Bibi-bo Μέρος 2ο

Αναστασια είπε:
Fraoulitsa και εσυ επεσες "θυμα" μαμαδικης Bibibo-εξολοθρευσης ε; Και τωρα μαζευεις φωτογραφιες τους σαν και μενα; :eek:
Αναστασία μου, εγώ εκτός της μαμαδικής εξολόθρευσης (που τώρα που το σκέφτομαι η μαμά μου μόνο ό,τι ήταν πολύ χάλια... εξολόθρευσε) έπεσα θύμα και της ... γενναιοδωρίας μου και χάρισα σε μια φίλη μου (κυρίως) όλες σχεδόν τις Bibi-bo που είχα! :angry: Το μόνο που διασώθηκε ήταν το κοριτσάκι από τη Χαρούμενη Οικογένεια κι αυτό ... από σπόντα! :sealed:

Τώρα έχω ξεκινήσει και μαζεύω Bibi-bo ξανά και ό,τι φωτογραφία βλέπεις εδώ και στο άλμπουμ μου είναι από τη συλλογή μου! :cool:
 
Τελεια!!!! Εχεις υπεροχες κουκλες!!! Με υπεροχα φορεματα!!! :D

Εγω το ριξα στις Barbie silkstone και στις Barbie repro, ειναι δηλαδη ρεπλικες της πρωτης του 1956, για να ξεχασω εκεινη την μονη.. την μοναδικη μου Bibi-bo! :cry:

Που πραγματικα κανεις δεν ξερει τι της συνεβει και πως χαθηκε ακριβως. Αφου δεν ειχα ξαδερφια πιο μικρα...
 
Δε φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω! #) Κι εμένα μ' αρέσουν οι διάφορες Barbie repro που βγαίνουν κατά καιρούς και οι άλλες συλλεκτικές. Έχω μάλιστα και μια μικρή συλλογή από τέτοιες... :flower:
 
bibi-bo

fraoulitsa πράγματι κάποιες bibi-bo έχουν μικρότερο μέτωπο γιατί τα μαλλιά τους ξεκινάνε πιο κοντά στα μάτια κι άλλες μεγαλύτερο γιατί ξεκινάνε από πιο πάνω. Αυτό είναι θέμα εργοστασίου και τυχαίνει. Από την bibi-bo παραμυθένια ομορφιά άρχισε να μην έχουν οι bibi-bo βλεφαρίδες και να έχουν άλλο μακιγιάζ ματιών. Δε σταμάτησε η παραγωγή των bibi-bo με βλεφαρίδες , μιας και η bibi-bo Πίτσι και Ντόλυ που θεωρείται η τελευταία είχε βλεφαρίδες. Απλά άρχισαν να βγαίνουν περισσότερες χωρίς, όπως και η τελευταίες bibi-bo λαμπάδα που βγήκαν.

Αναστασία πρέπει να σου βρούμε bibi-bo. Πώς τη θες; Δε θέλω να κλαις και να στενοχωρίεσαι!

Η πρώτη φωτογραφία είναι για την καλή μου φίλη Domniki!

Η δεύτερη για τη γλυκεία Αναστασία μου!

Η τρίτη για τη νέα καλή μας φίλη fraoulitsa!

Στην τέταρτη φωτογραφία φαίνεται που έβαλα μαλλιά στην κούκλα μιας και στις τελευταίες bibi-bo είχαν ρίξει πολύ την ποιότητα! Δεν ξέρω γιατί. Αν θέλει κάποια ή κάποιος ευχαρίστως να της/του πω πως γίνεται!
 
Αχα! Τώρα κατατοπίστηκα πλήρως, ευχαριστώ!!! :D Αχ, εμένα με ενδιαφέρει πώς βάζουμε μαλλάκια στις κούκλες γιατί μου έχουν δώσει μια κουρεμένη και θέλω να τις κάνω ένα γενικό... ρεκτιφιέ! #) Κι επίσης... με τις βλεφαρίδες τι γίνεται; Μπορούμε με κάποιον τρόπο να τους περάσουμε καινούργιες; (Πολλές ερωτήσεις...)
 
Καλοί μου φίλοι! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Πανέμορφες οι κούκλες σας, είναι τόσες πολλές! Εγώ δεν υπήρξα θύμα μαμαδικής εκκαθάρισης, αλλά.... μαμαδικής αυστηρότητας! Η μαμά μου θεωρούσε υπερβολή τα πολλά παιχνίδια και έτσι μου είχε πάρει μόνο μια sindy μπαλαρίνα (μιας και λάτρευα το μπαλέτο εκείνη την εποχή) και μια bibi bo που απ'το πολύ παίξιμο, αφού ήταν μοναδική, διέλυσε το σώμα της και μου έμεινε το κεφάλι.... Ευτυχώς έχω την ντουλάπα (δώρο χριστουγεννιάτικο) με αρκετά ρούχα που πρόσφατα συμπλήρωσα τις ελλείψεις τους. Σας τα λέω αυτά γιατί νιώθω λίγο περίεργα που είχατε τόσες κούκλες και εγώ μόνο δύο! Παιδικά τραύματα (χα! χα!) Τώρα έχω μια πολύ μεγάλη συλλογή (είδατε τα απωθημένα?) την οποία θα οργανωθώ σιγά σιγά και θα τη δούμε μαζί εάν θέλετε!
 
Rapunjel, σε ευχαριστω για τις φωτο!!

Πως να θελω την Bibibo? :D

Δεν με πειραζει αν εχει μαλλια, και κουρεμενη να ειναι γουλι εγω θα της βαλω. Αβαφτη να ναι, θα την μακιγιαρω.

Κουτση/κουλη να ειναι , θα της βρω ποδια και χερια στο ιντερνετ, ολοι ξερουμε που.

Το μονο να, μεταξυ μας, που μου αρεσει ειναι αυτο το προσωπακι με το μικρο στοματακι, οχι δηλαδη το χαμογελαστο, το αλλο το σοβαρο. ::)

Ενα κεφαλι να ειχα δηλαδη, Απο καπου να ξεκιναγα! Γιατι στο ιντερνετ αν βρεις ειναι ολες σε τρελες τιμες και ολοκαινουριες. Εγω μια βασανισμενη θελω, να της δωσω ενα σπιτι της φουκαριαρας...

Mytinyworld και εγω θυμα της οικονομικης λιτοτητας ημουν αλλα τωρα εχω 35 κουκλες. :) Αλλα ουτε ενα κεφαλι Βibibo...

Fraoulitsa σε ενα απο τα θεματα του Παιχνιδια->Για κοριτσια, εκτος απο αυτο εδω της Bibibo εχουμε και ενα θεμα για την Sindy Pedigree. Εκει, στην πρωτη σελιδα, δεν ειναι πολλες οπως εδω, εχω δωσει οδηγιες για το πως μπαινουνε τα μαλλια στις κουκλες και το μακιγιαζ. Πιστευω να σε βοηθησαμε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστώ πολύ Αναστασία μου! Θα το κοιτάξω και θα... αναλάβω δράση το συντομότερο δυνατόν! Και φυσικά θα βάλω κι εδώ το αποτέλεσμα! :D Έχω μερικές κουκλες που μου τις δώσανε με διάφορες ατέλειες (ξεβαμμένο μακιγιάζ, μία κουρεμένη, κάποιες με λιγότερες βλεφαρίδες κλπ κλπ), οπότε έχω πολλήηηηη δουλειά να κάνω. :xm: :xm:
 
bibi-bo

Καλή μου Αναστασία θα προσπαθήσω να σου βρω bibi-bo. Αν βρω κάποια σε λογική τιμή στο e-bay ή στο e-market. Δεν έχω κουρεμένη ούτε μόνο κεφάλι.

Εάν δεν είχα την αδερφή μου δε θα είχα ούτε εγώ κάποιες bibi-bo. Αυτές που έχω είναι των δύο μας. Τις αγόραζε πάρα πολύ δύσκολα η μαμά μας, για αυτό και δεν τις πέταξε ποτέ. Φανταστείτε έχουμε ακόμη και τα κουτιά!

fraoulitsa η Αναστασία έχει πάρα πολύ καλές συμβουλές για το πως μπαίνουνε μαλλιά στις κούκλες. Εγώ πάντως πήρα μία σακοράφα και μαλλιά barbie , από τη barbie rapunjel που έχει μαλλιά που μπαίνουν και βγαίνουν. Χώρισα τα μαλλιά σε τούφες , τα χτένισα, τα έκανα στη μέση κόμπο και πέρασα τη μία μεριά στη σακοράφα και τρύπησα το κεφάλι της κούκλας. Μετά πέρασα την άλλη άκρη και ξανατρύπησα σε άλλο σημείο το κεφάλι.Τέντωσε στη συνέχεια η τούφα και δεν έφυγαν τα μαλλιά λόγω κόμπου. Εσύ μπορείς να βγάλεις τα μαλλιά στις ήδη υπάρχουσες τρύπες αφού κόψεις εντελώς και βγάλεις τα παλιά κουρεμένα μαλλιά! Θέλει πάρα πολύ ώρα. Όσο για βλεφαρίδες έχει το e-bay αυτοκόλλητες. Ελπίζω να βοήθησα!

mytinyworld περιμένουμε τη συλλογή σου!
 
Αχα! Αυτό για τις αυτοκόλλητες βλεφαρίδες δεν το ήξερα! Σε ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες σχετικά με τα μαλλιά! :flower:

Πραγματικά είστε αξιοθαύμαστες εσύ κι η αδερφή σου! Εγώ μόνο ένα μωρό κράτησα κι αυτό όχι επειδή το κράτησα εγώ, αλλά η αδερφή μου! :p

Κι επειδή βλέπω πως η διατήρηση των Bibi-bo φαίνεται πως είναι... οικογενειακή υπόθεση, ας βάλω και μια φωτογραφία της οικογένειας Βο (κάποια στιγμή στο μέλλον θα βάλω και την... πολύτεκνη εκδοχή της οικογένειας μαζί με το βαλιτσάκι τους :cool: ).
 
bibi-bo

fraoulitsa εμείς δε χαλούσαμε τις bibi-bo. Μας θύμιζαν την Αλίκη Βουγιουκλάκη που την λατρεύαμε! Ότι θύμιζε ή ήταν της Αλίκης το φυλούσαμε πάρα πολύ καλά! Κάποιες τις πήραμε μεγάλες, έφηβες πια και έτσι ούτε καν τις παίξαμε. Η νονά της αδερφής μου ζούσε στην Αμερική και μας έστελνε barbie. Συνολικά θα είχαμε 4-5 barbie .Τότε δεν πουλούσαν barbie εδώ. Αυτές δεν υπάρχουν πια εκτός απ΄τη barbie γιατρό που τη λάτρευε η αδερφή μου και την έχουμε σχεδόν άθικτη. Αυτές τα πλήρωσαν όλα.

Σας βάζω τη bibi-bo βασίλισσα του χιονιού...
 
Αυτή είναι η ομορφιά μου! :cool: Δεν θυμάμαι αν τα μαλλάκια της ήταν ίσια ή έγιναν έτσι από το πολύ λούσιμο! Δυστυχώς το σώμα της είναι sindy basic δεν έχω καταφέρει να βρω sindy active σε λογική τιμή και να λειτουργούν έστω τα γόνατα και οι αγκώνες.... Ως αποτέλεσμα η κουκλίτσα μου έχει μια μικρή.... δυσκαμψία!

Για το rerooting fraoulitsa υπάρχουν διάφορα tutorials που δείχνουν διάφορους τρόπους, είναι όμως απ'οτι φαίνεται δυσκολούτσικο...

rapunjel έγραψες και πάλι... Πόσες bibi bo έχεις?

Προβολή συνημμένου 2354Προβολή συνημμένου 2355
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld είναι πολύ γλυκιά η κουκλίτσα σου!! :) Να τη χαίρεσαι και να την προσέχεις!

rapunjel πολύ όμορφο αυτό το φόρεμα! :D Κι εγώ τις κούκλες μου τις φυλούσα ως κόρη οφθαλμού, μονάχα μία είχα χαλάσει, τη Betty Bo, από το πολύ παιχνίδι (ήταν η αγαπημένη μου... #) ). Μεγαλώνοντας όμως, αποφάσισα να τις χαρίσω. Για να είμαι ειλικρινής, δεν το έχω μετανιώσει καθόλου γιατί πήγαν όλες σε πολύ καλά χέρια! Αλήθεια, μιας κ το αναφέρεις, θυμάσαι πότε περίπου ήρθαν οι Barbie στην Ελλάδα;

Σας παραθέτω εδώ το τελευταίο μου απόκτημα. Τέτοιο κουτί δεν έχω ξαναδεί ποτέ, οπότε υποθέτω πως η κούκλα πρέπει να είναι αρκετά παλιά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Καλή μου mytinyworld πάρα πολύ γλυκειά η κούκλα σου! Έχω τρεις bibi-bo εγώ και τρεις η αδερφή μου.

Καλή μου fraoulitsa αυτή η bibi-bo που έβαλες είναι από τις πρώτες. Μάλιστα πρέπει να έχει και δώρο ένα πόστερ της bibi-bo. Μία από τις δικές μου είχε τέτοιο κουτί και θυμάμαι ότι είναι η παλιότερη. Οι πρώτες είχαν πιο πλακουτσωτό κεφάλι και μπούκλες. Οι barbie ήρθαν στην Ελλάδα μετά που πουλήθηκε η el greco στη hasbro. Στη δεκαετία του 90. Μετά τη bibi-bo μεσουράνησε η Sindy της hasbro, από τις ασχημότερες κούκλες. Θυμάμαι μας είχανε φέρει μία δώρο. Άθικτη είναι από τότε.

Στη συνέχεια κατά το 1995 περίπου κυκλοφόρησαν ευρέως οι barbie.

fraoulitsa σου βάζω φωτογραφίες με τη bibi-bo τη συνομήλικη με τη δική σου.
 
Σε ευχαριστώ για ακόμη μία φορά για τις διευκρινήσεις rapunjel μου! Τα φορέματά σου είναι υπέροχα! Εγώ δυστυχώς έχω πιο πολλές κούκλες παρά φορέματα... :( Όσον αφορά την κούκλα που παρέθεσα, το πόστερ, όπως και το διάφανο πλαστικό της συσκευασίας δυστυχώς λείπουν... :(

Καλά το θυμόμουν για τις Barbie... Εγώ την πρώτη μου την πηρα την άνοιξη του '90 και την έχω ακόμη, ευτυχώς! Όσο για τη Sindy της Ηasbro θα διαφωνήσω, εμένα μου άρεσε πολύ. :cool:

Και τώρα, ας βάλω κι εγώ μια ακόμη Bibi-bo... Δεν είναι από αυτές τις πολύ φροντισμένες με τα τέλεια φορέματα κλπ, αλλά αντίθετα είναι πολύ ταλαιπωρημένη και τα χρώματά της έχουν ξεβάψει (κ μεταξύ μας νομίζω πως είναι και λίγο κουρεμένα τα μαλλιά της). Βέβαια, όταν ήρθε στα χέρια μου ήταν σε πολύ χειρότερη κατάσταση... Εμένα μ' αρέσει πολύ πάντως, ακόμη κι έτσι.
 
bibi-bo

Καλή μου fraoulitsa χαίρομαι που σου αρέσουν τα φορέματα. Το πρώτο το έραψα εγώ. Στη bibi-bo που έβαλες φώτο πέρασε τα χείλη της με κόκκινο μανό νυχιών προσεχτικά και θα δεις πόσο ωραία θα γίνουν. Είναι πάντως όμορφη κούκλα!

Σου βάζω φώτο τη Sindy που δε μου αρέσει και μία πολύ κοντινή με τη bibi-bo για να σε βοηθήσω να φτιάξεις το στόμα στη δικιά σου.
 
Γεια σε όλους! Οργανώθηκα και είπα να δείξω λίγο πιο... φροντισμένες φωτογραφίες! Στην πρώτη είναι η κουκλίτσα μου με ρούχο αυθεντικό δικό της (ζώνη vintage original barbie). Μαζί της τα διδυμάκια της, δύο sindy petite (για όσους αναρωτιούνται ποιά ήταν η τελευταία μορφή της sindy πριν... πεθάνει και σημειωτέον είναι πάλι pedigree και όχι hasbro αφού επέστρεψε τα δικαιώματα πίσω). Στην δεύτερη, φοράει ένα ρούχο της αμερικάνικης κούκλας candi (ψάξτε τα, έχουν απίστευτη ποιότητα με σούστες και όχι σκρατς για κούμπωμα!). Τέλος, στο κομμωτήριο που έχω από την παιδική μου ηλικία (τώρα ανακάλυψα ότι είναι της ολλανδικής fleur), φορώντας ρούχο vintage original της γερμανικής petra, παπούτσια sindy pedigree. Κομμώτριά της η αγαπημένη μου sindy hasbro. Συγχωρέστε με τις sindy δεν τις βγάζω από τα κουτιά τους, γιατί τις κάνω συλλογή boxed. Καλή μου rapunjel εγώ τις λατρεύω και τις μαζεύω σαν τρελή! #) Στόχος μου να αποκτήσω όλες όσες έχουν απομείνει! :D

Προβολή συνημμένου 2371Προβολή συνημμένου 2372Προβολή συνημμένου 2373
 
Μετά από πολύ καιρό που έχω να μπώ και να γράψω, για δίαφορους λόγους, αλλά όλα καλά τώτα, σας χαιρετώ όλους και σας εύχομαι καλό χειμώνα να έχουμε..!!!!

Rapunjel μου, όπως πάντα ΤΕΛΕΙΕΣ οι φωτογραφίες σου..!!!!!!

Πλέον όταν κάποιος με ρωτάει οτιδήποτε για αποκατάσταση και πληροφορίες σχετικά με τις ΒΙΒΙ ΒΟ, τους παραπέμπω κατευθείαν σε σένα χωρίς δεύτερη κουβέντα..!Και βλεπω ότι άρχισες να στήνεις και σκηνικά πίσω από τις ΒΙΒΙ Βο που ποστάρεις και είναι πολύ όμορφο σαν ιδέα..!!!

Mynityworld καλωςήρθες στην παρέα μας..!!! Έχω κι εγώ μια τέτοια ΒΙΒΙ ΒΟ και είναι από τις πολύ όμορφες..! Εγώ τέτοιο φόρεμα το είχα βρει μέσα στην ντουλάπα της ΒΙΒΙ ΒΟ..!!! Κι εσυ το ίδιο η σε κουτί???

Ιδιαίτερο καλωσόρισμα θα μου επιτρέψετε να στείλω στην Φραουλίτσα την οποία και γνωρίζω και νομίζω ότι πρέπει όλοι να της δώσουμε συγχαρητήρια για την απόφασή της να κάνει επένδυση πάνω στις ΒΙΒΙ ΒΟ..!!! Έχει φτιάξει πλέον μια απίστευτη συλλογή με πάνω από 20 ΒΙΒΙ ΒΟ και δεν ξέρω κι εγώ πόσα παιδιά..!!! Νομίζω ότι το επίδομα πολυτέκνων το έχεις σίγουρο..! Άσε που πρέπει τώρα αναγκαστικά να πάρεις κι άλλους ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ γιατι τι να φτουρήσουν οι 2 που έχεις..!!!! Καταλαβαίνεις πως θα έχουμε πρόβλημα υπογεννητικότηατας..! ;) χεχε

Περιμένουμε να μας παρουσιάσεις όλη την συλλογη σου...

Βεβαια επειδή ξέρω ότι κάποες από αυτές που έχεις, έχουν αδαμιαία περιβολή, καλό θα ήταν δανειστούν κανα φορεματάκι από τις ξυλάγκουρες τις barbie..!! ;) χεχεχε (αναγκαίο κακό μιας και EL GRECO φορεματάκια δεν υπάρχουν πια..)

Αναστασία μου, καλό χειμώνα αν και τα είπαμε prive εμεις..!!!! Ευχομαι αυτός ο χειμώνας να σου χαρίσει απλόχερα μια ΒΙΒΙ ΒΟ και μια PΕDIGREE..!!!! Για την πρώτη περίπτωση όταν θέλεις, ξέρεις εσυ..!!!! Δεν είναι αργά ακόμη..!! ;)

Για την Αναστασία να πω ότι με ξάφνιασε η γνώση της για ένα θέμα με τους ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ όπου και χάρη στις πληροφορίες της ανακάλυψα ένα παιχνίδι που έψαχνα πολλαααααάαα χρόνια..!!!!!!! THANKS γι αυτό..!!

Μην ξεχάσω να πώ ότι και η φίλη Ιωάννα, με λίγη βοήθεια, βρήκε και πάλι κάποια από τα παιχνίδια που έψαχνε..!!!!!!! Χάρηκα πολύ γι αυτο και γενικά θα χαρώ να βοηθήσουμε όλοι από εδώ μέσα άτομα που ψάχνουν τέτοια παιχνίδια της γενιάς μας,χωρίς εμπορικούς σκοπούς ..!!! Πιστεύω ότι στην περίπτωση της Ιωάννας πήγαν στα πιο κατάλληλα χέρια..!!! Λίγο με τα κουτιά είχαμα ένα προβληματάκι, ενα ψιλοεγκεφαλικό, ένα καρδιακό, αλλά ενταξει επέζησα..!!! ;) χεχεχεχεχ

Τέλος να ευχαριστήσω τον φίλο WALLY αν και έκανα πατάτα και στην προσπάθειά μου να φτιάξω τα αλμπουμ μου, χάλασα πολλά ποστ, είδα ότι βρήκε λύση και τα έφτιαξε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο..!! Σ ευχαριστώ που δεν με αφόρισες..!!!! :D χεχεχε
 
Γειά σου makisimos, αναρωτιόμουν αν εγκατέλειψες την παρέα, τώρα που σας βρήκα και έχω τόσα πολλά να μοιραστώ μαζί σας! :p Εχω δει τη συλλογή σου, είναι super! Το φόρεμα το πρώτο (στην άθλια φωτογραφία από το άθλιο κινητό μου) καθώς επίσης και το πουά κόκκινο άσπρο που έβαλα σήμερα είναι από τα αγαπημένα μου της παιδικής μου ηλικίας και πρέπει να είναι 1983-1984. Ο,τι ρούχο bibi-bo έχω αυθεντικό, είναι από εκείνα τα χρόνια, δεν έχω ξαναγοράσει από τότε, γιατί πολύ απλά δεν βρίσκω. Εχω εμπλουτίσει τη συλλογή μου και έχω καλύψει ελλείψεις με μερικά barbie vintage, sindy pedigree και μερικά candi και vintage petra. Μπορεί να έχω μία bibi-bo, αλλά της έχω πολλά ρούχα να παρηγοριέται! :D

Ειλικρινά αναρωτιέμαι που βρήκες ντουλάπα στις μέρες μας! Αν έχεις ανακαλύψει καμιά πηγή... πες μας κι εμάς!! #) Ξαναβάζω μια φωτογραφία με το φόρεμα γιατί νομίζω ότι το αδίκησα!

Παιδιά, περιμένω φωτογραφίες, έχω πάθει εξάρτηση!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα παιδιά!

mytinyworld η τελευταία σου φωτογραφία είναι πολύ όμορφη! Πολύ καλό σκηνικό! :) Δυστυχώς, για ό,τι έχει σχέση με τις Bibi-Bo (ρούχα, ντουλάπα κλπ κλπ) μόνο στο Ebay κοιτάμε πια... Μας έχουν προλάβει και τα έχουν μαζέψει άλλοι από τα παλιά παιχνιδάδικα.. :(

Makisime σ' ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Ελπίζω τώρα να σε βλέπουμε πιο συχνά! ;) Λες να μη το σκέφτηκα αυτό για τα φορέματα από τις Barbie? Τα πιο πολλά είναι ραμμένα πάνω στις κούκλες που έχω κ δε βγαίνουν ούτως ή άλλως... ασε που είναι και μεγάλα για τις Bibi-bo. Μόνο τα φορέματα των Sindy είναι στα μέτρα τους. :( Τέλος πάντων, κάτι θα κάνω, δε θα τις αφήσω έτσι. :p Θέλω να σε ευχαριστήσω και δημόσια που μου έδωσες την ώθηση που χρειαζόμουν για να πάρω τις Bibi-bo που πήρα! :flower: Και βάζω και μια καλή φωτογραφία από μια κούκλα που ξέρω πως σου αρέσει πολύ!
 
Πίσω
Μπλουζα