20η Επέτειος ANT1 - 20 Xρόνια Πορείας

οχι δε λεω να τισ ανεβασουν εκει αλλα να το κανουν οπωσ εχουν καταλογο ελληνικων σειρων νεοτερων ετσι να ανεβασουν κ τισ παλιεσ σιγα σιγα.
 
Καμαρώστε τον ΑΝΤ1, την ώρα που το mega ετοιμάζει super πρόγραμμα, στον ΑΝΤ1 παίζουν τα emmy awards , ας έβαζαν κάτι παλαιό.

Παρεμπιπτόντως όσοι έχετε facebook να μπείτε στο group ANT1 Fresh με το εικονίδιο 20 χρόνια έβαλα στον πίνακα συζητήσεων κατηγορίες αλά megatv.com/20 και ψηφίστε τους αγαπημένους σας και τα αγαπημένα σας προγράμματα
 
Άλλο ένα νέο από το στρατόπεδο του ΑΝΤ1

Τις Δευτέρες στις 00:00 θα βάζουν τα καλύτερα του Ράδιο Αρβύλα, καλά τα παιδιά, τους αγαπώ, τους συμπαθώ, αλλά ποιος τους βλέπει (θα μου πεις την Δανδουλάκη βλέπουν τα απογεύματα), θα προτιμούσα για τα 20 χρόνια να έβαζαν το Α.Μ.Α.Ν. που έχει γράψει ιστορία στην ελληνική τηλεόραση.

Τα weekend, ο Tai, η Heidi Klum μένουν, κάτι ανεκδιήγητες ξένες ταινίες, οι ελληνικές της ΦΙΝΟΣ και του ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ (με τις αλλοιώσεις of course) και το Κάρμα.

Αυτά τα νέα μέχρι στιγμής.
 
Το Mega μπράβο που έβαλε τέτοια ενότητα στην εκπομπή, ο ΑΝΤ1 έλεγε ότι στο πρωινάδικο θα έβαζε αφιέρωμα για τα 20 χρόνια και βίντεο από σημαντικές προσωπικότητες που είχαν πάει στο Παπαδάκη, αλλά πάλι στα παλιά του παπούτσια τα έγραψε, και βάζει best of Αρβύλας μεταμεσονύχτιας, ας έβαζε παλιά δραματικά, καλά τα παιδιά αλλά μια Ανατομία θέλουμε
 
Στο καινούριο σάιτ του σταθμού, όσοι από εσάς επιθυμείτε, μπορείτε πλέον να αφήνετε τα μηνύματά σας και εδώ, διότι τώρα τα διαβάζουν σχεδόν όλα:

http://antenna.gr/webtv/contact

Ας κάνουμε όλοι μια προσπάθεια.

Όπου να ναι θα πρέπει να παρθούν αποφάσεις για τις νέες μεταμεσονύχτιες επαναλήψεις.
 
Αντε ρε παιδιά, κάντε όλοι μαζί ένα κουράγιο... τουλάχιστον μέσω mail δεν μπορούν να μας βρίσουν! :p
 
Στον ΑΝΤ1 δηλαδή μόνο τα best of της Αρβύλας θα βλέπω σε Ε;, την βλέπω την εκπομπή τις καθημερινές και μου άρεσει, αλλά μια Πρόβα Νυφικού, ένα Τμήμα Ηθών, μια Ανατομία γιατί να μην την βάλουν, και βάζουν μια εκπομπή ωραία που από ποσοστά 10% κάνει αφού η Δανδουλάκη τους μπιπ.
 
tsalk είπε:
Άντε και περαστικά μας!!!!
Έτσι Tsalk, και εμείς τι βλέπουμε οι Έλληνες, την Λόλα που μέχρι τις αρχές του 2010 σε επανάληψη η αποτυχημένη σειρά της περσινής σεζόν, τελειώνει το Καφέ της Χαράς που το έβλεπα με φανατισμό όλο το καλοκαίρι, το Κωνσταντίνου και Ελένης ασχολίαστο.

Προτείνω Αρβύλα best of να βάλουν το καλοκαίρι και ας έβαζαν μεταμεσονύκτιες επαναλήψεις παλιών σειρών.
 
Άκουσα ότι θα ξεκινήσουν "Μεν και Δεν",τώρα δεν ξέρω αν ισχύει πάντως μου το είπε γνωστός που ξέρει άτομα στον ANT-1,δεν έχει πέσει έξω σχεδόν ποτέ,αλλά αυτά από Δεκέμβριο,επειδή το Δεκέμβρη κλείνει τα 20 χρόνια ο ΑΝΤ-1!Μου είπε επίσης ότι δεν πρόκειται να βάλουν κάτι παλιό επειδή οι παλιές σειρές δεν πρόκειται να φέρουν νούμερα!
 
Βρε δεν πάνε στον αγύριστο αυτοί και ο απαίσιος σταθμός που έχουν καταντήσει... αι στο καλό πια τους βαρέθηκα. Άμα νομίζουν ότι οι παλιές τους σειρές δε θα φέρουν νούμερα έστω και ξημερώματα αν προβληθούν, είναι άσχετοι με την ελληνική πραγματικότητα και δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

όσες παλιές σειρές πρόβαλλε το MEGA ξημερώματα μέχρι στιγμής, ακόμα και άγνωστες στο ευρύ κοινό έφεραν 20-26%! Αυτά για να τα ξέρουν οι...."γνωστικοί" του Αμαρουσίου.
 
sunset89 είπε:
Βρε δεν πάνε στον αγύριστο αυτοί και ο απαίσιος σταθμός που έχουν καταντήσει... αι στο καλό πια τους βαρέθηκα. Άμα νομίζουν ότι οι παλιές τους σειρές δε θα φέρουν νούμερα έστω και ξημερώματα αν προβληθούν, είναι άσχετοι με την ελληνική πραγματικότητα και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. όσες παλιές σειρές πρόβαλλε το MEGA ξημερώματα μέχρι στιγμής, ακόμα και άγνωστες στο ευρύ κοινό έφεραν 20-26%! Αυτά για να τα ξέρουν οι...."γνωστικοί" του Αμαρουσίου.
Καλά και ο ΑΝΤ1 έβαζε telemarketing και τραπουλοπαιχνίδι με μειωμένη τηλεθέαση, αααν ισχυεί για Μεν Και Δεν χαρά μεγάληηηηη.
 
Α ρε κάφροι που να τους καούν όλα τα βίντεο!

Οι επόμενες μεταμεσονύχτιες επαναλήψεις είναι:

"Ευτυχισμένες μέρες" - 2004 περίπου 30 επεισόδια... με την Ανδριανού για ακόμα μια φορά να αρπάζει τον άνδρα κάποιας ωραιότερης και μικρότερής της.

"Οικογένεια Καράμπελα" - Μια πανηλίθια κωμωδία χωρίς λόγο ύπαρξης στην ελληνική τιβι. Μια οικογένεια που την παρακολουθεί "ο Μεγάλος αδερφός". Δόξα τω Θεώ κόπηκε νωρίς νωρίς!

Αν δηλαδή αυτές τις σειρές τις θεωρούν ανώτερες από σειρές εποχής που έσκιζαν σε νούμερα, περαστικά τους. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε θα φέρουν νούμερα λέει οι παλιές σειρές. Μα πόσο ηλίθιοι μπορεί να είναι εκεί στον ΑΝΤ1? Μετά απορούνε γιατί τρώνε τη σκόνη του MEGA. Μ' αρέσει που βρίζετε τον Μπούτο. Τουλάχιστον αυτός μας έδειξε κι ένα Δις Εξαμαρτείν.
 
sunset89 είπε:
Α ρε κάφροι που να τους καούν όλα τα βίντεο!Οι επόμενες μεταμεσονύχτιες επαναλήψεις είναι:

"Ευτυχισμένες μέρες" - 2004 περίπου 30 επεισόδια... με την Ανδριανού για ακόμα μια φορά να αρπάζει τον άνδρα κάποιας ωραιότερης και μικρότερής της.

"Οικογένεια Καράμπελα" - Μια πανηλίθια κωμωδία χωρίς λόγο ύπαρξης στην ελληνική τιβι. Μια οικογένεια που την παρακολουθεί "ο Μεγάλος αδερφός". Δόξα τω Θεώ κόπηκε νωρίς νωρίς!

Αν δηλαδή αυτές τις σειρές τις θεωρούν ανώτερες από σειρές εποχής που έσκιζαν σε νούμερα, περαστικά τους. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!

Sunset μου, οι Ευτυχισμένες Μέρες ήταν από τα τελευταία πετυχημένα δραματικά σίριαλ του ΑΝΤ1 (δε κάνω πλάκα), το story είναι πάνω κάτω το ίδιο και έχει και μια 15χρονη κόρη και τα φτιάχνει με κάποιον και την γκαστρώνει και μετά η φίλη της πάει με τον γκόμενο της και μπλα μπλα μπλα.

Το Οικογένεια Καράμπελα ξεκίνησε Μάρτη του 2002, με τον Τσιμιτσέλη και την Ζωίτσα και τον Μένιο από τους 2 Ξένους ήταν παρωδία του big brother σε σπίτι.

Τους βλέπω επόμενο στάδιο αντί για Α.Μ.Α.Ν. που το ζητάω πολύ να βάλουν τα Haiwania 3-0 με τους μπάτσους, θα μου πεις βάζουν best of Αρβύλα τις Δευτέρες που μου άρεσει το Ράδιο Αρβύλα, επόμενο στάδιο επίσης να βάλουν το Πάρτο Αλλιώς που είχε 2 επεισόδια μόνο.

Έλεος 20 χρόνια κλείνει και βάζει τις... άντε να μη πω καλύτερα!
 
Ξέρω πολύ καλά ότι ήταν επιτυχημένη, απλά όπως και για πολλές άλλες μπαρούφες του καναλιού δε βρίσκω λόγο πρωτευούσης σημασίας να μπουν σε επανάληψη.
 
sunset89 είπε:
Ξέρω πολύ καλά ότι ήταν επιτυχημένη, απλά όπως και για πολλές άλλες μπαρούφες του καναλιού δε βρίσκω λόγο πρωτευούσης σημασίας να μπουν σε επανάληψη.
Το σίριαλ το έβλεπα με την Ανδριανού, πήγαινα για 2η χρονιά Α'Γυμνασίου και θυμάμαι μετά το Καφέ της Χαράς το έπαιζε και όταν τελείωσε είχαν βάλει μια σειρά με την γυναίκα του Μίνωα, την Μαρί (μη διανοηθούν να το βάλουν θα πάω στο Μαρούσι με μπαζούκα , το 2007 το έβαλαν τελευταία φορά σε καλοκαιρινή επανάληψη jesus). Αλλά 20 χρόνια κλείνει, τόσα σίριαλ , τόσες εκπομπές που τις έχει κρύψει ή τις έχει κάψει ο Λεβέντης ο xfactorίτης , η Lady Gagaκη και ο άντρας της Ελένης;. Πότε θα τελειώσει ο Tai, εμείς περιμένουμε σε αναμονή το τέλος της Σαχλολόλας σε επανάληψη.

Τέλος έχω να προσθέσω στα 4 σίριαλ της Ανδριανού (Επιθυμίες, Ζευγάρια , Ευτυχισμένες Μέρες και Επαφή) ίδιο story έχει αλλά με άλλα ονόματα και καταστάσεις, η ίδια έκανε στροφή με την σαχλοΛόλα!!!

Sunset εμένα μου αρέσει από το επετειακό mega τα σποτάκια με τα πρόσωπα και αυτά που λένε, ο ΑΝΤ1 αν το έκανε ποιους θα έβαζε: τον Ρώμα, τον Χαριτάτο και τον Καραμέρο, την Μαρί, τα Αρβυλόπαιδα, την Καγιά, την Λόλα, τον Θέμο, όλοι mega πήγαν για το party, στον ΑΝΤ1 κηδεία κάνουν η αλήθεια είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για 2η χρονιά Α' Γυμνασίου? Έμεινες στην πρώτη? Έλεος. Αλλά αν ξέρεις απ' έξω κι ανακατωτά τα σήριαλ της Ανδριανού αυτά συμβαίνουν.
 
Αλίκη

το αλικη του στρατου μαρκιδη ετους 2000 με τη γεωργια αποστολου και τον θαναση ευθυμιαδη .... μηπως μπορειετε να με βοηθησετε σας παρακαλω πολυ να τη βρω?
 
Καλύτερα να ψάξεις στο google διότι εδώ οι κανονισμοί απαγορεύουν να σου δώσουμε οδηγίες... ;)

Πάντως δε θα είναι δύσκολο να την εντοπίσεις καθώς προβλήθηκε πρόσφατα και ολοκληρώθηκε πριν 3 μέρες.
 
sunset89 είπε:
"O Δημήτρης Καμπουράκης με τον Γιώργο Οικονομέα θα παρουσιάσουν το αφιέρωμα του Μεγάλου Καναλιού για το ενημερωτικό τμήμα του σταθμού "
"O Δημήτρης Καμπουράκης με τον Γιώργο Οικονομέα θα παρουσιάσουν το αφιέρωμα του Μεγάλου Καναλιού για το ενημερωτικό τμήμα του σταθμού με αφορμή τα 20χρονα του. Ανήμερα των γενεθλίων του ΜEGA τη Παρασκευή 20 Νοεμβρίου κατά τη διάρκεια της εκπομπής τους θα γίνει αναφορά στα μεγαλύτερα ειδησεογραφικά...

γεγονότα της 20ετίας όπως μεταδόθηκαν από τις ενημερωτικές εκπομπές και το δελτίο ειδήσεων του σταθμού. Αφιερώματα τέλος θα γίνουν και σε όλους τους παρουσιαστές του κεντρικού δελτίου του καναλιού όπως η Λιάνα Κανέλλη, ο Νίκος Χατζηνικολάου, η Μάρα Ζαχαρέα και ο Αιμίλιος Λιάτσος

πηγή: http://ourgreektv.blogspot.com/

Σχόλιο: Να και κάτι αξιόλογο, αν και (προσωπική εκτίμηση) θα προτιμούσα άλλους παρουσιαστές.!
Αυτάααα είναι, αφιέρωμα στην Μάρα μουχαχα, την γυναίκα του πρώην κυβερνητικού εκπροσώπου, καλά ο ΑΝΤ1 πάλι τίποτα δεν θα κάνει, 20αχρονα παιδάκια θα τους κάνει σταρ και πανελίστες στην Τατιάνα και στην Αρβύλα (που εγώ θα προτιμούσα να ήμουν στην ομάδα τους) και τον σαχλοδιαγωνισμό και να λένε ότι η Litsa.Com είναι επιτυχία της 20ετιας έλεος
 
Πίσω
Μπλουζα