Atari PC1

Χα χα χα!!! :biglaugh:

Αγαπητέ ChrisTOS, μήπως έβαλες κι εσύ το χεράκι σου; :D
 
DINO είπε:
Χα χα χα!!! :biglaugh:Αγαπητέ ChrisTOS, μήπως έβαλες κι εσύ το χεράκι σου; :D
Οχι ρε DINO...δεν τον ξερω τον ChrisTOS




Δεν ειδες την κουπα μου? Ειναι αυτη που ειχα ποσταρει και στο Candy subforum. Γιατι τετοια πρεμουρα? Ειναι καλο το μηχανημα?

Αντε, για να μην λετε περιεργα, σας ποσταρω και μια αλλη φωτογραφια, οπου φαινεται το laptop μου, ο Seagate εξωτερικος σκληρος μου και φυσικα το ΑΤΑRI

p1010133zv8.jpg
 
Ε μα τότε, τι να πω!!!

Νόμιζα πως είχες κάνει μοντάζ στη φωτό!

Αν όντως έχεις τον ATARI FALCON 030 και τον χρησιμοποιείς για πιατελάκι της κούπας τότε ξανά μανά :dribble:

Είναι σπάνιο και δυνατό μηχάνημα (για τα δεδομένα της εποχής, αλλά ακόμα και σήμερα) και είναι δυνατό χαρτί στις δημοπρασίες του Internet (e-bay)...

Δε βάζεις καμιά αγγελία προς πώληση στο GRM καλύτερα;
 
domniki είπε:
Οχι ρε DINO...δεν τον ξερω τον ChrisTOS


Δεν ειδες την κουπα μου? Ειναι αυτη που ειχα ποσταρει και στο Candy subforum. Γιατι τετοια πρεμουρα? Ειναι καλο το μηχανημα?
Κοίτα, αν το βγάλεις στο ελληνικό e-bay, μπορείς να χτυπήσεις ανετότατα μια 300άρα... ίσως παραπάνω μια και είναι σε καλή κατάσταση. Επίσης μπορείς να περιμένεις pm's με διάφορες προσφορές.

@DINO με τη Domniki έχουμε συναντηθεί μόνο σε κανα δυο θρέντ...

(Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι photoshoped ;) )
 
ChrisTOS είπε:
@DINO με τη Domniki έχουμε συναντηθεί μόνο σε κανα δυο θρέντ...
Έλεγα πως έκανες εσύ το μοντάζ και της το έστειλες για να μας ταράξει... :D
 
ChrisTOS είπε:
(Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι photoshoped ;) )
Τι θελεις δηλαδη ChrisTOS για να πιστεψεις οτι δεν ειναι photoshop? Εμενα διπλα? :rofl: Παντως δεν ειναι photoshop...μ'αυτα που μου ειπατε, ισως το ανεβασω στο ebay.
 
domniki είπε:
Τι θελεις δηλαδη ChrisTOS για να πιστεψεις οτι δεν ειναι photoshop? Εμενα διπλα? :rofl: Παντως δεν ειναι photoshop...μ'αυτα που μου ειπατε, ισως το ανεβασω στο ebay.
Χμμ.. δεν είχα δει την καινούρια φωτό. Πολύ καλό εύρημα. Καλή πώληση :)
 
domniki είπε:
Οχι ρε DINO...δεν τον ξερω τον ChrisTOS


Δεν ειδες την κουπα μου? Ειναι αυτη που ειχα ποσταρει και στο Candy subforum. Γιατι τετοια πρεμουρα? Ειναι καλο το μηχανημα?

Αντε, για να μην λετε περιεργα, σας ποσταρω και μια αλλη φωτογραφια, οπου φαινεται το laptop μου, ο Seagate εξωτερικος σκληρος μου και φυσικα το ΑΤΑRI

p1010133zv8.jpg

:eek::eek::eek:

Πες αλήθεια τώρα........ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΣΟΥ ???????

.....................:dribble::dribble::dribble:

(καλά λέω εγώ οτι θα με κάνετε αλκοολικό.... :beerz: )

Domniki. Ψάξε καλά την ντουλάπα, μήπως και πετύχεις και καμια Α4000Τ ........... :crazy: :D :D
 
Domniki, μου φαινεται οτι η ντουλαπα σου ειναι κατι σαν την τσαντα του sport billy!

Αν τραβηξεις εξω και τον Tramiel (πρωην μεγαλο αφεντικο της Atari) απο την ντουλαπα αυτη, δεν θα μου φανει καθολου περιεργο! Μηπως νοικιασες κανενα loft στην οδο Στουρναρα, που παλια χρησιμευε ως Ataro-χωματερη?!!
 
Mετα την τελευταια συναντηση σκεφτηκα να ανασυρω το παλιο θεματακι για το PC1 μου. Θυμαμαι οτι ειχα ολες τις αυθεντικες δισκετες (5' 1/4) με το λειτουργικο, την gw-basic, το gem, καθως και ολα τα πρωτοτυπα manuals με εντολες του DOS και της Basic :p Οι δισκετες ηταν μαυρες, μεσα στις χαρτινες θηκες τους και ειχαν τις αυθεντικες ετικετες! Εψαχνα και στο ebay γι'αυτο το pcακι και δεν υπαρχει πουθενα! Ποσο λετε να επιανε σημερα ενα τετοιο pcακι, με τα manuals, και τις δισκετες του? Αχ, καλα μου ελεγε η μαμα μου να μην το πεταξω :xm: Επεμενε: "Μα τι σε ενοχλει που ειναι μεσα στην ντουλαπα, παιδι μου", κ'εγω απαντουσα "Πιανει τοσο χωρο!" #)

Ανακαλυψα ομως προσφατα και εναν χωρο γεματο atarικα ειδη (μηχανηματα και παιχνιδια) και σκεφτομαι να αρχισω σιγα-σιγα να τον "ξαλαφρωνω" απο ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα :)

@simonkey, συντομα θα εχεις pm μου :rofl:
 
Βγάλτα στο ΕΒΑΥ και πούλα τα για 2500 ευρώ :D
 
Rygar είπε:
Βγάλτα στο ΕΒΑΥ και πούλα τα για 2500 ευρώ :D
Φοβερη ιδεα!! ;)

Αλλα θα τα πουλησω λιγα-λιγα για να μην το παρει χαμπαρι ο ιδιοκτητης! :p
 
Ωχ καταλαβα! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
domniki, κοίτα τι έχω!!! Ζήλεια ζήλεια!!!! :tease:

picture.php


Μου λείπουν οι δισκέτες όμως gamoto...

Αλλα θα τα πουλησω λιγα-λιγα για να μην το παρει χαμπαρι ο ιδιοκτητης!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! :rofl:
 
@Dino, απιστευτο! Ολα αυτα τα ειχα κ'εγω...+ τις δισκετες! Συγχαρητηρια Dino :clap: Tι χρωμα ειναι η οθονη σου? Η δικια μου ηταν πορτοκαλι-μαυρο!

Η μαμα μου εχει ιδιο τραπεζομαντηλο :clap:
 
domniki είπε:
@Dino, απιστευτο! Ολα αυτα τα ειχα κ'εγω...+ τις δισκετες! Συγχαρητηρια Dino :clap: Tι χρωμα ειναι η οθονη σου? Η δικια μου ηταν πορτοκαλι-μαυρο!
Σαφώς πορτοκαλί...

Το πρώτο PC με EGA και EGA monitor!!! :headbangdude:

Η μαμα μου εχει ιδιο τραπεζομαντηλο :clap:
ΧΑΧΑΧΑ!!!!
 
DINO είπε:
Σαφώς πορτοκαλί...Το πρώτο PC με EGA και EGA monitor!!! :headbangdude:

ΧΑΧΑΧΑ!!!!
Tελειο! Τα παιχνιδια που ειχα ερχοταν μαζι με το PC1: Yatzee, poker, ενα flight simulation και ειχα αντιγραμμενα και τα χελωνονιντζακια!

Οσο για το τραπεζομαντηλο, ειναι κλασσικη αξια :p Επισης δεν πιανει πολυ χωρο στη ντουλαπα, οποτε δεν προκειται να πεταχτει :rofl:

@Wally, σκεφτομαι να ξεκινησω τις πωλησεις με ενα Falcon :boss: Οι πληροφοριες μου λενε οτι ειναι το ακριβοτερο της συλλογης :D
 
Δεν τον ενδιαφέρει ο Falcon τον Wally! :D

Προς τα εδώ κοίτα...

Για δώσε λεπτομέρειες... :D :D:D
 
Πίσω
Μπλουζα