Τι ζώδιο είστε;

Α, μου αρέσει ο Terry!!! :D
Σιγουρα θα εχεις τους λογους σου....;)

Οσον αφορα το "Προκαλω" με πετυχε αφανταστα ως Σκορπιινα με ωροσκοπο Αιγοκερω γιατι και απιστευτα δυσπιστη ειμαι και την εικονα μου δεν θα τσαλακωνα με τιποτα!
 
Μου εβγαλε αυτο το αποτελσμα:

Δεν πιστεύεις ιδιαίτερα στις προλήψεις και μάλιστα δεν χάνεις να ευκαιρία να πεις πόσο ανόητες τις θεωρίες. Ωστόσο, είσαι αρκετά σκεπτικιστής σαν άνθρωπος και κρατάς πάντα μια «πισινή» αφήνοντας ένα μικρό ενδεχόμενο να είναι και αλήθεια.
 
Δεν με χαλάει το τραγούδι των Idols, μου άρεσε αρκετά στην εποχή του και τώρα ακόμη το ακούω ευχάριστα. Αλλά για να πιω από ίδιο ποτήρι? Αν μπορώ να το αποφύγω, δεν θα το κάνω. Είμαι σιχασιάρης. Αλλά θα το έκανα για να μην πεθάνω από τη δίψα, ενώ θα προτιμούσα να πεθάνω από την πείνα παρά να φάω σαλιγκάρια ή στρείδια.


Δεν θα απορήσετε να μάθετε ότι στο επόμενο μου είπε:
Όχι απλά δεν πιστεύεις στις προλήψεις αλλά γίνεσαι και αρκετά εριστικός με τους προληπτικούς συνανθρώπους σου. Σου προτείνουμε να θυμάσαι ότι η συμπεριφορά και οι πεποιθήσεις του καθενός βασίζονται στα προσωπικά του βιώματα, αλλά επίσης ότι το να μην πιστεύεις σε προλήψεις είναι απολύτως λογικό. Άρα, εν τέλει, έχεις λίγο δίκιο.

Αλλά ήταν μερικές επιλογές ήταν βλακώδεις. Το να διαβάζεις ωροσκόπια για πλάκα δεν σε κάνει περισσότερο προληπτικό, και η ύπαρξη εξωγήινης ζωής δεν έχει καμία σχέση με τη μεταφυσική. Όταν υπάρχουν δισακατομμύρια Γαλαξίες με δισεκατομμύρια άστρα ο καθένας είναι πολύ εγωιστικό να απορρίπτεις την πιθανότητα να εμφανίστηκε κάποια μορφή ζωής κι αλλού, λες και η Γη είναι της μεγάλης κότας τ' αυγό. Αυτό δεν θα πει ότι πιστεύεις πως ήρθαν εδώ και φτιάξανε τις πυραμίδες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και μένα το μεταφυσικό μου έβγαλε ότι είμαι λίγο προληπτική, μάλλον όμως γιατί ισχύει αυτό που λέει ότι κρατάω μια πισινή. Τελικά μου φαίνεται οτι έχει δίκιο ο άντρας μου που λέει ότι σε λίγα πράγματα είμαι απόλυτη, αλλά εκεί που είμαι δε με κουνάει ούτε μπουλντόζα.
 
Δεν με χαλάει το τραγούδι των Idols, μου άρεσε αρκετά στην εποχή του και τώρα ακόμη το ακούω ευχάριστα. Αλλά για να πιω από ίδιο ποτήρι? Αν μπορώ να το αποφύγω, δεν θα το κάνω. Είμαι σιχασιάρης. Αλλά θα το έκανα για να μην πεθάνω από τη δίψα, ενώ θα προτιμούσα να πεθάνω από την πείνα παρά να φάω σαλιγκάρια ή στρείδια.


Δεν θα απορήσετε να μάθετε ότι στο επόμενο μου είπε:
Όχι απλά δεν πιστεύεις στις προλήψεις αλλά γίνεσαι και αρκετά εριστικός με τους προληπτικούς συνανθρώπους σου. Σου προτείνουμε να θυμάσαι ότι η συμπεριφορά και οι πεποιθήσεις του καθενός βασίζονται στα προσωπικά του βιώματα, αλλά επίσης ότι το να μην πιστεύεις σε προλήψεις είναι απολύτως λογικό. Άρα, εν τέλει, έχεις λίγο δίκιο.

Αλλά ήταν μερικές επιλογές ήταν βλακώδεις. Το να διαβάζεις ωροσκόπια για πλάκα δεν σε κάνει περισσότερο προληπτικό, και η ύπαρξη εξωγήινης ζωής δεν έχει καμία σχέση με τη μεταφυσική. Όταν υπάρχουν δισακατομμύρια Γαλαξίες με δισεκατομμύρια άστρα ο καθένας είναι πολύ εγωιστικό να απορρίπτεις την πιθανότητα να εμφανίστηκε κάποια μορφή ζωής κι αλλού, λες και η Γη είναι της μεγάλης κότας τ' αυγό. Αυτό δεν θα πει ότι πιστεύεις πως ήρθαν εδώ και φτιάξανε τις πυραμίδες.
A για αυτό με ζαλίζεις στις ρετρό εξαφανισεις:)
 
Βρε Λωρα, αμα ειναι να μου βαζεις λυπημενη κιτρινη φατσουλα με φερνεις στο φιλοτιμο και...

Ε μα βάλε τα σκληροπυρηνικά του. Ή θα ακούσουμε ποιότητα ή τίποτα.

Ρε τον άτιμο πολύ του μοιάζει...

Α ρε Πανούση που τα βρισκες.
 
Λωρα, εχω τρελαθει στο γελιο με τα σχολια σου. :clap:
 
Και για τους Παρθένους τέλεια τραγούδια έβαλε!
Με έβγαλε ότι και τη Bambi και τη Λώρα, λίγο προληπτική. Ωστόσο συμφωνώ απόλυτα με τον elephada (σας ακούω εσάς εκεί πίσω που χαχανίζετε και λέτε μεταξύ σας "τι πρωτότυπο!") :eviltongue: Άλλο η μεταφυσική, άλλο η ζωή σε άλλους πλανήτες, άλλο να λες το χέρι για αστείο. Και ναι, και το έχω πει και μου το έχουν πει και έχουμε κάνει τρελά γέλια.
Εν τω μεταξύ κόλλησα για κανά δίλεπτο στην ερώτηση "Πιστεύεις στις «ατυχίες» (μαύρη γάτα, να μην περάσεις κάτω από σκάλα);" και δεν μπορούσα να απαντήσω. Είχα μείνει να χαζεύω αυτό το υπέροχο μαύρο γατάκι. Κουκλί!
 
Και για τους Παρθένους τέλεια τραγούδια έβαλε!
Με έβγαλε ότι και τη Bambi και τη Λώρα, λίγο προληπτική. Ωστόσο συμφωνώ απόλυτα με τον elephada (σας ακούω εσάς εκεί πίσω που χαχανίζετε και λέτε μεταξύ σας "τι πρωτότυπο!") :eviltongue: Άλλο η μεταφυσική, άλλο η ζωή σε άλλους πλανήτες, άλλο να λες το χέρι για αστείο. Και ναι, και το έχω πει και μου το έχουν πει και έχουμε κάνει τρελά γέλια.
Εν τω μεταξύ κόλλησα για κανά δίλεπτο στην ερώτηση "Πιστεύεις στις «ατυχίες» (μαύρη γάτα, να μην περάσεις κάτω από σκάλα);" και δεν μπορούσα να απαντήσω. Είχα μείνει να χαζεύω αυτό το υπέροχο μαύρο γατάκι. Κουκλί!
Μπαχαρ είμαι προληπτική στο να πούνε χαρτιά , φλυτζάνι , ταρό. Νομίζω μετά πως πάνω θα χω αρνητική ενέργεια. Το λέτε αυτό προκατάληψη;
 
Μπαχαρ είμαι προληπτική στο να πούνε χαρτιά , φλυτζάνι , ταρό. Νομίζω μετά πως πάνω θα χω αρνητική ενέργεια. Το λέτε αυτό προκατάληψη;
Δεν νομιζω ότι κατάλαβα την ερώτηση. Εννοείς ποια είναι η διαφορά πρόληψης και προκατάληψης;
 
Δεν νομιζω ότι κατάλαβα την ερώτηση. Εννοείς ποια είναι η διαφορά πρόληψης και προκατάληψης;
Νομίζω ότι το να σου πουν ταρό κτλ.σε επαγγελματικό επίπεδο ότι είναι αμαρτία. Καλά σαν έφηβη και μετά μεταξύ μας ρίχναμε χαρτιά ποιος μας ερωτεύεται κτλ.χαζομαριτσες δηλ. Να πάω σε καφετζού όμως να δω το μέλλον μου φοβάμαι.
 
Στο "μεταφυσικό" τεστ: Το δικό μου αποτέλεσμα είναι το ίδιο με του φίλου elephada. Ακριβώς το ίδιο!
Δεν θα έπρεπε όμως να διαφέρει λίγο?Αν κατάλαβα σωστά, οι απαντήσεις μας για τους εξωγήινους είναι μάλλον διαφορετικές. Και αφού έβγαλε στον elephada τελικά ότι "..άρα,εν τέλει έχεις λίγο δίκιο", τότε το δικό μου αποτέλεσμα δεν θα έπρεπε να τελειώνει με τη φράση "..άρα έχεις 100% δίκιο"?

Στο "προκαλώ" : Να πιω από το ποτήρι σου? Γιατί? Δεν έχω δικό μου? Και αν δεν έχω,δεν έχεις άλλο ποτήρι να μου φέρεις? Δεν είμαστε καλά!
Πιτσιρικάς ήμουν, και όταν διψούσα έπαιρνα από το ντουλάπι το ποτήρι,έβαζα από την βρύση νερό,το έπινα και το άφηνα πάνω στο πάγκο δίπλα από το νεροχύτη. Και όταν μετά από μισή ωρίτσα ξαναδιψούσα, πήγαινα στην κουζίνα, έπαιρνα από το ντουλάπι ΑΛΛΟ ποτήρι,έβαζα νερό από τη βρύση,έπινα και το ποτήρι το άφηνα δίπλα στο ποτήρι που είχα αφήσει νωρίτερα πριν!
(καλά εννοείται ότι μπορώ να πιω από το ποτήρι δικού μου ανθρώπου..Αλλά πολύ-πολύ δικού μου ανθρώπου. Του ανθρώπου που τον βλέπω πάντα όταν κοιτάω τον καθρέφτη! Και είναι και ακαταμάχητος!Και ωραίος!..Ναι,από το δικό του ποτήρι,μπορώ να πιω!)
Εννοείται ότι κάνω πλάκα,ε.. (λέμε τώρα..)

Στα "τραγούδια του 2022": Οκ,παραλείπω τα τραγούδια.Έκατσα και διάβασα τις προβλέψεις όλων των ζωδίων σ'αυτό το άρθρο! Για όλους μας γράφει αοριστίες και γενικότητες. Σε όλους μας γράφει και θετικές και αρνητικές προβλέψεις! Και "καλά" και "άσχημα"! Μάλιστα σε κάποια από τα ζώδια τα επαναλαμβάνει.Μάλλον ο αρθρογράφος δεν έχει πλούσια "φαντασία" ή λεξιλόγιο. Το ίδιο κάνει και στα τραγούδια. Π.χ. Bon Jovi και Roxette τους χρησιμοποιεί από 2 φορές. Τους Idols δε,που προφανώς τους έχει αδυναμία,τους χρησιμοποιεί σε τρία διαφορετικά ζώδια!
Δεν έχω ξαναδεί πιο προχειρογραμμένο άρθρο για ζώδια! Λες και είναι γραμμένο στο πόδι.
 
Νομίζω ότι το να σου πουν ταρό κτλ.σε επαγγελματικό επίπεδο ότι είναι αμαρτία. Καλά σαν έφηβη και μετά μεταξύ μας ρίχναμε χαρτιά ποιος μας ερωτεύεται κτλ.χαζομαριτσες δηλ. Να πάω σε καφετζού όμως να δω το μέλλον μου φοβάμαι.
Γιατί φοβάσαι την καφετζού? Μην τυχόν και σου πει ότι θα πας στη Ταγκανίκα?
 
Νομίζω ότι το να σου πουν ταρό κτλ.σε επαγγελματικό επίπεδο ότι είναι αμαρτία. Καλά σαν έφηβη και μετά μεταξύ μας ρίχναμε χαρτιά ποιος μας ερωτεύεται κτλ.χαζομαριτσες δηλ. Να πάω σε καφετζού όμως να δω το μέλλον μου φοβάμαι.
Το τι θεωρεί αμαρτία (αυτού του τύπου τουλάχιστον) ή όχι ο καθένας από εμάς έχει να κάνει με τα πιστεύω του και με τα όσα έχει μάθει και αποδεχθεί από το περιβάλλον του κυρίως το οικογενειακό. Αν κάποιος δεν είναι τόσο της θρησκείας, προφανώς και δεν το θεωρεί αμαρτία παρά μάλλον περιέργεια για το μέλλον (το αν τα πιστεύει ή όχι είναι άλλη κουβέντα). Επίσης, τι ακριβώς φοβάσαι; Όταν φοβόμαστε κάτι συνήθως είναι γιατί του δίνουμε περισσότερη σημασία απ' όση αξίζει.

Στα "τραγούδια του 2022": Οκ,παραλείπω τα τραγούδια.Έκατσα και διάβασα τις προβλέψεις όλων των ζωδίων σ'αυτό το άρθρο! Για όλους μας γράφει αοριστίες και γενικότητες. Σε όλους μας γράφει και θετικές και αρνητικές προβλέψεις! Και "καλά" και "άσχημα"! Μάλιστα σε κάποια από τα ζώδια τα επαναλαμβάνει.Μάλλον ο αρθρογράφος δεν έχει πλούσια "φαντασία" ή λεξιλόγιο. Το ίδιο κάνει και στα τραγούδια. Π.χ. Bon Jovi και Roxette τους χρησιμοποιεί από 2 φορές. Τους Idols δε,που προφανώς τους έχει αδυναμία,τους χρησιμοποιεί σε τρία διαφορετικά ζώδια!
Δεν έχω ξαναδεί πιο προχειρογραμμένο άρθρο για ζώδια! Λες και είναι γραμμένο στο πόδι.
Ανησυχώ ότι έχεις πάθει elephada σήμερα :p
 
Πίσω
Μπλουζα