Τι ζώδιο είστε;

Από την εποχή που ο Πάρις δέχτηκε να γίνρι κριτής σε διαγωνισμό καλλονής, με τις γνωστές μετά συνέπειες, έχω μάθει να μην ανακατεύομαι σε γυναικείους διαγωνισμούς.

Αλλά εμένα μια χαρά μου αρέσει η φωτό των Παρθένων. Όχι ο άνθρωπος αλλά το ρούχο. Είναι ακριβώς ό,τι χρειάζομαι για να κόψω το πολύ φαΐ και τις νυχτερινές επιδρομές στο ψυγείο.
 
Τι να κάνουμε bajar μου κάνουμε και λίγο white humour (το black πάει στις κηδείες, το whìte στους γάμους!) Αφού φέτος κλείνω τριαντακοετία...
 
Τα έχει πει όλα για μας τους Παρθένους μια κλασσική Παρθένος συγγραφέας, η πιο διάσημη συγγραφέας μυστηρίου και δολοφονιών. Η Άγκαθα Κρίστυ.
"I don't like messy deaths ... I'm more interested in peaceful people who die in their own beds and no one knows why."
Όλες οι δολοφονίες της ήταν καθαρές και τακτοποιημένες!
 
Κάτι πολύ τρυφερό!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210129_151211.png
    IMG_20210129_151211.png
    869,3 KB · Προβολές: 7
Έπεσε μέσα!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210202_185657.png
    IMG_20210202_185657.png
    359,6 KB · Προβολές: 7
Οι Αμερικανοί έχουν την 5η τροποποίηση του Συντάγματος που λέει μεταξύ άλλων "No person [...] shall be compelled in any criminal case to be a witness against himself". Έτσι κι εγώ τώρα "I will plead the 5th" και θα αρνηθώ να πω αν με πέτυχε ή όχι.
 
Μέσα έπεσε και τσίμπησα και λίγο από Ταύρο!
 
Domniki , gemini είμαι , αντιπροσωπευτικό δείγμα κιόλας.
Ελέφαντας εδώ πάμε με το σύνταγμα της ρετρομανιαξ και θα τα πεις ολα.
 
Οι Αμερικανοί έχουν την 5η τροποποίηση του Συντάγματος που λέει μεταξύ άλλων "No person [...] shall be compelled in any criminal case to be a witness against himself". Έτσι κι εγώ τώρα "I will plead the 5th" και θα αρνηθώ να πω αν με πέτυχε ή όχι.
Είδα ότι είσαι Παρθένος κ'εσύ! Φημιζόμαστε ότι είμαστε "σφήκες"...χιχιχιχιχι άλλο ένα χαρακτηριστικό του ζωδίου!

Πάντως όταν σκέφτομαι τι κοινό είχαν όλοι οι αντιπαθητικοί άνθρωποι που έχω γνωρίσει (ιδιαιτέρως σε χώρους εργασίας, που δεν υπάρχει επιλογή των συναδέλφων!), εκτός από τα αντιπαθητικά χαρακτηριστικά τους ήταν όλοι Λέοντες!!! χαχαχαχα
 
Πάντως όταν σκέφτομαι τι κοινό είχαν όλοι οι αντιπαθητικοί άνθρωποι που έχω γνωρίσει (ιδιαιτέρως σε χώρους εργασίας, που δεν υπάρχει επιλογή των συναδέλφων!), εκτός από τα αντιπαθητικά χαρακτηριστικά τους ήταν όλοι Λέοντες!!! χαχαχαχα
Δεν είναι τόσο κακοί.
 
Δεν είναι τόσο κακοί.
Δεν είναι ζήτημα κακίας. Είναι ζήτημα συμβατότητας. Κάτι που μπορεί να με ενοχλεί αφάνταστα, δεν ενοχλεί κάποιον άλλο (πχ η ακαταστασία, η ανοργανωσιά, και πάει λέγοντας).
Ένα κλασικό παράδειγμα: κάποιος έρχεται, δανείζεται κάποιο αντικείμενό μου, χωρίς να με ρωτήσει και μου το γυρνάει σε άσχημη κατάσταση. Κάποιος έρχεται και ανακατεύει το γραφείο μου. Και πάει λέγοντας :)
 
Οι δίδυμοι είμαστε ανοργάνωτος και τσαπατσουληδες μόνο με τα δικά μας αντικείμενα, των άλλων ποτέ , θα το γυρίσουμε όπως το πήραμε το καθετι
 
Ένα κλασικό παράδειγμα: κάποιος έρχεται, δανείζεται κάποιο αντικείμενό μου, χωρίς να με ρωτήσει και μου το γυρνάει σε άσχημη κατάσταση. Κάποιος έρχεται και ανακατεύει το γραφείο μου. Και πάει λέγοντας :)
Α ναι, αυτό με ενοχλεί κι εμένα πολύ όμως ελάχιστα μου έχει τύχει. Αλλά στους Λέοντες αυτό που με ενοχλεί μόνο (τουλάχιστον η πλειοψηφία όσων έχω γνωρίσει) είναι ότι έχουν ένα υπεραναπτυγμένο Εγώ (ένα I'm the boss σαν να λέμε, μη σου πω κι ένα I'm the God).
Οι δίδυμοι είμαστε ανοργάνωτος και τσαπατσουληδες
Η ιστορία της ζωής μου, Αριάδνη μου. Έχω ζήσει άπειρα χρόνια στο ίδιο σπίτι με τον αδερφό μου και ήταν ένα μαρτύριο!
 
Α ναι, αυτό με ενοχλεί κι εμένα πολύ όμως ελάχιστα μου έχει τύχει. Αλλά στους Λέοντες αυτό που με ενοχλεί μόνο (τουλάχιστον η πλειοψηφία όσων έχω γνωρίσει) είναι ότι έχουν ένα υπεραναπτυγμένο Εγώ (ένα I'm the boss σαν να λέμε, μη σου πω κι ένα I'm the God).
Και να το σκέφτονται άνθρωποι που όχι απλώς δεν είναι θεοί, αλλά ούτε για τελευταίοι τροχοί της αμάξης δεν αξίζουν.
 
Bajar ο άνδρας δίδυμος πρέπει να πιο ακαταστατος ακόμα .
 
Συμφωνατε; Και ή διάφορα γάτας και σκυλου
 

Συνημμένα

  • IMG_20210204_121020.png
    IMG_20210204_121020.png
    760,5 KB · Προβολές: 9
  • IMG_20210204_120521.png
    IMG_20210204_120521.png
    894 KB · Προβολές: 9
Πίσω
Μπλουζα