Ωραιότερα μάτια Ελληνίδας ηθοποιού;

Αααααχ! Οταν εγραφα το πιο πανω μηνυμα ηξερα τι με περιμενει, μια που οι περισσοτεροι εχετε διαλεξει τα ματια της Τζενης. :)

Τωρα ειμαι ετοιμη να υποστω τις συνεπειες! :D
 
54.jpg


Βρήκα αυτό το εξώφυλλο!
 
ευχαριστουμε πολυ tonytony για τον κοπο που εκανες :)

ωραιο το πρασινο χρωμα των ματιων της Συλβα αλλα και παλι δεν ειναι σαν τα ματια της Καρεζη :)
 
Για την Χριστινα Συλβα ειχε πει ενας σκηνοθετης οτι "Δεν θα μπορεσει να κανει καριερα σε μελό ταινιες επειδη εχει μπιρμπιλωτα ματια" :D
 
lolota είπε:
Για την Χριστινα Συλβα ειχε πει ενας σκηνοθετης οτι "Δεν θα μπορεσει να κανει καριερα σε μελό ταινιες επειδη εχει μπιρμπιλωτα ματια" :D
κι ομως,αν δεν κανω λαθος μονο σε μελοδραματικες ταινιες επαιξε(τουλαχιστον εγω σε τετοιους ρολους τη θυμαμαι)
 
Πρωτον, ο σκηνοθετης επεσε εξω. Η Χριστινα Συλβα επαιξε σχεδον αποκλειστικα σε δραματα και δευτερον, τι ακριβως σημαινει "μπιρμπιλωτα; :D :D
 
Μια και μιλάμε για μάτια , φαντάζομαι να ξέρετε για τα μάτια της Αλίκης πόσο πολύ μικρά ήτανε...Το έχει πει και η ίδια σε συνέντευξή της άλλωστε...Γι' αυτό και πάντα ήταν η βλεφαρίδα κάγκελο... :D

(Κανείς δεν είναι τέλειος...)
 
Ναι, ηταν μικρα τα ματια της Αλικης, αλλα τι εγινε; Εμενα παντως, τα μικρα μ' αρεσουν.

Ηταν καταμαυρα σαν ελιες, εξυπνα, τσαχπινικα και γεματα λαμψη. Πολυ ομορφα τα βρισκω!
 
ARETARA ποια ειναι η ηθοποιος αυτη;δε μας εγραψες το ονομα της :flower:
 
Kambia είπε:
Τούλα Γαλάνη (Η πρώτη εικόνα είναι από την ταινία "Ερωτισμός και πάθος" ;) )
Συγνώμη που δεν ανέφερα το όνομά της, θεώρησα ότι είναι αρκετά γνωστή. Απλά να συμπληρώσω ότι και η δεύτερη φωτογραφία είναι από το "Ερωτισμός και πάθος".
 
ARETARA είπε:
Συγνώμη που δεν ανέφερα το όνομά της, θεώρησα ότι είναι αρκετά γνωστή. Απλά να συμπληρώσω ότι και η δεύτερη φωτογραφία είναι από το "Ερωτισμός και πάθος".
ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες ARETARA!! φαινεται μονο εγω δε γνωριζα αυτη την ηθοποιο #)
 
katerinak είπε:
ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες ARETARA!! φαινεται μονο εγω δε γνωριζα αυτη την ηθοποιο #)

Όχι μόνο εσύ, Κατερίνα!!! :D :D Μόνο το όνομα είχα ακούσει κάπου, κάποτε, αλλά δεν γνώριζα το πρόσωπό της...
 
Για να πω την αλήθεια ούτε και γω την γνώριζα. Απλά θυμόμουν την εικόνα από το αφιέρωμα που είχε κάνει ο Aretara :)
 
Κατ' αρχάς, το θέμα ασπρόμαυρης-έγχρωμης ταινίας δεν πρέπει να πολυπαίζει. Ας πούμε, η Betty Davis και ματάρες είχε, και τραγουδάρα γράφτηκε γι αυτές, και του ασπρόμαυρου σινεμά ήταν.Όχι ότι η Κιμ Καρνς δεν πρόλαβε να δει τα μάτια της Μπέτι Ντέιβις έγχρωμα, αλλά φαντάζομαι ότι το όλο τραγούδι είναι εμπνευσμένο από τα ασπρόμαυρα πλάνα. Εξάλλου, όπως λένε οι φωτογράφοι, υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα στη φωτογραφία που αναδεικνύονται καλύτερα μέσα από το ασπρόμαυρο.

Και μετά από αυτή τη διεξοδική ανάλυση, Τζένη Καρέζη φυσικά... Στην ασημαντότατη ταινία "Εκείνος κι Εκείνη", κερδίζει όλη την ταινία με ένα σώμα που δεν ήταν από τα καλύτερα και με δυο μάτια που πάλι δεν ήταν από τα καλύτερα, αλλά μην ξεχνάμε ότι εξετάζουμε το συνδυασμό "μάτια+ταινία" !

Άλλωστε, την άποψη αυτή έχω υπερασπιστεί ξανά εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία μάτια, μεγάλα και αμυγδαλωτά, έχει και η Σάσα Καστούρα. :)
 
miki-mik7 είπε:
Πολύ ωραία μάτια, μεγάλα και αμυγδαλωτά, έχει και η Σάσα Καστούρα. :)
screenshots με τα ματια της Σασας Καστουρα

ταινια "πατερα κατσε φρονιμα"

paterakatsefronima.JPG

ταινια "καλως ηρθε το δολαριο"

sasa1.JPG

ταινια "οι εκβιασται"

sasa.JPG

pa0.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα