Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Soufle, τώρα φαίνεται η κουκλίτσα και είναι πάαααρα πολύ ωραία, πολύ καλοκαιρινή κι εννοείται ότι φαίνεται σαν καινούρια!

Εύχομαι να μου χαμογελάσει κι εμένα η τύχη! Έχω ήδη βρει κάποια από τα παιχνιδάκια που αναζητούσα κι είμαι πολύ χαρούμενη! Ε, άμα βρω και bibi bo θα κάνω retro-party με Πωλίνα, Ρακιτζή, πακοτίνια και τι&τι!!!! :D

Να τη χαίρεσαι!!! Και εις άλλα!!! ;)
 
Καναρινάκι σκέτη ηbibi-bo σου Σουβλέ μου..!! Ξωτικό πουλί..!! :) Ρε συυυ...φαινεται για ολοκαινουργια, ουτε καν που ειπες οτι ειναι μεταχειρησμενη..!!Πρέπει αν ειχες καλες ανακαλύψεις αυτο το καλοκαιρι..!!! Αναμενουμε οφθαλμόλουτρα :)
 
βρηκα τυχαια αυτες τις φωτογραφιες στο ιντερνετ,δεν ξερω αν εχουν αναφερθει καπου αλλου ουτε κι αν ειναι αυτο το σωστο μερος αναρτησης...

η πρωτη ειναι συγκροτημα κιθαρας: bibi bo rolls roys.jpg

και η τριτη φωτο: παρτυ στην πισινα bibibo pisina.jpg

bibibo.jpg
 
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια!!! έγινε πραγματικά πανέμορφη μετά το... μποτέ!! Κακώς δεν έβγαλα και μια φωτό πριν για σύγκριση!! Πάντως το μακιγιάζ της τουλάχιστο ήταν αψεγάδιαστο!! Καλή τύχη και ανακαλύψεις σε όλους μας!!!

katerinak ευχαριστούμε για τις φωτό!! Εδώ είδαμε από τον spirtouli και τα ντραμς από αυτή τη σειρά ...

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?16071-Bibi-bo-%CC%DD%F1%EF%F2-5%EF&p=300266&viewfull=1#post300266
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ''καναρινάκι'' μου που λέει και ο makisimos καταχάρηκε με τα νέα δώρα της νερα'ι'δονονάς-κουκλομάνας του και για να την ευχαριστήσει τα...τσολιάστηκε αμέσως (προς αποφυγή παρεξηγήσεων το τσολιάζομαι είναι από τον τσολιά και σημαίνει φορώ με υπερηφάνεια και ουδεμία σχέση έχει με το τσόλι... :xm: ) και στήθηκε κατευθείαν στην κάμερα η καλή σου!!!! Ντύθηκε λοιπόν πριγκίπισσα και νύφη για τα μάτια σας μόνο!!!!

Χιλιάδες ευχαριστώ είναι πολύ λίγα τόσο για την υπέροχη νερα'ι'δονονά mytiny όσο και για όλους τους υπέροχους ανθρώπους που γνώρισα εδώ!!!! Είναι όμως μέσα από την καρδιά μου και το μόνο που μπορώ να προσφέρω αυτή τη στιγμή!!!

attachment.php


attachment.php
 
Όπως πάντα η mytiny , χαρίζει με απλοχεριά..!! :) Nα τα χαίρεσαι Σουβλέ μας, ειδικά η νυφη ειναι έτοιμο το κορίτσι για εκκλησία..!! Και καραελληνικότατο νυφικό, από μια καραελληνική κούκλα..!! :)

ΥΓ Η παρουσία σου και η φιλία σου ειναι οτι καλύτερο μπορεις να μας προσφέρεις , πιστεψε με..!!! ;) :flower:
 
soufle πολύ όμορφα να τα χαίρεσαι και με αυτή την κούκλα γίνονται ακόμη πιο όμορφα. Θα συμφωνήσω με τον makisimo. Πιστεύω ότι προσφέρεις πολλά με την παρουσία σου και την ευγένεια σου εδώ.

Είναι όμορφο να υπάρχουν άνθρωποι που χαρίζουν ανιδιοτελώς όπως η mytinyworld. Να ναι καλά όλοι αυτοί οι άνθρωποι.
 
Soufle, είναι σαν παιδικό όνειρο η bibi-bo σου με το νυφικό! :flower:

Ευχαριστούμε για τις ωραίες φωτογραφίες!
 
soufle συμφωνω κι εγω με τους makisimo,EL GRECO και Aggalitsa : υπεροχη η νυφη και φυσικα το νυφικο!!!!
 
Ονειρεμένες φωτογραφίες σουφλέ μου, αυτη η κούκλα σου είναι από τις πιο όμορφες ΒΙΒΙ ΒΟ β' περιόδου που έχω δει! Να την χαίρεσαι κι αυτή και τα ρουχαλάκια της! :)

Οταν κάτι το έχεις διπλό, καλό είναι να το μοιράζεσαι! Makisime και EL GRECO, ξέρω πως κι εσείς έχετε ακριβώς την ίδια θεωρία και πράττετε αναλόγως!

Λοιπόν, πιστεύω ότι ΒΙΒΙ ΒΟ β' περιόδου με φυτευτές βλεφαρίδες και γαλάζια σκιά, είναι ίσως και οι πιο όμορφες που βγήκαν ποτέ! Ειδικά αυτή που έχει και μπούκλες, είναι υπέροχη! :heartcloud:
 
υπαρχει καποιο ποστ που να εχει φωτογραφια στην οποια να ειναι συγκεντρωμενα δειγματα με κουκλες bibi bo απο καθε περιοδο για να μπορουμε να συγκρινουμε ομοιοτητες-διαφορες;
 
Στην α' περίοδο τα πράγματα είναι πιο απλά: η κλασική bibi-bo, η μπουλούκα, η ρόλερ (δηλαδή με μακριά μαλλιά και με τα δύο πρόσωπα) και η σταρ που έχει τρύπες στα αυτιά για σκουλαρίκια. Χοντρικά αυτές, βοηθήστε με αν ξεχνάω κάτι.

Στη δεύτερη περίοδο υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία: οι ρόκερς, αυτή με τα χρυσά μαλλιά και φυτευτές βλεφαρίδες, η λαμπάμπα με το έντονο μακιγιάζ και τις αφέλειες, η πρώτη μου που μάλλον δεν είχε αφέλειες αλλά είχε έντονο μακιγιάζ, οι λαμπάδες με τα λίγα μαλλιά, αυτή της σουφλέ που δεν ξέρω ποια είναι λόγω της μπούκλας (μήπως είναι η πάρτυ?) και η πίτσι και ντόλυ. Εχει αναφερθεί και ρόλερ β' περιόδου, αλλά δεν την έχουμε δει σε φωτογραφία. Και ποιος ξέρει και πόσες άλλες υπήρξαν! Αυτές θυμάμαι πρόχειρα. Πάντως συγκεντρωμένες φωτογραφίες έτσι όπως λες katerinak δεν θα βρεις κάπου...

Α, και αυτή με το ανιψάκι, η σευχέλες που έχει αφέλειες, γαλάζια σκιά αλλά όχι φυτευτές βλεφαρίδες, η χαβάη που νομίζω δεν την έχουμε δει αλλά έχει ίσια μαλλιά χωρίς αφέλειες και νομίζω φυτευτές βλεφαρίδες.... Μια μία τις θυμάμαι και σίγουρα οι υπόλοιποι θα ξέρουν κι άλλες!

Πιστεύω ότι θα είχε ενδιαφέρον να κάνει κάποιος μια καταγραφή τους!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες mytinyworld !εγω δυστυχως (εδω και χρονια)δεν εχω πια καμμια bibi bo,βλεπω ομως τις δικες σας μεσα απο τις φωτογραφιες που ανεβαζετε :)
 
mytinyworld στην Α΄περίοδο είναι και η betty bo και η bibi-bo show.

Στη Β΄περίοδο θα προσθέσω και τη bibi-bo roker,τη Madonna, τη Sandra , τη παραμυθένια ομορφιά, τις νύχτες μαγικές, με πιο κοντά φυλλαριστά μαλλιά και αφέλειες.

Της Soufle είναι η bibi-bo πάρτυ ( φαίνεται και από το μάκρος των μαλλιών).

Συμφωνώ ότι οι bibi-bo της Β΄περιόδου με βλεφαρίδες και μπούκλες ( αυτές είναι οι ρόλερ Β΄περιόδου) είναι οι πιο όμορφες bibi-bo μαζί με τις ρόλερ της Α΄περιόδου για μένα.

Αυτή με το ανηψάκι έχει πολύ μακριά μαλλιά και λέγεται super hair.

Υ.Γ.Σίγουρα χαρίζω ότι έχω αγοράσει διπλό αλλά κάποιες φορές έχω χαρίσει και κούκλες και ρούχα που δεν τα είχα ξανά.Μερικές φορές μετράει η ευτυχία που προσφέρεις, δίχως αντάλαγμα. Τι πιο όμορφο!
 
Σας υπερευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!! Όλα βέβαια τα εύσημα πάνε στην αγαπημένη μου mytiny:thanx2: :thanx2: !!!

mytiny μου και EL GRECO είστε κινητή εγκυκλοπαίδεια!!! :bow: :bow: Ναι θα ήταν πολύ καλό να τις έχουμε όλες μαζεμένες σε ένα θρεντ!! Αν θέλετε αναλαμβάνω να τις μαζέψω σε ένα νέο νήμα αλλά χρειάζομαι την άδεια όλων σας για να χρησιμοποιήσω τις φωτογραφίες σας. Αν κάποιος διαφωνεί δεν υπάρχει πρόβλημα - εννοείται!! - απλά να μου το πει εγκαίρως. Όταν μαζέψω όλο το υλικό θα στείλω πμ σε όλα τα μέλη από τα οποία χρειάζομαι φωτογραφίες και ποιες είναι αυτές.

EL GRECO είπε:
Της Soufle είναι η bibi-bo πάρτυ ( φαίνεται και από το μάκρος των μαλλιών).
EL GRECO μου είναι πανομοιότυπες με την Πάρτυ εκτός από τη φράντζα,αλλά όπως έχουμε διαπιστώσει πολλές φορές η el greco έκανε πολλές διαφοροποιήσεις. Οι μπούκλες μην σας μπερδεύουν διότι είναι δικής μου εμπνεύσεως!!

Σας τις ξαναπερνάω για σύγκριση:

Η Πάρτυ που μου χάρισε ο makisimakos

attachment.php


Και αυτή με τη φράντζα

attachment.php
 
soufle πολύ ωραία ιδέα να μαζευτούν όλες σε ένα θρεντ. Ότιδήποτε χρειαστείς πες μου. Αφού η κούκλα δεν είχε μπούκλες και της έκανες εσύ είναι η bibi-bo πίτσυ και ντόλι. Έχει το ίδιο μακιγιάζ στο πρόσωπο.Απλά μήπως κάποιος ή κάποια κόντυνε το μαλλί της κούκλας; Οι κούκλες σου πάντως βγάζουν μια ομορφία και μια λάμψη που τους τη δίνει η φροντίδα σου και η αγάπη σου. Να τις χαίρεσαι.
 
αφου εγινε ξεκαθαρισμα, με τη βοηθεια του μακισιμου κ του el greco στο θρεντ της bibi bo α περιοδου, για το νυφικο, θα το ανεβασω κ εδω μιας κ ανηκει στην β περιοδο!!

σημειωνω δε οπως επισημανε ο el greco οτι η κορδελιτσα που εγω της εδεσα στο χερι, παει στη μεση ;)

attachment.php
attachment.php
attachment.php


κ τωρα καποια φορεματακια τα οποια τα προβαρε ολα η τυχερη χρυσομαλλουσα μου!2 απ αυτα τα εχουμε ξαναδει στο θρεντ.

Προβολή συνημμένου 38688Προβολή συνημμένου 38687
attachment.php


αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι το la bamba.το κομματακι υφασμα λογικα ειναι βρακακι αν κ στην αρχη το περασα μαντηλι για τα μαλλια!! :p

Προβολή συνημμένου 38689Προβολή συνημμένου 38690
attachment.php


αυτο νομιζω δεν το εχω ξαναδει εδω. ειναι ξεχωριστα κομματια, φουστα-μπλουζα, εχει λαστιχακι χρυσο το οποιο εβαλα στα μαλλια, χρυση κορδελα που εβαλα στη μεση κ χρυσα παπουτσια.το καταπληκτικοτερο ειναι το χρυσο κεντημενο τσαντακι!!με αυτο την αφησα τελικα κ απλα θα φροντισω καλυτερα τη σινιον...!α α!επισης ολο το ρουχαλακι κλεινει στο πισω μερος με κουμπια.θα τα φωτογραφησω αν θελετε.δε νομιζω βεβαια οτι παιζει ρολο για να κρινουμε σε ποια περιοδο ανηκει.

αυτα προς το παρον!!

υ.γ. διορθωστε με οπου εχω βαλει λαθος τις κορδελες!!

33.jpg

3.jpg

1.jpg

11.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lne πολυ ομορφα τα ρουχα!! τυχερη η χρυσομαλλουσα σου :)
 
Lne πολύ όμορφα τα ρουχαλάκια και η κούκλα τρισευτυχισμένη μέσα σε αυτά. Το νυφικό μοναδικό!Το φόρεμα που είναι στο στυλ του la bamba της πάει πάρα πολύ. Τη φωτίζει. Το μπλε πρέπει να είναι το Μαϊάμι Βάις. Όλη αυτή η σειρά έχει πολύ ωραία ρούχα και ήταν η τελευταία προσπάθεια κυκλοφορίας ρούχων της bibi-bo με όνομα, όπως την Α' περίοδο.
 
Lne, σ'ευχαριστούμε για τις ωραίες φωτογραφίες! Αριστοκρατικό το νυφικό, φωτεινό το κιτρινάκι και πολύ κομψό το μπλέ σύνολο-το οποίο δεν έχω ξαναδεί-αλλά εγώ πεθαίνω για τα βραχιόλια της!!!! #)

Είχε μια φίλη μου και με είχαν συγκλονίσει από παιδί! :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα