20η Επέτειος MEGA - "Το MEGA είναι 20"

Το ευχαριστήθηκα κι εγώ με την καρδιά μου το χθεσινό εορταστικό επεισόδιο των "Αυθαίρετων" ! :D
 
Ναι όντως ήταν πολύ καλό!!!Άντε σήμερα με το Μπράβο και τη Ρούλα Κορομηλά που τόσο πολύ το θέλω...
 
Πώς ήταν χθες το Μπράβο; Πάλι το Γαρμπο-Σχοινοζεύγαρο έδειξε; Δεν κατάφερα να το δω, διότι έλειπα αλλά αναρωτιέμαι αν έδειξαν στιγμές που άξιζαν. Να φανταστώ Χριστουγεννιάτικο ήταν το επεισόδιο, από το 1994; (Καλά ντε μια εικασία κάνω!) :p

Απόψε από τη 1.00 μέχρι τις 3.30 "Ραντεβού στα τυφλά" και ο "Πιο Αδύναμος Κρίκος". Όσοι ενδιαφέρονται, ας σπεύσουν.

Άραγε αυτούς τους έρμους τηλεμαραθώνιους του 90 θα τους ξαναδούμε ποτέ;; (Ποτέ!)

Αύριο, παραμονή Χριστουγέννων με Mega Star των 20 ετών! (Αλήθεια αυτήν την Στικούδη, γιατί την κοτσάρουν ως το ταλέντο της εποχής; Πραγματικά απορώ! Μόνο εμένα εκνευρίζει; (προσωπική εκτίμηση/ερώτηση-μη βαράτε!)). Στη 1.15 Άλλα Κόλπα με το Βλάσση Μπονάτσο! Προφανώς, κάποιο Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο.

Παρασκευή 25/12, ολόκληρη τη νύχτα, οι Δέκα Μικροί Μήτσοι ξαναζωντανεύουν στις οθόνες μας. Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι τα επεισόδια με τον πολύ χορό, τραγούδι και έκτακτες συμμετοχές. όσοι αγοράζουν τη σειρά, δε θα συγκινηθούν και ιδιαίτερα (και δικαίως, βεβαίως!).
 
sunset89 είπε:
Πώς ήταν χθες το Μπράβο; Πάλι το Γαρμπο-Σχοινοζεύγαρο έδειξε; Δεν κατάφερα να το δω, διότι έλειπα αλλά αναρωτιέμαι αν έδειξαν στιγμές που άξιζαν. Να φανταστώ Χριστουγεννιάτικο ήταν το επεισόδιο, από το 1994; (Καλά ντε μια εικασία κάνω!) :p
Όχι. Εικάζω πως επρόκειτο για το Χριστουγεννιάτικο της τελευταίας(και πιο αδύναμης - νουμερικά και ποιοτικά) σεζόν του Μπράβο, δηλαδή την περίοδο 1999-2000. Ο Περρής δεν ήταν αρχισυντάκτης και ήταν αυτή η ομάδα ηθοποιών που την πλαισίωνε, με αμφίβολο αποτέλεσμα.Κατά τα άλλα τραγούδι πολύ(μόνο από Βασίλη Καρρά), σκέτς πολλά(δυστυχώς), αλλά είχε αυτή τη πολλή δυνατή μυρωδιά του τέλους των 90'ς, που έκανε το θέαμα ενδιαφέρον΄.

sunset89 είπε:
Απόψε από τη 1.00 μέχρι τις 3.30 "Ραντεβού στα τυφλά" και ο "Πιο Αδύναμος Κρίκος". Όσοι ενδιαφέρονται, ας σπεύσουν.

Πρέπει να πρόκειται για Χριστουγεννιάτικα. Από ''Ραντεβού στα τυφλά'', θυμάμαι ένα χριστουγεννιάτικο με Μουστάκα, Βουτσά και Κωνσταντίνου(?) στο ρόλο των παικτών.Μακάρι να βάλουν αυτό. (ΤΟ συλλεκτικό θέαμα). Από αδύναμο κρίκο, μπορεί να βάλουν το επετειακό με Ματσούκα, Παπακαλιάτη,Βογιατζάκη και πολλούς άλλους της δεύτερης χρονιάς του Κρίκου. Το αυτό επεισόδιο είχε προβληθεί και στα 15χρονα του MEGA.

sunset89 είπε:
Άραγε αυτούς τους έρμους τηλεμαραθώνιους του 90 θα τους ξαναδούμε ποτέ;; (Ποτέ!)
Βρε Sunset μου, πες μου. Είναι λογικό να δείξουν ποτέ προγράμματα σε επανάληψη με διάρκεια μέχρι και 36 ώρες???Κάποιος τηλεμαραθώνιος τόσο είχε κρατήσει, αντε 24 οι υπόλοιποι. Εξάλλου και το περιεχόμενο δεν συνίσταται για επανάληψη. Αν μιλάς για τις καλύτερες στιγμές, έχει καλώς(αν και εκεί πάλι κάτι καλό θα μείνει έξω), πού πόση διάρκεια να αφιερώσουν πια και για αυτές, 2 ώρες??? Οπότε μάλλον ποτέ(άντε κανά δίλεπτο ,στο πρωινάδικο τους)

sunset89 είπε:
Αύριο, παραμονή Χριστουγέννων με Mega Star των 20 ετών! (Αλήθεια αυτήν την Στικούδη, γιατί την κοτσάρουν ως το ταλέντο της εποχής; Πραγματικά απορώ! Μόνο εμένα εκνευρίζει; (προσωπική εκτίμηση/ερώτηση-μη βαράτε!)). Στη 1.15 Άλλα Κόλπα με το Βλάσση Μπονάτσο! Προφανώς, κάποιο Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο.
Λοιπόν αυτό θα είναι ωραίο. Από ότι διάβασα, θα έχει και τα τόπ (2-3??) τραγούδια από κάθε χρονιά από το 1990, που άρχισε και η εκπομπή. Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και για τα 15χρονα του Mega Star. Τώρα ώς προς την Στικούδη...Πηγαίνω στο άλλο άκρο και δηλώνω πώς μου αρέσει πάαρα πολύ. Τη θεωρώ ώς την πιο κατάλληλη για την παρουσίαση της εκπομπής, καθώς τη βρίσκω πολύ άνετη τόσο στην παρουσίαση όσο και στις συνεντεύξεις της από τους τραγουδιστές (από τον πιο άφωνο έως τους πιο αξιόλογους που έχει φιλοξενήσει η εκπομπή). Την αξία της Γερμανού και το χιούμορ της Μαγγίρα δεν τα φτάνει (ακόμη),αλλά είναι σε καλό δρόμο. Αύξησε και τα νούμερα τηλεθέασης για μια εκπομπή με εντελώς πεπερασμένο,στις εποχές του ίντερνετ, περιεχόμενο. Και προσωπικά τη θεωρώ πολύ καλύτερη από τη εντελώς ξύλινη -κατά περιπτώσεις- παρουσίαση των δύο προηγούμενων οικοδέσποινων της εκπομπής.

sunset89 είπε:
Παρασκευή 25/12, ολόκληρη τη νύχτα, οι Δέκα Μικροί Μήτσοι ξαναζωντανεύουν στις οθόνες μας. Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι τα επεισόδια με τον πολύ χορό, τραγούδι και έκτακτες συμμετοχές. όσοι αγοράζουν τη σειρά, δε θα συγκινηθούν και ιδιαίτερα (και δικαίως, βεβαίως!).
Από ότι είδα στο τρέιλερ , μάλλον το γιορταστικό των πρώτων χρόνων είναι (μάλλον του 92, μπορεί και του 93-εξι ώρες είναι αυτές!). Έχεις απόλυτο δίκιο, όσοι το αγοράζουν δεν θα ασχοληθούν καν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Μπράβο χτες ήταν ολόκληρη εκπομπή Χριστουγέννων με καλεσμένους Βασίλη Καρρά , Ίνα Λαζοπούλου , Γιάννη Μπέζο , Κώστας Καρράς , Μάγκυ Χαραλαμπίδου κ.α.
 
whatohh είπε:
Όχι. Εικάζω πως επρόκειτο για το Χριστουγεννιάτικο της τελευταίας(και πιο αδύναμης - νουμερικά και ποιοτικά) σεζόν του Μπράβο, δηλαδή την περίοδο 1999-2000.
Σίγουρα αυτής της περιόδου ήταν γιατί ανέφεραν κιόλας ότι "έρχεται το 2000".

whatohh είπε:
Από αδύναμο κρίκο, μπορεί να βάλουν το επετειακό με Ματσούκα, Παπακαλιάτη,Βογιατζάκη και πολλούς άλλους της δεύτερης χρονιάς του Κρίκου. Το αυτό επεισόδιο είχε προβληθεί και στα 15χρονα του MEGA.
Στα 15χρονα είχε προβληθεί το επεισόδιο με Κόκλα, Καβογιάννη, Κωνσταντίνου, Ρουγγέρη, Μαγγίρα, Φιλιππίδου κλπ! Στο Ραντεβού στα τυφλά στα 15 χρόνια είχε παίξει επεισόδιο με Καρρά, Πανταζή και έναν τρίτο που δεν θυμάμαι στο α' μέρος, και με ηλικιωμένους στο β' μέρος της εκπομπής.
 
latinsoapsfever είπε:
Σίγουρα αυτής της περιόδου ήταν γιατί ανέφεραν κιόλας ότι "έρχεται το 2000".

Στα 15χρονα είχε προβληθεί το επεισόδιο με Κόκλα, Καβογιάννη, Κωνσταντίνου, Ρουγγέρη, Μαγγίρα, Φιλιππίδου κλπ!
latinsoapforever

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είχε βάλει αυτό, αλλά αυτό με τη Ματσούκα. Θα το δώ και σήμερα και θα σου πώ.
 
Σίγουρα έβαλε και αυτό γιατί το είδα πριν 1 μήνα στο βίντεο με τα idents των 15 χρόνων στις διαφημίσεις. Μπορεί όμως να έβαλε και το δεύτερο και να μη το είδα, αλλά το πρώτο 100% :) Μιλάω για τη νύχτα που έδειξε και το μεγάλο παζάρι, τον λαβύρινθο, το ρουκ ζουκ κτλ.
 
whatohh είπε:
Βρε Sunset μου, πες μου. Είναι λογικό να δείξουν ποτέ προγράμματα σε επανάληψη με διάρκεια μέχρι και 36 ώρες???Κάποιος τηλεμαραθώνιος τόσο είχε κρατήσει, αντε 24 οι υπόλοιποι. Εξάλλου και το περιεχόμενο δεν συνίσταται για επανάληψη. Αν μιλάς για τις καλύτερες στιγμές, έχει καλώς(αν και εκεί πάλι κάτι καλό θα μείνει έξω), πού πόση διάρκεια να αφιερώσουν πια και για αυτές, 2 ώρες??? Οπότε μάλλον ποτέ(άντε κανά δίλεπτο ,στο πρωινάδικο τους).
Ας συγκεντρώσουν αυτοί κάποιες στιγμές, σε μία δίωρη-τρίωρη τηλεταινία και φυσικά δεν πειράζει να μη δούμε την 36ωρη προβολή! Αρκεί κάποια στιγμή να γίνει, γιατί αξίζει! Αυτές οι στιγμές, εκτός από συγκίνηση, γέλιο χαράς και εκλεκτούς συμμετέχοντες, είναι από κείνες τις φάσεις που δείχνουν επίσης, την ανθρωπιά, αλλά και καθιερώνουν ένα κανάλι στις συνειδήσεις του κόσμου.

Όσον αφορά τη Στικούδη, δεν το σχολιάζω περαιτέρω, ο καθένας σαφώς έχει τα γούστα του, το έγραψα άλλωστε και πριν ότι είναι προσωπική εκτίμηση/ερώτηση.

Και για την εκπομπή μην ανησυχείτε για το περιεχόμενο, σε λιγότερο από 10 ώρες, θα ξέρουμε τι θα προβληθεί! :)
 
Επικό το εορταστικό επεισόδιο των Αυθαιρέτων. Ξεχείλιζε από ρετροκαλτ ιχώρ :ccool:

Ο λαός, αγαπημένος και μονιασμένος, απαιτεί την επανάληψη της σειράς :rofl:
 
Παιδιά κακά τα ψέμματα αυτό που μας "σώζει" όλους εμάς τους ρετρόφιλους είναι μια συνεργασία και του MEGA αλλά και του ΑΝΤ1 (ξανά) με τη NOVA ώστε να δημιουργηθεί κανάλι MEGA GOLD - ANT1 GOLD και εκεί να παίζονται ΟΛΑ!!!Εγώ το έχω "προτείνει" με mail μου στη NOVA 2-3 φορές αλλά ....ένας είμαι , δε φτάνω!!!
 
