Τι ζώδιο είστε;

Φυσικά είναι χρέος μας να δίνουμε συμβουλές. Αφού είμαστε τέλειοι σε όλα, οι συμβουλές μας είναι κατ' ανάγκην αλάνθαστες.
 
Φυσικά είναι χρέος μας να δίνουμε συμβουλές. Αφού είμαστε τέλειοι σε όλα, οι συμβουλές μας είναι κατ' ανάγκην αλάνθαστες.
Σε μας να μην μας πεις συμβουλές διότι θα τα πούμε παντου
 
Για δείτε εδώ τι θα φέρει το 22

Καλά, οι Τοξότες είναι σταθερά μέσα στα τυχερά ζώδια! Εντάξει, να μην παραπονούμεθα. Υπάρχουν καλύτερα, αλλά υπάρχουν και πολύ χειρότερα. Αφού είμεθα υγιείς, όλα καλά, όλα ανθηρά!
 
Δηλαδή το '22 θα είναι σαν έχω χτυπήσει τζακ ποτ σε όλους τους τομείς της ζωής μου; Γιατί κάτι τέτοιο υπόσχεται το άρθρο. Ραντεβού λοιπόν εδώ, του χρόνου τέτοια εποχή να σας απαντήσω αν έπεσε μέσα. Κι αν ναι, θα έχει κέρασμα σοκολατάκι!

@TZELASO Με τρελαίνει η καθαρεύουσά σου!


Τα παραλέει ο τύπος. Εντάξει μ' αρέσουν οι καθαρές δουλειές αλλά όχι και να νοιώθω ότι αυτοκαταργούμαι αν κάτι δεν πάει τόσο τέλεια όσο θα 'θελα. Άνθρωποι είμεθα (που θα έλεγε και η Τζέλα), όχι θεοί. Ε, κι αν δε μου δώσουν δεύτερη ευκαιρία δε θα καθίσω να σκάσω.
 
Bajar, αν του χρονου τετοια εποχη εχεις χτυπησει τζακ ποτ σε ολους τους τομεις, αρα και στον οικονομικο, μην περιμενεις απο εμας πως θα σε αφησουμε να τη βγαλεις μονο με ενα σοκολατακι. :D:D
 
Bajar, αν του χρονου τετοια εποχη εχεις χτυπησει τζακ ποτ σε ολους τους τομεις, αρα και στον οικονομικο, μην περιμενεις απο εμας πως θα σε αφησουμε να τη βγαλεις μονο με ενα σοκολατακι. :D:D
Εννοείται, κρουαζιέρα στο σεντ τροπε
 
Εγώ αρκούμαι σε ένα σοκολατάκι αρκεί να έρθει με ένα κουτί που να έχει και την παρέα του, και να ειναι απο Leonidas και πάνω.

Δεν διάβασα αυτό για την τύχη μου, γιατί απαιτούσε πολύ διάβασμα και ανάλυση με οίκους και τέτοια και βαρέθηκα. Άλλωστε παρατήρησα στην αρχή ότι ενώ μιλάει υποτίθεται για τον Δία, εκείνο που μοιάζει να περιφέρεται από ζώδιο σε ζώδιο και πότε είναι στους ιχθύες πότε όχι είναι ένα έψιλον: "εισέρχεται στους Ιχθύες. Θα παραμείνει εκεί μέχρι τις 11 Μαΐου του 2022, θα κάνει ένα μικρό γύρισμα στον Κριό και θα ξανά περάσει στους Ιχθύς". Προσωπικά ως Τζαρτζανολάτρης τείνω να γράψω "τους ιχθύς" αλλά μια που δεν μπορώ να του βάλω περισπωμένη για να ξεχωρίζει από την ονομαστική ενικού με αναγκάζω να γράφω "τους ιχθύες". Προφορικά συνήθως κυριαρχεί ο Τζάρτζανος γιατί δεν προλαβαίνω να κάνω όλη αυτή τη σκέψη. Τέλος πάντων, όταν βλέπω ότι η αστρολόγα δεν μπορεί να αποφασίσει ούτε πώς γράφεται το ζώδιο, πώς να δώσω σημασία στις προβλέψεις της?

Όσο για το άλλο, επίσης σταμάτησα μετά την πρώτη γραμμή. "Πίσω από το ήρεμο παρουσιαστικό ενός Παρθένου, κρύβεται πάντα μια καταιγίδα δημιουργικότητας." λέει. Εγώ όμως είμαι φωνακλάς και τεμπέλης (*) οπότε προφανώς ανήκω σε άλλη ποικιλία Παρθένων.

(*) αν και ως γνωστόν τέλειος σε όλα μου.
 
Bajar μου, εγω ειμαι εντελως ολιγαρκης ανθρωπος οποτε μονο ενα κοκκινο καμπριο θελω απο σενα.
Τωρα που απεκτησα το Ruby for me να μην εχω κατι να το ταιριαξω;
 
Για δείτε εδώ τι θα φέρει το 22
Παρθένος εγώ και Ιχθύς η κόρη μου! Περιμένω φοβερή χρονιά, γιατί '20 & '21 ήταν καταστροφικά! Επίσης δεν ξεχνώ ότι θα μου κάνουν δώρο ένα καινούριο αυτοκίνητο την Πρωτοχρονιά!!! Εκτός από τέλεια, έχω και μνήμη ελέφαντα!!!
 
Εννοείται, κρουαζιέρα στο σεντ τροπε
Θα τηλεφωνησω στη Μπριζιτ να μας περιμενει στη βιλα της.
Θα έχει και κότερο, πάμε μια βόλτα?
Εγώ αρκούμαι σε ένα σοκολατάκι αρκεί να έρθει με ένα κουτί που να έχει και την παρέα του, και να ειναι απο Leonidas και πάνω.

Bajar μου, εγω ειμαι εντελως ολιγαρκης ανθρωπος οποτε μονο ενα κοκκινο καμπριο θελω απο σενα.
Τωρα που απεκτησα το Ruby for me να μην εχω κατι να το ταιριαξω;

Μου πήρατε θάρρος όλες και ζητάτε τον ουρανό με τ' άστρα (σχεδόν) αντί να πάρετε παράδειγμα από τον Ελέφαντα που είναι ταπεινός και ζήτησε μόνο Leonidas. Κι επειδή είμαι καλός άνθρωπος (και τέλεια πάνω απ' όλα, μην το ξεχνάμε αυτό) λέω να κλείσω εισητήρια για όλες μας, first class βέβαια, να πάρουμε και κάμποσα κουτιά Leonidas (ή και Godiva, δεν έχω θέμα) ανά χείρας και να πεταχτούμε Νέα Υόρκη για shopping και sightseeing, ε και μετά να περάσουμε κι από τον Ελέφαντα να του δώσουμε και τα σοκολατάκια του, άμα φυσικά θέλει κι αυτός. Τι λέτε;
 
Πίσω
Μπλουζα