Το Θέατρο της Δευτέρας

Σήμερα θα προβληθεί η παρασταση "ΚΑΛΥΝΥΧΤΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ"
 
meneas είπε:
Μήπως γνωρίζει κανείς αν έχει ή αν θα προβληθεί το παρακάτω από την κρατική?http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Το_σπίτι_των_τεσσάρων_κοριτσιών

Το σπίτι των τεσσάρων κοριτσιών

Ευχαριστώ
Οχι δεν εχει προβληθει (ακομα).

Το αποψινο θεατρο ειναι υπεροχο, μην το χασετε!
 
Για την άλλη εβδομάδα δεν έχει παράσταση (βάσει προγράμματος). Το "Καληνύχτα Μαργαρίτα" μάλλον δεν το προλαβαίνω :(

Για οσους παρακολουθουν το θεατρο της Δευτερας απο το cine + θα ηθελα να τους ενημερωσω πως το καναλι το δειχνει και Παρασκευη πρωι.
Είσαι σίγουρος γι'αυτό? Δεν το βλέπω κάπου στο πρόγραμμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
meneas είπε:

Το ερώτημα-παράκληση μου είναι ποιό το όνομα μίας εκ των ηθοποιών που συμμετείχε στην τηλεοπτική μεταφορά του έργου του Άρθουρ Σνίτσλερ για την κρατική τηλεόραση ΕΤ1 στα τέλη της δεκαετίας του 80.



Αφορά την τελευταία σκηνή της παράστασης όπου παίζει με τον Νικήτα Τσακίρογλου.



Η απάντηση πιθανολογώ πως βρίσκεται μεταξύ των τριών :
Έφη Σαντοριναίου , Μαρίνα Υψηλάντη , Ελένη Χατζή

 

 

 



Είναι η Μαρίνα Υψηλάντη που έπαιζε και την κόρη του ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΥ το 1979...
 
Μπραβο βρε Γιαννη! Σε ευχαριστουμε πολυ.
 
johnalepou είπε:
Είναι η Μαρίνα Υψηλάντη που έπαιζε και την κόρη του ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΥ το 1979...
Γεια σου johnalepou! :wave:

Μας έλειψες και εσύ και το Κουίζ των τηλεοπτικών σειρών...
 
Φόρτος "εργασιας" με κωλύει Bernard μου,αλλα θα επανελθω συντομα!
 
Αποψε στο cine+ θα δουμε μια υπεροχη παρασταση απο το Θεατρο της Δευτερας με την Μαρια Αλιφερη. Σε ρολο εκπληξη η Σαπφω Νοταρα! Μην την χασετε!
 
Κριμα :(

Τωρα διαβασα το ποστ...
 
tzias57 είπε:
Σήμερα θα προβληθεί η παρασταση "ΚΑΛΥΝΥΧΤΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ"

ChristosM είπε:
Το αποψινο θεατρο ειναι υπεροχο, μην το χασετε!
Παιδιά, επειδή αυτό το Θεατρικό έργο δεν έχει ακόμα διατεθεί με τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ξέρετε να μας πείτε ποιοι ηθοποιοί πρωταγωνιστούσαν? Ήταν ο Στέφανος Ληναίος και η Έλλη Φωτίου?

Ευχαριστώ πολύ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Παιδιά, επειδή αυτό το Θεατρικό έργο δεν έχει ακόμα διατεθεί με τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ξέρετε να μας πείτε ποιοι ηθοποιοί πρωταγωνιστούσαν? Ήταν ο Στέφανος Ληναίος και η Έλλη Φωτίου?Ευχαριστώ πολύ!
Ναι ακριβως.
 
Στο ψηφιακο αρχειο της ΕΡΤ ειδα ξανα μετα απο χρονια θεατρικα εργα λατρεμενα, οπως οι Δεκα Μικροι Νεγροι γυρισμενο το 1979, αν δεν απατωμαι. Επιχειρησα να ακουσω και θεατρο ραδιοφωνου, αλλα δεν ειναι ακομα ετοιμο. Ανυπομονω...
 
Πως κάνετε την αναζήτηση για θεατρικά έργα της Δευτέρας? Πατάω "θέατρο" και μου βγάζει άπειρες σελίδες και άσχετα!
 
Όχι συγνώμη ίσως δε διευκρίνισα. Μιλάω για το site της ΕΡΤ και το ψηφιακό της αρχείο , για εκεί πως κάνουμε αναζήτηση για να δούμε ποια θεατρικά έχει βάλει.
 
Νομίζω ότι η Ρετρο- DB μας καλύπτει απόλυτα και την προτιμώ από το αρχείο της ΕΡΤ. Εκεί δεν έχει γίνει ακόμα και τόσο συγκροτημένη δουλειά: έβαλα ψαχτήρι για Αγάθου και μου έβγαλε ένα "ντοκουμέντο" το οποίο δεν είναι ακόμα έτοιμο το βίντεο, αλλά γράφει ας πούμε, τους συντελεστές...
 
Πίσω
Μπλουζα