Τι ζώδιο είστε;

Ο Νίκος Καζής πού κολλάει; :icon_lol:
Τι ζώδιο είσαι; Δεν το έχεις αναφέρει !!!
Σημασία έχει τι ζώδιο ήταν ο κος Καζής. Δεν είναι ότι κολλάει αυτός... άλλος (μάλλον άλλη) έχει το κόλλημα.

Βλέπω, κυρίες μου ότι, μόλις η συζήτηση έγινε ροζ γεμίσατε 2 σελίδες λες και πέρασαν μέρες πολλές μέσα σε λίγη ώρα. Πού να σας παρακολουθήσει κανείς?

Πάντως στα βιβλία με πέτυχε κατά το ήμισυ.
Παρθένος: Λειτουργείς με το μυαλό, μόνο. Ή έτσι φαίνεται στους άλλους.

Σωστό

Ένα έξυπνο νοητικό παιχνίδι βρίσκεται στον πυρήνα του μυθιστορήματος «Τι είδε η γυναίκα του Λωτ;»


Δεν με πολυνοιάζει τι είδε. Ας πρόσεχε κι ας μη γυρνούσε.
 
Νομιζω εδω με πετυχε ως Σκορπιινα. Και ο σαρκασμος μου αρεσει και ο αυτοσαρκασμος.
Ενας βασικος λογος που η ταινια Laura (1944) ανηκει στις αγαπημενες μου ειναι οτι τρελαινομαι να ακουω τις θανατηφορες ατακες του Clifton Webb στο ρολο του Waldo.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μου προτείνει το Χωμενίδη που σιχαίνομαι; Ούτε επίτηδες να το έκανε πια :biglaugh:!!!
 
Σαρκασμός και ζωδια
Ουφ τη γλίτωσα! (μεταξύ μας πιο μικρή τα πέταγα τα καρφιά μου αλά Ντένη Μαρκορά, τα τελευταία χρόνια το έχω ρίξει στη σιωπή...)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eμενα μου προτείνει ένα βιβλίο ενός Αμερικανου συγγραφέα ελληνικής καταγωγής, το Middlesex.
 
Διαφωνώ με αυτά που λέει για τους Παρθένους. Άλλο τι πιστεύουμε για τον εαυτό μας (που ακόμη και σε αυτό έχει πέσει έξω) και άλλο να βάζουμε τον εαυτό μας πάνω απ' όλους κι απ' όλα. Οπότε ο τίτλος δεν στέκει και πολύ αφού μιλά για το πρώτο. Στη δεύτερη παράγραφο δε που μιλάει για γενναιοδωρία,, ουσιαστικά μας έχει βγάλει από τη λίστα των εγωιστών. Γιατί μας έβαλε τελικά;
Κι εν πάση περιπτώσει το θέμα της προσφοράς και του αλτρουϊσμού ανεξαρτήτως ζωδίου, ακόμη κι αν είναι έμφυτο, ξεκινά να καλλιεργείται στην οικογενειακή εστία.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Διαφωνώ με αυτά που λέει για τους Παρθένους. Άλλο τι πιστεύουμε για τον εαυτό μας (που ακόμη και σε αυτό έχει πέσει έξω) και άλλο να βάζουμε τον εαυτό μας πάνω απ' όλους κι απ' όλα. Οπότε ο τίτλος δεν στέκει και πολύ αφού για το πρώτο. Στη δεύτερη παράγραφο δε που μιλάει για γενναιοδωρία,, ουσιαστικά μας έχει βγάλει από τη λίστα των εγωιστών. Γιατί μας έβαλε τελικά;
Κι εν πάση περιπτώσει το θέμα της προσφοράς και του αλτρουϊσμού ανεξαρτήτως ζωδίου, ακόμη κι αν είναι έμφυτο, ξεκινά να καλλιεργείται στην οικογενειακή εστία.
Bajar μου μην μου αγχεσαι καθόλου και εδώ λέει πως ο δίδυμος είναι ένα εκδικητικό ζώδιοhttps://www.google.com/amp/s/www.at...dikhsh-me-poioys-den-prepei-na-ta-baleis-pote
και μάλιστα για ασήμαντος λογους
 
Ναι σιγά μην είναι μόνο τρία τα ζώδια εγωιστών. Εχω τύχει σε Κριούς εγωιστές ναι, αρπάζονται και τσακώνονται πολύ εύκολα λόγω υπέρμετρης ευθιξίας. Αλλά ρίχνουν τον εγωισμό τους αν καταλάβουν ότι κάνουν λάθος και ζητάνε συγνώμη από καρδιάς. Αντιθέτως μου χουν τύχει ζώδια της γης, κυρίως Αιγόκερους που δε λένε ποτέ συγγνώμη ακόμα και όταν ξέρουν ότι έχουν αδικήσει κατάφωρα κάποιον.
 
Είμαι λύκος. Τέλειο! Τους αγαπώ! Αλλά αυτά που γράφει για τους λύκους δεν έχουν σχέση με εμένα εκτός από το ότι καταπιάνομαι με πολλά πράγματα (το οποίο δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με τους ίδιους τους λύκους). Πάρα πολλά όμως. Δε μου φτάνουν τρεις ζωές για να κάνω όλα αυτά που θέλω.
 
Κι εγώ Βάτραχος είμαι!!! :D :D Κι εγώ αγαπώ τους λύκους πάρα πολύ! Και τους σέβομαι.
 
Είμαι λύκος. Τέλειο! Τους αγαπώ! Αλλά αυτά που γράφει για τους λύκους δεν έχουν σχέση με εμένα εκτός από το ότι καταπιάνομαι με πολλά πράγματα (το οποίο δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με τους ίδιους τους λύκους). Πάρα πολλά όμως. Δε μου φτάνουν τρεις ζωές για να κάνω όλα αυτά που θέλω.
Εμένα με βρήκε σαν βάτραχι είναι όλα όπως τα λέει, Σαββατογεννημένη γαρ
 
Πίσω
Μπλουζα