Τι ζώδιο είστε;

Οι ξένες ταινίες που πρέπει να δείτε ανάλογα με το ζώδιό σας

Δευτερη φορα που βαζουν παιδικη ταινια για τον Αιγοκερω που, σημειωτεον, τον γραφουν και ανορθογραφα. Κατι τρεχει λοιπον με αυτο το ζωδιο. Ειτε πολυ ανωριμο το θεωρουν, ειτε με δεικτη νοημοσυνης παιδιου 10 ετων. :)
Σχετικα με την ταινια που ως Σκορπιινα θα επρεπε να δω, ενα εχω να πω: Θα επρεπε να ειμαι Διδυμοι.
 
Δευτερη φορα που βαζουν παιδικη ταινια για τον Αιγοκερω που, σημειωτεον, τον γραφουν και ανορθογραφα. Κατι τρεχει λοιπον με αυτο το ζωδιο. Ειτε πολυ ανωριμο το θεωρουν, ειτε με δεικτη νοημοσυνης παιδιου 10 ετων. :)
Σχετικα με την ταινια που ως Σκορπιινα θα επρεπε να δω, ενα εχω να πω: Θα επρεπε να ειμαι Διδυμοι.
Μπαμπι θα κάνουμε ανταλλαγη
 

Ένα παραμύθι κι ένα μυστικό για κάθε ζώδιο. Μην πιστεύεις όσα σου λένε για τα ζώδια. Όλα έχουν κάτι να κρύψουν...



Στο δικό μου ζώδιο έπεσε 100% μέσα.
Η κρυφή πλευρά του: Στην πραγματικότητα είναι πολύ υπεροπτική και ενώ ξέρει ότι δεν είναι τέλεια κατά βάθος πιστεύει ότι είναι πολλές κλάσεις ανώτερη από τον οποιοδήποτε.

Τα έχουμε ξαναπεί αυτά: είμαστε τέλειοι, από κάθε άποψη :biglaugh:
 

Ένα παραμύθι κι ένα μυστικό για κάθε ζώδιο. Μην πιστεύεις όσα σου λένε για τα ζώδια. Όλα έχουν κάτι να κρύψουν...



Στο δικό μου ζώδιο έπεσε 100% μέσα.
Έπεσε μέσα τελείως ομως
 
Τι βλέπουμε πρωτο

Ε, λοιπόν, εγώ δεν βλέπω καθόλου την γυναίκα. Βλέπω μόνο τον ηλικιωμένο άντρα που κοιμάται σε μαξιλάρι. Υπερευαίσθητη και ανασφαλής? Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημά μου. Έχω εμμονές και φόβους, αλλά θεωρώ ότι οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν τέτοια θέματα, ακόμα κι αν δεν το παραδέχονται. Δεν νομίζω όμως, ότι είναι το ίδιο πράγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ε, λοιπόν, εγώ δεν βλέπω καθόλου την γυναίκα. Βλέπω μόνο τον ηλικιωμένο άντρα που κοιμάται σε μαξιλάρι. Υπερευαίσθητη και ανασφαλής? Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημά μου. Έχω εμμονές και φόβους, αλλά θεωρώ ότι οι περισσότεροι άνθρωποι έχουν τέτοια θέματα, ακόμα κι αν δεν το παραδέχονται. Δεν νομίζω όμως, ότι είναι το ίδιο πράγμα.
Κ' εγώ τον ηλικιωμένο βλέπω μόνο! Υπάρχει κανείς που βλέπει την γυναίκα;
 
Αυτό ειδικά το clickbait ξεπερνάει το συνηθισμένο επίπεδο ανοησίας των σχετικών αρθριδίων. Ακόμη και ο τίτλος είναι άσχετος. "Πώς σας αντιμετωπίζουν οι άλλοι" λέει, και μετά διαβάζουμε:

Αν είδατε πρώτα τη γυναίκα, είστε δημιουργικοί και για αυτό ξεχωρίζετε... μπλα μπλα, τίποτε για τους άλλους εκτός από το ότι τη γνώμη τους τη γράφετε γράφετε στα δημιουργικά σας .

Αν είδατε έναν ηλικιωμένο, είστε εξαιρετικά ευαίσθητοι. Πρέπει να μάθετε να αντιμετωπίζετε τα προβλήματα με ωριμότητα, να ελέγχετε τα συναισθήματά σας πριν μιλήσετε μπλα μπλα και μόνο στο τέλος έχει μια μικρή προτασούλα για το τι εντύπωση κάνετε στους άλλους.

Απο κει και πέρα, όπως όλοι μας κι εγώ είδα ένα σκίτσο που παριστάνει ηλικιωμένο άντρα. Σε άλλες "διπλές" εικόνες όπως αυτή
German_postcard_from_1888.png

όποια και να δούμε πρώτα όταν δούμε και τη δεύτερη το μυαλό μας εύκολα πηγαινοέρχεται από την από τη μία στην άλλη (ακόμη κι αν το πρόσωπο της γριάς απαιτεί παραμορφωμένο κεφάλι και σώμα, επικεντρωνόμαστε στο πρόσωπο και αγνοούμε το υπόλοιπο). Αλλά εδώ ακόμη κι όταν μας βάζει τα χρώματα είναι πολύ δύσκολο να δεις μια γυναίκα διότι λείπουν βασικά χαρακτηριστικά όπως στόμα, αυτιά και μάτια και το όριο ανάμεσα στα μαλλιά και στο πρόσωπο το οποίο το δημιουργεί τεχνητά το καφέ χρώμα. Και το κούτελό της είναι τελείως παραμορφωμένο. Εγώ εξακολουθώ να βλέπω έναν γέρο του οποίου η μύτη φωτίζεται με ροζ φως και το μισό του πρόσωπο με καφέ. Αν κάποιος είδε γυναίκα, είναι αλαφροΐσκιωτος και βλέπει πράγματα που δεν υπάρχουν. Ευτυχώς γι' αυτόν, η γνώμη μου του είναι αδιάφορη.
 
Νομιζω πως βλεπω γυναικα στο σκιτσο που παρεθεσε η Tzelaso, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν βλεπω σωστα και αν πραγματι αυτο εννοουσε ο σκιτσογραφος.
Βλεπω λοιπον ουσιαστικα ενα γυναικειο σωμα προφιλ σε ροζ χρωμα να καθεται με τα ποδια του διπλωμενα.
Παντως, απο τη στιγμη που την ειδα και αν λαβω σοβαρα τη γνωμη του Ελεφαντα, τοτε ειμαι αλαφροϊσκιωτη. :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δηλαδή αυτό 1636735893558.png σου μοιάζει για ροζ εκδοχή αυτού? 1636735783420.png


Γυναικείο πρόσωπο μπορώ να δω στο χρωματιστό σκίτσο με κάποια δυσκολία (στο ασπρόμαυρο με τίποτε). Γυναικεία πόδια, διπλωμένα ή αδίπλωτα, αδυνατώ να διακρίνω στο ροζ μπλομπ, και αν ναι τότε τι είναι το καφέ και το μωβ? Τότε μιλάμε για φαντασία που καλπάζει αχαλίνωτη σε καλλιτεχνικά ύψη, όχι για βάρος σκιάς.
 
Λοιπον....η γυναικα ειναι μονο σε ροζ και οχι σε καφε.
Ροζ ειναι το σωμα της και το μπλε - μωβ ειναι ας πουμε το σεντονι που μισοσκεπαζει τα ποδια της.
Τωρα τι λες; :)
 
Αυτό ειδικά το clickbait ξεπερνάει το συνηθισμένο επίπεδο ανοησίας των σχετικών αρθριδίων. Ακόμη και ο τίτλος είναι άσχετος. "Πώς σας αντιμετωπίζουν οι άλλοι" λέει, και μετά διαβάζουμε:

Αν είδατε πρώτα τη γυναίκα, είστε δημιουργικοί και για αυτό ξεχωρίζετε... μπλα μπλα, τίποτε για τους άλλους εκτός από το ότι τη γνώμη τους τη γράφετε γράφετε στα δημιουργικά σας .

Αν είδατε έναν ηλικιωμένο, είστε εξαιρετικά ευαίσθητοι. Πρέπει να μάθετε να αντιμετωπίζετε τα προβλήματα με ωριμότητα, να ελέγχετε τα συναισθήματά σας πριν μιλήσετε μπλα μπλα και μόνο στο τέλος έχει μια μικρή προτασούλα για το τι εντύπωση κάνετε στους άλλους.

Απο κει και πέρα, όπως όλοι μας κι εγώ είδα ένα σκίτσο που παριστάνει ηλικιωμένο άντρα. Σε άλλες "διπλές" εικόνες όπως αυτή
German_postcard_from_1888.png

όποια και να δούμε πρώτα όταν δούμε και τη δεύτερη το μυαλό μας εύκολα πηγαινοέρχεται από την από τη μία στην άλλη (ακόμη κι αν το πρόσωπο της γριάς απαιτεί παραμορφωμένο κεφάλι και σώμα, επικεντρωνόμαστε στο πρόσωπο και αγνοούμε το υπόλοιπο). Αλλά εδώ ακόμη κι όταν μας βάζει τα χρώματα είναι πολύ δύσκολο να δεις μια γυναίκα διότι λείπουν βασικά χαρακτηριστικά όπως στόμα, αυτιά και μάτια και το όριο ανάμεσα στα μαλλιά και στο πρόσωπο το οποίο το δημιουργεί τεχνητά το καφέ χρώμα. Και το κούτελό της είναι τελείως παραμορφωμένο. Εγώ εξακολουθώ να βλέπω έναν γέρο του οποίου η μύτη φωτίζεται με ροζ φως και το μισό του πρόσωπο με καφέ. Αν κάποιος είδε γυναίκα, είναι αλαφροΐσκιωτος και βλέπει πράγματα που δεν υπάρχουν. Ευτυχώς γι' αυτόν, η γνώμη μου του είναι αδιάφορη.
Εδώ βλέπω μια κοπέλα με καπέλο με γυρισμένη πλάτη! Μετά από πολύ κόπο είδα και την γριά!
 
Ναι, όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι, αλλά όταν δεις τη γριά και μετά δεν έχεις δυσκολία να την ξαναδείς. Πηγαινοέρχεσαι ανάμεσα στις δύο ερμηνείες εύκολα. Πράγμα που δεν μπορώ να κάνω με τη ροδομάγουλη υπναρού.

@bambinella 100 Μπααα. Με τίποτε.
 
Ούτε κι εγώ είδα τη γυναίκα, ούτε στο έγχρωμο πολύ περισσότερο δε στο ασπρόμαυρο. Ενώ στο άλλο σκίτσο με τη κοπέλα και τη γραία, βλέπω την κοπέλα πολύ εύκολα αλλά σε δευτερόλεπτα μπορώ να δω την γριά. Παρεμπιπτόντως είμαι και σιγανοπαπαδιά σύμφωνα με το άρθρο. Να πω ότι δε μ' αρέσει όλο αυτό το κατεβατό που λέει για τους Παρθένους, ψέματα θα πω. Και με λέει και θεά στο τέλος. Τι άλλο να ζητήσω;
 

Ένα παρόμοιο σκίτσο (δεν ήταν αυτό, αλλά έμοιαζε πολύ με τη γρια και την νέα) μας είχαν βάλει να δούμε σε ένα σεμινάριο για γραμματείς που είχα παρακολουθήσει και είναι αλήθεια, ότι πρώτα είδα την νέα κοπέλα. Ήταν η πρώτη φορά που έκανα ένα τέτοιο τεστ και ήταν πολύ αστείο. Η κυρία που μας έκανε το σεμινάριο, άρχισε να ρωτάει τι βλέπει η καθεμιά μας και απαντούσαμε μία-μία. Τρεις-τέσσερις κοπέλες, ανάμεσά τους κι εγώ, είπαμε ότι βλέπουμε μια νεαρή κυρία με μαύρα μαλλιά και στραμένο το πρόσωπο προς τα αριστερά. Βλέπαμε την αρχή του ώμου της και την πλάτη της. Και λέει μια πέμπτη κοπέλα με μεγάλη απορία: " Συγγνώμη βρε παιδιά? Εσείς βλέπετε μια νεαρή κυρία? Γιατί εγώ βλέπω το κεφάλι μας γριάς, με καμπουρωτή μύτη". Μέχρι που το είπε, δεν μπορούσα να τη δώ. Όταν μας το είπε αυτό, αρχίσαμε να το κοιτάμε καλύτερα και καταλάβαμε το δισυπόστατο του πράγματος. :) Μετά δε σου ξεφεύγει. Τα βλέπεις και τα δύο εύκολα. Τώρα, αν αυτό που βλέπει κάποιος πρώτο δίνει κάποια εξήγηση για τον ψυχισμό του καθενός, δεν έχω ιδέα.
 
Ειναι δυο σε ενα αυτα τα σκιτσα. Η ιδια γυναικα νεα και 50 χρονια αργοτερα. :D
 
Πίσω
Μπλουζα