Bibi-bo Μέρος 4ο

Έχει αρκετές αποχρώσεις, ναι, χιχιχι! Εμένα μόνο μου φαίνεται πως δεν είναι ίδια? Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ πολύ! :)
 
Να πω και εγώ την γνώμη μου ότι διαφέρουν μεταξύ τους φαίνετε αν το παρατηρήσετε πιο καλά ειδικά με την δεύτερη photo τις fraoulitsas!!!!

ps.Τελικά used κούκλες σας είναι πιο όμορφες από τις New που είναι σε κουτί :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φραουλίτσα πολύ όμορφη η φωτογραφία με τις 2 κούκλες μαζί με τα ίδια φορέματα! Αυτά τα μακριά φορέματα με τα φρου φρου και τις δαντέλες είναι τα αγαπημένα μου, το συγκεκριμένο φόρεμα αυτό που είναι στη φωτογραφία σου νομίζω πως είναι από τα πιο ωραία. Είναι σίγουρα α περιόδου έτσι?
 
Nαι, Αμαλία μου, είναι α περιόδου, άμα δεις κάποια στιγμή εχω ποστάρει τη συγκεκριμένη κούκλα μέσα στο κουτί της... Κι εμένα είναι από τα αγαπημένα μου φορέματα...
 
bibi-bo

donkix2000 με βαμβάκι με νερό ή με οινόπνευμα αν έχουν κάποια βρωμιά που επιμένει καθαρίζουν.Πιστεύω ότι καλό θα ήταν να άνοιγες κατά διαστήματα τα κουτιά να αερίζονται και να τους κουνάς λίγο τα πόδια και τα χέρια για να μην κολλάνε.

bibibo 28 σε ευχαριστώ!Ευελπιστώ να ράψω κι άλλα ρουχαλάκια bibi-bo που μου αρέσουν και δεν τα βρίσκω!

Λατρεμένη Αναστασία να σαι καλά,πάντα με τον καλό το λόγο!

Jason σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

fraoulitsa ούτε εγώ νομίζω ότι μοιάζουν στο μαλλί!

Γλυκιά Amalia34 το φόρεμα αυτό είναι Α΄περιόδου και σου αφιερώνω μία φωτογραφία με αυτό το φόρεμα! ;)

picture.php
 
Σ' ευχαριστώ για την αφιέρωση Ραπουνζέλ μου πράγματι είναι καταπληκτικό αυτό το φόρεμα, μοναδικό...
 
Ραπουνζέλ μου λέω μόνο αυτό που βλέπω ;) και πραγματικά θα το ξαναπώ ότι ι used είναι πολύ καλύτερες και ο λόγος πιστεύω είναι ότι δεν κάθονται κλισμένα σε ένα δωμάτιο μέσα σε κουτιά χωρίς περιποίηση γιατί παιχνίδι χωρίς ακόμα και στο κουτί τοθ μέσα να είναι αν δεν το περιποιέσαι αχρηστεύεται ειδικά κιόλας όταν κάνεις συλλογή αυτό πρέπει να το προσέχεις μόνο αν κάποιος τα παίρνει για άλλους λόγους εκεί αλλάζει το ζήτημα...
 
bibi-bo

Καλέ μου Jason συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Εγώ όταν βλέπω απεριποίητες κούκλες και γενικά παιχνίδια στενοχωριέμαι!

Γλυκιά μου Amalia34 αφού σου αρέσει τόσο αυτό το φόρεμα,που είναι αντικειμενικά από τα ωραιότερα,στο ξαναβάζω κοντινό... ;)

picture.php
 
rapunjel είπε:
donkix2000 με βαμβάκι με νερό ή με οινόπνευμα αν έχουν κάποια βρωμιά που επιμένει καθαρίζουν.
Παιδιά, με προσοχή το οινόπνευμα και τα παντός είδους καθαριστικά, ξεβάφουν τα χρώματα, μην το ξεχνάμε αυτό... ;)
 
bibi-bo

fraoulitsa το οινόπνευμα το χρησιμοποιούμε μόνο εαν έχει κάπου βρωμιά που επιμένει και κανένα άλλο καθαριστικό.Δεν το χρησιμοποιούμε στα μάτια και στα χείλη της κούκλας!Προτείνουμε μόνο ότι έχουμε χρησιμοποιήσει ήδη και ξέρουμε το αποτέλεσμα.
 
Ναι, δεν αντιλέγω.. Απλά το διευκρίνισα μιας και δεν είναι απίθανο κάποιος που δεν μας έχει παρακολουθήσει στη συντήρηση να το χρησιμοποιήσει και στο πρόσωπο της κούκλας... ;) Εγώ χρησιμοποιώ την ισοπροπυλική αλκοόλη έναντι του οινοπνεύματος πλέον για το καθάρισμα, είναι αποτελεσματικότερη...
 
bibi-bo

fraoulitsa καλά το έκανες και το διευκρίνισες. Έχουμε θρεντ για τη συντήρηση της bibi-bo που με πολύ αγάπη για τις κούκλες bibi-bo το φτιάξαμε και καλό είναι να το διαβάσει πριν όποιος ή όποια θέλει να συντηρήσει τις bibi-bo του/της.

