Το θαυμαστό ταξίδι του Νιλς Χόλγκερσον - Nils Holgersson (1980)

Απαγορευονται τα Greeklish καθως και η διακινηση copyrighted υλικου μεσα στο φορουμ.Διαβασε τους Κανονισμους.

Καλως ηρθες
 
Efxaristo......

.............. :precry:

(και τώρα Rygar? :precry: )
 
thanks το εψαχνα καιρο.Ειστε πρωτοι
 
Oταν λες το'ψαχνες τι εννοεις.

Γιατι για "κατεβασμα" μαλλον ατυχησες μονο αναμνησεις εχουμε.
 
[edit]Eντελως αλλου για αλλου[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρατηρήσα για άλλη μια φόρα απο τις "σελίδες" που αφιερώθηκαν στο παιδικό αυτό,πως τελικά δεν μπορούμε να τα βάλουμε όλα στο ίδιο σακούλι.Ο Νήλς ήταν πραγματικό ταξίδι για μας τότε...Πολλαπλά μηνύματα,ωραίο δέσιμο της ιστορίας,συγκινητικό αλλά και στενάχωρό ίσως κάποιες στιγμές.

Η σκηνή που μου έχει εντυπωθεί είναι στο τέλος που μέσω του "αλτρουισμού" του "σώζεται" και γίνεται και πάλι παιδί.

Το τραγούδι απίστευτα νοσταλγικό και χαραγμένο στην μνήμη σαν κομμάτι αναπόσπαστα συνεδεμένο με την παιδική μας ανεμελιά.Πραγματικά πολύ αγαπήμενή σειρά.
 
Οι περιπετειες του Nils Holgersson!

Τον θυμαστε τον Nils Holgersson;

Ηταν ενας τρομερος μικρουλης που βασανιζε ολα τα ζωακια στον κηπο! Κακομαθημενος! :xm:

Ομως μια μερα ξυπναει μικροσκοπικος και βρισκεται να ακολουθει τις χηνες στο ταξιδι τους. :eek:

Εκει καταλαβαινει ολα τα προβληματα που αντιμετωπιζει ενα ζωακι σε αυτην την ατιμη κοινωνια.

Μετα απο χιλιες περιπετειες μεταμορφωνεται σε ενα καλο παιδι, προστατης της Φυσης και ολων των πλασματων της. :)

Το πρωτο επεισοδιο


και μια σειρα απο φωτο!

κάπου υπάρχει σχετικό θέμα αλλά αυτό το ξέρουν καλύτερα οι μοντερατορες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω σύμπτωση... Σήμερα το πρωί έβαλα και έβλεπα το τελευταίο επεισόδιο...
 
Μόλις διάβασα στις προηγούμενες αναρτήσεις αυτού εδώ τού νηματίου πως ο Νιλς Χόλγκερσον προβλήθηκε στο Πρίσμα+

Είχε κανείς την πρόνοια να το αντιγράψει; (να φανταστώ τέλεια εικονα και ήχο; ) [EDITED]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν άξιζε τον κόπο να το γράψει κάποιος. Στην εικόνα παρεμβάλλονταν η διερμηνέας για τα άτομα με ειδικές ανάγκες και η μεταγλώττιση ήταν (κατά τη γνώμη μου) χάλια.
 
Να κανω μια ερωτηση: αυτο το dvd που λετε που ειναι μια ταινια στην οποια εχουν παρει κομματια απο τα επισοδια κ τα εχουν ενωσει,ειναι αυτο που διαφημιζουν στην ΕΤ1 οπου μαζι στελνουν ενα παζλ & ενα βιβλιαρακι???????? :wait2: :wait2: :wait2: :wait2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι αυτό είναι argy
 
Ευχαριστω kambia!! :)

Θα δω ισως το παρω για να βολευτω καπως γιατι για να βρεθουν ολα τα επισοδια φαινεται δυσκολο :cry: !!!!!!!!!!
 
Εγώ το πήρα, για να θυμηθώ τα παλιά, αλλά και για να το έχει η κορούλα μου... μία χαρά είναι... :)
 
Πίσω
Μπλουζα