Φωτό από τον χώρο σας

pooky(1) είπε:
Τα περισσότερα μηχανήματα που ήθελα τα έχω. Εξαιρετική η ιδέα με τα ράφια στον τοίχο πάντως!!!!!!!!!

(Ευτυχώς που ως επί το πλείστον ενδιαφέρομαι για κονσόλες!!!!!!! )
Τελικα αποδειχθηκε οτι τα μηχανηματα ειναι το πιο ευκολο. Τα υπολοιπα ειναι το ζορι...

Και οντως αυτο το setup δεν βολευει για υπολογιστες, αλλα για κονσολες ειναι ολα τα λεφτα!
 
Ευτυχώς από χώρο καλά πάω. Αλλά πρέπει να αλλάξουν όλα. Είδομεν.
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά !!! όπως είπα ήταν σχέδιο πολλών ετών που απλά έγινε πράξη με το κτίσιμο της κύριας και μοναδικής μου οικίας !!! είναι αυτό που λέμε . . . ευχαριστώ Θεέ μου για αυτήν την "retroκατάσταση" δεν επιθυμώ τίποτα άλλο από την "computerοζωή" μου.
 
Κατόπιν ενός σύντομου προλόγου σχετικά με τον χώρο μου από τον φίλο alki21 (θέμα:απεγνωσμένη αναζήτηση καλωδίου) παραθέτω παρακάτω φωτογραφίες από τον χώρο και τα μηχανήματα μου ,ρετρό και όχι μόνο.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Αξιοζήλευτος χώρος, άψοξα οργανωμένος!
 
teo πολύ όμορφα! Καταπληκτική οργάνωση χώρου!!!!!!!
 
Όμορφα και συμμαζεμένα. Είδα και κάτι κύβους του Rubik να περιφέρονται :D
 
Ευχαριστω πολυ παιδια

Kambia είπε:
Όμορφα και συμμαζεμένα. Είδα και κάτι κύβους του Rubik να περιφέρονται :D
Τον κύβο που φαίνετε κοντά στα cd τoν έχω από τις αρχές των 80'ς ,ενώ ο άλλος που βρίσκεται δίπλα στο θερμόμετρο του Γαλιλαίου είναι σημερινή απομίμηση.
 
τέλειο playroom , μπράβο teo214 !!!!!
 
Αν ποτέ σκεφτείτε με την γυναίκα σου να νοικιάσετε αυτό το δωμάτιο, δέχομαι να ζήσω εκεί μέσα την υπόλοιπη μου ζωή!
 
alkis21 είπε:
Αν ποτέ σκεφτείτε με την γυναίκα σου να νοικιάσετε αυτό το δωμάτιο, δέχομαι να ζήσω εκεί μέσα την υπόλοιπη μου ζωή!
Μην το ακούσει αυτό η γυναίκα μου Aλκη, και τις μπουν ιδέες για να μπορέσει να ξεφορτωθεί όλα μου τα μηχανήματα, κρατώντας μόνο το Laptop της !!!!!!!!!!!!

(και που να ήξερε τι ακόμα θα φέρω από το πατρικό μου το καλοκαίρι που θα πάω για λίγες μέρες μόνος) ;) :)

παλι υπερβαρο θα πληρωσω στο αεροπλανο.........
 
Απίστευτος χώρος. Συγχαρητήρια!!
 
DSC00006.jpg

Ορίστε και μια φωτογραφία από τον δικό μου κομπιουτερίστικο χώρο!

 


Από δεξιά διακρίνουμε:


AtariST 1040fm, VideoPhilips 6 Head, TVHitachi 14ʼʼμε φίλτρο 17ʼʼ και ψηφιακό αποκωδικοποιητή MPEG4. Αμέσως επόμενος είναι ο AmstradCPC-464 με έγχρωμη οθόνη, το joystick που χρησιμοποιώ στον Amstrad και στον Atari, και βέβαια το mouse του Atari που βρίσκεται πίσω από αυτό. Από κάτω ακριβώς βρίσκεται σε FullTower ο προηγούμενος υπολογιστής μου του 2001, με CPUAthlonXP 2400+ και 1GBRamDDR. Τα ηχεία που χρησιμοποιώ στον Amstrad και στα PC μου Wavemaster στα 20WRMS, και ο τελευταίος μου υπολογιστής Phenom ΙΙ 3.2Ghz με 4GBDDR3 και την 22ʼʼ οθόνη του. Πίσω της υπάρχει η παλιά μου 17ʼʼ του προηγούμενου υπολογιστή μου. Πάνω υπάρχει η τιμονιέρα, ο εκτυπωτής και ο σαρωτής. Επίσης σε λευκό χρώμα το πληκτρολόγιο και το mouse του παλιού μου υπολογιστή και σε μαύρο χρώμα τα αντίστοιχα ασύρματα του καινούριου μου υπολογιστή. Τέλος κάτω από το γραφείο υπάρχουν όλα τα υπόλοιπα κομμάτια των υπολογιστών και των κονσόλων μου. Αυτάααα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε πόσες οπτικές συσκευές έχει πάνω ο παλιός σου υπολογιστής;

Άντε θα σπάσω το εμπάργκο, θα ποστάρω κι εγώ φωτό, κάποια στιγμή, αν και τώρα έχω διώξει τους περισσότερους υπολογιστές που είχα.
 
Case: FullTower


PSU: Chieftec 450Watt


CPU: AMD 2400+ (2Ghz)


M/B: Asus A7A-266


Ram: 1Gb DDR400 Kingston (2x512)


Graphic Card: Sapphire ATi 9600XT 256Mb


Sound Card: Creative SoundBlaster Live Player 5.1


Ethernet: Compex 10/100


Controler: QLink ATA 133


HDD: WD 30Gb -Windows 98-


HDD: WD 250Gb -Windows XP-


CD-Rom: Asus 52x


CD-RW: LG 8x


DVD-Rom: Pioneer 16x


DVD-RW: LG 16x


DVD-RW: LG 18x


FDD: 1.22Mb Panasonic


FDD; 1.44Mb Nec

 


Και ο καινούριος δεν πάει πίσω!



DVD-RW: LG LightScribe



DVD-RW: Sony



FDD: 1.44 Alps



Card Reader: 16 in 1 TechSolo



HDD: 200Gb WD



HDD: 250Gb WD -Windows 7 x64 Ultimate-



HDD: 640Gb WD -Windows XP x64 Pro Black Edition-


 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι στο καλό χρειάζονται 5 optical drives στο μηχάνημα;;;
 
Πίσω
Μπλουζα