Φωτό από τον χώρο σας

Τωρα που ξαναειδα την φωτογραφια καλυτερα ειδα οτι εχουμε το ιδιο φωτιστικο δαπεδου ΙΚΕΑ και το ιδιο σκαμπο ΙΚΕΑ :bow: To σκαμπο το εχω σε κοκκινο ;)
 
-OFF TOPIC-

IKEA Rules... Εργένικο διαμέρισμα είναι.... :D

-OFF TOPIC-

@Turrican: Ο καφές σε περιμένει με πολλά παγάκια!!!

@domniki: Μην σε μπερδεύει η ποσότητα....είναι όλα πολύ απλά στην λειτουργία τους....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
domniki είπε:
Ημαρτον falcon030gr! Φανταζομαι οτι το σπιτι σου ειναι ενας ναος των υπολογιστων! :rofl:

Γιατι αραγε δεν μπορω να συμμεριστω το δεος των υπολοιπων?

Μα ποτε βρισκεις την ωρα να ασχοληθεις μ'αυτα τα μηχανηματα?
Μάλλον για τον ίδιο λόγο που δεν μπορώ να συμμεριστώ το ενδιαφερον σου για την Candy.

@falcon030 να γιατί δεν μπορούσα να βρω έναν ST τόσα χρόνια...
 
ChrisTOS, use ebay. 520 & 1040 βρωμάει ο τόπος. Και σε λογικές τιμές....
 
falcon030gr είπε:
ChrisTOS, use ebay. 520 & 1040 βρωμάει ο τόπος. Και σε λογικές τιμές....
Έχω τον mste.. ασε που ST/STE παίρνω και τζάμπα αν θέλω... αλλά που να τα βάλω?
 
Το STE "τζάμπα" με ενδιαφέρει....και ο χώρος βρίσκεται...
 
Σήμερα είναι η τελευταία μέρα που θα μείνω στο προσωρινό μου σπίτι, είχα τόσο χώρο εκεί, και θα γυρίσω στο δωματιάκι μου 2Χ2,5μ. Γι' αυτό και συγκέντρωσα όλα τα μηχανήματα μου για να πάρουμε μια αναμνηστική φωτο. Είχα φέρει και τα Σπαρτιάτικα, για να τα έχω όλα μαζί. Από αύριο τα μισά ξαναφεύγουν για Σπάρτη, τα άλλα να δούμε που θα τα στριμώξω.

Είμαστε έτοιμοι; (Ready?)

rwereadyhi4.jpg


Πάμε να φορτώσουμε τίποτα

loadingdk5.jpg


Λίγη υπερβολή δε βλάπτει

cpcsle8.jpg


Ολα τα home-micros

microsdg7.jpg


Εδώ το καλό μπάχαλο λέμε

consolesuo5.jpg


Να δουμε ποιός θα τα μαζέψει όλα αυτά. (Εγώ τα μάζεψα, λέμε τώρα)

consoles2ah6.jpg
 
Υπέροχος!

Ειδικά η φωτογραφία με τα Amstrad δίνει ρέστα! :animeek:
 
Μαξούλι γιατί 2x2.5 ρε; Στον Κορυδαλλό μέσα θα μείνεις; :tease:

Πρέπει να σχολιάσω τις φωτογραφίες σου δηλαδή τώρα; Τι να πω, ότι θέλω να σε κλέψω;

Μόλις φτιάξω το χώρο μου, θα γίνει χαμός (μονο ο geoanas δε θα ιδρώσει) :diablotin:
 
Υπέροχος και άξιος !!!

Σε λίγες μέρες θα ανεβάσω κι εγώ ολίγες φωτογραφίες !! Χο!Χο!Χο! ;-)
 
Super συλλογη maxouli. Ειδικα τα CPC κλεβουν την παρασταση ανετα! :)

Aυτο ειναι ενα Error Code σε στυλ Maxouli!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χριστε και Παναγια maxouli :eek:

Μα δεν υπαρχει τιποτα αλλο στο σπιτι σου παρα μονο υπολογιστες???

Καλα παιχνιδια :)
 
Εύγε MAxouli :bow: :bow:

Πολύ γουστάρω τις φωτογραφίες με σωρούς μηχανημάτων :D :D

Κάποια στιγμή πρέπει να το κάνω και εγώ...μάλλον θα γίνει όταν μετακομίσω σε κάνα 6μηνο...γιατί τώρα θα είναι μεγάλη ταλαιπωρία...
 
Αυτό δεν θα επαναληφθεί, γιατί θα ξανασκορπίσει η συλλογή σε 2 σημεία. Πάλι καλά που μπόρεσα να τα συγκεντρώσω έστω για μοναδική φορά.

Θα προστεθούν και μερικά cpc+ έτσι, για ποικιλία. Και από αύριο θα τα λέμε με pstn από το χωριό μου. Θα ανεβάσω και από εκεί φωτογραφίες, πιστεύω οτι θα έχουν ενδιαφέρον.

Ευχαριστώ παίδες, τα λέμε. :wave:
 
Τρομερή συλλογή... :sealed:

:what:Ίσως είναι καλύτερα που γυρνάς στο 2*2,5.

Ένα κρεβάτι θα υπάρχει για να κοιμάσαι σαν άνθρωπος... :tease:
 
Μπράβο μεγάλε!!!!!

Πρέπει κάποτε να σκεφτείς σοβαρά την αγορά μεγάλου σπιτιού για να στεγάσεις τη συλλογή σου.

Ευτυχώς εγώ έχω ως επί το πλείστον handhelds......

Αν και δεν είναι ρετρό θα σας ανεβάσω σε λίγο γωτό από ένα εξαιρετικό μηχάνημα που πήρα προχτές.

Είναι φορητό, είναι κατάμαυρο και μου θύμισε το ZX-Spectrum. Μα είναι ένα ZX-Spectrum με τα όλα του με τη xρήση κατάλληλου emulator.......
 


Ορίστε.



Και άλλη μία.

Το μηχανάκι είναι το MSI Wind πάντοτε σε μαύρο χρώμα, η απόλυτη μηχανή για emulators.

Είναι μικρό, φορητό, τρέχει τα πάντα. Τι Πανδώρες και Gp2x..... Η οθόνη του είναι 1024Χ600, 10''. φωτίζεται με led και έχει ενσωματωμένο δίσκο 80 giga.

Φυσικά το δουλεύω με εξωτερικό σκληρό 250 giga, ενώ εντός Αυγούστου θα προστεθεί 1 Tera ακόμα, με την 22άρα σαν δεύτερη οθόνη, και με εξωτερικό DVD-R.

H αίσθηση όταν το ξεπακέταρα ήταν ή ίδια, 24 χρόνια πριν όταν άνοιγα το πρώτο μου ZX. Θές το μέγεθος, θες το μαύρο χρώμα, αν και όχι ρετρό μηχάνημα το feeling ήταν κάτι παραπάνω από retro.

Κατά τα Χριστούγεννα θα χτυπήσω και το υπερφορητό της Dell, (λέγεται ότι θα είναι διαθέσιμο από το Σεπτέμβρη), ενώ στα σχέδια βρίσκεται και η αγορά του υπερφορητού της Acer.......

Μαζέφτε με..........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα