Το σήμα της ΕΡΤ / ΕΤ1

Σταμάτη, έχεις 100 μηνύματα! Δεν παίζω! Και δεν έχω να ποστάρω και αλλού, το μόνο topic που με ενδιαφέρει είναι αυτό και τα σήματα των διαφημιστικών...!
 
Wally είπε:
Παιδια θα κανω και πιο formal post ή thread αλλα για αρχη,αν θελετε, στειλτε μου με PM ο καθενας τα ποστ του που περιεχουν φωτογραφικο υλικο ή video εκεινης της εποχης και (με τη προυποθεση οτι το επιθυμειτε) να φιλοξενηθουν στο μηχανημα μας και να μην μεινουν σε πεπερασμενου χρονου rapidshare links.Οταν ανεβουν μπορει να γινει ενα ειδικο section ωστε να ειναι καπου μαζεμενα μεσα στο φορουμ.
@ AEON, Wally και τα υπόλοιπα παιδιά:

Έχει καθόλου προχωρήσει αυτό το θέμα;
 
Μέσα Οκτωβρίου και ακόμα τίποτα;;; Ούτε με το σήμα της ΕΡΤ (το ηχητικό των ειδήσεων του 82), ούτε με τη μεταφορά στο server των (ιστορικών) αρχείων, ούτε με το σήμα της Αθλητικής Κυριακής; Πού πήγαν όλοι; Μόνος μου είμαι εδώ μέσα; Κανένας δεν ενδιαφέρεται πια για την ιστορία της Ελληνικής Τηλεόρασης; ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΑ;
 
Παιδια μονο ενας μου εστειλε PM...:nervous:

Και επειδη εχετε ανεβασει πολλα σε πολλες μεριες δεν μπορω να τα εντοπισω! :(

Oποτε ξανακανω τη εκκληση: :)

Επειδη ηδη εχει ξεκινησει μια πολυ καλη προσπαθεια οσο αφορα τα τηλεοπτικα (την οποια θα μαθετε εντος της επομενης εβδομαδας) θα προτεινα να μου στειλετε τα posts σας που περιεχουν υλικο ωστε να διασφαλιστουν και να μην υπαρξει περιπτωση να χαθουν...

Ειστε φοβερη "ομαδα" και ειναι κριμα ολη η προσπαθεια να μην κρατηθει/αρχειοθετηθει καπου με ασφαλεια.

thanx in advance!
 
kaly13 είπε:
Μέσα Οκτωβρίου και ακόμα τίποτα;;; Ούτε με το σήμα της ΕΡΤ (το ηχητικό των ειδήσεων του 82), ούτε με τη μεταφορά στο server των (ιστορικών) αρχείων, ούτε με το σήμα της Αθλητικής Κυριακής; Πού πήγαν όλοι; Μόνος μου είμαι εδώ μέσα; Κανένας δεν ενδιαφέρεται πια για την ιστορία της Ελληνικής Τηλεόρασης; ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΑ;
Το ηχητικό του '82, "αναγκαστικά" πρέπει, αν δεν το έχεις ήδη, να το κατεβάσεις από τη δημοσίευση-θησαυρό (έναν από τους πολλούς) του ChristosM, όπου υπάρχει και η εικόνα.

Το σήμα της Αθλητικής Κυριακής υπάρχει τελικά -δυστυχώς- μόνο σε ένα βίντεο που πρόσφατα έβαλε στο φόρουμ ο bernard.c. Είναι από την περσινή σεζόν, αλλά μόνο αυτό υπάρχει.

Είμαστε όλοι εδώ και ψάχνουμε για καινούρια στοιχεία...
 
Παιδια δεν ξερω αν εχω κι αλλα, γιατι και απο αυτα τα περισσοτερα τυχαια τα ειχα κρατησει μεσα η μετα το τελος εκπομπων που εγραφα. Φυσικα και παντα εχω και θα εχω το νου μου αν δω κατι ψαχνοντας παλιες κασετες τωρα που ξερω πως σας ενδιαφερουν αυτα τα σηματακια.
 
