Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Kambia είπε:
Πρίν από όλα να βεβαιωθούμε για τα πνευματικά δικαιώματα και μετά ;) Μην έχουμε κανένα πρόβλημα. Οκ? :D
Εννοείται Kambia μου το έχω σκεφτεί ;) αλλά είναι τόσο κατεστραμμένο που έτσι και αλλιώς δε νομίζω οτι θα τα καταφέρω οπότε μάλλον θα αρκεστούμε σε...φωτογραφία της κασέτας και το εξώφυλλο του βιβλίου...
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Καλή μου soufle γίνεται αν είναι εύκολο να φωτογραφίσεις τις ζωγραφιές του βιβλίου διακοπές της bibi-bo και αν έχεις άλλο και να μας τις βάλεις;Έχω τη bibi-bo στην πόλη και βάψανε τις ζωγραφιές κάτι παιδάκια που τρελαίνονται για τη bibi-bo.

picture.php
 
Εννοείται Rapunjelaki μου!! Απλά ήθελα να δω τι θα γίνει με την κασέτα και να τα περάσω μαζί. Επίσης θέλω να το τσεκάρω και με την Kambia για τα πνευματικά δικαιώματα του εκδοτικού οίκου για να μην έχει πρόβλημα το site. Aν θέλεις όμως μέσα στη βδομάδα θα περάσω το εξώφυλλο. Γι αυτό κανείς δεν μπορεί να μας πει τίποτα!
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ!Το Rapunjelaki μου το έβγαλε η μαμά;Να της πεις να ναι καλά και ότι όταν ασχολείσαι και μαζεύεις πράγματα μιας κούκλας είσαι συλλέκτρια.Όταν επιδράς πάνω της και τη βάφεις ,τη ράβεις και γενικά βάζεις την προσωπική σου πινελιά είσαι καλλιτέχνης.Λοιπόν να είναι πολύ περήφανη που έχει μία κόρη καλλιτέχνη όπως εσύ! :D
 
Το Rapujelaki είναι όντων της μαμάς!! Σε ευχαριστώ κουκλιτσα μου για τα καλά σου λόγια με συγκινείς πολύ! Δεν ξέρω αν μου αξίζει τέτοιος τίτλος μπροστά στα αριστουργήματα που φτιάχνεις εσύ, αλλά σε ευχαριστώ και πάλι!!
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Καλή μου soufle μη με ευχαριστείς. Οι δημιουργίες σου και οι υπέροχες φωτογραφίες σου αυτό λένε:ότι είσαι μία καλλιτέχνης. ;)
 
Soufle ειμαστε ηδη σε επικοινωνια με τους κατοχους του copyright.

Ελπιζω τοσο απο τη μερια σου, οσο και απο τη δικη τους να εχουμε ευχαριστα νεα.
 
Wally είπε:
Soufle ειμαστε ηδη σε επικοινωνια με τους κατοχους του copyright.Ελπιζω τοσο απο τη μερια σου, οσο και απο τη δικη τους να εχουμε ευχαριστα νεα.
Αγαπητέ Wally, αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά εσένα , την Kambia και όσους άλλους συμμετείχαν στην διαδικασία ανεύρεσης των στοιχείων!! Ελπίζω ότι όλη η ιστορία θα έχει αίσιο τέλος και δεν θα πάνε άδικα ο κόπος και χρόνος που ξοδέψατε. Όπως ανέφερα και στην Kambia μας η πρώτη κασέτα δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά ελπίζω πως ίσως μπορέσει να σωθεί έστω ένα μέρος. Η δεύτερη κασέτα είναι σε πολύ καλή κατάσταση και με το δικό σας οκ θα είναι έτοιμη την ίδια μέρα με ένα περιθώριο 1 ''εργάσιμης'' :D !
 
Αναμενουμε με μεγαλη λαχταρα παιδια!!! Ποτε δεν ακουσα την φωνη της μπιμπιμπο στην ζωη μου....Ηταν παντα ενα απιαστο ονειρο!

Μακαρι να δωσουν οι αρμοδιοι το οκει για το καλο της γνωσης επανω στα ελληνικα βινταζ παιδικα παιχνιδια.
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Έχω κι εγώ τη bibi-bo στην πόλη και το τραγούδι της bibi-bo ρόκερ σε κασέτες σε πάρα πολύ καλή κατάσταση.Απλά δεν ξέρω πως θα μετατρέψω τον ήχο και θα πως θα τον περάσω στο κομπιούτερ.

Wally,Kambia και καλή μου soufle σας ευχαριστώ και για την προσπάθεια που κάνετε αλλά και για τη σκέψη να ακούσουμε τη bibi-bo! :D
 
[edit] Αγγελία [edit]


Artemis για αγγελίες υπάρχει το αντίστοιχο υποφόρουμ. Διάβασε τους κανονισμούς που ισχύουν εκεί και όταν θα έχεις το δικαίωμα θα μπορέσεις να ανεβάσεις αγγελία εκεί
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Artemis είπε:
Καλησπερα. Δε ξερω αν επιτρεπετε να το ανακοινωσω εδω η παραβαινω τους κανονες του foroum αν συμβαινει κατι τετοιο και εχετε την καλοσυνη ενημερωστε με να το σβησω αλλα θεωρησα οτι καποιες ισως να ενδιαφερονται να μαθουν οτι αποφασισα να πουλησω μερικες κουκλες bibi bo και καποια αντικειμενα και ρουχα δευτερης περιοδου καινουργια στα κουτια τους και θα ανεβουν συντομα ολα στο ebay ομως αν καποιο ατομο ενδιαφερετε για καποια απο αυτα μπορει να μου στειλει p.m να της στειλω φωτογραφιες να τα δει και αν της αρεσει κατι να βρεθουμε να της το δωσω


Άρτεμις υπάρχει ειδικό σημείο για τις αγγελίες σου, οι οποίες θα πρέπει να τηρούν τους κανονισμούς. :)
 
Σας παραθέτω το url με τους κανόνες που ισχύουν για τις αγγελίες http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=10340 (όπως αναφέρει και η Κριος)

Παρακαλώ να μην επαναληφθεί ποστ με αγγελίες στα θρεντ
 
To πήρα τελικά απόφαση και σας φωτογράφησα τη ΒΙΒΙ ΒΟ La Banda με τα αυθεντικά της ρουχαλάκια αλλά όχι και παπούτσια (είχε διάφανα πορτοκαλί αλλά μόνο το ένα υπάρχει) και ένα ακόμη Β περιόδου στην κίτρινη έκδοση του. Το ρουχαλάκι είχε 2 μανίκια φυσικά αλλά το δεύτερο αγνοείται οπότε έβαλα τη σέξι έκδοση με ένα μανίκι... :D

picture.php


picture.php
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Καλή μου soufle είναι πανέμορφη και πολύ γλυκιά η ΒΙΒΙ ΒΟ La Banda σου!Να τη χαίρεσαι!Τα συνδύασες όλα πάρα πολύ ωραία. ;)
 
soufle είπε:
Αγαπητέ Wally, αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά εσένα , την Kambia και όσους άλλους συμμετείχαν στην διαδικασία ανεύρεσης των στοιχείων!! Ελπίζω ότι όλη η ιστορία θα έχει αίσιο τέλος και δεν θα πάνε άδικα ο κόπος και χρόνος που ξοδέψατε. Όπως ανέφερα και στην Kambia μας η πρώτη κασέτα δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά ελπίζω πως ίσως μπορέσει να σωθεί έστω ένα μέρος. Η δεύτερη κασέτα είναι σε πολύ καλή κατάσταση και με το δικό σας οκ θα είναι έτοιμη την ίδια μέρα με ένα περιθώριο 1 ''εργάσιμης'' :D !
Φιλη soufle δεν σε εχουμε ξεχασει. Απλα δεν ειχαμε ακομα ενημερωση απο τους υπευθυνους αλλα σημερα θα ξαναγινει κρουση.
 
Ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό πως με ξεχάσατε αγαπητέ Wally (είμαι άλλωστε αλησμόνητο το άτιμο το σουφλέ πάντα... :p :D). Σε αναμονή λοιπόν...
 
Το 1989 η Hasbro κυκλοφορησε μια sindy με ενα σκυλακι ιδιο με τα σκυλακια πιτσι και ντολυ. Να υποθεσω οτι την ιδια η την επομενη χρονια ηταν που κυκλοφορησε και την bibi-bo πιτσι και ντολυ, χρησιμοποιωντας τα ιδια καλουπια για τα σκυλακια; Τα σκυλακια ειναι ιδια!!

Παραθετω μια φωτογραφια απο το site http://www.club-sindy.com

http://www.club-sindy.com/sindyscotty_box.htm
 
Ωχ! Αυτό δεν το ήξερα... Ευχαριστούμε πολύ Δωροθέα για την χρησιμότατη πληροφορία!!!!! :D Τα σκυλάκια λανσάρονται αρκετά νωρίτερα από την "Πίτσυ και Ντόλυ" και σίγουρα πριν την εξαγορά της El Greco από τη Hasbro το 1990/1. Εγώ η πρώτη χρονολογικά κούκλα που έχω με σκυλάκι είναι μία από τη σειρά "Σειχέλες", την οποία και παραθέτω. Εγώ τη θυμάμαι γύρω στο 1990-1991... Σίγουρα, επειδή είχα το κουτί της, δεν έχει το λογότυπο της Hasbro...

picture.php


Όσον αφορά την "Πίτσυ και Ντόλυ", μου έχει πει καταστηματάρχης ότι βγήκε το 1994-1995... Κι εγώ κάπου εκεί τη θυμάμαι, αν δεν κάνω λάθος... σίγουρα μετά το 1992 και πριν το 1995...
 
Πίσω
Μπλουζα