Bibi-bo Μέρος 4ο

bibi-bo

Candy4ever πολύ όμορφα να τα χαίρεσαι!!! :D
 
fraoulitsa είπε:
picture.php

Κουκλα ειναι! :) Φραουλιτσα, σε λιγο θα μας τραγουδησει το Diamonds are a girl's best friend!
 
Αυριο πρωτα ο Θεος, το βραδυ θα ειμαι Κεφαλλονια και πηρα μια αποφαση..!!! Την Δευτερα πρωι πρωι θα παω στο παλιο παιχνιδοπολειο που καποτε αγοραζα τα παιχνιδια μου, το οποιο το εχει ο ιιδιος αλλα εχει βαλει εδω και παρα πολλα χρονια μεσα ρουχα και πουλαει, και θα τον ρωτησω που εχει ολο το στοκ που του εμεινε απο τοτε, γιατι σιγουρα θα του ειχε απομεινει..!!

Εχω διαπιστωσει τελευταια οτι πολλα καταστηματα παιχνιδιων που στην πορεια εγιναN ψιλικατζιδικα κ.λ.π, εχουν τα παιχνιδια τα παλια σε αποθηκες για χρονια..!!!!

Και ποιος μου λεει οτι ετσι δεν εχει γινει και σε εκεινο το μαγαζακι..!!

Και μαλιστα ξερω οτι το συγκεκριμενο μαγαζι εχει 2 υπογεια, που σημαινει οτι προβλημα χωρου σιγουρα δεν ειχε ο καταστηματαρχης για να τα στιβαξει..!!!!

Που σημαινει οτι εχω ελπιδες..! Και μαζι με εμενα εχετε και εσεις..!!! :) :D

Το πρωτο δωρο που θελω να κανω αν τελικα τα βρω, θα ειναι σιγουρα μια ρολερ στο κιτρινο κουτι στην Αναστασια που ξερω οτι καιρο ψαχνει..!!! :)

Και εννοειται οτι αλλο βρω με χαρα θα τα μοιραστουμε..!!

Ηδη εχω παρει μαζι μου και κομποδεμα για την περιπτωση που πραγματοποιηθει αυτο που τωρα εχω στη σκεψη μου..!

Ε ρε ΒΙΒΙ ΒΟ που εχουν να μοιραστουν εαν γινει αυτοοο..!!! :D :D
 
Θα μου βρεις το μπάνιο??? :please: Το έχεις υποσχεθεί.... :) :p
 
Aχαχαχ..!!! Πλακα μου κανεις..!!! Μytiny μου, αν δεν με ξεγελαει η μνημη μου, καποιο κοριτσακι καποτε εκλαιγε που της φερανε αντι για την πισινα, η εστω την κρεβατοκαμαρα....το μπανιο..!!! Κι εσυ τωρα αναζητας αυτο που τοσο ειχε πληγωσει εκεινο το κοριτσακι???

Χμ.... μωρε λες να θυμαμαι ιστορια απο αλλο κοριτσακι??? :( :(
 
Ναι, καλά θυμάσαι.... #) Εκλαιγα και τότε, έκλαιγα και πριν λίγα χρόνια που το είδα κατεστραμμένο στην αποθήκη... :( Το θέλω για τον ίδιο λόγο που ήθελα και το ρούχο... :flower:
 
Tοτε αληθεια στο υποσχομαι οτι θα το εχεις οταν το βρω..!!

Και να σκεφτεις οτι πριν καποιους μηνες το ειδα στο ΕΒΑΥ σε οχι και τοσο τρελλη τιμη καπου στα 30 ευρω..!! Πως και δεν το πηρε το ματι σου τοτε..!!! :(

Αν θυμασαι το μπανιο αυτο....ειχε και την...λεκανη??? Πο ποοοοοο και τι δεν θα εδινα να βγαλω μια φωτο της ΒΙΒΙ ΒΟ πανω στην Λεκανη..!!!

Αχ, θα εφτιαχνα μια ιστοριουλα τρελλα..!!!!

(Τωρα ξερω θα ερθει και η Αναστασια να μου τα ψαλλει και να αρχισει να λεει "Αντρες , αντρες τι να πει κανεις.."), χεχεχεχεχεχεχ :D :D

Παντως ειδες το θυμομουν αυτο με το μπανιο, αλλα αληθεια δεν θυμομουν καθολου οτι το ηθελες..!!! :( Κριμα γιατι θα το ειχα παρει τοτε που ειχε πεσει στην αντιληψη μου..!! Αλλα ξερεις κατι, μεχρι στιγμης, οτι θελω πανω κατω με καλους φιλους το αποκτω, γι αυτο κι εγω θελω να δινω, γιατι πραγματικα πιστευω οτι οποιος δινει συντομα λαμβανει κιολας..!! Και μεχρι στιγμης , αυτο ισχυει..!! :)

OΠοτε εφοσον το βαζω στοχο κι αυτο στιος αναζητησεις μου, να ξερεις οτι συντομα πιστευω κιολας θα το βρουμε..!!!! Στανταρ πραγματα σου λεω..!!! :D
 
makisimos είπε:
Αν θυμασαι το μπανιο αυτο....ειχε και την...λεκανη??? Πο ποοοοοο και τι δεν θα εδινα να βγαλω μια φωτο της ΒΙΒΙ ΒΟ πανω στην Λεκανη..!!!

Αχ, θα εφτιαχνα μια ιστοριουλα τρελλα..!!!!