Παιδια αν θελετε μπορειτε να βαλετε τα pics και τα youtube στα αντιστοιχα λημματα του καθε καναλιου στη retroDB, μιας και τα imagesack και rapidshare links εχουν ημερομηνια ληξης πλεον και περιορισμους στον αριθμο των downloaders (για το rapidshare 10!!!!).

Ειναι κριμα να τα χασουμε
 
Wally είπε:
Παιδια αν θελετε μπορειτε να βαλετε τα pics και τα youtube στα αντιστοιχα λημματα του καθε καναλιου στη retroDB, μιας και τα imagesack και rapidshare links εχουν ημερομηνια ληξης πλεον και περιορισμους στον αριθμο των downloaders (για το rapidshare 10!!!!).Ειναι κριμα να τα χασουμε
Βεβαίως Wally και έχω ήδη ξεκινήσει να περνάω βιντεάκια στη RetroDB που είναι ήδη ανεβασμένα στο youtube. Έχουμε πολύ υλικό να προσθέσουμε για τα κανάλια! Θα γίνει καλή δουλειά πιστεύω!
 
Ολινα Ξενοπουλου οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω.Αμεσως μετα το σηματακι που λεει ο φιλος πιο πανω με τα κουδοθνια και τον εθνικο υμνο καποτε σε ΥΕΝΕΔ ενα τουττττ και λευκη οθονη για να μη πεσει το Link.Μονο η ΕΡΤ1 κρατουσε το κλασσικο αυτο που ηταν ενα screensaver ας πουμε της εποχης.Και οπως ειπε και ο φιλος επισης εκανε white balance και κεντραριζε εικονα και χρωματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως κατάλαβα σήμερα, τα θέματα χωρίστηκαν σε δύο κατηγορίες, στην κατηγορία με τα σήματα του ΕΙΡΤ/ΕΡΤ, και στην άλλη, που είναι τα σήματα της ΥΕΝΕΔ/ΕΡΤ2.

ΟΦΕΙΛΩ να πω ότι αυτό το κατάλαβα χάρη στην πολύτιμη βοήθεια του χρήστη tsalk!
 
kaly13 είπε:
Όπως κατάλαβα σήμερα, τα θέματα χωρίστηκαν σε δύο κατηγορίες, στην κατηγορία με τα σήματα του ΕΙΡΤ/ΕΡΤ, και στην άλλη, που είναι τα σήματα της ΥΕΝΕΔ/ΕΡΤ2.
Ακριβώς! Αυτό έγινε προκειμένου το πολύ μεγάλο και "γενικό" thread "Το σήμα της ΕΡΤ" να σπάσει στους επιμέρους τηλεοπτικούς σταθμούς - έτσι η πληροφορία "κατηγοριοποιήθηκε" στο forum ανά τηλεοπτικό σταθμό. Με αυτό τον τρόπο, είναι αφενός ευκολότερη η αναζήτηση της πληροφορίας μέσω του forum και αφετέρου ευκολότερη επίσης η καταχώρηση της πληροφορίας ανά τηλεοπτικό σταθμό στη RetroDB.

