Ωραιότερα μάτια Ελληνίδας ηθοποιού;

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.958
Για μενα τα ωραιοτερα ματια του ελληνικου κινηματογραφου ειναι αυτα της Τζενης Καρεζη

Προβολή συνημμένου 37865 εκφραστικοτατα ματια ,γεματα συναισθημα

και στους κωμικους και στους δραματικους ρολους εκτος απ το πολυ μεγαλο της ταλεντο ξεχωριζουν και τα ματια της

Για σας ποια ειναι τα ωραιοτερα ματια;
 
Μαρια Αλιφερη βεβαιως βεβαιως

Αλλωστε ο Θανατος εχει Μπλε Ματια, ε? ;)
 
Καρεζη για παντα! Αν και της Βαλσαμη ηταν πολυ ωραια προτιμω της Καρεζη γιατι νοκιζω ηταν πιο εκφραστικα!
 
καρεζη και λιιιιιγο ναθαναηλ σε βαθος και δραματικοτητα!
 
ΠΑΙΔΙΆ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΉΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΕΖΗ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΜΑΤΑΡΕΣ!!!!!
 
Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει καλα και ντε, να θεωρουνται ωραια τα γαλαζια και πρασινα ματια αποκλειστικα.

Πιστευω οτι το χρωμα ειναι δευτερευων παραγοντας για την ομορφια η μη των ματιων. Εχω δει γαλανοματηδες με πολυ ανοστα ματια και εχω δει ματια μαυρα και καστανα που ειναι υπεροχα.

Υποπτευομαι οτι η προτιμηση προς τα γαλανα ματια υπαρχει στις μεσογειακες χωρες, η τελος παντων στις χωρες οπου αυτο το χρωμα δεν ειναι πολυ συνηθισμενο. Φανταζομαι οτι στα Σκανδιναυικα κρατη, ας πουμε, δε θα παθαινουν σοκ μολις βλεπουν δυο γαλαζια ματια.

Οπως και να' χει, για μενα μετραει η εκφραση και η γλυκα των ματιων και φυσικα το ωραιο τους σχημα. Ειδικα μαλιστα αν περιστοιχιζονται απο πλουσιες βλεφαριδες, ακομα καλυτερα:

Κατα τη γνωμη μου, τα ωραιοτερα ματια τα εχει η Ελενη Προκοπιου. Ματια καστανα, εξωτικα, εξυπνα, ερωτικα και πολυ ασυνηθιστα.

prokopiou2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζενη Καρεζη

Μελπω Ζαροκωστα (εξισου ομορφα με της Καρεζη)

Αλέκα Κατσέλη

Αιμιλια Υψηλαντη

Ελενη Ερημου
 
Μπορεί να μην ειναι στις αγαπημένες μου αλλά η Τζένη Καρέζη έχει τα ωραιότερα μάτια που πέρασαν από το σανίδι και το πανί.
 
Κοιτα σουξε η Καρεζη!

Και να σκεφτει κανεις οτι ο Φινος δεν την ηθελε στη Λατερνα επειδη ηταν αλληθωρη.... :flower:
 
Εμενα μου αρεσαν και τα ματια της Τζενης Καρεζη και της Ολγας Καρλατου ομως πολυ ομορφα ματια πρασινα ειχαν και η Χριστινα Συλβα και η Μαριαννα Κουρακου αλλα δυστυχως δεν επαιξαν ποτε σε εγχρωμες ταινιες για να φανει το χρωμα και αδικηθηκαν.
 
Συμφωνώ με Αρετάρα, Όλγα Καρλάτου με χίλια..
 
Ειρήνη Παππά.X ray eyes (και με περιεχόμενο πίσω από αυτά).
 
Καρεζη και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
 
Γκέλλυ Μαυροπούλου, Τζένη Καρέζη, Έλλη Λαμπέτη, Έλενα Ναθαναήλ, Νόρα Βαλσάμη.

Mavropoulou-Limani-1.jpg
 
Η Μέλπω Ζαροκώστα δεν ήταν ποτέ η μεγάλη ντίβα του ελληνικού κινηματογράφου αλλά πιστεύω τα μάτια της θα τα ζήλευαν πολλές σταρ!!
 
Πίσω
Μπλουζα