7 χρόνια RetroManiaX

Αναστασια, θαυμασιο! Μπραβο!

Αν και τα ενδιαφεροντα μας εδω μεσα ειναι διαφορετικα, χαιρομαι που εχουμε ενα τοσο αξιο κοριτσι!
 
Χρόνια Πολλά Retromaniax,αν και νέος σε ηλικία έχω μοιραστεί αρκετές retro στιγμές σε αυτό το forum!Ένα μεγάλο respect για το όλο εγχείρημα αλλά και σε όσους συνέβαλαν σε αυτό :)
 
Διαβάζοντας το θέμα, θυμήθηκα αρκετές από τις δραστηριότητες του Greek Retro Maniax ανά τα χρόνια και μπορώ να πω ότι χαίρομαι ιδιαίτερα που πήρα μέρος σε κάποιες από αυτές.

Ξεχωρίζω ασφαλώς τις κινήσεις που γίνανε προς το Ζάννειο ίδρυμα παιδικής αγωγής και προστασίας και προς τα Σχολεία Βορείας Ηπείρου, διότι οτιδήποτε βοηθάει ή κάνει χαρούμενα κάποια παιδάκια, είναι πολύ σημαντικότερο από οτιδήποτε άλλο.

Από 'κει και πέρα, η RetroDB είναι, δίχως υπερβολή, ένα τεράστιο έργο, η σημασία του οποίου πιθανώς ακόμη δεν έχει διαφανεί, ενώ οι συνεντεύξεις, που στην πορεία έγιναν θεσμός, ασφαλώς υπήρξαν σημαντικές επιτυχίες, με πρωτοστάτη τον απίθανο exetlaios.

Φυσικά και το Phoenix δε πάει πίσω, αποτελεί επίσης έναν σπουδαίο καρπό συνεργασίας, ενώ τα SWOS Gatherings υπήρξαν ημέρες πραγματικής διασκέδασης.

Εννοείται ότι και όσα άλλα αναφέρθηκαν (Ark, KAT Gigatronics) άφησαν το δικό τους στίγμα.

Έχοντας εδώ και καιρό ασπαστεί, για πολλούς και διαφόρους λόγους, που δεν είναι της παρούσης, αυτό που έγραψε ο pooky

pooky(1) είπε:
....και καιρός είναι το νέο αίμα να μπει στις επάλξεις και κάπου εμείς οι δεινόσαυροι να τη κάνουμε με ελαφρά
μπορώ να πω ότι χαίρομαι που βλέπω ότι πολλά άλλα άτομα εξακολουθούν να βιώνουν το συναίσθημα της γνωριμίας με έτερους ρετρομανείς και να συνθέτουν μία όμορφη παρέα.

Σας εύχομαι καλή συνέχεια και αγαστή συνεργασία σε ό,τι πράξετε στο μέλλον...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ, το πόσο χαίρομαι που είμαι μέλος του Ρετρομάνιαξ δεν χρειάζεται να το γράψω... :cheers: :cheers: :cheers:

[σχεδόν οφ τόπικ] Και δε μου λέτε, ωρέ παιδιά;;; :flower:


Καμιά μάζωξη θα κάνουμε οι της Αθήνας ώστε να γιορτάσουμε (και) την επτατετία;;;
:beer: [/σχεδόν οφ τόπικ]

 


 
(επταετια?..ωχ..πρεπει να ετοιμασω διαγγελμα)

Ρετρομανεις,παρελθοντολαγνοι!

Δραττωμαι της ευκαιριας,σημερον, να συγχαρω τους κυβερνητας και το πληρωμα του πλοιου των τρελλων τουτου,του οποιου τυγχανω και εγω μελος.

Θα ητο παραλειψις να μην επισυναψω(οπως κανω πλειστακις)

ασματα εις την βαρβαρικην,σχετικα με τον αριθμο επτα,οστις τυγχανει ιερος αριθμος!

Στις επομενες 2.343 γραμμες θα εξηγησω σχετικα ,αφου λαβω την βραδυνη δοση της θεραπειας της νοσου του Αλτζχαιμερ..Αν αργησω,φατε.
 
Πότε πέρασαν 7 χρόνια??? :eek:

Όπως και οι περισσότεροι μας, έτσι και εγώ έμαθα για το forum όταν έψαχνα για τεύχη pixel και την εκπομπή computer show. Παρακολουθούσα το forum αλλά δεν έγινα αμέσως μέλος, επειδή θεωρούσα (τότε) πως λόγω ηλικίας δεν είχα ιδέα για αρκετά από τα θέματα που συζητιόνταν :p
 
Εγώ πάλι έπεσα στο forum ψάχνοντας για Atari ST με φίλτρο αποτελέσματα από Ελλάδα. Δεν θυμάμαι γιατί γράφτηκα αλλά μάλλον θα είχα τους λόγους μου...

duty_calls.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
theoritikos είπε:
Πότε πέρασαν 7 χρόνια??? :eek: Όπως και οι περισσότεροι μας, έτσι και εγώ έμαθα για το forum όταν έψαχνα για τεύχη pixel και την εκπομπή computer show. Παρακολουθούσα το forum αλλά δεν έγινα αμέσως μέλος, επειδή θεωρούσα (τότε) πως λόγω ηλικίας δεν είχα ιδέα για αρκετά από τα θέματα που συζητιόνταν :p
Και εγω δεν εγινα αμεσως μελος,θυμαμαι με ειχαν τρομαξει το αβαταρ του Telamona με εναν μουσατο και ο Giorgos!
 
Πέρασαν κιόλας 7 χρόνια... Να τα εκατοστήσεις retromaniax! Ευχαριστώ για τις ατέλειωτες ώρες συντροφιάς..
 
Χρονια πολλα στο retromaniax και να τα εκατομμυριασει.
 
Μιας και το ανεφερε ο Aardy στο "κουτι"...βρηκα κατι παλιο αλλα σε κοντινη ημερομηνια(μηνα)...παμε 6 χρονια πριν
 
87 μελη!!!! Λογικόν, δεν είχα αρχίσει να γραφω ακόμα :D
 
Wally είπε:
Μιας και το ανεφερε ο Aardy στο "κουτι"...βρηκα κατι παλιο αλλα σε κοντινη ημερομηνια(μηνα)...παμε 6 χρονια πριν
Θυμάμαι που ειχα ξενερώσει με την μεταφορά από το μπλε στο κόκκινο. Τώρα το μπλέ μου φαίνεται ξεθωριασμένο. Τι σου κάνει η συνήθεια...
 
Δυστυχως (για'μενα), το ανακαλυψα αργα... Και εγινα μελος ακομα πιο αργα...

Καλη Συνεχεια!...
 
Όσο υπάρχεις θα υπάρχω

μες τον retro-κόσμο αυτό

έχω εσένα μόνο εσένα και για σένα ζω

αν σε χάσω θα ναι σαν να χάνω το φως μου

θα ναι πια το τέλος του retro-κόσμου

δεν φαντάζεσαι retromaniax μου πόσο σʼ αγαπώ

Χρόνια πολλά, με αυτήν την παραφθορά του ρεφρέν από το τραγούδι "Όσο υπάρχεις θα υπάρχω" σε στίχους Βασίλη Γιαννόπουλου.
 
Χρόνια Πολλά και από μένα!!!

Εύχομαι να είστε όλοι καλά και να συνεχίζετε (με τη βοήθεια όλων των μελών) να κάνετε ανθρώπους ευτυχισμένους δίνοντάς τους πίσω λίγα από τα παιδικά τους όνειρα! :flower:

Να είστε (είμαστε) όλοι καλά!

Υ.Γ. Κambiaaa, νομίζω πως είναι τα γενέθλια είναι μια καλή περίσταση για τουρτίτσα!!! ;)
 
Διαμαρτυρομαι....αυτη η τουρτα ειναι σικε!!!:mad:

Τα κομματια της ειναι απο πριν μοιρασμενα... :p

Kambia = Rubik's cube

DINO = Atari

metalcandyman = Pac-Man

Οποτε μενει το κομματι με το Ghostbusters το οποιο δεν φτανει για ολους... :(



Παρακαλω οι κατοχοι των κομματιων της πρωτης τουρτας να μην απλωσουν χερι...:tongue::biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ το βρήκα ψάχνοντας πληροφορίες για τον Λοχαγό Μαρκ...
 
Πίσω
Μπλουζα