(Τωρα ξερω θα ερθει και η Αναστασια να μου τα ψαλλει και να αρχισει να λεει "Αντρες , αντρες τι να πει κανεις.."), χεχεχεχεχεχεχ :D :D

:D

Βρε....την bibi-bo στην λεκανη βρε.....δεν ντρεπεσαι καθολου... :xm: Ειχες ταξει ιστορια με κατι μυδια στην Επιδαυρο. Που ειναι? :xm: :xm: :xm: Εχω παρει εισητηρια τοσο καιρο κι ολο αναβαλλεται.

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=204953&postcount=23
 
Αστα Αναστασια μου, βρηκα φωτο απο το μπανιο και δυστυχως δεν εχει λεκανη..!!! Πανε τα ονειρα μου...!!!

Αλλα για κατσε, ειναι δυνατον μπανιο χωρις λεκανη???

Πως γινεται αυτο??? Μηπως εκεινα τα χρονια οταν ελεγαν με ερωτηματικο, την γνωστη εκφραση "στο πηγαδι κατουρησα", να το εννοουσαν κιολας??8)

Καημενη ΒΙΒΙ ΒΟ...!!! :( :xm:

epiplakia.JPG
 
Κάτι ήξερε η el greco... ;) Σαν να έβλεπε 30 χρόνια μποστά! Αυτό, μακισιμε, είναι το μπάνιο. Το άλλο που ψάχνεις είναι σε άλλο χώρο και δεν θα προσέφερε τίποτα στην κοριτσίστικη φαντασία να το προσθέτανε στο σκηνικό!! :)
 
Geia sou makisime. Tha m endiefere na me enimeroseis ki emena gia to pou brisketai ayto to magazaki pou eleges me ta 5 forematakia bibi-bo mipos pao kamia bolta. Steile mou minima an theleis kai sto e-mail mou

mitre@mail.gr

S euxaristo polu...
 
makisimos είπε:
Αυριο πρωτα ο Θεος, το βραδυ θα ειμαι Κεφαλλονια και πηρα μια αποφαση..!!! Την Δευτερα πρωι πρωι θα παω στο παλιο παιχνιδοπολειο που καποτε αγοραζα τα παιχνιδια μου, το οποιο το εχει ο ιιδιος αλλα εχει βαλει εδω και παρα πολλα χρονια μεσα ρουχα και πουλαει, και θα τον ρωτησω που εχει ολο το στοκ που του εμεινε απο τοτε, γιατι σιγουρα θα του ειχε απομεινει..!!Εχω διαπιστωσει τελευταια οτι πολλα καταστηματα παιχνιδιων που στην πορεια εγιναN ψιλικατζιδικα κ.λ.π, εχουν τα παιχνιδια τα παλια σε αποθηκες για χρονια..!!!!

Και ποιος μου λεει οτι ετσι δεν εχει γινει και σε εκεινο το μαγαζακι..!!

Και μαλιστα ξερω οτι το συγκεκριμενο μαγαζι εχει 2 υπογεια, που σημαινει οτι προβλημα χωρου σιγουρα δεν ειχε ο καταστηματαρχης για να τα στιβαξει..!!!!

Που σημαινει οτι εχω ελπιδες..! Και μαζι με εμενα εχετε και εσεις..!!! :) :D

Το πρωτο δωρο που θελω να κανω αν τελικα τα βρω, θα ειναι σιγουρα μια ρολερ στο κιτρινο κουτι στην Αναστασια που ξερω οτι καιρο ψαχνει..!!! :)

Και εννοειται οτι αλλο βρω με χαρα θα τα μοιραστουμε..!!

Ηδη εχω παρει μαζι μου και κομποδεμα για την περιπτωση που πραγματοποιηθει αυτο που τωρα εχω στη σκεψη μου..!

Ε ρε ΒΙΒΙ ΒΟ που εχουν να μοιραστουν εαν γινει αυτοοο..!!! :D :D
Καλέεεε δες αν έχεις και πόνυ :D :D:D
 
picture.php


picture.php


ΒΙΒΙ ΒΟ που βρηΚα στο internet...!!!!
 
Αυτή η κούκλα είναι... κούκλα!!!! Την έχω δει κι εγώ, έχει τέλειο πρόσωπο, μ'αρέσει η μωβ σκιά στα μάτια της! :D

Nα βάλω κι εγώ τις αιώνιες φίλες (Εσύ δεν το είχες πει αυτό makisime? ;) ) Βibi-bo και Lili Lei? :) Το φουστανάκι της bibi-bo μοιάζει πολύ στο σχέδιο με της Lili Lei... :)

picture.php
 
Παιδιά, εάν θέλετε να καδράρετε αφίσα της bibi-bo, υπάρχει μια τεχνική πρεσαρίσματος που κάνει το χαρτί λείο και διορθώνει όλες τις ατέλειες της πολυκαιρίας! Το δοκίμασα και το αποτέλεσμα ήταν άψογο! :)
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld όποτε θες και μπορείς πες μας για αυτή την τεχνική! :D

Σε ευχαριστώ που μας σκέφτεσαι!!!
 
Εχεις δίκιο ραπουνζέλ μου και με ρωτάς :) Δεν το έθεσα σωστά #) ... Δεν την ξέρω την τεχνική, είναι μια τεχνική που εφάρμοσε ο καλός κύριος που έχει το μαγαζί με τις κορνίζες! :) Μακάρι να μπορούσα να το κάνω μόνη μου, γιατί πλήρωσα και 7 ευρώ επιπλέον για την τεχνική αυτή...
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld δεν πειράζει! Ξέρω πια άμα καδρώσω κάποια αφίσα να το ζητήσω στο μαγαζί το ανάλογο.Θα ζητήσω πριν τεχνική πρεσαρίσματος.Σε ευχαριστώ πολύ!!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα