Bibi-bo Μέρος 4ο

Αχ Ραπουνζελ μου... χρυσαφισε ο τοπος με το φοντο σου!!!!

Δωσε μας τα φοντα σου Ραπουνζεεεελ!!! :flower:

Amalia34 είπε:
Μπήκα στον πειρασμό να αγοράσω τη στολή της Barbie αεροσυνοδού αλλά λέτε να της κάνουν τα παπούτσια που θα φοράει?
Αμαλια34 αμα καταφερεις να βαλεις το παπουτσι της Μπαρμπι στην ποδαρα της bibi-bo, δεν θα σε λεμε πια Αμαλια34 αλλά Μαγκαιβερ. :cool:
 
bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία να στα στείλω τα χαρτονένια φόντα των κούκλων!Μία παλιότερη φωτογραφία της Ανθισμένης,που εγώ αγαπώ πολύ, με φόντο τη ζούγκλα!

picture.php
 
Υπέροχη και η Αφροδίτη αλλά και η ανθισμένη! Τα πλεκτά που φοράει είναι πολύ όμορφα!

Αναστασια η αλήθεια είναι ότι η bibibo μας έχει ποδάρες, απλά αυτά τα παπούτσια της αεροσυνοδού που λέω είναι μποτάκια και μου φάνηκαν σχετικά μεγάλα, θα δείξει όταν τα πάρω. Δυστυχώς το μαγαζί που είδα τη στολή είναι στη Στουτγκάρδη κοντά στην πόλη μου αλλά όχι δίπλα για αυτό και ίσως αργήσω λίγο να την ξαναβρώ, αλλά αν τα καταφέρω και την πάρω θα δείξει αν είμαι ο Μαγκάιβερ ή όχι :;

Ραπουνζέλ σε ευχαριστούμε για τη φωτογραφία με την Αφροδίτη με τη μοβ τουαλέτα είναι πολύ κομψή!
 
bibi-bo

Γλυκιά Amalia34 σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Σου έχω εμπιστοσύνη με τα ρούχα και τα παπούτσια και πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις και το ρούχο θα το ξαναβρείς! :D

Λατρεύω τα πλεκτά αλλά δεν ξέρω να πλέκω... :(

Η φωτογραφία είναι αφιερωμένη σε σένα...

picture.php
 
Αγαπημένη Ραπουνζέλ σε ευχαριστώ για την αφιέρωση κι εγώ λατρεύω τα πλεκτά μακάρι να μπορούσα να πλέξω, αλλά δεν μπορώ. Ευτυχώς που καμιά φορά στην αγορά βγάζουν και κανένα πλεκτό και βρίσκουμε. Αλήθεια η veloudir νομίζω μου είχες πει ότι πλέκει ωραία. Αν κατάλαβα σωστά τότε να μας βάλεις veloudir καμιά φωτογραφία μιας κούκλας σου στα πλεκτά να τη θαυμάσουμε :) και να πάρουμε καμιά ωραία ιδέα.

Αν και δύσκολο το πλεκτό πολύ...
 
bibi-bo

Γλυκιά Amalia34 συμφωνώ μαζί σου για τα πλεκτά.Κι εγώ όπου βρω πλεκτά για την κουκλά τα αγοράζω.Αυτά που φοράνε οι bibi-bo είναι χειροποίητα.Μου τα έπλεξε μια κυρία και την ευχαριστώ!Η Ανθισμένη με ένα πλεκτό σύνολο μπλούζα-φούστα!

picture.php


Υ.Γ.Οτιδήποτε μας βάλει η veloudir,όπως και εσύ, είναι ωραίο και μοναδικό γιατί το φτιάχνετε με τα χέρια σας!Για μένα αυτά τα ρούχα είναι τα καλύτερα! ;)
 
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, είναι αλήθεια ότι όταν τα ρούχα είναι φτιαγμένα με μεράκι φαίνονται ωραία. Αυτό το χειροποίητο πλεκτό σύνολο είναι πραγματικά υπέροχο και της πάει πολύ...
 
bibi-bo

Γλυκιά Amalia34 παλιά ήταν πολύ στη μόδα στις κούκλες τα πλεκτά φουστανάκια!

Η Αφροδίτη με ένα άσπρο-κόκκινο πλεκτό φόρεμα!

picture.php
 
Αυτό Ραπουνζέλ μου νομίζω ότι είναι από τα ωραιότερα σου πλεκτά ρουχαλάκια είναι σκέτη γλύκα. Δεν ξέρω αλλά έχω μεγάλη αδυναμία στο κόκκινο είναι και το αγαπημένο μου χρώμα για αυτό και μου αρέσει πολύ και στη Bibibo σου να το χαίρεσαι :)

Χαίρομαι πολύ που έχεις τόσο όμορφα ρούχα και κούκλες και που τα μοιράζεσαι μαζί μας, έτσι μας βοηθάς γιατί μας δίνεις ιδέες για το τι ταιριάζει περισσότερο σ' αυτή την υπέροχη κουκλα :)
 
bibi-bo

Γλυκιά Amalia34 σε ευχαριστώ για την τόση καλοσύνη που έχεις και το μελιστάλακτο στόμα σου.Να σαι καλά!Θεωρώ ότι είσαι πολύ ταλαντούχα και η bibi-bo σου είναι πολύ τυχερή που είναι στα χέρια σου!

Μετά τα πλεκτά η Νόρα με βραδινά!Ένα φόρεμα που μου αρέσει πολύ!!!

picture.php
 
Τα πλεκτά ρούχα στις κούκλες είναι απλά υπέροχα! Προσωπικά τα λατρεύω! Μου είχε πλέξει η μαμά μου μικρή μερικά, αλλά τα έδωσα όλα μαζί με τις κούκλες μου... :( Ραπουνζέλ μου, όσα μας έδειξες είναι πανέμορφα!

