Το πρώτο σοβαρό βήμα για τη μη αναγκαιότητα των HTPCs ;;;

E, νταξει, υπερβαλλεις λιγο. Δεν εχουν ολοι HDMI, ενω οι σκληροι συνηθως ειναι κανονικοτατοι...

Μπαι δε γουεη, νεο beta firmware...
 
Μα βρε Gryzor, όταν παίρνεις ένα μηχάνημα θες να το χρησιμοποιείς στα 100% των δυνατοτήτων του!

Εντάξει για DIV-X θα είναι μια χαρά σε SD τηλεοράσεις, αλλά μια 720p ταινία θα χάνει πολύ.

Πάντως δεν μου αρέσουν οι all in one συσκευές και τις αποφεύγω όσο μπορώ. (Καλά εκτός από τα laptops, ο καθένας μας δικαιούται το φετίχ του!!!!!!!!!!!!! )
 
Η αλήθεια είναι ότι το WD αξίζει φυσικά με χρήση HDMI καλωδίου.

Για το Iomega,ομολογώ ότι δεν έχω "συγκινηθεί" από τα παραπάνω χαρακτηριστικά του...
 
@Pooky: εεεε ναι, εγω θελω, αλλα οσο και να την ψαξω την ατιμη την τρεχουσα τιβι μου HDMI δεν βρισκω...

Παντως, το βλεπω αρκετα κακο που ζεσταινεται τοσο ακομα και 'σβηστο'...
 
Θέμη,η καινούργια TV που πήρες δεν έχει HDMI;Μάλλον μιλάς για την παλιά,ε ;

A,ναι,πρέπει να το σβήνεις εντελώς,όντως είναι αρνητικό να μένει συνεχώς ζεστό το μηχάνημα...
 
Οπως ειπα και σε αλλο θρεντ, το εντερον ημισυ μου απαγορεψε το ανοιγμα της καινουργιας τιβης πριν μετακομισουμε στο νεο σπιτι :D Αρα μενω με το μπαουλο...

Οταν λες οτι πρεπει να το σβηνεις εντελως... τι εννοεις; Πως το κανεις αυτο;;;
 
Kλεινεις τον γενικο βρεεεε. :D
 
Gryzor είπε:
Οταν λες οτι πρεπει να το σβηνεις εντελως... τι εννοεις; Πως το κανεις αυτο;;;

Ή το έχεις πάνω σε πολύπριζο με διακόπτη ή βγάζεις το καλώδιο τροφοδοσίας από πίσω...
 
Πολύμπριζο και κλείνεις από εκεί.

Η νέα σου tv προφανώς και αυτή δεν έχει διακόπτη on - off και θα μένει αναμμένη στο stand-by όλη την ώρα. Όπως η δικιά μου. Τα κλείνω όλα από ένα γενικό πολύμπριζο.

Σώνεις τις συσκευές σου σε περίπτωση που το ρεύμα κάνει "τσαλίμια" και είσαι απών. Και, όχι, το πολύμπριζο ασφαλείας δεν βοηθάει και τόσο, παρά μόνο σε περίπτωση κεραυνού.......... (Εγώ τα έχω πάνω σε APC σταθεροποιητή όπως και όλα τα PCs μου. )
 
πάντως το μηχάνημα από το λίγο που ασχολήθηκα μαζί του είναι αξιόλογο!

Έβαλα κάτι ντέμο hd που είχα από sony και samsung και πραγματικά τρελάθηκα από την ποιότητα στην 42αρα samsung του αδερφού μου. Ακόμα και τα divx παίζουν μια χαρά ενώ όσες ταινίες είχα δεν είχαν προβλήματα με τους υπότιτλους...αυτό που γράφετε ότι ζεσταίνεται δεν το πρόσεξα για να είμαι ειλικρινής! Θα μάθω από τον ιδιοκτήτη του που πάντως δηλώνει ενθουσιασμένος!
 
Κι εγω οσο παει πινω νερο στο ονομα του... Σε λιγο δεν θα ξερω πως ζουσα χωρις αυτο οπως παει.

Χθες ειδα το War Games και οι υποτιτλοι ηταν λιιιγο off. Σταματαω, τους ανοιγω στο Subtitle Workshop, τους φτιαχνω, και στο μηχανηματακι ειδα παλι το προβλημα με τους υποτιτλους να κρατανε πολυ λιγο καποιες φορες. Περιεργο...
 
Bασικά έχει μια μικρή,πολύ μικρή καθυστέρηση στους υπότιτλους (όταν αυτοί είναι κανονικά συγχρονισμένοι) σε σημείο που αυτή είναι ανεπαίσθητη σε μένα προσωπικά...
 
Αφού δεν παραπονιέται η γυναίκα μου, τότε πρέπει να είναι όντως ελάχιστη η καθυστέρηση..........

Αντίθετα με το Wally, προτιμώ την άνεση της καρέκλας του γραφείου μου ΚΑΙ για τις ταινίες........
 
Πάντως σε πρόσφατο μαραθώνιο 8 45λεπτων επεισοδίων του TSCC HD (είδα 4 εγώ και μετά στο καπάκι άλλα 4 ο αδερφός μου) η συσκευή δεν έδειξε το παραμικρό σημάδι "κόπωσης"...
 
Χθες δοκιμασα να δω ταινια με υποτιτλους σε sub (μια αποπειρα μονο με sub, και μια με idx/sub) και δεν τους αναγνωριζε...
 
Ωπς,σοβαρά ;!;

Θα το τσεκάρω κι εγώ !

Πάντως υπότιλους σε .txt μορφή,επιβεβαίωσα ότι ΔΕΝ διαβάζει....
 
Μικρό έως ελάχιστο το κακό..........
 
Ε ναι,κι εμένα για τα .txt δε με απασχολεί και τόσο εδώ που τα λέμε.

Αλλά για τα .sub με ψιλοαπασχολεί...
 
Ναι, τσεκαρα κι εγω txt, μικρο το κακο οντως. Και το μετατρεπεις ευκολα σε srt η κατι αλλο. Για πειτε τι βλεπετε με sub...
 
Xμμμ,ναι,ούτε και .sub τελικά διαβάζει...

Αυτό είναι παράξενο πάντως,αφού υποτίθεται ότι αυτά τα διαβάζει κανονικά !!!
 
Πίσω
Μπλουζα