Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Amalia34 μου να σαι καλά σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και τα καλά σου λόγια!!!

Δύο ακόμη χτενίσματα...

picture.php


picture.php
 
Ωραία τα χτενίσματα σου rapunjel μου, μπράβο! :D

Εγώ.. πριν δύο ακριβώς χρόνια... παρέλαβα με το ταχυδρομείο την πρώτη μου Bibi-bo.. Είναι αυτή που σας δείχνω παρακάτω, η Bibi-bo Lambada... :) Τέλος β περιόδου, λίγο πριν την εξαγορά από τη Hasbro...

picture.php


picture.php


Τότε, ειλικρινά, δε θυμόμουν ούτε ότι υπήρχαν πιο ανοιχτόχρωμες κούκλες, ούτε με βλεφαρίδες, τίποτα... ή μάλλον τα θυμόμουν πολύ αχνά. :p
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

fraoulitsa είναι πανέμορφη!Εγώ αγαπώ εξίσου τις bibi-bo Α΄περιόδου και τις bibi-bo Β΄περιόδου!!!

Μία bibi-bo Β΄περιόδου αγαπημένη ποζάρει...

picture.php
 
Ραπουνζέλ μου ίσως γίνω κουραστική αλλά θα στο ξαναπώ υπέροχα τα χτενίσματα ειδικά αυτό με τον κότσο μου αρέσει πολύ. Συμφωνώ πως είτε α είτε β περιόδου είναι όλες υπέροχες, με φράντζα ή χωρίς με κόκκινα ή ροζ χείλη. Φραουλίτσα να τη χαίρεσαι την πρώτη σου bibibo φαντάζομαι τη χαρά και την αγωνία σου όταν την έλαβες. Έτσι κι εγώ όταν έλαβα πριν περίπου από κανα μήνα την κούκλα μου τρελάθηκα από τη χαρά μου για λίγο ξαναέγινα μικρό παιδί και θυμήθηκα την παιδική μου κούκλα...

Είναι τρομερή εμπειρία να ξαναβρίσκεις κάτι που ήταν για σένα χαμένα τόσα χρόνια...

Εύχομαι σε όλους να συνεχίσουν να παραμένουν στην ψυχή παιδιά...

Ραπουνζέλ μου υπέροχος και ο καναπές ο γαλάζιος και η κούκλα σου που φορά ρουχαλάκια στο ίδιο χρώμα!
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Amalia34 μου ποτέ δεν γίνεσαι κουραστική.Και εσύ και η κούκλα σου βγάζετε πολύ θετική ενέργεια και ευχαριστώ για αυτό!Σε ευχαριστώ ακόμη για τα καλά σου λόγια και για την καλοσύνη σου!Χαίρομαι που σου αρέσει η bibi-bo στα γαλάζια πάνω στο γαλάζιο καναπέ!

Για σένα λοιπόν η επόμενη φωτογραφία με τη bibi-bo πάνω στο κρεβάτι β΄περιόδου και δίπλα στο συνθεσάϊζερ της...

picture.php
 
Αμαλία μου, εκείνα τα συναισθήματα που ένιωσα εκείνη τη μέρα κι όταν φέτος το καλοκαίρι βρήκα τη Betty Bo δεν θα τα ξανανιώσω όσες κούκλες κι αν βρω. Αγωνία, χαρά, νοσταλγία, όλα μαζί. Μακάρι όσο ασχολούμαστε με τις κούκλες να συνεχίσουμε να παραμένουμε παιδιά μέσα μας, συμφωνώ μαζί σου. Είναι δώρο αυτό, το πιστεύω.

Rapunjel μου, εγώ δίνω ένα μικρό προβάδισμα συναισθηματικό στις κούκλες της α περιόδου, μιας και τέτοιες ήταν οι πρώτες μου... Mου φέρνουν στο μυαλό πάρα πολύ όμορφες αναμνήσεις...

Για την Αμαλία η επόμενη φωτογραφία, που πραγματικά με τα καλά της λόγια μου φτιάχνει τη μέρα! :D Nομίζω η κούκλα αυτή μοιάζει με τη δική σου, ε?

picture.php
 
Αχ αυτες οι bibi-bo B περιοδου!!! :) Ειναι λατρεμενες!!! Τα χτενισματα της Ραπουνζελ μας, ειπαμε, ειναι κουκλοεπαγγελματικα!!! :flower: Μην προσπαθειτε να τα αντιγραψετε αν δεν εχετε βγαλει τουλαχιστον μια Αμαραντος σχολη κομμωτικης. :D

Φραουλιτσα μου η κουκλα σου με τον ασημενιο φιογκο ειναι σουπερ και εχει πολυ ναζι! Η Lambada φοραει πολυ ομορφη στολη, διαφορετικη απο αυτες που εχω δει.
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Λατρεμένη Αναστασία υπερβάλλεις λίγο για τα χτενίσματα!Πάντως σε ευχαριστώ!

fraoulitsa η κούκλα σου είναι πανέμορφη!!!Πολύ πιο όμορφη από πολλές Α΄περιόδου!Να τη χαίρεσαι!

Μία bibi-bo Α΄περιόδου πήρε τα ρούχα της Bibi-bo Lambada τα έβαλε και πόζαρε...

picture.php
 
Φραουλίτσα είσαι φοβερή έπεσες διάνα, αυτή τη Bibibo έχω κι εγώ με το διδυμάκι απλά δε την έχω βάλει με αυτά τα ρούχα εδώ γιατί είναι λίγο ξεθωριασμένο το φόρεμα της!

Ραπουνζέλ μου σε ευχαριστώ για την αφιέρωση με τη φωτογραφία της κούκλας σου με το ροζ κορμάκι δίπλα στο συνθεσάιζερ, τέλεια!

Η Αναστασια έχει δίκιο για τα χτενίσματα σου στην κούκλα, φανταστικά!
 
Ραπουνζέλ μου κατάφερα να αγοράσω τελικά μία Bibibo την μπαλαρίνα απλά δεν θα έχει ολοκληρωμένη τη στολή της αφού ήταν μεταχειρισμένη και έλειπε η φούστα. Περιμένω με αγωνία να τη στείλουν και να σας τη δείξω κορίτσια, απλώς θα αργήσω να την πάρω στα χέρια μου γιατί ζήτησα να τη στείλουν στη μητέρα μου στην Ελλάδα και θα την έχω στα χέρια μου το καλοκαίρι. Φοβήθηκα μήπως χαθεί εδώ γιατί μετακομίζω. Φεύγω για πάντα από τη Γερμανία και επιστρέφω στην πατρίδα :)

Είμαι πολύ χαρούμενη όμως γιατί τώρα θα έχω 2 κουκλίτσες μια α και μια β περιόδου.

Στο ebay τελικά βάζουν αρκετά συχνά κούκλες και ρούχα της Bibibo, ξέρουν πως είμαστε πολλοί εμείς που ενδιαφερόμαστε.
 
Άρα Αμαλία μου έχουμε δύο κούκλες που είναι δίδυμες, ε? Μια χαρά!!!!!! :D Με το καλό να δεχθείς τη μπαλαρίνα σου (αυτή με τη βάση είναι; Την είδα αυτές τις μέρες στο ebay..), να επιστρέψεις και στην Ελλαδίτσα μας και να μας τη δείξεις! :)

Όντως, βγαίνουν σχετικά συχνά κούκλες και ρούχα... Και μιας και το θέτει η Αμαλία.. Είναι λίγο σχετικό - άσχετο αυτό που θα ρωτήσω... Έχω μιλήσει με παλαιοπώληδες και παιχνιδάδες όσον καιρό ψάχνω και όλοι μου είπαν το ίδιο: Το μεγάλο "μπαμ" με τις Bibi-bo έχει γινει τον τελευταίο χρόνο. Πού πιστεύετε ότι οφείλεται αυτό εσείς;

Βάζω και μια κούκλα για να είμαι εντός θεματος... Ειναι η δεύτερη που πήρα, πάλι το καλοκαίρι του 2008, είναι από την εποχή που είχε ήδη γίνει η εξαγορά από τη Hasbro (μιας και είχε και το λογότυπο της Hasbro στο κουτί) και ανήκει στη σειρά "Παραμυθενια Συντροφιά". :)

picture.php


A ναι, να ρωτήσω! Το φόρεμα της Lambada, με τη φούστα τη διαφορετική που είναι σαν από δαντέλα, ποιας εποχής είναι; Ξέρετε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι πράγματι έχουμε δύο αδερφούλες bibibo και χαίρομαι για αυτό. Εγώ να σου πω την αλήθεια έψαχνα από το 2000 για κούκλα αλλά δεν είχα ιδέα για το ebay μια και δεν είχα ίντερνετ στο σπίτι, ίσως αλλιώς να είχα καταφέρει να βρω και με το κουτί της κάποια από τις πρώτες που βγήκαν, ωστόσο νομίζω πως η μπαλαρίνα αν και δεν έχει όλη τη στολή και δε δουλεύει το μηχανημα που την κάνει να χορεύει θα μου αρέσει πολύ γιατί είναι α περιόδου έτσι? Έχει μεγάλη συναισθηματική αξία για μένα γιατί θα είναι σαν εκείνη που είχα παιδί νομίζω. Όταν την έχω στα χέρια μου με το καλό θα τη βάλω αμέσως να τη δείτε. Πάντως έχετε όλοι και όλες υπέροχες κούκλες...να τις χαίρεστε!
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

fraoulitsa με το να ασχολούμαστε και να ποστάρουμε bibi-bo ο κόσμος τις είδε και του ξυπνήσαμε τα παιδικά του χρόνια.Έτσι άρχισαν να ζητάνε.Αυξημένη ζήτηση αυξημένη τιμή.Η bibi-bo σου είναι πολύ γλυκιά!Να τη χαίρεσαι...

Amalia34 σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Με το καλό να δεχτείς την μπαλαρίνα σου.Η μπαλαρίνα είναι από τις τελευταίες της Α΄περιόδου.Έχει μικρότερο κεφάλι και διαφορετικό άκαμπτο σώμα.Στη βάζω φωτογραφίες...

picture.php


picture.php
 
Ώστε rapunjel μου λες να φταίμε εμείς; Χμ! Αμαλία μου, η μπαλαρίνα για εμένα είναι από τις πιο όμορφες και ξεχωριστές Bibi-bo... Έσωσα μετά κόπων και βασάνων την παιδική μου όλα αυτά τα χρόνια, μόνο που τις έλειπε ένα χέρι... Δε πίστευα πως θα την ξανάβλεπα να είναι πληρης, όμως τελικά βρήκα μία άλλη μπαλαρίνα τελείως κατεστραμμένη, που όμως είχε το χέρι που έλειπε στη δική μου... Αργότερα βρήκα και τη βάση....

Αν και δεν είναι β περιόδου, την ποστάρω εδώ, μιας κι έβαλε κι η rapunjel μας τη δική της..

picture.php
 
Kαλησπερα παιδια!! Amalia34 καλοριζικη η κουκλιτσα σου!Προσφατα απεκτησα και εγω την ιδια!!Λοιπον εχω να σας σας πω κατι πολυ ενδιαφερον.Καταφερα να φτιαξω το μηχανισμο στην βαση και τωρα δουλευει κανονικα!! Αν εχετε καποιον που να γνωριζει απο μαστορεματα ειναι ενα διακοπτακι στο εσωτερικο της βασης που εχει κολλησει με τα χρονια. Αξιζει τον κοπο να το προσπαθησετε!! Απλα το σπρωχνει λιγο με ενα κατσαβιδι.
 
Veloudir μου, μπορώ να σου ζητήσω μια τεράστια χάρη? Μηπως γίνεται να μας φωτογραφίσεις το σημείο που λες και να μας το δείξεις στο θέμα της συντήρησης? Είναι εξαιρετικά χρήσιμο αυτο που μας λες!
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

fraoulitsa πολύ ωραία η μπαλαρίνα σου!Εμένα δε μου φαίνεται τόσο ωραία όσο οι άλλες bibi-bo.veloudir σε ευχαριστούμε για την πολύτιμη πληροφορία σου.Πράγματι είναι πολύ ξεχωριστή όταν κινείται και κάνει και διάφορες πόζες!

Την μπαλαρίνα την έβαλα για να τη δει η φίλη μας η Amalia34! ;)
 
Rapunjel μου, εχει τη δική της ομορφιά αυτή η κούκλα, ακριβώς επειδή είναι διαφορετική... ;) Εκτός από μικρότερο κεφάλι, είναι και πιο ψηλή από τις υπόλοιπες, έχει το ίδιο υψος με τις Barbie. Μ' αρέσει κι εμένα πολύ όταν κινείται, μικρή τη χάζευα με τις ώρες λέει η μαμά μου (ναι, ναι, και τελικά διέλυσα και τη βάση κι ησυχάσαμε! :p :p :p ) και τώρα πάλι καμιά φορά την βάζω σε λειτουργία... :)
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

fraoulitsa εγώ δεν την είχα ποτέ αν και η αδερφή μου την ήθελε πολύ μικρή.Δώρο μου την φέρανε και πράγματι τη χάζευα όπως κουνιόταν και γυρνούσε,αλλά μου φαίνεται κατώτερη από τις άλλες bibi-bo.
 
Ραπουνζέλ μου, γούστα είναι αυτά νομίζω.. Αυτό που μ' αρέσει περισσότερο απ' όλα ξέρεις ποιο είναι, ε? Δε λιώνει! :p :p :p Είναι η μοναδική κούκλα που δε λιώνει τελικά, μέχρι κι η Λίλυ Λέι λιώνει... :( Εκείνο που δε μ'αρέσει καθόλου είναι ο θόρυβος που κάνει όταν γυρίζει, μου φαίνεται λίγο... τρομακτικός.. :p
 
Πίσω
Μπλουζα