Αναρωτιέμαι.. να είχε βγάλει η El Greco τίποτα πλεκτό άραγε; :xm:

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι... Σας παραθέτω κάτι χριστουγεννιάτικα ρουχαλάκια που βρέθηκαν μέσα σε ντουλάπα.... Ξέρει κανείς/καμία αν είναι αυθεντικά Bibi-bo? Τα αναγνωρίζετε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :)

picture.php


picture.php


Rapunjel, μαζί ποστάραμε... :p Πολύ ομορφη η Νόρα σου με αυτό το φόρεμα! :D
 
Πραγματικά πολύ όμορφη η Νόρα αλλά και το χτένισμα της καταπληκτικό, αντάξιο της ομορφιάς της και ό,τι πρέπει για βραδινή εμφάνιση. Γεια στα χέρια σου Ραπουνζέλ!

Φραουλίτσα εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω για τα χριστουγεννιάτικα ρούχα που λες δεν έχω μεγάλη πείρα στα ρούχα της bibibo πάντως φαίνονται ωραία θα της τα φορέσεις να τα δούμε σε κάποια από τις κούκλες σου?
 
Nαι, Αμαλία μου, όταν σκεφτώ πώς στο καλό συνδυάζονται και με τι κ τα φτιάξω και λίγο θα τα φορέσω σε κάποια κούκλα και θα τα δούμε μαζί. :)

Μιας καιέφτασε η μπαλαρίνα στη μαμά σου, βάζω κι εγώ μια μπαλαρίνα εδώ. :) Το φόρεμα είναι από συλλεκτική Barbie, μπαλαρίνα από τη "Λίμνη των Κύκνων"..

picture.php
 
bibi-bo

fraoulitsa,νομίζω ότι είναι αυθεντικά ρούχα bibi-bo.Θα με βοηθούσε να τα φορούσες σε μία bibi-bo πάνω.Πλεκτά ρούχα και μάλιστα μπλούζα και παντελόνι είχε βγάλει η el greco στη bibi-bo στην Α΄περίοδο.Τα έχει ποστάρει εδώ η πολυαγαπημένη mytinyworld.

Η μπαλαρίνα σου χάρμα!Τα ρούχα της φανταστικά!Πολύ όμορφη.

Γλυκιά Amalia34 να σαι καλά για τα καλά σου λόγια!Πάντα ευγενής και καλόκαρδη!Η Νόρα διαβάζοντας τα καλά σου λόγια ξαναπόζαρε... ;)

picture.php
 
Αχ ναι, δίκιο έχεις Rapunjel μου, τα είχα ξεχάσει τελείως! Και πρέπει να είναι και τα ρούχα που έχει το πρώτο κουτί στη μια μερία του... Σε ευχαριστώ που μου το θύμισες! :)

Tα.. μυστήρια ρούχα θα τα βάλω το συντομότερο δυνατόν φορεμένα σε κούκλα! :) Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)
 
Φραουλίτσα πραγματικά υπέροχη η μπαλαρίνα σου μπράβο! Όσο για τα ρουχαλάκια τα κόκκινα τα χειμωνιάτικα που βρήκες θα είναι τέλεια πάνω στη bibibo σου και σίγουρα θα βρεις κάτι να τα συνδυάσεις.

Η Νόρα σου Ραπουνζέλ θα κάψει καρδιές!
 
bibi-bo

fraoulitsa,να σαι καλά!

Γλυκιά Amalia34,τέτοια ακούει η Νόρα και παίρνουν τα μυαλά της αέρα! :D

Η Νόρα είναι ίσως η πιο πολυφωτογραφημένη bibi-bo...

Με άλλο λοιπόν φορεματάκι...

picture.php
 
Πώς να μην παίρνουν τα μυαλά της αέρα? Αδικο έχω? Είναι πανέμορφη, η Νόρα και η Αφροδίτη σου είναι από τις πιο όμορφες κούκλες που έχω δει :)

Το φόρεμα αυτό είναι πολύ ωραίο όπως και τα παπούτσια αλλά το πιο υπέροχο είναι το χτένισμα που της έκανες μου άρεσε κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω κι εγώ...
 
bibi-bo

Γλυκιά Amalia34 σε ευχαριστούν και οι δύο κούκλες!Το χτένισμα είναι εύκολο και εντυπωσιακό! ;)

picture.php
 
Ραπουνζέλ μου τα πλεκτά φορεματάκια της bibi-bo της πάνε πολύ. Είναι υπέροχα, ειδικά αυτό το άσπρο με κόκκινες γραμμές στη φούστα. Μου αρέσει πολύ το φόντο στις φωτογραφίες σου τις τελευταίες με την πολυφωτογραφημένη Νόρα. ;) χεχε :flower:

Fraoulitsa μου, η el greco έβγαζε φυσικά πλεκτά αυθεντικά ρουχαλάκια για την bibi-bo. Πάντως τα πιό πολλά έρχονταν μάλλον απο τις γιαγιάδες και θείες μας, που απο ότι φένεται ήξεραν την τέχνη αυτή, εξίσου όπως και οι εργάτριες, φιορούλες στο εργοστάσιο της el greco στην Ζάκυνθο. :p Όσο για τα ρούχα αυτά τα χριστουγεννιάτικα, χμμμ δεν έχω ιδέα, ίσως η γλυκία Ραπουνζελ, να μας φωτίσει εδώ. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα