Ωραιότερα μάτια Ελληνίδας ηθοποιού;

Σε ευχαριστώ πολύ Κατερίνα για τις φωτογραφίες. :)

Και μερικές ακόμα:

ΣΑΣΑ ΚΑΣΤΟΥΡΑ (1).jpg

ΣΑΣΑ ΚΑΣΤΟΥΡΑ (3).jpg

ΣΑΣΑ ΚΑΣΤΟΥΡΑ (5).JPG
 
Συμφωνω χιλια τοις εκατο για τα πρασινα πανεμορφα και πρωτοτυπα ματια της Σασας Καστουρα, η οποια ηταν και πολυ ωραια γυναικα γενικοτερα!
 
αλλα και φοβερα παιχνιδιαρικα ματια και βλεμμα

( και btw επισης ειχε ενα απο τα ομορφοτερα (και ποιο underrated) σωματα των 60s )
 
ομορφα ματια εχουν και η Ριτα Μπενσουσαν και η Νορα Κατσελη

screenshots απο την ταινια "ο φαντασμενος"

fa4.JPG

fa1.JPG

fa2.JPG
 
Βικυ Βανιτα (μάτια) :

attachment.php
απο την ταινια "οι 4 ασσοι"

Απο την ταινια "ο Μανωλιος στην Ευρωπη" :

attachment.php
attachment.php


attachment.php


oi4assoi,vikivanita.JPG

m.JPG

ma4.JPG

ma2.JPG
 
Εκτός από την Καρέζη και τη Σύλβα έβρισκα πάντα πολύ εκφραστικά τα μάτια της Νίκης Τριανταφυλλίδη.
 
Φιλη Katerinak,ευχαριστω για τις photo!

Νομιζω οτι θα τις πηγαινε και ο τιτλος: Μις Ομορφα Χειλη!!... ;)

ΥΓ Να ρωτησω κατι ασχετο. Εδω στο forum σας,υπαρχει η δυνατοτητα παρακολουθησεις των θεματων; Δηλ. οποιο θεμα ''κινειται'',να μου ερχεται ειδοποιηση mail;...

Αν ναι,πως γινεται αυτο;

Ευχαριστω!
 
ilias nektarios είπε:
Φιλη Katerinak,ευχαριστω για τις photo!Νομιζω οτι θα τις πηγαινε και ο τιτλος: Μις Ομορφα Χειλη!!... ;)

ΥΓ Να ρωτησω κατι ασχετο. Εδω στο forum σας,υπαρχει η δυνατοτητα παρακολουθησεις των θεματων; Δηλ. οποιο θεμα ''κινειται'',να μου ερχεται ειδοποιηση mail;...

Αν ναι,πως γινεται αυτο;

Ευχαριστω!
να εισαι καλα Ηλια Νεκταριε,ελπιζω να σε καλυψαν οι φωτογραφιες γιατι δε μπορεσα να βρω καλυτερα πλανα

Γι αυτο που ρωτας: περιμενε λιγο να σου απαντησει καποιος super moderator ή admin
 
ilias nektarios είπε:
ΥΓ Να ρωτησω κατι ασχετο. Εδω στο forum σας,υπαρχει η δυνατοτητα παρακολουθησεις των θεματων; Δηλ. οποιο θεμα ''κινειται'',να μου ερχεται ειδοποιηση mail;...

Αν ναι,πως γινεται αυτο;

Ευχαριστω!
Ναι, υπάρχει τρόπος. Κάτω από τον τίτλου του θέματος στα δεξιά υπάρχει το μενού "Εργαλεία θέματος". Εκεί υπάρχει η επιλογή "παρακολουθήστε αυτό το θέμα"
 
Kambia είπε:
Ναι, υπάρχει τρόπος. Κάτω από τον τίτλου του θέματος στα δεξιά υπάρχει το μενού "Εργαλεία θέματος". Εκεί υπάρχει η επιλογή "παρακολουθήστε αυτό το θέμα"
Ευχαριστω!

Να φανταστειτε,σημερα μπηκα και ειδα την απαντηση σας... Τοσο καιρο προσπαθουσα και δεν μπορουσα να καταλαβω,τι συμβαινει...

Δηλ. αν επιλεξω ''αμεση ειδοποιηση με e-mail'' θα μου ερχεται ειδοποιηση καθε μερα για τα θεματα που κινουνται,ετσι;...
 
ilias nektarios είπε:
Ευχαριστω!...

Δηλ. αν επιλεξω ''αμεση ειδοποιηση με e-mail'' θα μου ερχεται ειδοποιηση καθε μερα για τα θεματα που κινουνται,ετσι;...
Ακριβώς αυτό.

Υγ. Tα εκτός θέματος ποστ θα διαγραφούν σε λίγη ώρα :)
 
Τι ματια η συλβα, κουκλίστικα, είναι αυτό που λέμε ''δυο πρασινα μάτια με μπλε βλεφαριδες'' λες και γραφτηκε το τραγουδι αυτό γι'αυτην ! κατερινα μπορει να βρεις μια φωτο που να φαινονται καθαρα τα μάτια της; γιατι εγω δεν βρηκα , οσο και αν εψαξα :(
 
Τζένη Καρέζη

Νόρα Βαλσάμη

Μέλπω Ζαρόκωστα

Αιμιλία Υψηλάντη

Ελενα Ναθαναήλ

Μαρία Μπονέλου

Xριστίνα Σύλβα

Μάρθα Καραγιάννη

...

οι επιλογές πολλές...πρώτη είναι η Τζένη Καρέζη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξεχωρίζω αυτά της Νόρας Βαλσάμη.
 
Κι εμένα μου αρέσουν πολύ τα μάτια της Καρέζη, όχι όμως μόνο επειδή είναι γαλάζια, γιατί γαλάζια μάτια έχουν κι άλλες, αλλά είναι όλο το πακέτο που μου αρέσει στα μάτια της. Πάντως έχει δίκιο η Bambinella σ'αυτό που είχε πει για τις βόρειες και νότιες χώρες, ό κάθε λαός τείνει να έχει ως πρότυπα ομορφιάς ότι είναι ξένο προς αυτόν, δηλαδή τα ξανθά μαλλιά-γαλάζια μάτια οι νότιοι και τη μελαχροινή ομορφιά οι βόρειοι. Άλλες με πολύ ωραία μάτια για μένα είναι η Έλενα Ναθαναήλ, Ελένη Ερήμου, Ξένια Καλογεροπούλου και Ρίκα Διαλυνά.
 
Τα πιο όμορφα μάτια τα είχε η Νόρα Βαλσάμη για μένα.Πέρα από πολύ όμορφη και γλυκιά είχε και αυτά τα μοναδικά μάτια.
 
Εγώ τα μάτια της Νόρας δεν θα τα χαρακτήριζα πιο ωραία από των άλλων που ανέφερα, αλλά παρ'όλα αυτά θα τα έβαζα αμέσως μετά, κυρίως λόγω της μελαγχολίας που έβγαζαν. Θεωρώ πολύ γοητευτικά τα μελαγχολικά μάτια στις γυναίκες.
 
Πίσω
Μπλουζα