Παράλληλα, το thread "Το σήμα της ΕΡΤ" αποτέλεσε τη βάση για εμπλουτισμό του thread των Ειδήσεων της ΕΡΤ και της δημιουργίας του ανάλογου thread για τις Ειδήσεις της ΥΕΝΕΔ/ΕΡΤ2. Τέλος, δημιουργήθηκαν/εμπλουτίστηκαν τα threads που αφορούν τις τηλεπαρουσιάστριες του προγράμματος στους 2 τηλεοπτικούς σταθμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
kaly13 είπε:
Όπως κατάλαβα σήμερα, τα θέματα χωρίστηκαν σε δύο κατηγορίες, στην κατηγορία με τα σήματα του ΕΙΡΤ/ΕΡΤ, και στην άλλη, που είναι τα σήματα της ΥΕΝΕΔ/ΕΡΤ2.
Ακριβώς! Οι πληροφορίες που περιέχονταν στο πολύ μεγάλο και "γενικό" thread "Το σήμα της ΕΡΤ" κατηγοριοποιήθηκαν ανά τηλεοπτικό σταθμό. Με αυτό τον τρόπο, είναι αφενός ευκολότερη η αναζήτηση της πληροφορίας μέσω του forum και αφετέρου ευκολότερη επίσης η καταχώρηση της πληροφορίας ανά τηλεοπτικό σταθμό στη RetroDB.

Παράλληλα, το thread "Το σήμα της ΕΡΤ" αποτέλεσε τη βάση για εμπλουτισμό του thread των Ειδήσεων της ΕΡΤ και της δημιουργίας του ανάλογου thread για τις Ειδήσεις της ΥΕΝΕΔ/ΕΡΤ2. Τέλος, εμπλουτίστηκαν και δημιουργήθηκαν αντίστοιχα τα threads που αφορούν τις τηλεπαρουσιάστριες του προγράμματος στους 2 τηλεοπτικούς σταθμούς.
 
bernard.c είπε:
Ακριβώς! Αυτό έγινε προκειμένου το πολύ μεγάλο και "γενικό" thread "Το σήμα της ΕΡΤ" να σπάσει στους επιμέρους τηλεοπτικούς σταθμούς - έτσι η πληροφορία "κατηγοριοποιήθηκε" στο forum ανά τηλεοπτικό σταθμό. Με αυτό τον τρόπο, είναι αφενός ευκολότερη η αναζήτηση της πληροφορίας μέσω του forum και αφετέρου ευκολότερη επίσης η καταχώρηση της πληροφορίας ανά τηλεοπτικό σταθμό στη RetroDB.
Παράλληλα, το thread "Το σήμα της ΕΡΤ" αποτέλεσε τη βάση για εμπλουτισμό του thread των Ειδήσεων της ΕΡΤ και της δημιουργίας του ανάλογου thread για τις Ειδήσεις της ΥΕΝΕΔ/ΕΡΤ2. Τέλος, εμπλουτίστηκαν και δημιουργήθηκαν αντίστοιχα τα threads που αφορούν τις τηλεπαρουσιάστριες του προγράμματος στους 2 τηλεοπτικούς σταθμούς.
Κυρίες και κύριοι, αυτός είναι ο bernard.c, ή αλλιώς "ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΣ"!!!!!! :D :D:D
 
Ωραίο παρατσούκλι. Ακούραστε για όλη την δουλειά σου εδώ :thanx2: :thanx2:
 
stam1370 είπε:
Κυρίες και κύριοι, αυτός είναι ο bernard.c, ή αλλιώς "ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΣ"!!!!!! :D :D:D

tsalk είπε:
Ωραίο παρατσούκλι. Ακούραστε για όλη την δουλειά σου εδώ :thanx2: :thanx2:
Φίλοι μου, σας ευχαριστώ πολύ για τον χαρακτηρισμό!!

Κυρίες και κύριοι, με τη σειρά μου να σας παρουσιάσω κι εγώ τον stam1370, ο οποίος είναι γνωστός και ως ο "ΝΟΝΟΣ" του "Μέρες Τηλεόρασης"!!!!!! Όπως θα έχετε αντιληφθεί, είχαμε τα "βαφτίσια" του Ρετρο TV forum την προηγούμενη εβδομάδα ;)

Όσο για τον tsalk? Είναι γνωστός στους ρετρο-τηλεοπτικούς κύκλους ως "Ο TSALK ΤΩΝ ΣΗΡΙΑΛ" ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΞΕΧΑΣΑΤΕΕΕΕΕ;;;;
 
Πίσω
Μπλουζα