Τι ζώδιο είστε;


Ήθελα να' ξερα ποιοι είναι αυτοί που γράφουν αυτά τα επιστημονικά άρθρα. Αυτό που περιγράφει στον Τοξότη είναι εντελώς κόντρα σε μένα. Πάρτι, κλαρίνα κλπ. Εκτός αν μας καλέσουν να πάμε σε πάρτι. Άλλο αυτό. Άλλος ξεπατώνεται. Μόνο στα ψώνια πέφτει μέσα αλλά κι αυτό με μέτρο. Πώς αλλιώς? Ό,τι θέλουμε, λέμε.

Και από ό,τι βλέπω, είμαι και το άσχημο πουλόβερ. Όλοι με βλέπουν αστεία και γελάνε. :rolleyes:
 
Ήθελα να' ξερα ποιοι είναι αυτοί που γράφουν αυτά τα επιστημονικά άρθρα. Αυτό που περιγράφει στον Τοξότη είναι εντελώς κόντρα σε μένα. Πάρτι, κλαρίνα κλπ. Εκτός αν μας καλέσουν να πάμε σε πάρτι. Άλλο αυτό. Άλλος ξεπατώνεται. Μόνο στα ψώνια πέφτει μέσα αλλά κι αυτό με μέτρο. Πώς αλλιώς? Ό,τι θέλουμε, λέμε.

Και από ό,τι βλέπω, είμαι και το άσχημο πουλόβερ. Όλοι με βλέπουν αστεία και γελάνε. :rolleyes:
Tzelaso μου εγώ θέλω κλαρίνα και πάρτυ και μου έχει ψωνια, ωιμε
 
Tzelaso μου εγώ θέλω κλαρίνα και πάρτυ και μου έχει ψωνια, ωιμε

Πάρτυ να το οργανώνεις εσύ? Θα σε βάλω με τον άντρα μου μαζί, να κάνετε παρέα. Εγώ θέλω να είναι όλα έτοιμα και να πάω στο πάρτι των φίλων ή των συγγενών, αλλά κουράζομαι ακόμα και στη σκέψη ότι θα κάνω ένα τραπέζι. Δεν το έχω γλιτώσει βέβαια κάποιες φορές, αλλά πολύ λίγες. :D
 
Πάρτυ να το οργανώνεις εσύ? Θα σε βάλω με τον άντρα μου μαζί, να κάνετε παρέα. Εγώ θέλω να είναι όλα έτοιμα και να πάω στο πάρτι των φίλων ή των συγγενών, αλλά κουράζομαι ακόμα και στη σκέψη ότι θα κάνω ένα τραπέζι. Δεν το έχω γλιτώσει βέβαια κάποιες φορές, αλλά πολύ λίγες. :D
Τι εγώ να οργανώσω τραπέζι! Εγώ προπερσι έμαθα να βάζω πλυντήριο, εννοώ να πάω να τα βρω όλα έτοιμα.
 
Είμαι, λέει, περιτύλιγμα. Άκου πράγματα! Λέει μάλιστα ότι "αγκαλιάζω" άρτια το κάθε τι. Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι θέλει να μου πει ότι είμαι τελείως επιφανειακή και ότι δίνω σημασία μόνο στην εικόνα και όλα τα υπόλοιπα που λέει τα λέει για να μου χρυσώσει το χάπι;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αν είχα χρήματα έτσι θα ηταν
 
Εγω παλι, ειμαι ζαχαρωτο. Μα φυσικα και το παραδεχομαι πως ειμαι γλυκυτατη! :p :D

Και βέβαια είσαι! Εκτός από μερικές, μικρές πινελιές-εξαιρέσεις, έτσι για να μην πλήττουμε! :D
 
Είμαι, λέει, περιτύλιγμα. Άκου πράγματα! Λέει μάλιστα ότι "αγκαλιάζω" άρτια το κάθετί. Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι θέλει να μου πει ότι είμαι τελείως επιφανειακή και ότι δίνω σημασία μόνο στην εικόνα και όλα τα υπόλοιπα που λέει τα λέει για να μου χρυσώσει το χάπι;

Ωραία! Εσύ περιτύλιγμα, εγώ παλιοπουλόβερ! Δηλαδή, πακέτο!
 
Πάρτυ να το οργανώνεις εσύ? Θα σε βάλω με τον άντρα μου μαζί, να κάνετε παρέα. Εγώ θέλω να είναι όλα έτοιμα και να πάω στο πάρτι των φίλων ή των συγγενών, αλλά κουράζομαι ακόμα και στη σκέψη ότι θα κάνω ένα τραπέζι. Δεν το έχω γλιτώσει βέβαια κάποιες φορές, αλλά πολύ λίγες. :D
Υπάρχουν λύσεις για όλα! Τηλεφωνείς σε catering και στα φέρνουν όλα έτοιμα :anim_roll:
 
Είμαι, λέει, περιτύλιγμα. Άκου πράγματα! Λέει μάλιστα ότι "αγκαλιάζω" άρτια το κάθε τι. Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι θέλει να μου πει ότι είμαι τελείως επιφανειακή και ότι δίνω σημασία μόνο στην εικόνα και όλα τα υπόλοιπα που λέει τα λέει για να μου χρυσώσει το χάπι;
Όχι παιδί μου. Εννοεί ότι το εξωτερικό μας είναι τόσο εκτυφλωτικό και αξιοθαύμαστο και γενικώς τέλειο που κανείς δεν αντέχει να κοιτάξει βαθύτερα τι κρύβουμε μέσα, που είναι ακόμη πιο εκθαμβωτικό. Λυπήσου τους πτωχούς. Πώς να αντέξουν να αντικρύσουν τόση τελειότητα? Εμείς είμαστε Δϊες (Ολυμπιστί Ζάνες) κι αυτοί είναι Σεμέλες. Αν μας δουν σε όλη μας τη μεγαλοπρέπεια θα καούν. Τουλάχιστον.
 
Όχι παιδί μου. Εννοεί ότι το εξωτερικό μας είναι τόσο εκτυφλωτικό και αξιοθαύμαστο και γενικώς τέλειο που κανείς δεν αντέχει να κοιτάξει βαθύτερα τι κρύβουμε μέσα, που είναι ακόμη πιο εκθαμβωτικό. Λυπήσου τους πτωχούς. Πώς να αντέξουν να αντικρύσουν τόση τελειότητα? Εμείς είμαστε Δϊες (Ολυμπιστί Ζάνες) κι αυτοί είναι Σεμέλες. Αν μας δουν σε όλη μας τη μεγαλοπρέπεια θα καούν. Τουλάχιστον.
Τι να πούμε και εμείς που είμαστε τα φωτάκια δηλ.λαμπυριζουμε από μίλια μακρύα!
 
Εμένα μ αρέσουν όλα τα χριστουγεννιάτικα στολίδια που αναφέρει εκτός από τους φιόγκους. Καθόλου δεν μ αρέσουν οι φιόγκοι σαν στοιχεία διακόσμησης. Βλέπω και τους γείτονες που τυλίγουν όλη την πόρτα ασφαλείας με κορδέλα φτιάχνοντας ένα τεράστιο φιόγκο και μου φαίνεται αστείο. Σαν να τους έκανε κάποιος δώρο μια πόρτα. Τα στεφάνια αντιθέτως τα Βλέπω ως πεδία δημιουργικότητας. Αν είναι χειροποίητα ακόμα καλύτερα.
 
Όχι παιδί μου. Εννοεί ότι το εξωτερικό μας είναι τόσο εκτυφλωτικό και αξιοθαύμαστο και γενικώς τέλειο που κανείς δεν αντέχει να κοιτάξει βαθύτερα τι κρύβουμε μέσα, που είναι ακόμη πιο εκθαμβωτικό. Λυπήσου τους πτωχούς. Πώς να αντέξουν να αντικρύσουν τόση τελειότητα?
Μπορείς να μου στέλνεις κάθε τόσο ένα τέτοιο μήνυμα να παίρνω τα πάνω μου; αυτη η εορταστική σαιζόν με έχει νταουνιάσει (it got me down σε απλά αγγλικά).
 
Πίσω
Μπλουζα