Τι ζώδιο είστε;

Καιρό έχω να δω καινούριο ζωδιακό ποστ! Τώρα που τελειώνει ο χρόνος, όλο και κάτι πρέπει να ανεβεί!
 
Εγώ όταν είδα αυτό το "Φύγε" άρχισα να τραγουδάω.... Φύγε κι άσε με ν' απομείνω μόνος μου..." :D :D Δεν νομίζω να είναι το ίδιο τραγούδι.
 


Νομίζω αυτά τα links τραγουδιών ανά ζώδιο είναι πιο κοντά στην ηλικία μου :fafoutis:
 
Α, εντάξει. Εδώ ήρθαμε στα ίσα μας! Και τα δυο τραγούδια του Νοέμβρη είναι ωραία.
 
@αριαδνη και @domniki
Να είστε καλά και οι δύο που ανεβάσατε posts στο στοιχείο μου. Βέβαια από Βέρτη δεν έχω ιδέα (για να μη νομίζετε ότι οι μουσικοί γνωρίζουν όλη τη μουσική του κόσμου) αλλά όλα τα υπόλοιπα μου άρεσαν πολύ και στον Παρθένο και στον Υδροχόο που είναι ο ωροσκόπος. Όλα τα είχε, και Λίτσα που τη λατρεύω και το ωραιότερο ροκ τραγούδι όλων εποχών από Queen και τη θεά της disco τη Donna Summer (που κι αυτή τη λατρεύω) και τη Βέμπο που ακούω από μωρό, τι άλλο να ζητήσω πια; Μου φτιάξατε τη διάθεση, κορίτσια, και σας ευχαριστώ αμφότερες!

ΥΓ. Βέβαια το "ταξιδιάρα ψυχή" θα ήθελα να μου τύχει κι εμένα. Έχω πάθει τέτοιο στερητικό σύνδρομο από τα ταξίδια που μέχρι και η μυρωδιά του Ελ. Βενιζέλος μου λείπει.
 
Αποποιούμαι μετά βδελυγμίας το Παρθενικό τραγούδι της κυρίας Διαμαντή (ποια είναι αυτή? Εγώ μια Λίτσα Διαμάντη ήξερα) διότι είναι ο εθνικός ύμνος των απανταχού μαζοχιστών και ναι μεν έκαστος με το βίτσιο του, δεν θα γίνω κριτής, αλλά αφού είπα το politically correct μου, θα προσθέσω ότι θεωρώ τους μαζόχες πολύ ηλίθιους. Άκου εσύ να φταις κι εγώ συγγνώμην να ζητάω!

Μ' αρέσει αυτό που προβλέπει "Ωστόσο, αυτήν την χρονιά θα ομορφύνεις τόσο πολύ, που οι κατακτήσεις δεν θα έχουν σταματημό!". Αυτό μάλιστα! Στην ουρά κορίτσια, όλες θα πάρετε.

Donna Summer? Έτσι κι αλλιώς όμως δεν ξέρει τι του γίνεται ο αστρολογών. Άκου δεν μπορείς να πεις για έναν Παρθένο ότι είναι τεμπέλης! Για δύο ίσως, αλλά για έναν - εμένα - μπορείς και παραμπορείς. Όταν πεθάνω και με στείλει ο αρμόδιος για τιμωρία στον Παράδεισο θα με κάνουν σίγουρα προστάτη άγιο των τεμπέληδων αν και μπορεί να αρνηθώ τον διορισμό διότι έχει κουραστικά καθήκοντα.
 
Για το τραγουδι του Σκορπιου πιο εξω δεν γινοταν να πεσει διοτι τα εντεχνα τα απεχθανομαι και αυτα που μου αρεσουν ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου. Κυριολεκτικα.
 
Εγώ τώρα τι να πω για τον Τοξότη? Δεν μου αρέσει κανένα από τα δύο.
 
Αν ήταν να βάλουν στο ζώδιο μου αυτό το είδος,ας ήταν τουλάχιστον κάτι από Boney M ή ΑΒΒΑ, όχι Donna.
Στη Λίτσα δεν λέμε όχι. Και το συγκεκριμένο τραγούδι και άλλα γνωστά της,τα ακούω ευχάριστα.
Τώρα,για τα τραγούδια του 2021, δεν μου αρέσουν και τόσο.Θα προτιμούσα τουλάχιστον στο κρητικό τραγούδι, ένα με πιο μελαγχολική,λυπητερή,"πένθιμη" μουσική από τα κρητικά ακούσματα. Ευτυχώς τελειώνει το '21 και θα αλλάξουν τα τραγούδια.
 
ΥΓ. Βέβαια το "ταξιδιάρα ψυχή" θα ήθελα να μου τύχει κι εμένα. Έχω πάθει τέτοιο στερητικό σύνδρομο από τα ταξίδια που μέχρι και η μυρωδιά του Ελ. Βενιζέλος μου λείπει.
Αχ, ναι! Ταξίδια! Το 2ο καλύτερο πράγμα στη ζωή! Κάτι για το οποίο ποτέ δεν θα κλαις για τα λεφτά που ξόδεψες!!!
Λέτε να φταίει ο Τοξότης ωροσκόπος μου που τα λατρεύω τόσο;

 
Τελευταία επεξεργασία:
Αχ, ναι! Ταξίδια! Το 2ο καλύτερο πράγμα στη ζωή! Κάτι για το οποίο ποτέ δεν θα κλαις για τα λεφτά που ξόδεψες!!!
Λέτε να φταίει ο Τοξότης ωροσκόπος μου που τα λατρεύω τόσο;

Με πέτυχε!! Στα φιλιά εννοω
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα