ΧΒΟΧ360 vs PS3 - Μερος 2 - Λουτρο αιματος

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
The Chronicles Of Riddick-Assault On Dark Athena

ΧΒΟΧ360-PS3 Αχ Αννουλα του χιονια...

Riddick_360_000.jpg.jpg


Riddick_PS3_000.jpg.jpg


XBOX360-PC Εγω δεν βρηκα διαφορες...

mWbwoWtqD.jpg


taqROrNpW.jpg
 
Κλασσικά πιο σκούρο το Xbox360 όπως μου αρέσει... φτιάξε το brightness και το contrast στην ΤιΒι σου και είσαι κυριλέ και στο PS3 (αν και έχει ειδικό - δικό του μενού το παιχνίδι για αυτή την δουλειά)... oops ξέχασα δεν έχεις PS3 οπότε τί βασανίζεσαι; :p

Xbox360 ΒF:BC XBL vs. Killzone 2 warzone free

και ο νικητής: KILLZONE 2

όχι τίποτε άλλο, αλλά τσατίστηκε μαζί μου και το 360 που είχα μία εβδομάδα να το ανοίξω και χθες που είπα να παίξω λίγο bad company, άρχισε τα κολλήματα... τί να του εξηγώ ότι δεν το έκανα επίτηδες :p τί ότι ήταν πάσχα και ήμουν εκτός σπιτιού, ότι δεν το πήρα μαζί μου για να μην το ταλαιπωρήσω... τίποτα. Έφαγα freeze 4 φορές αρχικά (φταίει [edited by manos426f] το outrun demo που κατέβαζα τελικά, μάλλον δεν μπορούσε να τα κάνει ταυτόχρονα)[/i] και μετά που επιτέλους το έπεισα και έπαιξα σαν τον άνθρωπο χόρτασα lost frames να φάνε και οι κότες... ΟΚ, είτε φταίει [edited by manos426f] το live για τα freezes και το παιχνίδι για τα lost frames, είτε θα παραδώσει πνεύμα καμιά κάρτα γραφικών οπότε θα φταίει [edited by manos426f] η Microsoft!!! Μα να θέλεις να παίξεις και να μην μπορείς... άσε θα βάλω πάλι το killzone 2 να "χαλαρώσω" :p

Υ.Γ.: α, και το remake του The Chronicles Of Riddick δεν μου άρεσε ιδιαίτερα... πίσω στα κλασσικά KZ2/CODx/BF:BC/HALO/RESI/κλπ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρε αθεοφοβε, η φωτεινοτητα σε χαλασε? Το "κοτετσοσυρμα" (a k a alising) και τη μιση αναλυση στο PS3 δεν την προσεξες? :)
 
oops σόρυ δεν μεγάλωσα τις εικόνες, γιατί το demo που έπαιξα στο PS3 μου φάνηκε μία χαρά... κάτσε να το κατεβάσω από το 360 να κάνω τις απαραίτητες συγκρίσεις και θα επανέλθω (αν και σαν παιχνίδι μου είναι μάλλον αδιάφορο).

Τέσπα, για τα άλλα γιατρέ μου δεν μου είπατε, έχω ελπίδες ή να ψάχνω νεκροθάφτη; Πήγα εγώ νησί θα πάει η κονσόλα μου στο εξωτερικό; ΘΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ;;;

Τα ίδια έκανε και το δικό μου χθες με το που το άνοιξα σχεδόν, ούτε 10' παιχνιδιού. no red lights απλά πάγωσε ολόκληρο, το έσβησα από το κεντρικό κουμπί αφού το χειριστήριο δεν ανταποκρινόταν. Πάντως με το που κατέβασα το demo του outrun μετά έπαιξα σερί κάνα δίωρο το ίδιο παιχνίδι χωρίς προβλήματα (πλην τα lost frames):

48969892iq4.jpg


^^^ Θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν το δικό μου, εάν ήταν άλλη η τηλεόραση και είχε δίπλα του ένα PS3 :D :D :D
 
Οι "σκακιερα" και τα artifacts ειναι δειγμα οτι ΙΣΩΣ υπαρχει προβλημα στη GPU ή στο ANA chip.

Αν θες,βασανισε το να σου βαρεσει RROD ή E74 ωστε να σου ερθει ενα φρεσκο... ;)
 
Mε τί να το βασανίσω γιατρέ μου; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι στο μυαλό σου; Μην μου πεις για πετσέτες και λοιπά, θέλω να το απολαύσω, παίζοντας όμως όχι κάνοντας σεχ μαζί του... ;)

Υ.Γ.: Thanks Μάνος, τώρα τα σχόλια μου για την M$ αποτυπώνονται υπέροχα σε σχέση με το γμένη (εκ του αγαπημένη) που είχα βάλει επίτηδες... :D :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ambu_dare είπε:
όχι τίποτε άλλο, αλλά τσατίστηκε μαζί μου και το 360 που είχα μία εβδομάδα να το ανοίξω και χθες που είπα να παίξω λίγο bad company, άρχισε τα κολλήματα... τί να του εξηγώ ότι δεν το έκανα επίτηδες :p τί ότι ήταν πάσχα και ήμουν εκτός σπιτιού, ότι δεν το πήρα μαζί μου για να μην το ταλαιπωρήσω... τίποτα. Έφαγα freeze 4 φορές αρχικά και μετά που επιτέλους το έπεισα και έπαιξα σαν τον άνθρωπο χόρτασα lost frames να φάνε και οι κότες...
Κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει...

Μήπως τελικά τα 360 απλά δεν γουστάρουν το Πάσχα;

Τι να τα ανάψεις, τι να τα αφήσεις σβηστά, αυτά θα χαλάσουν. :p
 
[off topic συνέχεια]

Μου το έκανε και χθες πάλι στο ίδιο παιχνίδι (Battlefield: Bad Company), πάλι live connected, πάλι μέσα στα πρώτα 5 λεπτά λειτουργίας. Το βράδυ το έβαλα πάλι (offline) και το έσκισα μέχρι τις 1:30 αλλά όσες σφαίρες και χειροβομβίδες και να έριξα έμεινε ασυγκίνητο... η σκακιέρα έχει εμφανιστεί άλλη μία φορά στο αρχικό μενού του GoW2 αλλά μόνο μία φορά. Βασικά δεν έχω παράπονο μέχρι τώρα αφού RRoDs και Εxx σε εμένα δεν έχει βγάλει ποτέ και το καλοκαίρι δεν μπορώ να πω ότι το λυπήθηκα καθόλου, αλλά η αλήθεια είναι ότι ψήνομαι άσχημα για ένα Elite (έλα μωρέ, απλά για να είναι ασορτί με PS3/TV/HomeCinema/έπιπλο). Τέλος πάντων, θα δούμε φέτος πως θα τα πάει (χωρίς κλιματιστικό άμα λάχει), αν και υποψιάζομαι ότι φταίει ο συνδυασμός game/XBL, θα κάνω και μία συντήρηση του δίσκου να δω...

[αντε για να το σώσουμε]

Εχμ είπα ότι το Riddick δεν μου πολυαρέσει; Πολύ σκοτεινό, περίεργες επιλογές χρωμάτων και διάδρομοι πάλι, ηλίθιο AI, εύκολο πολύ, ούτε και τα γραφικά με ξετρέλαναν σε σχέση με αρκετά από τα νέα αναλόγου περιεχομένου παιχνίδια έχω παίξει. Το demo το ξεπέταξα μέσα σε πολύ λίγη ώρα. Άντε η χαρά να μαχαιρώνεις είναι κλάσικ, αλλά πολύ σύντομα την ξεπερνάς και αυτή (δεν έχει και ποικιλία βρε αδελφέ) και αναζητάς επιπλέον συγκίνηση. Σχεδόν σίγουρα δεν αποτελεί για μένα αγορά (εκτός και εάν σκοντάψω πάνω του), άλλωστε υπάρχουν αρκετά άλλα καλά παιχνίδια τόσο στα ράφια των καταστημάτων όσο και του σπιτιού μου που δεν έχω δει ακόμη...
 
Ambu ετοιμάσου για λαμπάκια (σιγά που θα τη γλύτωνες)

Πάντως δεν καθυστερεί η διαδικασία πλέον (αρκεί να μη μπλέξεις με λαμόγιο courier όπως εγώ - ο πιτσιρικάς πέρασε πρώτη φορά και δεν με βρήκε και μετά είχε πει στην εταιρεία του ότι είχε ξαναπεράσει άλλες 2 φορές κάτι που - επιβεβαιωμένα - δεν είχε κάνει...)
 
Για τα κολληματα...μηπως σου κατεβηκε αυτοματα το τελευταιο update για το FIFA09?

Πολλοι λενε οτι ηταν "παραξενο" και οτι δημιουργει προβληματα
 
Δεν ξέρω, έκανε ένα update που είχε βγει πριν καμιά 15αριά μέρες που περιλάμβανε διάφορες βελτιώσεις για HDMI κλπ Το fifa2009 δεν το έχω βάλει εδώ και κάνα δι-τρίμηνο, οπότε θεωρητικά δεν το έκανε...

Άμα χαλάσει, σκεφτόμουν μήπως να το "φτιάχναμε" μόνοι μας, όχι τίποτε άλλο μην το στέλνω τώρα στα ξένα ;)

MD απλά δεν απαντώ στα σχόλια σου... :p
 
ambu_dare είπε:
Άμα χαλάσει, σκεφτόμουν μήπως να το "φτιάχναμε" μόνοι μας, όχι τίποτε άλλο μην το στέλνω τώρα στα ξένα ;)
Αν δεν το έχεις "πειράξει" δεν αξίζει να μπεις στη διαδικασία να το φτιάξεις μόνος σου...
 
Μπα ακόμη αγνό παρθένο μαλλί είναι... ;)

Θα το γονατίσω να δω πόσο θα αντέξει... μην σου πω ότι θα το γεμίσω και πράγματα τριγύρω... :D

THANX παίδες... grip σου 'ρχόμαστε.
 
Bioshock 2

PS3: 680p NoAA

360: 720p NoAA

και τα δυο με ελαφρυ blur φιλτρο
 
Συνεχίζω το offtopic μου μέχρι να βρείτε κάποιο κατάλληλο θέμα να τα μεταφέρετε:

ΟΚ δύο μέρες τώρα που παλεύω να το "λιώσω" στο παιχνίδι, δεν καταλαβαίνει τίποτα και το μόνο που διαπίστωσα είναι ότι βασικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω μαζί του είναι ότι μου άδειασε η μπαταρία του cmos :banghead: (αφού κλείνω πάντα το ρεύμα από όλα τα μηχανήματα/τηλεοράσεις όποτε φεύγω από το σπίτι για πολύ) Πολύ με έχει προβληματίσει τελικά... τί να κάνω θα το παλέψω και άλλο, έρχεται και το καλοκαιράκι, που θα μου πάει... :D
 
Δωστου μια απο το παραθυρο να ξεμπλεγεις . :xm:

 


Καλο ειναι να εχεις πει στον Wally να περιμενει απο κατω. :xm:

 
 
Πείτε μου μόνο πότε να είμαι από κάτω να το μαζέψω. :p

Για ανταλλακτικά κάτι θα πιάσει.

Εμένα το δικό μου βρίσκεται καθ' οδόν για Γερμανία.

Για να δούμε τι θα παραλάβουμε πίσω...
 
ambu_dare είπε:
Συνεχίζω το offtopic μου μέχρι να βρείτε κάποιο κατάλληλο θέμα να τα μεταφέρετε:ΟΚ δύο μέρες τώρα που παλεύω να το "λιώσω" στο παιχνίδι, δεν καταλαβαίνει τίποτα και το μόνο που διαπίστωσα είναι ότι βασικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω μαζί του είναι ότι μου άδειασε η μπαταρία του cmos :banghead: (αφού κλείνω πάντα το ρεύμα από όλα τα μηχανήματα/τηλεοράσεις όποτε φεύγω από το σπίτι για πολύ) Πολύ με έχει προβληματίσει τελικά... τί να κάνω θα το παλέψω και άλλο, έρχεται και το καλοκαιράκι, που θα μου πάει... :D
Ειναι στην εγγυηση και αφλασαριστο? Εαν ναι ακου τι θα κανεις ...

Παρε εναν μετασχηματιστη (12 ή 24 βολτ) , γυμνωσε τα καλωδια και αρχισε να "κεντας" παντου το χβοχ ΕΚΤΟΣ απο την εισοδο που βαζεις το καλωδιο του ρευματος. Οι 3com καιγονται ευκολα αλλα οι Linksys αντεχουν ...

Εμενα το πρωτο xbox premium (αφλασαριστο) με το που επαιξα μιση ωρα κολλησε (ουτε RROD ουτε τιποτα, απλα hard lock). Κολλαγε συνεχεια μετα απο μιση με 1 ωρα με τον ιδιο ακριβως τροπο. Με το που μου κανανε τους δυσκολους στο τεχνικο τμημα του πλαισιου και μου ειπανε "σε εμας παιζει κανονικα" τους λεω οκ για να το ξαναδω. Παω σπιτι, του κανω "καυτο" ερωτα με 12 volt παντου και μετα κουτα και το παω σε αλλο πλαισιο και το παιζω χαζος και το αλλαζουνε.

Απλα γαζωσε ethernet, εξοδο εικονας, βαλε τα γυμνα καλωδια μεσα απο τις τρυπες μεχρι να μυρισει καμμενο ... μετα ολα κομπλε :cool:

ΕDIT : ΟΧΙ ομως εκει που συνδεεις το τροφοδοτικο ... δεν πρεπει να φανει καμμενο εκει
 
Kαλά,sorry κιόλας,αλλά τόσο σαβούρα κονσόλα,που να κοιτάς πώς θα την κάψεις,πρώτη φορά ακούω λέμε.

Μετά φτάιω εγώ να λέω ότι γενικά η γενιά αυτή των κονσολών (φυσικά πλην Wii-αυτό άλλωστε ανήκει...στην προηγούμενη γενιά !!! ) είναι μεγάλη αποτυχία αν την εξετάσει κάποιος σφαιρικά-σε όλους τους τομείς...
 
Στον σχεδιασμο και γενικοτερα οσο αφορα το cooling του χβοχ τον π@ιξ@νε αγριως ... ειναι αληθεια!
 
Πίσω
Μπλουζα