Τι ζώδιο είστε;

Με πέτυχε και στα δύο. Χωρίς σιγουριά δεν κάνω βήμα.
 
Για το δικό μου ζώδιο λέει ότι οργανώνει τα πάντα. Μα πώς μπορείς να οργανώσεις το αν θα σου αρέσει κάποιος ή αν θα αρέσεις σε κάποιον;
 
Καλά τώρα, εντάξει! Η αδιαφορία παιδάκια μου, παίζει σε όοοοολα τα ζώδια! Είναι χρυσός κανόνας του παιχνιδιού! Απλά θέλει κι αυτό τη στρατηγική του. :)
Φίλη TZELASO, δεν πιστεύω πως η αδιαφορία είναι κανόνας του "παιχνιδιού", δηλαδή του παιχνιδιού της κατάκτησης,της προσδοκίας,του στόχου μιας σχέσης.. Εκτός αν λέγοντας "παιχνίδι" εννοούμε την ικανοποίηση του εγωισμού μας,την επιβεβαίωση του "εγώ" μας. Χαρακτηρισμοί και όροι,που δεν θα πρέπει να έχουν θέση σε μια σχέση,στον έρωτα.
Νομίζω πως η αδιαφορία είναι από τα μεγαλύτερα "αγκάθια" σε μια σχέση. Πόσο μάλλον στο να ξεκινήσει μια σχέση. "Χτισμένη" πάνω στην αδιαφορία κάποιου-ας.
Αν κατάλαβα σωστά, σε αυτή την "αδιαφορία" αναφερόμαστε (ή αναφέρεται το άρθρο). Δηλαδή, εγώ o Fulci, θα πρέπει να δείξω "αδιαφορία" (πάντα με σωστή στρατηγική) για να μπορέσω να κερδίσω την προσοχή ή την καρδιά αυτής που με ενδιαφέρει. Και όλα αυτά βέβαια,αφού θα έχω εκδηλώσει ήδη το ενδιαφέρον μου γι αυτήν πολλάκις και δεν θα είχα θετική ανταπόκριση.
Ποιος ο λόγος να επιλέξω αδιαφορία λοιπόν? Να "παίξω" με το μυαλό της δηλαδή, να την "χαλιναγωγήσω" ουσιαστικά,για να την κερδίσω προσωρινά? Γιατί αυτό θα είναι.Μια προσωρινή σχέση. Με ημερομηνία λήξης,κοντινής,όπως τα γάλατα. Διότι εξαρχής μου ΄χε δείξει την πραγματικότητα: "Δεν με ήθελε"! Είναι σαν βάζεις φωτιά σε καμμένη γη. Μπορεί να καούν λίγα ξερόχορτα ή κάποια κλαδάκια που είχαν γλιτώσει από την αρχική φωτιά,αλλά δεν θα "φουντώσει" περισσότερο.Η φωτιά θα σβήσει γρήγορα και από μόνη της.

Δεν θέλω να κερδίσω την άλλη επειδή θα παίξω το "χαρτί" της αδιαφορίας! Δεν θέλω να "πειραχθεί" ο εγωισμός της (γιατί αυτό γίνεται) για να αλλάξει γνώμη. Η αδιαφορία όπως έγραψα, είναι αγκάθι. Και πληγώνει. Είτε μες στη σχέση. Είτε σε μια σχέση που ξεκίνησε,βασίστηκε στην αυτήν. Προσωπικά,είμαι ακριβώς το αντίθετο. Αν μου δείξεις ενδιαφέρον,θα σου δείξω δέκα φορές περισσότερο. Αν αδιαφορήσεις,θα αδιαφορήσω και εγώ. Αυτός είμαι : Παρθένος με ωροσκόπο Ταύρο!!
(με χιούμορ πάντα ΤZELASO, γιατί πολύ το "ανάλυσα" το θέμα.Να είμαι και εντός θέματος,όχι τίποτα άλλο)
 
Για το δικό μου ζώδιο λέει ότι οργανώνει τα πάντα. Μα πώς μπορείς να οργανώσεις το αν θα σου αρέσει κάποιος ή αν θα αρέσεις σε κάποιον;
Έλα ντε.. Πώς θα οργανώσεις? Και ΄συ Παρθένος?
Ξέρεις τι εννοεί? Οταν θα αγκαλιάσεις,θα πιάσεις το χέρι της-του, θα δείξεις το ρολόι που φοράει και θα πεις όλο πάθος:
" 11 και τέταρτο .. Ήρθε η ώρα να βάλεις τα πιάτα στο πλυντήριο των πιάτων"!
 
Μμμμ Μπορεί να εννοεί ότι θα πάρει αγκαλιά ή θα αγγίξει τον/ την σύντροφο αν είναι η ώρα που θεωρεί σωστή, αυτή που έχει οργανώσει στο μυαλό του/της και όχι όταν νιώσει την ανάγκη να ακουμπήσει με το χερι του τον άνθρωπό του. Ξερω άτομα που έχουν τετοια στεγανά αλλά να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω τι ζώδιο είναι, δε με έχει απασχολήσει. Σίγουρα είναι θέμα νοοτροπίας και δοτικότητας και όχι ζωδίου.
 
Φίλη TZELASO, δεν πιστεύω πως η αδιαφορία είναι κανόνας του "παιχνιδιού", δηλαδή του παιχνιδιού της κατάκτησης,της προσδοκίας,του στόχου μιας σχέσης.. Εκτός αν λέγοντας "παιχνίδι" εννοούμε την ικανοποίηση του εγωισμού μας,την επιβεβαίωση του "εγώ" μας. Χαρακτηρισμοί και όροι,που δεν θα πρέπει να έχουν θέση σε μια σχέση,στον έρωτα.
Νομίζω πως η αδιαφορία είναι από τα μεγαλύτερα "αγκάθια" σε μια σχέση. Πόσο μάλλον στο να ξεκινήσει μια σχέση. "Χτισμένη" πάνω στην αδιαφορία κάποιου-ας.
Αν κατάλαβα σωστά, σε αυτή την "αδιαφορία" αναφερόμαστε (ή αναφέρεται το άρθρο). Δηλαδή, εγώ o Fulci, θα πρέπει να δείξω "αδιαφορία" (πάντα με σωστή στρατηγική) για να μπορέσω να κερδίσω την προσοχή ή την καρδιά αυτής που με ενδιαφέρει. Και όλα αυτά βέβαια,αφού θα έχω εκδηλώσει ήδη το ενδιαφέρον μου γι αυτήν πολλάκις και δεν θα είχα θετική ανταπόκριση.
Ποιος ο λόγος να επιλέξω αδιαφορία λοιπόν? Να "παίξω" με το μυαλό της δηλαδή, να την "χαλιναγωγήσω" ουσιαστικά,για να την κερδίσω προσωρινά? Γιατί αυτό θα είναι.Μια προσωρινή σχέση. Με ημερομηνία λήξης,κοντινής,όπως τα γάλατα. Διότι εξαρχής μου ΄χε δείξει την πραγματικότητα: "Δεν με ήθελε"! Είναι σαν βάζεις φωτιά σε καμμένη γη. Μπορεί να καούν λίγα ξερόχορτα ή κάποια κλαδάκια που είχαν γλιτώσει από την αρχική φωτιά,αλλά δεν θα "φουντώσει" περισσότερο.Η φωτιά θα σβήσει γρήγορα και από μόνη της.

Δεν θέλω να κερδίσω την άλλη επειδή θα παίξω το "χαρτί" της αδιαφορίας! Δεν θέλω να "πειραχθεί" ο εγωισμός της (γιατί αυτό γίνεται) για να αλλάξει γνώμη. Η αδιαφορία όπως έγραψα, είναι αγκάθι. Και πληγώνει. Είτε μες στη σχέση. Είτε σε μια σχέση που ξεκίνησε,βασίστηκε στην αυτήν. Προσωπικά,είμαι ακριβώς το αντίθετο. Αν μου δείξεις ενδιαφέρον,θα σου δείξω δέκα φορές περισσότερο. Αν αδιαφορήσεις,θα αδιαφορήσω και εγώ. Αυτός είμαι : Παρθένος με ωροσκόπο Ταύρο!!
(με χιούμορ πάντα ΤZELASO, γιατί πολύ το "ανάλυσα" το θέμα.Να είμαι και εντός θέματος,όχι τίποτα άλλο)
Fulci, αν είναι να στεναχωριέσαι, να το σβύσω το σχόλιο! :D Τι προβληματισμός είναι αυτός καλέ? Βλέπεις τα πράγματα από άλλη σκοπιά, είναι δεκτόν, γιατί αγχώνεσαι? Μπορεί να πιστεύεις ό,τι θέλεις, και να πράττεις ασφαλώς όπως νιώθεις. Εγώ πιστεύω ακράδαντα , πως ό,τι θεωρείς δεδομένο, δεν το εκτιμάς. Όταν συνειδητοποιείς ότι μπορεί να το χάσεις, χάνεις και τη γη κάτω από τα πόδια σου. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι κακό, κι αν είναι, είναι συνυφασμένο με την ανθρώπινη φύση. Δεν μιλάω μόνο για την αρχή μιας σχέσης (επειδή μιλάς για το παιχνίδι της κατάκτησης), αν και μπορεί να φουντώσει το ενδιαφέρον κάποιου με την αδιαφορία. Μιλάω και για σχέσεις που έχουν ήδη ξεκινήσει. Δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσα παραδείγματα έχω και για τις δύο περιπτώσεις (και από προσωπική μου εμπειρία). Το αν θα συνεχίσει μία σχέση εξαρτάται πάντα από πολλούς παράγοντες. Αλλά και αγάπη χωρίς πείσματα, δεν έχει νοστιμάδα. :)

Πολλοί Παρθένοι έχετε μαζευτεί εδώ. Πολλοί. Μας νικάτε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
αχ βρε παιδιά όλα ξεκινάνε απο εδώ..

 
Τελευταία επεξεργασία:
Φίλη TZELASO, δεν πιστεύω πως η αδιαφορία είναι κανόνας του "παιχνιδιού", δηλαδή του παιχνιδιού της κατάκτησης,της προσδοκίας,του στόχου μιας σχέσης.. Εκτός αν λέγοντας "παιχνίδι" εννοούμε την ικανοποίηση του εγωισμού μας,την επιβεβαίωση του "εγώ" μας. Χαρακτηρισμοί και όροι,που δεν θα πρέπει να έχουν θέση σε μια σχέση,στον έρωτα.
Νομίζω πως η αδιαφορία είναι από τα μεγαλύτερα "αγκάθια" σε μια σχέση. Πόσο μάλλον στο να ξεκινήσει μια σχέση. "Χτισμένη" πάνω στην αδιαφορία κάποιου-ας.
Αν κατάλαβα σωστά, σε αυτή την "αδιαφορία" αναφερόμαστε (ή αναφέρεται το άρθρο). Δηλαδή, εγώ o Fulci, θα πρέπει να δείξω "αδιαφορία" (πάντα με σωστή στρατηγική) για να μπορέσω να κερδίσω την προσοχή ή την καρδιά αυτής που με ενδιαφέρει. Και όλα αυτά βέβαια,αφού θα έχω εκδηλώσει ήδη το ενδιαφέρον μου γι αυτήν πολλάκις και δεν θα είχα θετική ανταπόκριση.
Ποιος ο λόγος να επιλέξω αδιαφορία λοιπόν? Να "παίξω" με το μυαλό της δηλαδή, να την "χαλιναγωγήσω" ουσιαστικά,για να την κερδίσω προσωρινά? Γιατί αυτό θα είναι.Μια προσωρινή σχέση. Με ημερομηνία λήξης,κοντινής,όπως τα γάλατα. Διότι εξαρχής μου ΄χε δείξει την πραγματικότητα: "Δεν με ήθελε"! Είναι σαν βάζεις φωτιά σε καμμένη γη. Μπορεί να καούν λίγα ξερόχορτα ή κάποια κλαδάκια που είχαν γλιτώσει από την αρχική φωτιά,αλλά δεν θα "φουντώσει" περισσότερο.Η φωτιά θα σβήσει γρήγορα και από μόνη της.

Δεν θέλω να κερδίσω την άλλη επειδή θα παίξω το "χαρτί" της αδιαφορίας! Δεν θέλω να "πειραχθεί" ο εγωισμός της (γιατί αυτό γίνεται) για να αλλάξει γνώμη. Η αδιαφορία όπως έγραψα, είναι αγκάθι. Και πληγώνει. Είτε μες στη σχέση. Είτε σε μια σχέση που ξεκίνησε,βασίστηκε στην αυτήν. Προσωπικά,είμαι ακριβώς το αντίθετο. Αν μου δείξεις ενδιαφέρον,θα σου δείξω δέκα φορές περισσότερο. Αν αδιαφορήσεις,θα αδιαφορήσω και εγώ. Αυτός είμαι : Παρθένος με ωροσκόπο Ταύρο!!
(με χιούμορ πάντα ΤZELASO, γιατί πολύ το "ανάλυσα" το θέμα.Να είμαι και εντός θέματος,όχι τίποτα άλλο)
Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Για ποιο λόγο να σπαταλήσω τον χρόνο μου για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται; Ενώ θα υπάρχουν σίγουρα κάποιοι άλλοι που ενδιαφέρονται!!! Η αδιαφορία του άλλου είναι για μένα "instant turnoff".
Μάλλον είναι θέμα ζωδίου: Παρθένος κ'εγώ (με ωροσκόπο Τοξότη) !
 
Μην πιστεύετε και μην ταυτίζετε τον εαυτό σας με τα ζώδια και ότι γράφουν δεν έχει σχέση η προσωπικότητα σας με τα ζώδια.



Ec6ryF_X0AIgn9y




^
Οι Βαβυλώνιοι που έφτιαξαν τον ζωδιακό κύκλο ήξεραν για την ύπαρξη αυτού του αστερισμού απλα δεν τους έβγαινε και έτσι δεν τον πρόσθεσαν!

Οι Αστρολόγοι όμως ακόμα και τώρα συνεχίζουν να μας λένε τα ζώδια όπως και παλιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το θυμάμαι αυτό με τον οφιούχο! Είχε γίνει χαμός με τους τηλεαστρολογους των πρωινάδικων τότε
 
Πολλοί Παρθένοι έχετε μαζευτεί εδώ. Πολλοί. Μας νικάτε.
Πραγματικά έχουμε μαζευτεί πολλοί εδώ! Επίσης σε όλες τις δουλειές που έχω δουλέψει είμασταν πάντα πολλοί Παρθένοι!
 
Το θυμάμαι αυτό με τον οφιούχο! Είχε γίνει χαμός με τους τηλεαστρολογους των πρωινάδικων τότε
Οφιούχος είναι αυτός .. Τους έζωσαν τα μαύρα φίδια ότι θα χάσουν την πελατεία δηλ. κάποια κορόιδα θα έλεγα που τους πιστεύουν...
Και ναι το σχόλιο είναι εξαιρετικά καυστικό, βιτριολικό....
 
Πραγματικά έχουμε μαζευτεί πολλοί εδώ! Επίσης σε όλες τις δουλειές που έχω δουλέψει είμασταν πάντα πολλοί Παρθένοι!
Σύμφωνα με τη μικρή έρευνα του @ARETARA δεν είμαστε τόσοι πολλοί. Τα πρωτεία έχουν οι Δίδυμοι και οι Σκορπιοί. Απλώς εμείς είμαστε πιο ενεργοί στο συγκεκριμένο θρεντ.
Εσύ λες ότι στις δουλειές που έχεις δουλέψει είσαστε πολλοί Παρθένοι. Τι να πω και κι εγώ που στο γραφείο που είμαστε όλοι κι όλοι 20 άτομα, οι έξι είμαστε Παρθένοι και δυο από αυτούς έχουν γενέθλια την ίδια μέρα με μένα!
 
Πραγματικά έχουμε μαζευτεί πολλοί εδώ! Επίσης σε όλες τις δουλειές που έχω δουλέψει είμασταν πάντα πολλοί Παρθένοι!
Είναι το κρύο του Δεκεμβρίου κι ο ελεύθερος χρόνος την περίοδο των Χ"γέννων.
 

Είναι και πιο προχωρημένος αυτός ο πίνακας. Αν κάποιος έχει γεννηθεί 23 Νοεμβρίου όπως εγώ, με το παραπάνω ωροσκόπιο είμαι και Ζυγός και Σκορπιός! Φέξε μου και γλίστρισα! Κουλουβάχατα! :D
 
Είναι και πιο προχωρημένος αυτός ο πίνακας. Αν κάποιος έχει γεννηθεί 23 Νοεμβρίου όπως εγώ, με το παραπάνω ωροσκόπιο είμαι και Ζυγός και Σκορπιός! Φέξε μου και γλίστρισα! Κουλουβάχατα! :D
Ναι, γιατι οσονουπω θα ανακαλυψουν ακομα εναν καινουργιο αστερισμο. Τον Ζυγοσκορπιο.
 
Οπότε θα είμεθα και οι δύο, πάρα πολύ ευχαριστημένες.
Γιατι με το νεο συστημα ολα τα ζωδια εχουν κυκλο πανω κατω ενος μηνα και ο Σκορπιος εχει μονο μια βδομαδα;
Αυτο ειναι καθαρη κλοπη. Σκορπιοι ολης της γης ενωθειτε να πεταξουμε τον Οφιουχο εξω.
 
Εγώ χαίρομαι που είμαι δύο ζώδια και θα διαβάζω δύο μαζί! Θα έχει πιο πολύ μελέτη η υπόθεση.. :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα