Τι ζώδιο είστε;

Εμένα μου βγήκε ο σκορπιος
Μου βγήκε ο Ταύρος. (τι είχες Γιάννη; τι είχα πάντα)
Ωστόσο θα ήταν καλύτερο να αφηναν το κουίζ στα αγγλικά. Πόνεσαν τα μάτια μου και το μυαλό μου με την γκουγκλίστικη αυτόματη μεταφραση. Και καλά η "πτώση [fall]" που κανονικά εννοούσε " το φθινόπωρο". Εκείνο το "ποια είναι η τέλεια ημερομηνία σας" (what is your perfect date [ραντεβού]?) που μόλις το διάβασα νόμιζα ότι ήθελε να του πούμε ποια είναι για μας η ιδανική εποχή για γάμο; Πάλι καλά που δεν το μετέφρασε "ποιος είναι ο τέλειος χουρμάς σας".
 
Εκει που λεει "Περιγραψτε τον ιδανικο σας συντροφο με μια λεξη" και στις επιλογες εχει Ανατροφη και Εξερχομενος, εμεις τι πρεπει να καταλαβουμε;
 
"Εξερχόμενος" είναι μετάφραση του "Outgoing". Εγώ έχω κολλήσει στον κύριο Ανατροφή
 
Μου βγήκε δίδυμος ξανα

Εμένα μου βγήκε ότι είμαι Παρθένος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το ζώδιο της αληθινής μου αγάπης είναι Κριός!!!!!!!!!!!!!!!! Θα μας τρελάνουν τα ζώδια. Δεν πιάνουμε επαφή. Τα άστρα και τα ζώδια μας φέρνουνε εμπόδια. :p
 
"The first initial of your first name"? Εξ ορισμού ένα είναι το initial, το πρώτο γράμμα. Δεν υπάρχει second initial.

"Πόσο καλά γνωρίζεις τα ζώδια". Τι μας λέει καλέ. Δεν είναι δική μου δουλειά να γνωρίζω τα ζώδια. Είναι δουλειά των ζωδίων να γνωρίζουν εμένα. Γι' αυτό τα έχουμε βάλει εκεί πάνω.

Το πραγματικό μου ζώδιο είναι Δϊδυμοι, λέει ο άσχετος. Και είναι άσχετος γιατί στο σκίτσο που συνοδεύει τους Διδύμους δείχνει δύο δίδυμες. Δεδομένου ότι οι Δϊδυμοι ήταν ο Κάστωρ κι ο Πολυδεύκης, όχι η Ελενάρα η κουκλάρα και η Κλυταιμνήστρα (τετράδυμα έκανε η Λήδα, δηλαδή 2 αυγά αλλά ήταν φαίνεται δίκροκα γιατί βγάλανε 4 παιδιά), η εικονογράφηση είναι εσφαλμένη κι έτσι έχω κάθε δικαίωμα να αμφισβητώ το αποτέλεσμα.
 
"The first initial of your first name"? Εξ ορισμού ένα είναι το initial, το πρώτο γράμμα. Δεν υπάρχει second initial.

"Πόσο καλά γνωρίζεις τα ζώδια". Τι μας λέει καλέ. Δεν είναι δική μου δουλειά να γνωρίζω τα ζώδια. Είναι δουλειά των ζωδίων να γνωρίζουν εμένα. Γι' αυτό τα έχουμε βάλει εκεί πάνω.

Το πραγματικό μου ζώδιο είναι Δϊδυμοι, λέει ο άσχετος. Και είναι άσχετος γιατί στο σκίτσο που συνοδεύει τους Διδύμους δείχνει δύο δίδυμες. Δεδομένου ότι οι Δϊδυμοι ήταν ο Κάστωρ κι ο Πολυδεύκης, όχι η Ελενάρα η κουκλάρα και η Κλυταιμνήστρα (τετράδυμα έκανε η Λήδα, δηλαδή 2 αυγά αλλά ήταν φαίνεται δίκροκα γιατί βγάλανε 4 παιδιά), η εικονογράφηση είναι εσφαλμένη κι έτσι έχω κάθε δικαίωμα να αμφισβητώ το αποτέλεσμα.
Aμ για αυτό έχουμε τόσα κοινά, έτσι εξηγείται
 
Εμένα μου βγήκε ο σκορπιος
Καρκίνος! No way!


Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι οι κατσαρίδες! Καμία σχέση με το κουΐζ



Μου βγήκε δίδυμος ξανα
Και πάλι Παρθένος
 
Πίσω
Μπλουζα