Τώρα έβγαλε διαφήμιση το Mega, την Παραμονή Πρωτοχρονιάς το βράδυ, θα έχει αφιέρωμα σε πολλές "Πρωτοχρονιάτικες" στιγμές του καναλιού από το 89 μέχρι σήμερα! Σειρές και εκπομπές! από τις 23.10 έως το πρωί. :D
 
Τι τραγική ειρωνεία και αυτή στο 'Άλλα κόλπα''? Η Αλίκη εύχεται να είναι μια καλή χρονιά(1/1/96) ενώ σε εφτά μήνες από τότε, θα έφευγε από τη ζωή...

Ακόμη ο Βλάσσης εύχεται ένα καλύτερο χρόνο από ''το όχι καλό 1995...''. Δε θυμάμαι τόσο τραγικό το 95 σε σύγκριση τουλάχιστον με το 96, μια πολύ περίεργη χρονιά που σημαδεύτηκε από ιστορικές απώλειες για τη χώρα (Παπανδρέου, Βουγιουκλάκη σε διάστημα λίγων ημερών μεταξύ τους) αλλά και πρωτοφανών διεθνών κρίσεων (Ίμια κτλ).Διορθώστε με αν κάνω λάθος...
 
Έτσι ακριβώς όπως τα λες!!!Τραγική ειρωνία δε θα πει τίποτα!!!Η τελευταία "μεγάλη" εμφάνιση της Αλίκης ήταν στο Μπράβο της Ρούλας Κορομηλά ενώ λίγο πιο μετά έκανε και ένα πέρασμα από το Χαμογελάτε του Μικρούτσικου αλλά και τον Καφέ της Μενεγάκη...Ειδικά στον Καφέ ήταν πολύ άρρωστη και φαινότανε...Είναι ουσιαστικά η τελευταία "επαγγελματική" της εμφάνιση...
 
Πρωτα απ ολα Χρονια Πολλα σε ολους, με υγεια.

Για να λεμε και τα καλα του mega, ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ολα τα εορταστικα ρετρο προγραμματα που προβαλλει καθε νυχτα. Μακαρι να το καθιερωσει. Ειναι μεγαλη η χαρα να (ξανα)βλεπεις ομορφες στιγμες της ελληνικης τηλεορασης με καλεσμενους πραγματικους σταρ, αξιολογους ηθοποιους και τραγουδιστες, "φυσιολογικους" ανθρωπους. Μακαρι να ειχε κρατησει και η ΕΡΤ τα αντιστοιχα εορταστικα της και να βλεπαμε την Καρεζη, την Βλαχοπουλου, τον Κωνστανταρα, τον Παπαγιαννοπουλο, την Λαμπετη, την Λασκαρη.................... να μας ευχονται και να μας χαριζουν αυτο το γλυκο χαμογελο που το εχουμε λιγο στερηθει με ολα αυτα που βλεπουμε να συμβαινουν γυρω μας. Και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω στο mega για αυτες τις ομορφες τηλεοπτικες αναμνησεις.
 
ChristosM είπε:
Πρωτα απ ολα Χρονια Πολλα σε ολους, με υγεια.
Για να λεμε και τα καλα του mega, ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ολα τα εορταστικα ρετρο προγραμματα που προβαλλει καθε νυχτα. Μακαρι να το καθιερωσει. Ειναι μεγαλη η χαρα να (ξανα)βλεπεις ομορφες στιγμες της ελληνικης τηλεορασης με καλεσμενους πραγματικους σταρ, αξιολογους ηθοποιους και τραγουδιστες, "φυσιολογικους" ανθρωπους. Μακαρι να ειχε κρατησει και η ΕΡΤ τα αντιστοιχα εορταστικα της και να βλεπαμε την Καρεζη, την Βλαχοπουλου, τον Κωνστανταρα, τον Παπαγιαννοπουλο, την Λαμπετη, την Λασκαρη.................... να μας ευχονται και να μας χαριζουν αυτο το γλυκο χαμογελο που το εχουμε λιγο στερηθει με ολα αυτα που βλεπουμε να συμβαινουν γυρω μας. Και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω στο mega για αυτες τις ομορφες τηλεοπτικες αναμνησεις.
Χρόνια πολλά!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Χρήστο! Οφείλουμε ένα Μπράβο στο Mega, που παρά τα μεγάλα του ατοπήματα κατά καιρούς, (όπως κόψιμο σειρών, επαναπροβολή χαζοκωμωδιών και όχι ιστορικών επιτυχιών κτλ), μας δείχνει φοβερά σπάνια εορταστικά προγράμματα που ίσως και να μην έχουμε την ευκαιρία να τα ξαναδούμε στο κοντινό μέλλον! :D

Κάτι τέτοιο θα μπορούσαμε να απολαύσουμε και από τον ΑΝΤ1 αν τα μυαλά εκεί ήταν άλλα. Κοιτούσα σήμερα το πρωί σε κάποια από τα αρχεία μου, ξεχασμένες όμορφες στιγμές του καναλιού του Αμαρουσίου από τα 6 πρώτα χρόνια λειτουργίας του. Ας πάρει μαθήματα από το Mega λοιπόν. :(

Απόψε, όποιος δεν παίρνει τα DVDs των Δέκα Μικρών Μήτσων, που μοιράζει γνωστό περιοδικό, θα έχει την ευκαιρία να τους απολαύσει μέχρι τελικής πτώσης. Το ταξίδι στη "Χώρα των Μήτσων", ξεκινά στις 11.15 και λήγει στις 6 το πρωί. Οι εκπομπές που θα προβληθούν κατά πάσα πιθανότητα, όπως ξαναείπαμε, θα έχουν εορταστικό αέρα.

Αύριο στις 3 τη νύχτα στον "Εκατομμυριούχο", μάλλον θα προβληθεί εκείνη η εκπομπή που είχε συμμετάσχει η Βίσση και αν όχι αυτή, κάποια με τους διάσημους παίκτες, που τα λεφτά πήγαιναν για φιλανθρωπικό σκοπό!
 
SUNSET μου ουτε μενα μαρεσει η στικουδη.Απ τα καλλιστια ακομα δε τη χωνευα και οσο περνά ο καιρος ακούγονται πολλά...Τελικα κανενα νεο για επαναληψεισ σειρων απ τα 2 καναλια?
 
ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
SUNSET μου ουτε μενα μαρεσει η στικουδη.Απ τα καλλιστια ακομα δε τη χωνευα και οσο περνά ο καιρος ακούγονται πολλά...Τελικα κανενα νεο για επαναληψεισ σειρων απ τα 2 καναλια?
Σειρές Νο, νο. Εορταστικά Χριστουγεννιάτικα αυτόν τον καιρό και Πρωτοχρονιάτικα. Διάβασε τις προηγούμενες 4-5 σελίδες και θ διαπιστώσεις ότι το Mega ετοίμασε αρκετά σπάνια πράγματα μέχρι τις 7 Γενάρη. :) Σειρές μετά τις 11 Γενάρη πάλι.
 
sunset89 είπε:
Σειρές Νο, νο. Εορταστικά Χριστουγεννιάτικα αυτόν τον καιρό και Πρωτοχρονιάτικα. Διάβασε τις προηγούμενες 4-5 σελίδες και θ διαπιστώσεις ότι το Mega ετοίμασε αρκετά σπάνια πράγματα μέχρι τις 7 Γενάρη. :) Σειρές μετά τις 11 Γενάρη πάλι.
Τα αφιερώματα μέχρι 4/1 θα προβληθούν.

Ίσως νέα επεισόδια mega friday all nighters με σειρές Απαράδεκτοι, Παρά 5, Δύο Ξένοι και διάφορα ίσως δούμε.

6/1 Ο Γάμος της Κόρης μου τηλεταινία με Μπέζο, Χρυσοστόμου, Μάλφα, Δημητροπούλου. Το quiz teaser μας προιδέαζει εύκολα για την τηλεταινία.

Πριν τις 15 50-50 Το Μεγάλο Φαγοπότι. Ετοιμαστείτε για 2 ώρες γέλιο.

18/1 τα νέα επεισόδια των σειρών της φετινής σεζόν.
 
Diana για αυτό ακριβώς τις είπα να δει προηγούμενες σελίδες. Για να μην χρειάζεται να επαναλαμβανόμαστε κάθε 3 και λίγο! Όλα είναι καταχωρημένα.
 
Πίσω
Μπλουζα