Bibi-bo Μέρος 4ο

Να'σαι καλά ραπουνζέλ μου, ούτε κι εγώ το ήξερα, γι'αυτό σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας εδώ! Απλά επειδή η αφίσα μου ήταν ταλαιπωρημένη, όταν την είδε ο κύριος που φτιάχνει κορνίζες μου το πρότεινε για να δείξει πιο περιποιημένη! :)
 
Χαιρετώ κι εγώ την όμορφη παρέα σας, πρέπει να πω πως βρήκα πολύ ενδιαφέροντα όλα όσα έχετε κατά καιρούς γράψει για την πανέμορφη μας bibibo και είμαι κι εγώ πολύ μεγάλη θαυμάστριά της.Πρόσφατα κατάφερα να βρω κι εγώ μια στο ebay και είμαι ενθουσιασμένη, μια και αυτή που είχα όταν ήμουν παιδί την είχα χαρίσει :( ...

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες για την κούκλα αυτή η αλήθεια είναι ότι πολλά από αυτά που γράφετε δεν τα ήξερα.Συγχαρητήρια και στη Rapunjel για τα παραμύθια της bibibo είναι υπέροχα και με ξαναγυρίζουν πίσω στην παιδική ηλικία, τότε που όλα ήταν τόσο ανέμελα...
 
Amalia34, καλώς ήρθες στην bibi-bo παρέα μας! :) Μεγειά την κούκλα σου, περιμένουμε να δούμε σύντομα φωτογραφίες της! :D
 
bibi-bo

Amalia34 καλώς μας ήρθες!Να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου!Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τα παραμύθια της bibi-bo.Χαίρομαι που πέτυχαν το σκοπό τους!!! :D
 
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα σας και θα ήθελα πολύ να βάλω φωτογραφίες της κούκλας μου αλλά δεν ξέρω πώς. Πάω στο εικονίδιο που λέει εισάγετε εικόνα βάζω τον τίτλο της φωτογραφίας και δε γίνεται τίποτα. Περιμένω οδηγίες από εσάς για να βάλω. Μόνο στο ατομικό μου προφίλ κατάφερα να βάλω μία φωτογραφία της, είναι βέβαια με ένα ρουχαλάκι της Barbie που αγόρασα από εδώ που μένω, συγχωρέστέ με για αυτό, αυτό που φορούσε όταν την αγόρασα ήταν λίγο ξεθωριασμένο. Mytinyworld συγχαρητήρια για τη συλλογή σου πολύ ξεχωριστή!

Rapunjel συμφωνώ με όλους πως είσαι η καλή νεράιδα της bibibo και αυτό φαίνεται γιατί όλους τους βοηθάς σε ό,τι σε ρωτήσουν :)
 
Amalia34, σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! :)

Αν ήταν ον λάιν η Αναστασία μας θα σου έδινε λεπτομερείς οδηγίες για το πως ανεβάζουν φωτο. Αν καταλάβεις από εμένα, έχει καλώς! Οπως έχεις ανοιγμένη τη φωτο στο προφίλ σου, κάνεις copy όλο τον δεύτερο κάτω κωδικό http://.................... κλπ κλπ

και μετά paste στο μήνυμά σου! :)

H rapunjel μας είναι η καλή νεράιδα των bibi-bo, είναι αλήθεια!!
 
bibi-bo

Amalia34 είναι υπέροχη η κούκλα σου την είδα στο προφίλ σου!!!Τι γλυκιά!!!

Μη ζητάς συγνώμη που της φοράς ένα τόσο όμορφο φόρεμα barbie.Μπορείς να της βάζεις ότι θες και σε κάνει χαρούμενη!Αυτό μετρά να σου δίνει χαρά!Φοράει και υπέροχα παπούτσια!!!

Θα πας στο προφίλ σου εκεί που λέει Albums. Θα το πατήσεις και θα σε πάει σε μια σελίδα που θα γράφει add Album.Θα το πατήσει και θα γράψεις τίτλο και περιγραφή.Μπορείς να το ονομάζεις π.χ.bibi-bo και στην περιγραφή:l greco ή η πιο γλυκιά του κόσμου.Μετά πατάς υποβολή και δημιουργήθηκε.Εκεί από τον υπολογιστή σου θα ανεβάζεις φωτογραφίες(Upload Pictures).Ύστερα στο μήνυμα που γράφεις θα αντιγράψεις από την εικόνα πάνω με δεξί κλικ τη διεύθυνση URL εικόνας.Θα την κάνεις μετά στο κίτρινο τετραγωνάκι πάνω από το μήνυμα επικόλληση.Ύστερα θα πατήσεις ΟΚ στο κουτάκι.Υπάρχει και ο τρόπος να τις βάζεις συνημμένες,κάτω από το μήνυμα γράφει διαχείριση συνημμένων αρχείων.Το πατάς και βάζεις.Ελπίζω να σε βοήθησα.Σε ότι χρειαστείς πες μου! :D

Υ.Γ.Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Θεωρώ ότι ο κάθε άνθρωπος οφείλει να βοηθά τον άλλο.Είναι κάτι που θα το έκανες και εσύ.Θέλω όλοι να είναι χαρούμενοι και ευτυχισμένοι είτε με συμπαθούν,είτε όχι! ;)

Η πολυαγαπημένη mytinyworld έχει πράγματι μία υπέροχη συλλογή αλλά το σημαντικότερο είναι ότι είναι ένας υπέροχος άνθρωπος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
picture.php


Τα κατάφερα κορίτσια χάρη στις οδηγίες σας ευχαριστώ! Εδώ φοράει πάλι φόρεμα της Barbie. Αυτή η κούκλα είναι β περιόδου έτσι?
 
:cheers: :cheers: :thumbup:

Τι παπουτσάκια είναι αυτά που κάνουν στην bibi-bo μας??8)
 
bibi-bo

Amalia34:cheers:τα κατάφερες!!!Γιούπι!!!Ναι η bibi-bo σου είναι Β΄περιόδου,πανέμορφη!!!Συμφωνώ με την πολυαγαπημένη μου mytinyworld ότι τα παπουτσάκια της είναι τέλεια!!!Πολύ όμορφο και το ρούχο της και η τσαντούλα!!!Να τη χαίρεσαι!!!

Υ.Γ. Ευχαριστούμε και τον Paspartoo για την πολύτιμη βοήθεια του!!! :D
 
Amalia34 μας καλωσηρθες στον μαγικο κοσμο του Ρετρομανιαξ και της bibi-bo!!! :)

Η κουκλα σου ειναι πανεμορφη και εχει υπεροχα μακρυα μαλλια!!! Με γεια!!! :D
 
Καλημέρα σε όλη την bibiboparea!!!

Αναστασία μου γεια σου σε ευχαριστώ κι εσένα για τα καλά σου λόγια κι εγώ δεν έχω λόγια για την υπέροχη τριανταφυλλένια bibibo σου είναι πανέμορφη. Η αλήθεια είναι πως όλες οι κούκλες bibibo είναι ξεχωριστές αλλά έχω μια αδυναμία σε αυτή της α περιόδου ίσως γιατί είναι και αυτή που είχα μικρή.

Γλυκιά μου mytinyworld τα παπούτσια είναι όπως και το φόρεμα της Barbie αλλά ευτυχώς της κάνουν μια χαρά. Από τη στιγμή που πήρα αυτή την κούκλα στα χέρια μου με έπιασε ένας παλιμπαιδισμός και τρέχω και ψάχνω ρούχα της Barbie που να ταιριάζουν και στη Bibibo!

Αγαπημένη μου Rapunjel λατρεύω την κούκλα σου που έχεις ονομάσει φθινόπωρο με τη Bibibo να φοράει ένα κόκκινο σακάκι και να κρατά ομπρέλα!

Mytinyworld αν και είναι δύσκολο να διαλέξει κανείς από τη συλλογή σου αφού είναι όλες υπέροχες εμένα η αγαπημένη μου είναι αυτή που έχεις στη σελίδα σου πρώτη πρώτη με το ψάθινο καπέλο και το στράπλες φόρεμα!!!

Χτες το βράδυ έραψα ένα φορεματάκι μπλε καρό νομίζω ότι για πρώτη φορά που δοκίμασα τις ραπτικές μου ικανότητες δεν τα πήγα και άσχημα. Θαυμάζω πολύ τη Rapunjel γιατί ράβει μοναδικά ρούχα...
 
Amalia34 είπε:
Γλυκιά μου mytinyworld τα παπούτσια είναι όπως και το φόρεμα της Barbie αλλά ευτυχώς της κάνουν μια χαρά.

Amalia34 μας, τωρα με εβαλες σε φοβερη σκεψη!!!! :eek: o_Oo_O:D Πως γινεται το παπουτσι της Barbie Mattel να μπαινει στην ποδαρα της Bibi-bo μας???? Μηπως τα ρουχα αυτα ανηκουν σε καποια αλλη κουκλα, κλωνο της Μπαρμπι? Σε ρωταω γιατι εχω προσπαθησει απειρες φορες να βρω αλλο παπουτσι για την Bibi-bo και αυτο της οριτζιναλ Barbie δεν μπαινει με τιποτα!!!

Μια μερα ειχα βρει σε ενα μαγαζι, μαζι με τα ρουχα της Barbie να πουλιουνται διπλα και ρουχα της Steffi Love (της εταιρειας Simba) η οποια εχει διαφορετικα παπουτσια, πιο μεγαλα! Μηπως λοιπον ειναι κατι τετοιο? #)

Ετσι και μας πεις, Amalia34 μου, ακριβως ποιας εταιρειας ειναι το παπουτσι που φορα η πανεμορφη Bibi-bo σου, μας εχεις δωσει μεγαλη πληροφορια, γιατι απο παπουτσια μονο Σιντυ Πεντιγκρι και Φλερ αν δεν κανω λαθος της μπαινουνε!!!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!! :flower: Να αρχισω και δοκιμαζω ολα τα παπουτσια Μπαρμπι στην Μπιμπιμπο??? Ουτε η Σταχτοπουτα να ητανε!!! :D :D:D
 
Amalia34, δεν χρειάζεται να σου πω ότι περιμένουμε με ανυπομονησία να δούμε το ρουχαλάκι που έραψες χθες, όπως επίσης ανυπομονούμε να δούμε και τα παιδικά χειροποίητα της Penny και τα πλεκτά της veloudir που τώρα που έμαθε να βάζει φωτογραφίες, αν θέλει μπορεί να μας δείξει ξανά! :)

Η ραπουνζέλ μας, έχει ράψει πανέμορφα ρουχαλάκια για την bibi bo και τώρα ράβει και για την Αλίκη, είναι όλα απλά υπέροχα!! :flower:

Amalia34, δεν σου κρύβω πως απορώ ποια barbie διαθέτει παπούτσια που κάνουν στην bibi-bo!! Αν θυμάσαι τι έγραφε η καρτέλα, θα μας βοηθήσεις πολυ, γιατί μέχρι στιγμής, εκτός από τα δικά της, εχουμε ανακαλύψει ότι φοράει μόνο sindy pedigree και hasbro μέχρι 1989 και επίσης όπως πολύ σωστά είπε η Αναστασία μας και της fleur! Η μόνη barbie που έχει ποδάρα είναι η riviera, αλλά πουλιόταν ξιπόλυτη γιατί φόραγε μαγιό!! :xm:

Αφιερωμένη η παρακάτω φωτογραφία στο καινούριο μέλος της παρέας μας, Amalia34, για το καλώς όρισες!

picture.php
 
bibi-bo

Amalia34 σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Πιστεύω ότι αυτό που έραψες θα είναι υπέροχο!

Πολυαγαπημένη mytinyworld θύμισε μου να σε πληρώσω για τα καλά σου λόγια!!! ;)

O φίλος bibi-bo μου έστειλε τη φορεσιά της μπαλαρίνας :cheers: και μία λαμπάδα bibi-bo! Τον ευχαριστώ πολύ!!!Να ναι καλά ο άνθρωπος!!!Τον ευχαριστώ ξανά!!!

picture.php


picture.php
 
picture.php


Η αλήθεια είναι ότι μου κινήσατε την περιέργεια και θα πάω αύριο κιόλας να δω εκεί που αγόρασα τα ρουχαλάκια αυτά αν είναι πράγματι της barbie ή της Στέφι. Έχω αγοράσει και κάποια της Στέφι αλλά πέταξα τα κουτιά. Γλυκιά μου mytinyworld σε ευχαριστώ για τη φωτογραφία που έβαλες με την αγαπημένη μου από τη συλλογή σου.

Καλή μου Rapunjel πολύ όμορφη η φορεσιά της μπαλαρίνας αλλά και η λαμπάδα bibibo που σου χάρισαν. Είναι πολύ ωραίο που σου ανταποδίδουν την καλοσύνη σου οι φίλοι σου!

