Τι ζώδιο είστε;

Eπιτελους αναγνωρίζομαι ως δούκισσα
Μπορεί, αλλά δες πώς μοιάζεις

1615387550118.png

Άσε που είχε ταράξει το μωρό της στο ξύλο, η child abuser (για να μη φταρνίζεται από το πιπέρι της μαγείρισσας... αντί να δείρει τη μαγείρισσα).

Αλλά πάλι καλά. Εγώ που είμαι Παρθενόσαυρος (ο Bill) τι να πω?
 
Μπορεί, αλλά δες πώς μοιάζεις

Προβολή συνημμένου 224800

Άσε που είχε ταράξει το μωρό της στο ξύλο, η child abuser (για να μη φταρνίζεται από το πιπέρι της μαγείρισσας... αντί να δείρει τη μαγείρισσα).

Αλλά πάλι καλά. Εγώ που είμαι Παρθενόσαυρος (ο Bill) τι να πω?
:D :D πω πω πως είναι ή δούκισσα και κακια μάνα χα χα χα !
 
Αχ, εγώ είμαι η γάτα του Chester! Τέλεια, τέλεια, θαυμάσια, θαυμάσια! Η γάτα που χαμογελάει! :)
 
εγώ είμαι Jabberwock, τι στο καλό ήταν πάλι αυτό, που γυρβύναν και ανοιχτήριζαν; (τρομερό ήταν το χιούμορ του Lewis Carrol!)
 
Μπορεί, αλλά δες πώς μοιάζεις

Προβολή συνημμένου 224800

Άσε που είχε ταράξει το μωρό της στο ξύλο, η child abuser (για να μη φταρνίζεται από το πιπέρι της μαγείρισσας... αντί να δείρει τη μαγείρισσα).

Αλλά πάλι καλά. Εγώ που είμαι Παρθενόσαυρος (ο Bill) τι να πω?
Ποιος είναι ο Bill?
 
εγώ είμαι Jabberwock, τι στο καλό ήταν πάλι αυτό, που γυρβύναν και ανοιχτήριζαν; (τρομερό ήταν το χιούμορ του Lewis Carrol!)
Έχει μεταφραστεί στα ελληνικά το Jabberwocky? Ποιος ήρωας μεταφραστής το έκανε? Εδώ οι δύο πρώτες στροφές.

’Twas brillig, and the slithy toves
Did gyre and gimble in the wabe:
All mimsy were the borogoves,
And the mome raths outgrabe.

“Beware the Jabberwock, my son!
The jaws that bite, the claws that catch!
Beware the Jubjub bird, and shun
The frumious Bandersnatch!”

Σπίτι έχω ένα καταπληκτικό βιβλίο "The Annotated Alice" που καταναλώνει μπόλικο μελάνι για να αποκρυπτογραφήσει τι είναι το brillig και τα slithy toves. Όσο για το Jabberwock, ήταν ακόμη πιο άσχημο από τη Δούκισσα, κατά τον Tenniel
1615473316072.png
 
Παρισι , ,yesss
 

Συνημμένα

  • IMG_20210311_193722.png
    IMG_20210311_193722.png
    416,7 KB · Προβολές: 7

Πάντως το Seattle δεν είναι κακή πόλη, αν δεν σε πειράζει να βρέχει όλη την ώρα
 
Σου φαινεται σεξυ ο Ντεπ;
Σαν τη θεια μου την Καλλιροη ειναι. :)
Mου φαίνεται ότι αφού δεν μπορώ να έχω τον Ντεπ θα ρθω για την θεία σου την Καλλιροη :Dημουν τρελή και παλαβη μαζί του στην εφηβεία, όλο το δωμάτιο αφίσες του.
 
Mου φαίνεται ότι αφού δεν μπορώ να έχω τον Ντεπ θα ρθω για την θεία σου την Καλλιροη ημουν τρελή και παλαβη μαζί του στην εφηβεία, όλο το δωμάτιο αφίσες του.
Σοβαρα; Εγω παλι δεν θα τον πλησιαζα ακομα κι αν ηταν ο τελευταιος αντρας στη γη.
Αρρενωποτης μηδεν, οποτε κι εγω για τη θεια Καλλιροη θα πηγαινα. :D
 
Πίσω
Μπλουζα