Φιλμογραφία Marilyn Monroe

Για τη σημερινη επετειο του θανατου της Μαιριλιν, που κατα τη γνωμη μου ηταν δολοφονια, ενα βιντεο με φωτογραφιες που τραβηχτηκαν μολις ενα μηνα προτου συμβει το τραγικο περιστατικο:

 
Eξαιρετικο τραγούδι , δεν ξέρω ποιανου είναι αλλά είναι μπαλάντα από τις λίγες και θυμίζει 80 έντονα. Ιουλιος και ξένοιαστη ή Μαιρυλιν παίζει με τα κύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι ζωγραφική από γνωστή μου κοπέλα , δεν ξέρω πως σας φαίνεται εμένα μου άρεσε πάντως.

IMG_20180927_203404.jpg
 
Bambi είναι υπέροχη αλλά μου φαίνεται για φωτομοντάζ !

Εδώ τσαντούλα για ψώνια στο σούπερ μάρκετ Μαιρυλιν για να ξεχωριζουμε τώρα που καταργήθηκαν οι σακουλες

IMG_20180929_144622.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
112.JPG

Ο γνωστός λογοτέχνης και δημοσιογραφος Αλέκος Λιδωρικης συναντά στην Αμερική όπου εργαζόταν ως ανταποκριτής Αθηναϊκών εφημερίδων, δύο φορές το 1947 και 1953 την Μέριλιν Μονρόε. Το μυθικό αυτό σύμβολο του παγκόσμιου κινηματογραφου, αναφέρει πόσο αγαπά την Ελλάδα τους Έλληνες και τον πολιτισμό μας, εντυπωσιαζοντας τον δημοσιογράφο με την απίστευτη λάμψη και ακτινοβολία της. 

πηγη
 
Δηλαδη τωρα εμεις πρεπει να πιστεψουμε πως η Μαιριλυν οχι μονο ηξερε κατα που πεφτει η Ελλαδα, αλλα θαυμαζε και τον πολιτισμο μας;

Παω να δω αν ερχομαι.
 
Κάτι που ίσως ένιωθε ή Μαιρυλιν σε όλη της την ζωή που δεν ήτανε και μεγαλη
 

Συνημμένα

  • IMG_20191210_011725.png
    IMG_20191210_011725.png
    895,8 KB · Προβολές: 1
Εδω συγκεκριμενα κλαιει για τη διαμαντενια τιαρα που εχασε. Απο το Οι ανδρες προτιμουν τις ξανθιες η σκηνη.
 
Χα χα γι αυτό τόσο δράμα χα χα και γω λέω τι κρυφή πληγή είχε α ρε Μαιρυλιν θυμάμαι και την σκηνή που ή πλούσια κυρία βάζει την τιάρα στο κεφάλι της μιας και ή μικρά την προόριζε για τον λαιμό της! Μόνο για μία τιάρα να κλαίνε ή Μονροε...
 
IMG_20191210_232503.pngμπλουζοφορεμα , δωράκι από φίλη χριστουγεννιάτικο μου ήρθε μόλις πως σας φαίνεται; Ειναι αερατο ίσως όχι το νουμερο μου μάλλον θέλει αλλαγη
 
Εχεις δικιο. Οντως θελει αλλαγη. Παρε ενα με τη Μπριζιτ Μπαρντο.
 
Χα χα μπαμπι μου δεν υπάρχει μπλούζα με Μπριζιτ δυστυχώς στην πόλη μου τουλάχιστον αθηνα θα βρεις , μόνο ιντερνετικα που δεν ξέρω ούτε εγώ ούτε ή κοπελιά που μου την έκανε δώρο. Μαύρα μεσάνυχτα
 
Όχι μόνο διάβασε τον Οδυσσέα η Μέρλιν, αλλά τον τελείωνε κιόλας.. κι εγώ τον έχω εκατό χρόνια σταμάτα, ξεκίνα
 
Όχι μόνο διάβασε τον Οδυσσέα η Μέρλιν, αλλά τον τελείωνε κιόλας.. κι εγώ τον έχω εκατό χρόνια σταμάτα, ξεκίνα
Παλι καλα που δε βασταει το βιβλιο αναποδα οπως στο Πως να παντρευτειτε εναν εκατομμυριουχο.
 
Γιατί ή Μαιρυλιν έγινε μύθος ; fulci , ( σου απαντώ εδώ)σίγουρα δεν ήταν ομορφότερη από την Μπαρντο ή την Γκρεις Κελί. Αν στην Μπαρντο πετύχαινε ή απόπειρα που έκανε στα 25 - 26 ( ευτυχώς που δεν πέτυχε) τότε θα έκοβε αυτή πρωτη το νήμα και θα γινότανε το νούμερο 1 σεξ συμπολ στον κοσμο( να λείπει τέτοιο πράγμα).
Στις γυναικες μετράει πολύ ή τελευταία εικόνα ότι και να λέμε , άλλο ο άνδρας! Και ο Ντην γιατί έμεινε αθάνατος με μόλις τρεις ταινίες; Πέθανε νέος και ωραιος.Πάντα όλες οι μεγαλες σταρ θα αναμετριουνται με την σέξι , νεανική, ευθραστη εικόνα της Μαιρυλιν και πάντα ή Μαιρυλιν θα κερδίζει δικαίως ή αδικως.
Είχε επίσης μία δραματική ιστορία από πίσω της και έναν " περίεργο θάνατο". Αναμετριουνται και με την ιστορία της λοιπόν .
Σίγουρα υπάρχουν πολλές πριγκίπισσες όμως ή Νταιανα έμεινε γιατί πεθανε και αυτή πολύ νέα. Σε καλυψα;
 
Πίσω
Μπλουζα