Αναστασία μένεις Ιταλία ή κατάλαβα λάθος? Αν ναι τότε έχουμε κι άλλο ένα κοινό εκτός από την αγάπη μας για τη Bibibo αφού κι εγώ μένω εξωτερικό (Γερμανία). Έβαλα μόλις τώρα μια φωτογραφία της κούκλας μου με αυτό που έραψα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλα απιστευτη ομορφια!!!! :) :) :) :flower: :flower: :flower: Η μπαλαρινα ειναι απο τις πιο αγαπημενες φορεσιες σε ολες τις κουκλες, σε ολες τις εποχες! :) :flower:

Ο bibi-bo εστειλε με τοση γενναιοδωρια αυτα τα υπεροχα δωρα στα πιο χρυσα χερακια, και σε μια απο τις πιο χρυσες καρδιες του φορουμ, και οχι μονο :flower: .

Δινεις εμπνευση και υλικο στην Rapunjel μας, να μας ομορφαινει την μερα με τις ομορφες καλοχτενισμενες κουκλες της, που μας διηγουνται και τα Παραμυθια της bibi-bo, αλλαζοντας ακουραστα χτενισματα, κουστουμια, σκηνικα!!! :) Πολλα συγχαρητηρια και με γειά, νεραιδοχερα!!!! :flower: :flower: :flower:

Amalia34 ειναι γλυκυτατη η κουκλα σου!!! Και το ρουχαλακι το εχεις ραψει τελεια!!! Αλλη μια χρυσοχερα δηλαδη! Αν δεν μας ελεγες οτι ειναι χειροποιητο θα ελεγα οτι ειναι της Σιντυ Πεντιγκρι βινταζ!

Ειμαστε ολα τα πατριωτακια μαζεμενα εδω! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Amalia34 υπέροχη η κούκλα σου και πανέμορφο το ρουχαλάκι που έραψες!!!

Να ναι καλά ο φίλος bibi-bo που δεν μου είχε καμία υποχρέωση να μου χαρίσει όλα αυτά τα υπέροχα δώρα!!! :thanx2:

Λατρεμένη Αναστασία σε ευχαριστώ για τα υπερβολικά σου λόγια!!! #)

Η bibi-bo μπαλαρίνα για το φίλο bibi-bo

picture.php


Υ.Γ. Τα καλύτερα παιδιά ζούνε στα ξένα...και έχουν όλη την αγάπη μας!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα σε όλους, σήμερα σηκώθηκα πρωί πρωί και θα πάω σ' αυτό το μαγαζί της περιοχής μου για να δω τελικά ποιας είναι τα ροζ παπούτσια ποια δηλαδή έχει την ποδάρα της κούκλας μας όπως λέτε κι εσείς :)

Σε ευχαριστώ Rapunjel για την αγάπη σου και τα καλά σου λόγια. Το ίδιο κι εσένα Αναστασία. Πάντα έχετε έναν καλό λόγο για όλους !

Η μπαλαρίνα είναι φοβερή! Μου αρέσει πολύ η στολή της και τα μαλλιά της πιασμένα πίσω για να φαίνεται καλύτερα το προσωπάκι της. Επίσης νομίζω πως είναι πιο όμορφη με κόκκινα χείλη απ' ότι με ροζ. Μα τι λέω, όπως και να ' ναι είναι μοναδική!

Μήπως ξέρετε ποια ήταν η πρώτη Bibibo που βγήκε ή από τις πρώτες? Και ποια είναι η πιο περιζήτητη? Μήπως η ρόλερ? Είναι φανταστική!
 
picture.php


Τελικά είχατε δίκιο κορίτσια τα παπούτσια είναι της Stefi love συγνώμη για το λάθος μου αλλά εκείνη τη μέρα πήρα και ένα φορεματάκι της Barbie και είχα την εντύπωση ότι αυτά τα παπούτσια ήταν σε εκείνο το κουτί. Πράγματι κανένα από τα γοβάκια της Barbie δεν κάνει στη Bibibo ενώ από τη Στέφι κάνουν κάποια. Στη φωτογραφία ένα φόρεμα της Barbie πάλι με αυτά τα παπούτσια (ευτυχώς ταιριάζουν και σε αυτό το φόρεμα). Συγνώμη για τη λάθος πληροφορία που σας έδωσα, θα είμαι πιο προσεκτική άλλη φορά :)
 
Πίσω
Μπλουζα