Το σήμα της ΥΕΝΕΔ / ΕΡΤ2 / ΕΤ2

Ξεθάβοντας το αρχείο μου βρήκα αυτό.

Αφιερωμένο εξαιρετικά στους Σηματολόγους stam1370, bernardc και kaly 13

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ Ο TSALK!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!

Πλάκα-πλάκα, βρήκες τη μέρα να το ανεβάσεις..... 21η Απριλίου.... Χαχαχαχα!!!!!!!!
 
Το είδα να παίζει σε ένα αφιέρωμα στην Βουλή Τηλεόραση.

Εχώ όμως το είχα από την ΕΤ-1 (από το 2000)
 
Δεν το ήξερα αυτό το σήμα. Μόνο το παρόμοιο με τους τρεις στρατιώτες (ένα από κάθε Σώμα).
 
tsalk είπε:
Ξεθάβοντας το αρχείο μου βρήκα αυτό.Αφιερωμένο εξαιρετικά στους Σηματολόγους stam1370, bernardc και kaly 13
Τα λόγια περιττεύουν - μπράβο tsalk!

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

stam1370 είπε:
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ Ο TSALK!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!
Πλάκα-πλάκα, βρήκες τη μέρα να το ανεβάσεις..... 21η Απριλίου.... Χαχαχαχα!!!!!!!!
Όντως!! Χαχα, ούτε επίτηδες να το έκανες!!
 
Να προσκυνήσω κι εγώ με τη σειρά μου, που ΜΟΛΙΣ επέστρεψα από τις διακοπές μου στα πανέμορφα Γιάννενα!!

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Κύριοι στον τίτλο να μπει πριν από την ΥΕΝΕΔ και αυτό.

picture.php
 
ΥΕΝΕΔ 1981

[edit] το video έχει αφαιρεθεί από το χρήστη [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταπληκτικό βιντεάκι, αλλά νομίζω ότι το τράστιο λογότυπο στη μέση της εικόνας,

χαλάει το όλο αισθητικό αποτέλεσμα.

Θα πρότεινα κάτι διακριτικότερο σε μέγεθος, και σε σημείο που να μην κρύβει τον θυρεό

( π.χ. στο πάνω μέρος ).
 
Με εξεπληξες για αλλη μια φορα Χρηστο
 
Αγαπητέ Κωσταντίνε θα συμφωνήσω εν μέρη μαζί σου, πλήν όμως πολλά πράγματα από αυτό το φόρουμ (βίντεο κυρίως) έχουν παιξτεί από ιδιωτικά κανάλια και συγκεκριμένα μεσημεριανές εκπομπές. (δεν θα ήθελα ν ακάνω κανένα άλλο σχόλιο για αυτά γιατί θα εκφραστώ απρεπώς και δεν το θέλω).Το λογότυπο είναι ο μόνος τρόπος να μην κλαπεί το σπάνιο αυτό υλικό η ακόμα και αν κλαπεί να γίνει διαφήμηση του φόρουμ.
 
Αντιλαμβάνομαι τι λες Άλκη, αλλά με τόσο μεγάλο λογότυπο πάνω στο θυρεό,

ούτε εμείς το απολαμβάνουμε όσο θα θέλαμε !

Συμφωνώ για το λογότυπο, αλλά απλώς αναρωτήθηκα μήπως θα έπρεπε

να είναι μικρότερο και όχι πάνω στο θυρεό.
 
Ο tsalk, στον οποιο και αφιερωνω το βιντεακι αυτο μιας και ξερω την αδυναμια που εχει στην ΥΕΝΕΔ, εξηγησε για ακομα μια φορα τους λογους για αυτα τα τεραστια λογοτυπα. Παλαιοτερα που ανεβαζαμε βιντεακια με πολυ μικροτερα λογοτυπα, τα ειδαμε σχεδον ολα να παιζονται απο το ΣΤΑΡ, ΑΛΦΑ, ΑΛΤΕΡ αλλα και ΜΕΓΚΑ (με "σβησμενο" το λογοτυπο) απο χαρουμενους δημοσιογραφους τα οποια και παρουσιαζαν ως δικα τους-απο το αρχειο τους. Αυτο, τουλαχιστον εγω, δεν το επιτρεπω. Οποτε ή δεν θα μπορω να ανεβαζω πια βιντεο ή μονο ετσι.
 
Εδώ με το μουσικό θέμα του "Εξπρές του μεσονυχτίου" (1978) του Τζόρτζιο Μορόντερ, ένα λογότυπο της ΕΤ 2 του 1997. Αφιερωμένο στους ειδικούς των λογοτύπων!

http://rapidshare.com/files/2909034/et2_logo_midnight_express_music_1997.MPG.html

Και ένα λογότυπο της ΕΤ 2 του 1997 από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου στην Αθήνα.

http://rapidshare.com/files/290903449/et2_agvnes_1997.MPG.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το σήμα τέλους (και έναρξης) προγράμματος της ΕΡΤ2 το 1987!!

Ενώ το συγκεκριμμένο βίντεο έχει "ανέβει" καιρό στο youtube, μόλις το ανακάλυψα! :)

(ακολουθεί ο Εθνικός μας Ύμνος...)

[video=youtube;N5-j_2bIaFw]http://www.youtube.com/watch?v=N5-j_2bIaFw&feature=related
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Το σήμα τέλους (και έναρξης) προγράμματος της ΕΡΤ2 το 1987!!Ενώ το συγκεκριμμένο βίντεο έχει "ανέβει" καιρό στο youtube, μόλις το ανακάλυψα! :)

(ακολουθεί ο Εθνικός μας Ύμνος...)
Χαχα, την ημέρα των γενεθλίων μου!!! Ωραίο το σηματάκι
 
tsalk είπε:
Χαχα, την ημέρα των γενεθλίων μου!!! Ωραίο το σηματάκι
Σοβαρά? Χεχε, αν σε ήξερα τότε θα σου έπαιρνα δώρο άλλο ένα βίντεο (φαντάζομαι θα είχες ήδη ένα τότε) για να γράψεις και να "σώσεις από την ΕΡΤ" ακόμα περισσότερα προγράμματα, η τύχη των οποίων σήμερα αγνοείται... ;)

(αν και ήταν αρκετά ακριβά ακόμα τα βίντεο το 1987, έτσι δεν είναι?)
 
bernard.c είπε:
Σοβαρά? Χεχε, αν σε ήξερα τότε θα σου έπαιρνα δώρο άλλο ένα βίντεο (φαντάζομαι θα είχες ήδη ένα τότε) για να γράψεις και να "σώσεις από την ΕΡΤ" ακόμα περισσότερα προγράμματα, η τύχη των οποίων σήμερα αγνοείται... ;) (αν και ήταν αρκετά ακριβά ακόμα τα βίντεο το 1987, έτσι δεν είναι?)
Ευχαριστώ, για το δώρο που θα μου έπαιρνες τότε bernard.

To πρώτο βίντεο το αγοράσαμε τα Χριστούγεννα του 1986 (για να γλυτώσουμε το ΦΠΑ που έμπαινε από 1-1-1987).

Το συγκεκριμένο βίντεο τότε (όπως έχω ήδη πει σε άλλο θρέντ) από 175.000 δρχ που κόστιζε το είχαμε πάρει 150.000δρχ επειδή ειχαμε αγοράσει (όχι μόνοι μας) 3 συσκευές.

Πάντως και οι 150.000δρχ τέλη του 1986 ήταν σαφώς αρκετά χρήματα.
 
Πίσω
Μπλουζα