Φωτό από τον χώρο σας

θυμάμαι ότι ο χώρος ήταν οριακός για σένα Ηλία...φαντάζομαι θα υπάρχει και εργαστήριο με...πάγκο! Εύχομαι να τον χαρείς φίλε μου αν και ξέρω ότι μετακόμιση ίσον ταλαιπωρία δίχως τέλος!

Δεν έχεις πουθενά όμως χώρο με home micros...γιατί;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spyros_s είπε:
θυμάμαι ότι ο χώρος ήταν οριακός για σένα Ηλία...φαντάζομαι θα υπάρχει και εργαστήριο με...πάγκο! Εύχομαι να τον χαρείς φίλες μου αν και ξέρω ότι μετακόμιση ίσον ταλαιπωρία δίχως τέλος! Δεν έχεις πουθενά όμως χώρο με home micros...γιατί;
ο χώρος του εργαστηρίου είναι πλέον πολύ μικρότερος αλλά πιο μαζεμένος...θα βγάλω φώτο μόλις ολοκληρωθεί, γιατί υπάρχουν ακόμα 2-3 λεπτομέρειες που πρέπει να τακτοποιηθούν.

τα περισσότερα home micros όπως αρκετοί ήδη ξέρουν τα έδωσα..έχω κρατήσει μόνο κάποιους C64 και μια σειρά από Amiga..από τα οποία μάλλον κάποια ακόμα θα φύγουν.

Δυστυχώς, λόγω μεγέθους των μηχανημάτων, προς το παρών δυσκολεύομαι να τα έχω κάπου μόνιμα τοποθετημένα...ευελπιστώ ότι εν καιρώ θα βρω κάποια λύση ώστε να έχω τουλάχιστον έναν C64 και τη 1200 σε λειτουργία...
 
αν ήξερα ότι είχες 6128 για πούλημα θα τον έπαιρνα εγώ
 
spyros_s είπε:
αν ήξερα ότι είχες 6128 για πούλημα θα τον έπαιρνα εγώ
αν ήξερα ότι ήθελες θα σου σφύραγα...δεν πρόλαβε καν να βγει αγγελία.. :p
 
Ηλια μια χαρα τα τακτοποιησες.. περιττο να αναφερω οτι βλεπω την μιση συλλογη μου εκει μεσα και χαιρομαι που εχουν βρει το καλυτερο σπιτι για "συγκατοικιση"! :)
 
Plink είπε:
αν ήξερα ότι ήθελες θα σου σφύραγα...δεν πρόλαβε καν να βγει αγγελία.. :p
Ηλια τελος του μηνα πληρωνομαι και παιρνω και το δωρο Αυγουστου... θα ερθω για καφε με το φορτηγο της δουλειας, οκ; :cool:

ΥΓ: αποψε ειδα στον υπνο μου οτι επαιζα Vectrex :eek: :sleep:

Να και ο δικος μου χωρος... οχι πολλα πραματα αλλα οκ, μολις περσυ κολλησα το μικροβιο

πριν το μαζεμα

04072009325.jpg


Μετα το μαζεμα

04072009328.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάζεμα-ξεμάζεμα, ένας φραπέ πάνω στο γραφείο παίζει και στις δύο φωτό. :) :) :)
 
Η βασική Retro 'γωνία' μας.

Σε αυτό το threadaki τα μέλη θα μπορούν να ποστάρουν το ιδιαίτερο 'retro' χώρο τους, που περνούν ένα μέρος της καθημερινότητας τους παίζοντας τα αγαπημένα τους Video Games.

Ποστάρω το δικό μου μικρό καταφύγιο, απο την καθημερινότητα.
 
Εγώ δυστυχώς , για λόγους λειτουργικότητας πέρα του gaming, δεν μπορώ να έχω συνδεδεμένες τις κονσόλες αλλά στέκουν στην βιβλιοθήκη ετοιμές για 'καλοδίωση'.Όμως και πάλι ο χώρος δεν ενδείκνειται, έτσι μένουν στα κουτιά τους κονσόλες οπώς Master System και Μega Drive. :(

picture.php


picture.php
 
Η ισορροπία με Gamecube, DC, Saturn και N64 στοιβαγμένα το ένα πάνω στο άλλο είναι λίγο τρομαχτική. Στο πρώτο κουνηματάκι άνω των 4 ρίχτερ υπάρχει φόβος να τα κλαις...
 
Maddog είπε:
Η ισορροπία με Gamecube, DC, Saturn και N64 στοιβαγμένα το ένα πάνω στο άλλο είναι λίγο τρομαχτική. Στο πρώτο κουνηματάκι άνω των 4 ρίχτερ υπάρχει φόβος να τα κλαις...
Maddog, αν γίνει τέτοιος σεισμός θα αρπάξω το Dreamcast και θα κρυφτώ. :p
 
Johny οπωσδήποτε κάποια μηχανάκια πρέπει να μπουν στη πρίζα!!!!!!!
 
Να χώραγα να μπω στο πατάρι μου..... :p :p:p
 
pooky(1) είπε:
Johny οπωσδήποτε κάποια μηχανάκια πρέπει να μπουν στη πρίζα!!!!!!!
Pooky όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου, όλα τα μηχανήματα μπαίνουν στη πρίζα απλά μετά επιστρέφουν στην βάση τους.
 
Δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό το "βάλε - βγάλε" τι ζημιά και κακό τους προκαλεί!!!! Βέβαια, έχεις απόλυτο δίκιο, είναι θέμα χώρου από την άλλη.........
 
Και εδώ ορισμένα απο τα παιχνίδια της συλλογής μου ταξινομημένα στην καινούργια μου βιβλιοθήκη... (ο θεός να την κανεί βιβλιοθήκη αφου την έχω μετατρέψει σε παιχνιδοθήκη :eek: )
 
Συμμάζεψα τη ρετρό-γωνιά μου και είπα να σας την αποκαλύψω:

picture.php


Διακρίνονται στη φωτογραφία:

Atari 520STFM (1 MEG)


14" Monitor Philips έγχρωμο



Atari PC1



Sony Playstation



Atari Flashback 2 (boxed)



Atari Jaguar (boxed)



Εξωτερικό drive για ST



Το κουτί του Playstation 3 (Το κτήνος είναι στο σαλόνι και κάνει παρέα στην 47" Philips)



Joystick Quickshot



Mustek Scanner



PC Quest Xpand



Coca Cola retro radio



Farfisa Synthesizer



Φορητό Ραδιο-κασσετόφωνο με CD Philips



Ένα εικόνισμα του Θρύλου (βοήθειά μας)



Ο Θρυλέων



Εγώ στη Σαντορίνη


Δεν διακρίνονται:

Atari 800XL


Atari 65XE (boxed)



Atari 2600 JR



Atari XE Game System



Atari 2600 Darth Vader



Αναρίθμητες δισκέτες για ST



Αυθεντικά παιχνίδια για ST



2600 Carts



Star LC200 colour printer



Πολλά Atari Joysticks



Κασσέτες για Atari XL/XE



Ρετρό βίντεο Hitachi


picture.php


Άμα αρχίσουμε εδώ το τι διακρίνεται και τι όχι, θα χάσουμε τη μπάλα, οπότε το αφήνω έτσι... :D
 
Φτού... σήμερα μόλις ολοκλήρωσα τη 'ρετρό γωνία' μου στην... αποθήκη του πατρικού μου :(

Δεν φανταζόμουνα ότι είχα τόσα, κούτα μετά από κούτα - ανακάλυψα κι έναν Mega ST που δεν θυμόμουνα :D
 
Ωραιος και τακτοποιημενος ο Dino!

Την κυτιοποιηση την εκανες για να μην στα κανουν τα πιτσιρικια κατσαρολικα και βαρκουλες τα κονσολια? :)
 
Πίσω
Μπλουζα