Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

Panagiotis είπε:
Όσες φορές έχω δει επαναλήψεις της σειράς πάντως έχει δείξει ολόκληρο το επεισόδιο με την ανασκόπηση της ιστορίας μέχρι εκείνη τη στιγμή. Το επεισόδιο με το κοριτσάκι να λέει συνεχώς π....να παίζεται και αυτό, ΄διχως όμως τις επίμαχες σκηνές.

Ποιο επεισόδιο ήταν με το κοριτσάκι;

Stratulator είπε:
Στο επεισοδιο 69, αποκαλυπτεται η συνωμοσια με τις εταιρειες "Πυραμιδες"...
Τι είναι οι εταιρείες ''Πυραμίδες'';
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κριμα που δεν υπαρχει κανεις εδω μεσα που να ξερει κατι παραπανω και να μας διαφωτισει γιατι εγινε οτι εγινε και πως ακριβως...
 
BETTY BOOP είπε:
Τι είναι οι εταιρείες ''Πυραμίδες'';


Αυτο το "παιχνιδι", που προτεινει ο φιλος του Φοιβου στην μεση του επεισοδιου...

Υπαρχει μια φημη οτι εχει περασει σε εταιρειες, κυριως Marketing-Προωθησης προϊοντων

και βασιζονται στον 'προσηλυτισμο' νεων μελων-πελατων. Για να 'μπεις' ,

πληρωνεις τα σεμιναρια και με την σειρα σου , πρεπει να βρεις αρκετους αγοραστες

που αργοτερα θα τους 'στρατολογησεις'...

Καπως ετσι... :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[Edit]Off topic. Θα ξεφύγουμε αρκετά αν συνεχιστεί η συζήτηση και είναι κρίμα να χαλάσουμε το θέμα :) [edit].
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Gyubrush είπε:
[Edit]Off topic. Θα ξεφύγουμε αρκετά αν συνεχιστεί η συζήτηση και είναι κρίμα να χαλάσουμε το θέμα :) [edit].
Οχι και τοσο,αλλα,σεβαστο... :)

Ο Φοιβος και η Χαρουλα σε Γαλλικο κυριλε ρεστοραν...

ret1.jpg

Σπεσιαλιτε του, Κοτοπουλο Φλαμπε...

ret2.jpg

Ωμό!... :gyros: :rofl: :rofl:
 
Γεια σας παίδες... Από ένα πολύ παλιό περιοδικό είχα διαβάσει πως ο 3ος κύκλος δεν γυρίστηκε ποτέ γιατί η Γιουλακη δεν ήθελε - μετέφρασε δεν τα βρήκαν στα χρήματα με το Mega- και έτσι βρήκε την ευκαιρία ο ΑΝΤ1 και την πήρε μεταγραφή για τη σειρά "Η καλή πεθερά". Μάλιστα το δημοσίευμα θυμάμαι έλεγε πως ο Δαλιανιδης θύμωσε μαζί της... τώρα πόσο αλήθεια είναι όλο αυτό δεν ξέρω. Εψαξα σε αρχεία, αλλά δυστυχώς δεν βρήκα το δημοσίευμα :(
 
Σχετικά με το τελευταίο επεισόδιο: εγώ είδα τη σειρά στην πρώτη της προβολή (ήμουν φοιτήτρια τότε) και πραγματικά δεν θυμάμαι πώς τελείωσε. Τελείωσε μάλλον απότομα. Στις (πάρα πολλές) επαναλήψεις, προβάλλονταν πάντοτε ορισμένα επεισόδια, πάντοτε τα ίδια, και όλως περιέργως η επανάληψη σταματούσε απότομα, κάπου στην εγκυμοσύνη της Ελένης (που ξέρουμε πλέον ότι επρόκειτο για την αληθινἠ εγκυμοσύνη της Κλαίρης Κατσαντώνη). Αυτό που θυμάμαι πάντως, σε ένα επεισόδιο που ήταν από τα τελευταία είναι ότι τελικά ο Ιάσονας και η Ελένη μάλωναν και μάλλον χώριζαν οριστικά. Αυτό το επεισόδιο το είδα μάλλον στην πρώτη προβολή. Νομίζω ότι επίσης χώριζαν ο Χρήστος και η Κατερίνα. Άλλο τίποτε δεν θυμάμαι. Αυτά.
 
Το επεισόδιο με το κοριτσάκι που έλεγε κακιές λέξεις ποιο ήταν;
 
BETTY BOOP είπε:
Το επεισόδιο με το κοριτσάκι που έλεγε κακιές λέξεις ποιο ήταν;
μηπως το μπερδεψε με αλλη σειρα;Στο "ρετιρε" δε θυμαμαι κατι τετοιο,σε σειρα του ΜΕΓΚΑ που ειναι εκτος χρονολογικων οριων του φορουμ υπηρχε κοριτσακι που χρησιμοποιησε πολλες φορες την ιδια κακια λεξη στο ιδιο επεισοδιο
 
attack είπε:
οχι γιουλακη γιουβαρλακη
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/185338/ti-kanei-simera-i-katerina-gioulaki-/

παραδιπλα ειναι και η πολυκατοικια δραγουμη 48 αν δεν κανω λαθος.

στο παγκρατι μενει αν δεν κανω λαθος.κυκλοφορει κανονικα εξω και ειναι σχετικα αναγνωρισιμη για οσους την θυμουνται παρα τα χρονια που περασαν.

δεν γυριζοταν σε κανενα στουντιο.προσωπικα νομιζω οτι οι σκηνες που ειναι σε κλειστους χωρους ειναι μεσα στους ιδιους τους χωρους που φαινονται εξωτερικα.

δηλαδη οσα ειναι μεσα στο φαρμακειο ειναι στο φαρμακειο που φαινεται παραπανω και ειπαμε οτι ειναι στην οδο δραγουμη.το σπιτι της κατερινας νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ειναι μεσα στην πολυκατοικια δραγουμη 48 και το σπιτι του ιασονα ειναι δημητρεσσα και αντιφιλου διπλα στον αγιο χαραλαμπο ιλισιων στον πρωτο οροφο.ειναι το μπαλκονι που ειχε βγει η μαρια μαρτικα και φωναζε προς την παιδικη χαρα καποιους που εκαναν φασαρια.η παιδικη χαρα ειναι ακριβως απεναντι και ειναι αυτη που γνωριζεται ο ιασονας με την ελενη και ειναι ακριβως πισω απο την εκκλησια (στο προαυλιο της εκκλησιας ειχε βγαλει βολτα η χαρουλα τον σκυλο της ζαχαροπουλου).η πολυκατοικια που βγαινει ο χρηστος γαμπρος και του πεφτει η γλαστρα στο κεφαλι ειναι η ιδια με αυτη που ειναι το σπιτι του ιασονα.το μπαρ που βρισκει η ειρηνη τον κλεφτη της τηλεορασης ειναι το sallon restaurant και ειναι ακριβως απο κατω απο την πολυκατοικια στο τερμα της οδου δημητρεσσα.

http://www.saloonrestaurant.gr/ (ειναι δημητρεσσα και αλκμανος)

το μερος που συγκεντρωνονται οι ληστες της τραπεζας μετα την επιθεση που τους εκανε η κατερινα ειναι μεσα στο αλσος ιλισιων λιγο πιο πανω απο την παιδικη χαρα.για τις σκηνες στην cosmos εχω την υποψια οτι κι αυτες πρεπει να ηταν στο κτηριο που ειναι απεναντι απο το χιλτον.

το μονο που δεν εχω εξακριβωσει ειναι που ηταν το μπαρακι και που ηταν το εργαστηριο του ιασονα.

στην περιοχη αυτη εμενε ο σκηνοθετης και εχει γυρισει και μερικες ταινιες με ψαλτη μιχαλοπουλο κλ.

ενας απο τη γυρω περιοχη.
πολυ καλες οι πληροφοριες
 
Δεν περίμενα ποτέ μου ότι θα το πω αλλά μου έχει λείψει το καλοκαίρι "Το Ρετιρέ". Και αυτό διότι βαρέθηκα εδώ και 1,5 χρόνο κάθε απόγευμα Σαββάτου να βλέπω "Εργαζόμενη Γυναίκα" !!! Τόσο καιρό θα είχε βγει στη σύνταξη πια!!!
 
johnny19818 είπε:
Δεν περίμενα ποτέ μου ότι θα το πω αλλά μου έχει λείψει το καλοκαίρι "Το Ρετιρέ". Και αυτό διότι βαρέθηκα εδώ και 1,5 χρόνο κάθε απόγευμα Σαββάτου να βλέπω "Εργαζόμενη Γυναίκα" !!! Τόσο καιρό θα είχε βγει στη σύνταξη πια!!!
Αν σου έλειψε από Δευτέρα 02/09/2013 και κάθε μέρα στς 15 :00
 
Aνάσταση επιτέλους. Μετά από 2 χρόνια!
 
Οχι αλλο καρβουνο στους λεβητες,θα σπασουννννννννννννννννννννν!!!
 
Αληθεύει ότι υπάρχει και επεισόδιο 85,γυρισμένο και μονταρισμένο στο αρχείο του MEGA?To οποίο θα παιζόταν στο πρώτο "Καναλάρχης για μία μέρα" στις 2 Φεβρουαρίου?Λένε ότι είναι συγκινητικό γιατί πεθαίνει η γιαγιά Σοφία,όπως και κάποιοι άλλοι ηθοποιοί.
 
thebest20 είπε:
Αληθεύει ότι υπάρχει και επεισόδιο 85,γυρισμένο και μονταρισμένο στο αρχείο του MEGA?To οποίο θα παιζόταν στο πρώτο "Καναλάρχης για μία μέρα" στις 2 Φεβρουαρίου?Λένε ότι είναι συγκινητικό γιατί πεθαίνει η γιαγιά Σοφία,όπως και κάποιοι άλλοι ηθοποιοί.
thebest20 που το εμαθες αυτο;το διαβασες καπου;
 


:cold: :biglaugh:

Οτι ποιο "καμμενα" αστειο ειδα τον τελευταιο καιρο :worship:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα