κατακτάμε κάποιον ή κάτι, μετά βαριόμαστε... Ε, και πολύ ονειροπόλοι (σε όνειρα που αποκλείεται ποτέ να βγουν αληθινά, το ξέρουμε εκ των προτέρων).... Κατά τ΄ άλλα, όμως, είμαστε μια χαρά...
 
Πίσω
Μπλουζα