Τι ζώδιο είστε;

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Bambinella
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Για να δουμε λιγο τους αλλους διασημους Σκορπιους πλην εμου....:D :D
Εχω ιδια μερα γενεθλια με Καρολο ντε Γκωλ, Τζεϊμι Λη Κερτις, Σκαρλετ Γιοχανσον, Κωστα Ρηγοπουλο και Ριτα Σακελλαριου.
Οποτε για να τιμησω τα συμπατριωτακια του ζωδιου μου, σημερα θα βαλω να δω Αγαπη μου Ουαουα ακουγοντας ταυτοχρονα Εγω δεν παω Μεγαρο θα μεινω με τον παιδαρο.
 
Τυχερός ίσως. Αλλά είναι όμορφος ο δράκος, βρε Δομνίκη; τα μαύρα του τα χάλια έχει (μάλλον τα παρδαλά του για να είμαστε ακριβείς). Από την άλλη πώς γίνεται να θεωρείς γκαντέμη τον βασιλιά και να μην τον καλείς σε ένα γάμο, σε μια γιορτή, σε ένα εγκαίνιο έστω, βρε αδερφέ; Τιμή σου κάνει. Και να ρωτήσω, αυτά ισχύουν για τους Ιάπωνες μόνο ή και για τους Κινέζους; (έχω κι εγώ τις απορίες μου. Όχι ότι τρελαίνομαι για κοσμικά αλλά έτσι για να ξέρουμε άμα βρεθούμε κατά κει).
Κι εν πάση περιπτώσει τι πάει να πει γερόλυκος; έχει να κάνει με την παλαιότητά του στο φόρουμ; γιατί μόνο αυτό δέχομαι!
Ο δράκος θεωρείται προστάτης ισχυρός. Μάλιστα, μου έλεγε μια Κινέζα φίλη μου, ότι την χρονιά του δράκου γεννιούνται τα περισσότερα παιδιά, γιατί όλοι θέλουν να είναι καλότυχα και το προγραμματίζουν :)

Όλη η Άπω Ανατολή τα ίδια πιστεύει (Ιαπωνες, Κινέζοι, Μαλαισινοί, Ταϊλανδέζοι, κτλ), μην το ψάχνεις, δεν σωζόμαστε οι τίγρεις :(

Γερόλυκος με την ημερολογιακή σημασία της λέξης: η ηλικία μας αρχίζει να μετράει από την γέννησή μας στον πλανήτη Γη.

Λέων Τολστόι, Χιου Γκραντ, Άνταμ Σάντλερ: μόνο διάσημοι άντρες έχουν γεννηθεί ίδια μέρα με μένα, και αυτή η τριάδα δεν με ενθουσιάζει καθόλου :(

Ξέρω όμως έναν πολύ διάσημο Κριο: τον Αδόλφο Χίτλερ! Αυτό το ζώδιο πρέπει να είναι καταραμένο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για να δούμε...
Σήμερα θα ακούσω ότι ακούει και η Bambi! Γιατί έχω γεννηθεί την ίδια μέρα με τον Νίκο Καρβέλα :eek: και το μέγαρο της Ρίτας είναι δικό του. Μάλιστα! Με τους άλλους (Pink και Wiz Khalifa) δεν ασχολούμαι καν, αφενός δεν είναι ρετρό αφετέρου παίζουν μουσική που δεν είναι του γούστου μου (λες και είναι ο Καρβέλας αλλά τουλάχιστον είναι πολύ καλός πιανίστας).

μπαχαρ πότε έκανες την πρώτη εμφάνιση;

Έγινα μέλος το 2011 αλλά έκανα το ντεμπούτο μου στα posts ένα χρόνο μετά, καθότι ντροπαλή, στο θρεντ με τα ρετρό αρώματα (πού αλλού θα ήταν; )

Εντιτ: Το μέγαρο δεν είναι του Καρβέλα, λάθος ανάμνηση, είναι όμως ο κοντός με τη γραβάτα με το οποίο η Ρίτα ξεκίνησε νέα καριέρα. Πάντως τα ίδια ακούω με την Bambi.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σήμερα θα ακούσω ότι ακούει και η Bambi! Γιατί έχω γεννηθεί την ίδια μέρα με τον Νίκο Καρβέλα :eek: και το μέγαρο της Ρίτας είναι δικό του. Μάλιστα! Με τους άλλους (Pink και Wiz Khalifa) δεν ασχολούμαι καν, αφενός δεν είναι ρετρό αφετέρου παίζουν μουσική που δεν είναι του γούστου μου (λες και είναι ο Καρβέλας αλλά τουλάχιστον είναι πολύ καλός πιανίστας).



Έγινα μέλος το 2011 αλλά έκανα το ντεμπούτο μου στα posts ένα χρόνο μετά, καθότι ντροπαλή, στο θρεντ με τα ρετρό αρώματα (πού αλλού θα ήταν; )

Εντιτ: Το μέγαρο δεν είναι του Καρβέλα, λάθος ανάμνηση, είναι όμως ο κοντός με τη γραβάτα με το οποίο η Ρίτα ξεκίνησε νέα καριέρα. Πάντως τα ίδια ακούω με την Bambi.
Ο κοντος με την γραβατα είναι του Καρβέλα? Δεν το ήξερα! Ε, αφού μοιράζεσαι την ημέρα των γενεθλίων σου με Καρβέλα, πρέπει να ακούς τα τραγούδια του πρωί-βράδυ :biglaugh:
 
Εγώ έχω γενέθλια την ίδια μέρα με τον Στρατηγό του 21 Πλαπούτα κ με τη Μιμή Ντενίση. Όπως καταλάβατε είμαι καταδικασμένη. Ή που θα πολεμήσω για την πατρίδα ή που θα παντρευτώ τον Τιμόθεο Κώνστα.
 
@αριαδνη


Έχω γεννηθεί την ίδια ημέρα με :

Ότο Ρεχάγκελ, Γουίτνεϊ Χιούστον, Σμαράγδα Καρύδη.

μάλιστα..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εγώ έχω την ίδια μέρα γενέθλια με την Γλυκερία. Να βάλω να ακούσω το "γιατί τα πεντοχίλιαρα δεν είναι πετσετάκια"; Αν και την Γλυκερία την εκτιμώ γιατί και τα σμυρνέικα τραγουδούσε ωραία και δεν έκανε ποτέ της μπουτοσόου, μόνο τραγουδούσε. Ξέρω όμως ότι και η Λίζα Μπονέ του Μπιλ Κόσμπυ σόου και του Δαιμονισμένου Άγγελου έχει γεννηθεί την ίδια μέρα με μένα και δεν αναφέρεται στην λίστα.

Αλλά ρε παιδιά κοιτώντας τον Νοέμβριο, είδα ότι ο Άδωνις Γεωργιάδης έχει γενέθλια την ίδια μέρα με την Αγριππίνα, την αδελφή του Καλιγούλα δηλαδή, και μητέρα του Νέρωνα. Όπως και ο Βασίλης Λεβέντης, μακάρι να είναι καλά ο άνθρωπος, έχει την ίδια μέρα γενέθλια με την Μαρία Αντουανέτα. Έχει χιούμορ τελικά το Σύμπαν.
 
Πωπω, μέσα σε όλα τα ζώδια το δικό μου και των δικών μου ανθρώπων.
 
Σε μένα έπεσε τελείως έξω (είμαι πιο χαλαρή κι από τους Σαλονικιούς!) . Αλλά στον ωροσκόπο με πέτυχε αρκετά.
 
Εγώ έχω την ίδια μέρα γενέθλια με την Γλυκερία. Να βάλω να ακούσω το "γιατί τα πεντοχίλιαρα δεν είναι πετσετάκια"; Αν και την Γλυκερία την εκτιμώ γιατί και τα σμυρνέικα τραγουδούσε ωραία και δεν έκανε ποτέ της μπουτοσόου, μόνο τραγουδούσε. Ξέρω όμως ότι και η Λίζα Μπονέ του Μπιλ Κόσμπυ σόου και του Δαιμονισμένου Άγγελου έχει γεννηθεί την ίδια μέρα με μένα και δεν αναφέρεται στην λίστα.

Αλλά ρε παιδιά κοιτώντας τον Νοέμβριο, είδα ότι ο Άδωνις Γεωργιάδης έχει γενέθλια την ίδια μέρα με την Αγριππίνα, την αδελφή του Καλιγούλα δηλαδή, και μητέρα του Νέρωνα. Όπως και ο Βασίλης Λεβέντης, μακάρι να είναι καλά ο άνθρωπος, έχει την ίδια μέρα γενέθλια με την Μαρία Αντουανέτα. Έχει χιούμορ τελικά το Σύμπαν.
Το "μπουτοσόου" στο σχόλιό σου τα σπάει... θα μπορούσε να γραφεί ότι ήταν και είναι πραγματική τραγουδίστρια με σεμνή εμφάνιση.
Τα υπόλοιπα που αναγράφονται απλά είναι συμπτώσεις και τίποτε άλλο.
Προσωπικά δεν ασχολούμαι με το αντικείμενο ... Δεν θεωρώ ότι η ημερομηνία γέννησης κάποιου καθορίζει το μέλλον του .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γιατί, το θεωρούμε εμείς? (Ελπίζω όχι). Αυτό δεν μας εμποδιζει να σπάμε πλάκα. Εμένα μου αρέσει να διαβάζω ωροσκόπια της προηγούμενης μέρας και να ταιριάζω όλα τα ζώδια στο τι μου συνέβη. Είναι τόσο φλου και αόριστα που συνήθως μπορώ να το κάνω..

Δεν μπορώ να δω την Παρθενική ερώτηση διότι δεν μου παίζει το βίντεο με add blocker και δεν σκοπεύω να το βγάλω.
 
Το "μπουτοσόου" στο σχόλιό σου τα σπάει... θα μπορούσε να γραφεί ότι ήταν και είναι πραγματική τραγουδίστρια με σεμνή εμφάνιση.
Τα υπόλοιπα που αναγράφονται απλά είναι συμπτώσεις και τίποτε άλλο.
Προσωπικά δεν ασχολούμαι με το αντικείμενο ... Δεν θεωρώ ότι η ημερομηνία γέννησης κάποιου καθορίζει το μέλλον του .
Ε, νομίζω ότι η λίστα ονοματων έρχεται να ενισχύσει την άποψή σου. Νομίζω ότι όλοι είχαμε συμφωνήσει ότι πλάκα έχουν τα ζωδια αλλά όχι τόσο για να σε επηρεάζουν πόσο μάλλον να σου καθορίζουν και το μέλλον.
 
Γιατί, το θεωρούμε εμείς? (Ελπίζω όχι). Αυτό δεν μας εμποδιζει να σπάμε πλάκα. Εμένα μου αρέσει να διαβάζω ωροσκόπια της προηγούμενης μέρας και να ταιριάζω όλα τα ζώδια στο τι μου συνέβη. Είναι τόσο φλου και αόριστα που συνήθως μπορώ να το κάνω..

Δεν μπορώ να δω την Παρθενική ερώτηση διότι δεν μου παίζει το βίντεο με add blocker και δεν σκοπεύω να το βγάλω.
Το ίδιο ακριβώς θα απαντούσα (τι θα γίνει επιτέλους με αυτή την τηλεπάθεια; )

Η ερώτηση για τους Παρθένους είναι η εξής: Γιατί δεν χαλαρώνεις ποτέ; Γιατί πιστεύεις πως αν χαλαρώσεις, θα πάνε όλα στραβά;

Στο προηγούμενο κουίζ με ποιον άλλον διάσημο έχεις ίδια μέρα γενέθλια;
 
Ναι ρε ελέφαντα πες μας. Να κάνουμε σύγκριση προσωπικοτητων.
 
Τα πραγματικά μου γενέθλια είναι ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο, όπως και το νούμερο που δείχνει η ζυγαριά μου. Δεν έχω κοινά γενέθλια με κανέναν ιδιαίτερα διάσημο έτσι κι αλλιώς.

Όσο για την ερώτηση, πώς να χαλαρώσω? Εδώ πάνε όλα στραβά ακόμη και τώρα που δεν χαλαρώνω. Δεν είναι θέμα του τι πιστεύω, μιλάμε για hard data. Τον νόμο του Murphy τον παραβιάζω προς το χειρότερο. Even when something cannot go wrong, it will. Murphy was an optimist. Οπότε φανταστείτε να χαλάρωνα κι όλας.
 
Όλα αυτά στηρίζονται στις πιθανότητες και στα παράδοξα που δημιουργούνται εκεί που θα χρησιμοποιηθούν..

Εδώ χρησιμοποιείται στα άστρα/ζώδια και τους μήνες.


Εδώ στην επιστήμη και στην στατιστική...

 
Τελευταία επεξεργασία:
Μας έχουν κόψει το astrology.gr στο γραφείο και δεν μπορώ να διαβάσω τις ερωτήσεις των ζωδίων :(

Η Bajar γράφει για τους Παρθένους: Η ερώτηση για τους Παρθένους είναι η εξής: Γιατί δεν χαλαρώνεις ποτέ; Γιατί πιστεύεις πως αν χαλαρώσεις, θα πάνε όλα στραβά;

Μα όλα πάνε στραβά έτσι κ'αλλιώς. Σε μένα που είμαι control freak ταιριάζει το "Relax, nothing is under control". @elephadas το ίδιο συστήνω και σε σένα, που μάλλον αντιμετωπίζεις τα ίδια θέματα με μένα. Το εκνευριστικό είναι ότι όταν αποφασίσω να χαλαρώσω και αφήσω τους άλλους να λύσουν τα θέματα, στο τέλος η χιονοστιβάδα θα καταλήξει πάλι σε μένα. Γιατί υπάρχει και το άλλο ρητό: όταν θέλεις να γίνει μια δουλειά σωστά, κάν' την μόνος σου!
 
Α, ναι μπορω να απαντησω με ειλικρινεια. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο για εδω:

Δεν υπεραναλυω τα παντα, κανετε λαθος. Δεν φοβαμαι οτι θα καταστρεψω την ευτυχια μου, κανετε λαθος ξανα.
Το μονο που βρηκατε ειναι οτι φοβαμαι πως ο,τι καλο μου τυχαινει δεν θα κρατησει γιατι δεν κραταει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα