Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

Οσο για το Ρετιρε, 2 ωρες σερι ειναι μαλλον υπερβολη. Δυστυχως, συμφωνα με το προγραμμα, δεν εχουν σκοπο να προβαλλουν ουτε τωρα τα εορταστικα επεισοδια που σε καθε επαναληψη τα προσπερνουν, παρολο που, περα απο τα "χρονια πολλα" και τις ευχες, καποιες απο τις ιστοριες ειχαν σημαντικη εξελιξη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Δυστυχως, συμφωνα με το προγραμμα, δεν εχουν σκοπο να προβαλλουν ουτε τωρα τα εορταστικα επεισοδια που σε καθε επαναληψη τα προσπερνουν, παρολο που, περα απο τα "χρονια πολλα" και τις ευχες, καποιες απο τις ιστοριες ειχαν σημαντικη εξελιξη.
Ποτέ δεν ξέρεις ίσως τα κρατάνε για τα Χριστούγεννα λέμε τώρα :p :p:p
 
Weekend ξεκινάνε ΡΕΤΙΡΕ (λες να βάλουν το τελευταίο επεισόδιο) . Πρώτη φορά φθινόπωρο

Συνήθεια κλασσική που είχαμε μέχρι πέρυσι: τέλος εξετάσεων και τηλεοπτικής σεζόν, να κοιμάμαι αρκετές ώρες, να ξυπνώ 11, να ετοιμάζω τα απαραίτητα για την παραλία, να λέω πάμε μετά σε θερινό σινεμά, αυτό ήταν καλοκαίρι και στις 11 αφού όλα τα έχεις σχεδιάσει βλέπεις ΡΕΤΙΡΕ

Τώρα φθινοπωρινό ΡΕΤΙΡΕ και Love Sorry γιούχου
 
Τέλεια νέα!2ωρο Ρετιρέ!!!!!!!!!!!!!!!!Ελπίζω κάποιος να το γράψει!!!!!!!!!!!Και ελπίζω να δείξει και το τελευταίο επεισόδιο!
 
Πως θα δω ρε παιδια το επεισοδιο που επισκεφτονται ολοι με μαγιω την Κατερινα στο εξοχικο της και της τρωνε τους κεφτεδες ("γιατι αν δεν φτιαξεις κεφτεδες, θα φαω εσενα! Κεφτεδες!! τιρι-τιρι-τιρι-φρρρ) μες το καταχειμωνο??
 
thebest20 είπε:
Τέλεια νέα!2ωρο Ρετιρέ!!!!!!!!!!!!!!!!Ελπίζω κάποιος να το γράψει!!!!!!!!!!!Και ελπίζω να δείξει και το τελευταίο επεισόδιο!
το τελευταίο επεισόδιο - φάντασμα του ρετιρέ έχει πάντως μεταδοθεί σε μία από τις πρόσφατες επαναλήψεις.
 
ΤΟ ΕΡΧΟΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 3ΠΛΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΡΕΤΙΡΕ

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΕΠΕΤΕΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ MEGA

WEEKEND ΠΡΩΙ ΡΕΤΙΡΕ

ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΜΕ ΡΕΤΙΡΕ

ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΛΕΜΕ

Καλοκαίρι με Ρετιρέ, δεν γίνεται εεε

Άντε να το βάλουν και στις επαναλήψεις του καλοκαιριού, που θα έχω τελειώσει τις Πανελλαδικές εξετάσεις.
 
ChristosM είπε:
Δυο ειναι. Ακου που σου λεω. Ενα απο τον πρωτο κυκλο (αυτο με τις κομμενες και extended σκηνες) και ενα (αυτο που λες) απο τον δευτερο.
Όσες φορές έχω δει επαναλήψεις της σειράς πάντως έχει δείξει ολόκληρο το επεισόδιο με την ανασκόπηση της ιστορίας μέχρι εκείνη τη στιγμή. Το επεισόδιο με το κοριτσάκι να λέει συνεχώς π....να παίζεται και αυτό, ΄διχως όμως τις επίμαχες σκηνές.
 
Panagiotis είπε:
Όσες φορές έχω δει επαναλήψεις της σειράς πάντως έχει δείξει ολόκληρο το επεισόδιο με την ανασκόπηση της ιστορίας μέχρι εκείνη τη στιγμή.
Οχι αυτο που λες εσυ ειναι η ανασκοπηση που κανουν ο Μιλτος Μακριδης με την Γιατζογλου. Εγω μιλησα για το special επεισοδιο με τις κομμενες και extended σκηνες που το παρουσιαζε ο Ρηγας με τους δυο κεντρικους ηθοποιους της σειρας. Δεν παιχτηκε ποτέ σε επαναληψη.
 
ChristosM είπε:
Δυο ειναι. Ακου που σου λεω. Ενα απο τον πρωτο κυκλο (αυτο με τις κομμενες και extended σκηνες) και ενα (αυτο που λες) απο τον δευτερο.
Aυτό εννοείς κομμένο από τον πρώτο κύκλο?από το 3:23 και μετά

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GqrOAeXi9cA]YouTube - Ξ�Ξ?Ξ� Ξ�Ξ�Ξ�Ξ�Ξ� Vol.5 final part

ps:αν και ξεφύγαμε λίγο!
 
Οχι, οχι, καμμια σχεση. Να το πω αλλη μια φορα (κ τελευταια μια και το θεμα μας εδω ειναι το Ρετιρε και οχι οι 2 ξενοι).

Το επεισοδιο του πρωτου κυκλου που δεν εχουν δειξει ποτέ σε επαναληψη ειναι αυτο στο οποιο ο Ρηγας, ο Σεργιανοπουλος, η Παπουλια παρουσιαζουν και σχολιαζουν ολες αυτες τις σκηνες που κοπηκαν στο μονταζ, καθως και καποιες που ειχαν παιξει κανονικα, αλλα τωρα σε μεγαλυτερη διαρκεια.
 
ChristosM είπε:
Οχι, οχι, καμμια σχεση. Να το πω αλλη μια φορα (κ τελευταια μια και το θεμα μας εδω ειναι το Ρετιρε και οχι οι 2 ξενοι).Το επεισοδιο του πρωτου κυκλου που δεν εχουν δειξει ποτέ σε επαναληψη ειναι αυτο στο οποιο ο Ρηγας, ο Σεργιανοπουλος, η Παπουλια παρουσιαζουν και σχολιαζουν ολες αυτες τις σκηνες που κοπηκαν στο μονταζ, καθως και καποιες που ειχαν παιξει κανονικα, αλλα τωρα σε μεγαλυτερη διαρκεια.
Ειλικρινά, αν και τη σειρά την παρακολουθούσα φανατικά, δε θυμάμαι τέτοιο επεισόδιο! Βέβαια μπορεί η μνήμη μου να με απατά, οπότε πάω πάσο!
 
Panagiotis είπε:
Ειλικρινά, αν και τη σειρά την παρακολουθούσα φανατικά, δε θυμάμαι τέτοιο επεισόδιο! Βέβαια μπορεί η μνήμη μου να με απατά, οπότε πάω πάσο!
Τις μερες που ακολουθησαν την δολοφονια του Νικου Σεργιανοπουλου, σε ενα αφιερωμα, προβληθηκαν αποσπασματα απο αυτο το επεισοδιο. Περα απ αυτο, παιχτηκε μια και μοναδικη φορα, στην πρωτη προβολη της σειρας.
 
Ναι, ισχύει αυτό... Το θυμάμαι κι εγώ αυτό το επεισόδιο, έχει παιχτεί μόνο στην πρώτη προβολή των "Δυο Ξένων", το 1997 κι από τότε δεν ξαναέπεσα σε προβολή του, σίγουρα, όμως, δεν το βάζουν με τις μεσημεριανές επαναλήψεις τόσα χρόνια...

Επιστροφή στο θέμα μας και οφείλω να δώσω κι εγώ συγχαρητήρια στο συγγραφέα του άρθρου για το Ρετιρέ στο "Φρικηπαιδεία"...

Αν και το είδα δυο χρόνια μετά αφότου γράφτηκε, γελούσα τουλάχιστον μισή ώρα!

Όσο για τα επεισόδια, φέτος νομίζω ότι θα παίξουν περισσότερα από ποτέ (αν όχι όλα), αφού η συγκεκριμένη ζώνη δεν έχει καμία μελλοντική δέσμευση (δεν πρόκειται δηλαδή να ξεκινήσει καινούριο πρόγραμμα και έχει αδιάφορο ανταγωνισμό), ενώ, αν παίζονται περίπου 15-16 επεισόδια το μήνα (4x4), φτάνουμε στα 80 το πολύ σε έξι μήνες.

Οπότε ετοιμαστείτε για βροχερά Κυριακάτικα πρωινά με "Ρετιρέ"!

(θα μπορούσε να ερμηνευτεί και ως απειλή)...
 
ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΡΕΤΙΡΕ άρχισε σήμερα, το είδα , πρώτο πράγμα μετά το πρωινό μου ξύπνημα, κάτι ο καιρός το πρωί, κάτι το καλοκαιρινό μου ντύσιμο ύπνου μου θύμιζε 30 Ιουνίου 2008 χαχα. Καλό!. Η σειρά όπως είχα πει και σε group στο facebook πέρυσι είναι σαν τον Λαζόπουλο , σατιρίζει την καθημερινότητα (εδώ σε σκέτς) που μοιάζει με την σημερινή πραγματικότητα των Ελλήνων (με κάποιες μικρές διαφορές)
 
Οντως, απ οτι φαινεται απο το προγραμμα του Νοεμβριου θα παιχτει ολο το Ρετιρε για πρωτη φορα (δηλαδη τα 8 εορταστικα επεισοδια). Αντε...μακαρι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Ρετιρέ πότε το βάζει τώρα και πόσες ώρες???????
 
Στο Ρετιρέ έπαιζε και ο Πάνος Ρεντούμης (Οπατέρας των διδύμων -Λάμπρος στο Μια στιγμή δύο ζωές). Υποδύθηκε τον Δημήτρη ή Θανάση ή Θάνο ή Αλέξη δήλάδη τον απατέώνα που κορόιδευε την Χαρούλα και την Ειρήνη καθώς και έναν υπάλληλο εφορίας

Επίσης έχει εμφανιστεί και ο Φώτης Σεργουλόπουλος. Τότε είχε μουστάκι. Ζητάει δανεικά από τον Ιάσωνα που έχει κερδίσει το λαχείο. Την εμφάνιση του αυτή οφείλει στο γεγονός ότι είναι ανήψιός της Κατερινας Γιουλάκη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα