Τι ζώδιο είστε;

Bajar όπως τα λες μου αρέσουν ολα τα τραγούδια του, δυστυχώς πέσαμε από τα σύννεφα με τον Μαικλ και τις αποκαλύψεις γιατί λατρευαμε και αυτόν.
Μπα, δεν τον λάτρευα ποτέ, άλλωστε κατά κανόνα από μικρή είχα μάθει να διαχωρίζω τον καλλιτέχνη από τον άνθρωπο, με εξαιρέσεις μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού. Ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί αν οι άνθρωποι γενικά είναι πολύπλοκοι, οι καλλιτέχνες είναι τρεις φορές περισσότερο. Κι όσο υπάρχει σταρ σύστεμ από πίσω, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν αυτό που βλέπεις ανταποκρίνεται και στην πραγματικότητα. Ξεχνάς τι ζούμε τον τελευταίο καιρό;
 
Μπα, δεν τον λάτρευα ποτέ, άλλωστε κατά κανόνα από μικρή είχα μάθει να διαχωρίζω τον καλλιτέχνη από τον άνθρωπο, με εξαιρέσεις μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού. Ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί αν οι άνθρωποι γενικά είναι πολύπλοκοι, οι καλλιτέχνες είναι τρεις φορές περισσότερο. Κι όσο υπάρχει σταρ σύστεμ από πίσω, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν αυτό που βλέπεις ανταποκρίνεται και στην πραγματικότητα. Ξεχνάς τι ζούμε τον τελευταίο καιρό;
Καθόλου δεν ξεχνώ μπαχαρ αλλά γνωρισαμε και ανθρώπους με ήθος όπως ο Σπυρος Μπιμπιλας ( που ειλικρινά δεν ήξερα πως ήταν τόσο καλός άνθρωπος). Εγώ τον λατρευα τον Μαικλ μέχρι που ήρθαν οι αποκαλύψεις και έμεινα...
 
Και μας την πέφτουνε τα ζόμπι τι κάνουμε;
 

Συνημμένα

  • IMG_20210228_201643.png
    IMG_20210228_201643.png
    526,2 KB · Προβολές: 12
Aμ εμένα μου λέει πως δεν θα μιλάω που μιλάω και στον ύπνο μου !
 
Eγω είμαι το γκολουμ χα χα
 

Συνημμένα

  • IMG_20210301_120916.png
    IMG_20210301_120916.png
    229,5 KB · Προβολές: 4
O γκαστον ντακ οχιιιι
Ε, όχι τον Ποπάυ :eviltongue:
Θα προτιμούσα τον Sport Billy! Πάντα ήθελα ένα μαγικό βαλιτσάκι σαν το δικό του !!!!
Όσο για ρομπότ, Data δαγκωτό!!! Και φυσικά δεν είναι ρομπότ! Είναι το τελειότερο ανδροειδές, το μοναδικό με ποζιτρονιακό εγκέφαλο!

Bilbo Baggins! YES!!!! Αν και ο Gandalf δεν θα με χαλούσε καθόλου :headbangdude:
 
Α, στην περίπτωση των ζόμπι, εγώ είμαι ο Κόναν ο Εξολοθρευτής. :p

Τώρα τι είναι αυτό το Merry, δεν έχω την παραμικρή άποψη. Είναι αρσενικό, είναι θηλυκό? Μήπως είναι ουδέτερο?
 
Χαρτί τουαλέτας χρειάζεσαι αν σε πάρουν στο κατόπιν zombies, όχι αποσμητικό
Για να ξέρεις πως συννονουμαστε εμείς οι αγρινιωτες! Μωρέ και στους εξωγηινους κουβέντα θα επιανα! Μου το λεγε και ένας ιδιοκτήτης γυμναστηρίου πριν χρόνια που πήγαινα " εσύ αδερφουλα μου είσαι σκασμένη για κουβέντα"
 

Συνημμένα

  • IMG_20210301_162233.png
    IMG_20210301_162233.png
    841,5 KB · Προβολές: 7
  • IMG_20210301_182627.png
    IMG_20210301_182627.png
    537 KB · Προβολές: 7
Μόνο μία ταινία έχω δει απ' αυτές. Και δεν ήταν το "Όσα παίρνει ο άνεμος".
 
Α, μου αρέσει πάρα πολύ η Έριν Μπρόκοβιτς! Και πραγματική ιστορία και η Ρόμπερτς στον καλύτερό της ρόλο (κι όχι ρομαντική κομεντί). Και ναι το έχω ξαναπεί, θέλω η υπόθεση να είναι ή έστω να μοιάζει αληθινή. Με κανονικούς ανθρώπους και πάνω στη γη. Εξωγήινοι, σούπερ ήρωες, τερατάκια κλπ. με αφήνουν εντελώς αδιάφορη.
Elephada ποια είναι αυτή που λες ότι έχεις δει;
 
Αυτο δεν το κοιτάω καν. Πριν λίγα χρόνια μια ηθοποιός ονόματι Cynthia Nixon ήταν αντίπαλη του κυβερνήτη της ΝΥ στις προκριματικές για το χρίσμα των Δημοκρατικών και όταν ρώτησα ποια είναι αυτή διότι δεν την είχα ποτέ ακουστά πέσαν όλοι πάνω μου, δεν ξέρεις την τάδε από το Sex and the City? Αυτό είναι το μόνο που ξέρω για τη σειρά.

Bajar, έχω δει το "The Devil Wears Prada" λόγω Μέρυλ Στρηπ. Δεν μου άρεσε μεν το έργο ούτε η αχώνευτη βασική πρωταγωνίστρια αλλά η Στρηπ ήταν πολύ καλή. Λίγα χρόνια μετά στήθηκα όλος ελπίδα να δω το Mamma Mia, διότι Στρηπ και Ελλάδα, αλλά το έργο δεν αντεχόταν με τίποτε, το έκοψα στη μέση, και έκτοτε είπα Στρηπ ξεΣτρηπ αν το έργο είναι σούπα δεν θα το δω.
 
Ήθελα να μαι ή καρι που μου βγάλε! Λεων ο mr big , χα χα, ξέρω σε ποια κατεύθυνση θα ψαξω
Μου τα χαλάς Αριαδνούλα, γιατί να θες να είσαι η Carrie; αν και νομίζω ότι το όλο κουιζ είναι αλλού γι' αλλού. Έβαλαν την Σάρλοτ στην Παρθένο λες και οι Παρθένοι το μόνο που θέλουν στη ζωή τους είναι να παντρευτούν και να κάνουν παιδιά με οποιοδήποτε τίμημα. Έτσι και με την Κάρι, βρήκαν ένα εξωστρεφές και χαρούμενο ζώδιο και κότσαραν αυτήν πάνω του λες και όλος ο χαρακτήρας της είναι αυτό (που μόνο αυτό δεν είναι, αλλά δεν κάθομαι να το αναλύσω εδώ, θα βγω τελείως εκτός θέματος και θα γίνω εξαιρετικά κακιά). Δεν είσαι έτσι, καλό μου, είσαι απείρως καλύτερη από δαύτην.
 
Μου τα χαλάς Αριαδνούλα, γιατί να θες να είσαι η Carrie; αν και νομίζω ότι το όλο κουιζ είναι αλλού γι' αλλού. Έβαλαν την Σάρλοτ στην Παρθένο λες και οι Παρθένοι το μόνο που θέλουν στη ζωή τους είναι να παντρευτούν και να κάνουν παιδιά με οποιοδήποτε τίμημα. Έτσι και με την Κάρι, βρήκαν ένα εξωστρεφές και χαρούμενο ζώδιο και κότσαραν αυτήν πάνω του λες και όλος ο χαρακτήρας της είναι αυτό (που μόνο αυτό δεν είναι, αλλά δεν κάθομαι να το αναλύσω εδώ, θα βγω τελείως εκτός θέματος και θα γίνω εξαιρετικά κακιά). Δεν είσαι έτσι, καλό μου, είσαι απείρως καλύτερη από δαύτην.
Δεν ήμουν φανατική της σειράς μπαχαρ, μου άρεσε ή χημεία που είχε με τον mr big κυρίως
 
Μα για κανέναν καλό λόγο!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210303_171504.png
    IMG_20210303_171504.png
    974,1 KB · Προβολές: 8
Πίσω
Μπλουζα