Την ισοπροπυλική αλκοόλη δεν την έχω χρησιμοποιήσει και για αυτό δεν μπορώ να την προτείνω... ;)
 
Να τη δοκιμάσεις καλή μου, είναι πολύ αποτελεσματική, δεν βλάπτει το πλαστικό/ βινύλιο της κούκλας, απλά έχει πολύ έντονη μυρωδιά και σε περίπτωση που σε πειράζουν οι έντονες μυρωδιές θα πρέπει να το κάνεις σε ανοιχτό χώρο... :)
 
bibi-bo

fraoulitsa σε ευχαριστώ για την πληροφορία! ;)
 
Κορίτσια σας ευχαριστώ κι εγώ για τις πληροφορίες αν και η κούκλα μου προς το παρόν είναι μια χαρά πεντακάθαρη, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα χρειαστεί κάποια στιγμή καθάρισμα γιατί την έχω κατακατσιάσει, όπου κι αν πάω σε όποιο δωμάτιο την παίρνω μαζί μου. Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι όταν είμαι στην κουζίνα και μαγειρεύω δεν είναι κι ό,τι καλύτερο για την καημενούλα μου αφού τσικνίζεται. Έλα όμως που δεν μπορώ να την αποχωριστώ :) Νιώθω πολύ τυχερή που τη βρήκα ...
 
Ραπουνζέλ μου σε ευχαριστώ για την κοντινή φωτογραφία με το υπέροχο αυτό φόρεμα. Είναι υπέροχη μου αρέσει πολύ που της φοράς και αυτό το όμορφο σταυρουδάκι :)
 
bibi-bo

Γλυκιά Amalia34 επειδή κάνω κι εγώ το ίδιο με μερικές bibi-bo ανά διαστήματα της πλένω με κρύο νερό και σαπούνι και τις λούζω τα μαλλιά με σαμπουάν και ξεμπερδευτικό στις άκρες!Όλες οι bibi-bo μου φοράνε σταυρουδάκι.Χαίρομαι που σου αρέσει.

Και επειδή ξέρω πως σου αρέσουν οι παραμυθένιες φωτογραφίσεις η bibi-bo Νόρα με φόρεμα barbie...

picture.php
 
Ενταξει τωρα για το χρυσο αγγελο της Rapunjel μας τι να πω!!! Εδωσε φως στην γκριζα ημερα μας! :flower:

Amalia34 είπε:
η κούκλα μου προς το παρόν είναι μια χαρά πεντακάθαρη, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα χρειαστεί κάποια στιγμή καθάρισμα γιατί την έχω κατακατσιάσει, όπου κι αν πάω σε όποιο δωμάτιο την παίρνω μαζί μου. Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι όταν είμαι στην κουζίνα και μαγειρεύω δεν είναι κι ό,τι καλύτερο για την καημενούλα μου αφού τσικνίζεται. Έλα όμως που δεν μπορώ να την αποχωριστώ :) Νιώθω πολύ τυχερή που τη βρήκα ...
Amalia34 γελασα πολυ με αυτο το ποστ!!! :D :D:D Λοιπον το εχω παθει κι εγω αυτο!!! Απο τοτε αποφασισα να τα κανω ολα στον ατμο, σαν την Πετρουλακη ενα πραγμα, να μην τσικνιζεται η κουκλα!!! :D
 
Καλή μου Αναστασια τώρα με έκανες εσύ και γέλασα με το μαγείρεμα στον ατμό να΄σαι καλά. Αν το σκεφτείς σοβαρά σκέψου να τηγανίζω ψάρια και να χω την καημενούλα στην κουζίνα, άντε μετά να βρεθεί γαμπρός. Οχι ο Τζον Τζον αλλά ούτε ένας για δείγμα δε θα την θέλει χιχι... Ενώ στον ατμό η καλύτερη λύση και για σιλουέτα και για συντήρηση της κούκλας ;)

Ραπουνζέλ μου υπέροχη η Νόρα σου με αυτό το φόρεμα τελικά και τα ρούχα της Barbie είναι πολύ ωραία πάνω της. Μπήκα στον πειρασμό να αγοράσω τη στολή της Barbie αεροσυνοδού αλλά λέτε να της κάνουν τα παπούτσια που θα φοράει? To φόρεμα είναι σκούρο μπλε και έχει και καπελάκι ωραίο, βλακεία μου δεν τα πήρα, ίσως ξαναπάω στο μαγαζί εκείνο να τα ψάξω και θα σας βάλω φωτογραφία
 
bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία και γλυκιά Amalia34 χαίρομαι που σας αρέσει η Νόρα και Αμαλία μου να πας να πάρεις τη στολή της αεροσυνοδού.

Κάποια ρούχα της barbie πάνε ωραία της bibi-bo!

Για την Αναστασία και την Αμαλία μας η Αφροδίτη με ρούχο barbie!

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα