Bibi-bo Μέρος 5ο

Εσύ αναφέρεσαι στα παιδιά που βοηθούν και χαρίζουν δηλαδή σε αυτό που λέγετε είδος προς εξαφάνιση σωστα?? ;)

Εγώ αναφέρθηκα σε κάποια άτομα από το γνωστό site, που ναι μεν πουλούν άλλα δεν γδέρνουν #) :p

Στα σίγουρα είναι αρκετά άτομα που έχουν βοηθήσει και χαρίσει παιχνίδια χωρίς να αποβλέπουν σε κάτι,

candyforever,bibi-bo,mytiny,spirtoulis,lefkh,caprice, μιλώντας σε προσωπικό επίπεδο πάντα και φυσικά ένα ευχαριστώ δεν είναι σίγουρα αρκετό :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους και χαίρομαι που σας άρεσε η πασχαλινή φωτογραφία, αν και θα ήταν πιο ταιριαστό ένα κόκκινο συνολάκι για το Πάσχα, αλλά δεν έχω κάτι κόκκινο για τη μπιμπιμπό κι έτσι της φόρεσα αυτό το συνολάκι που βρήκα της σίντι (της είναι λίγο στενή η φούστα και δεν κουμπώνει πίσω αλλά δε φαίνεται :rofl: :rofl:, όσο για το κεράκι είναι από γενέθλια. Κι εγώ χρωστάω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο μου ελ γκρέκο και στον μακίσιμο για όσα πανέμορφα μου έχουν χαρίσει :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Καταρχάς Αμαλία, χρόνια πολλά, έστω και καθυστερημένα. Σας περνάω δύο φωτογραφίες της bibi bo lambaba που φοράει ρούχα Disko. Δεν είναι βεβαίως αυθεντικά ρούχα της Bibi bo, αλλά νομίζω της ταιριάζουν και είναι και αυτά 30 χρόνων. Από πίσω η φούστα έχει κουμπί σαν τα σύνολα της α περιόδου της bibi bo. :)

P4010060.jpg

P4010058.jpg
 
Σπιρτούλη σε ευχαριστώ κι εσένα πολύ για τις ευχές σου και σου εύχομαι να τη χαίρεσαι τη νέα σου μπιμπιμπό είναι πανέμορφη και τα ρούχα αυτά σίγουρα της πηγαίνουν πολύ, νομίζω πως ό,τι και να φορέσει αυτή η κούκλα πάνω της είναι ωραίο.
 
ELPLATAN είπε:
Σε ευχαριστω παρα πολυ el greco , θα την κρατησω τελικα , ισως να την παρουν καποτε τα παιδια μου....
Πω πω!! Τι να πω...

Αμαλία μου, σ'ευχαριστούμε πολύ για την πανέμορφη φωτογραφία!!!! Μύρισε Πάσχα!!

Σπιρτούλη πολύ όμορφο ρούχο και πάει πολύ στη bibi-bo!
 
Να είσαι καλά mytinyworld και σου ευχομαι Καλό Πάσχα!
 
Επειδή είδα πως η κουβέντα έχει ξεφύγει κάπως από το θέμα (περί πώλησης και αγοράς παιχνιδιών) θα σβηστούν τα οff topic :)
 
spirtouli πολύ όμορφη η bibi-bo σου και με αυτό το ωραίο σύνολο που φοράει είναι έτοιμη για χορό. Να τη χαίρεσαι!
 
Amalia34 είπε:
Μακίσιμε σου βγάζω το καπέλο που το κατάλαβες, εγώ χαμπάρι δεν πήρα και μάλιστα προσπαθούσα κι εγώ όπως και κάποιοι ακόμη να πείσουμε να μην πεταχτεί ένα τόσο σπάνιο παιχνίδι στα σκουπίδια. Κρίμα όμως απογοητεύομαι όταν βλέπω ψευτιές. Και επειδή συγχυστήκαμε και για να σας φτιάξω λίγο τη διάθεση δείτε μια φωτογραφία της μπιμπιμπό πασχαλινή. Άντε και Καλό μας Πάσχα!
attachment.php

Αμαλια34 μου, οτι ησουν φωτογραφικο ταλεντο φανηκε αμεσως απο το αβαταρ σου, η bibi-bo με υπεροχο χτενισμα και ρουχα, μπροστα στο στεφανακι, που ειναι απο τα πιο ομορφα που εχω δει!!!! :flower: :flower: :flower:

Η φωτογραφια που μας ποσταρες ειναι πραγματικα, οπως ειπε πολυ σωστα και ο φιλος Ελ Γκρεκο:

EL GRECO είπε:
Φίλη Amalia η φωτογραφία σου είναι σεμνή,ταπεινή και ευλαβική. Ότι πιο όμορφο και ταιριαστό για το Πάσχα. Να χούμε όλοι υγεία και κοντά μας τα αγαπημένα μας πρόσωπα.

Ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ!!!! Σε ευχαριστουμε πολυ, ειδικα εμεις που ειμαστε μακρυα και η αναμνηση του ελληνικου πασχα ειναι συνδεδεμενη με λιγη ρετρομελαγχολια!!! :precry:
 
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πιστεύω ότι στη bibi bo με το συγκεκριμένο μακιγιάζ ταιριάζουν τα χρώματα. Με νύχια και με δόντια κρατιέμαι να μην βγάλω από το κουτί του το φόρεμα Μαστρο που το έχω δείξει εδώ http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?19319-%C5%F4%E1%E9%F1%E5%DF%E1-Mastro. Νομίζω ότι θα της πήγαινε πολύ.
 
Αναστασία μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια εύχομαι όπου κι αν είσαι το Πάσχα να περάσεις πανέμορφα. Σπιρτούλη γνώμη μου είναι να το βγάλεις από το κουτί το υπέροχο αυτό γαλάζιο φόρεμα και να το φορέσεις στην κούκλα. Τα ρούχα πρέπει να τα χαρούν οι κουκλίτσες σου γιατί να μείνει στο κουτί? Αυτο το φόρεμα μάστρο το έχω δει και εγώ στο ebay και είχα μπει στον πειρασμό να το αγοράσω, θα χαρώ πολύ να το δω στην κουκλα σου φορεμένο.
 
spirtoulis είπε:
Καταρχάς Αμαλία, χρόνια πολλά, έστω και καθυστερημένα. Σας περνάω δύο φωτογραφίες της bibi bo lambaba που φοράει ρούχα Disko. Δεν είναι βεβαίως αυθεντικά ρούχα της Bibi bo, αλλά νομίζω της ταιριάζουν και είναι και αυτά 30 χρόνων. Από πίσω η φούστα έχει κουμπί σαν τα σύνολα της α περιόδου της bibi bo. :)
spirtoulis πολυ ομορφο το συνολο αυτο και της ταιριαζει παρα πολυ αφου εχει αυτο το εντονο μακιγιαζ :)

να τη χαιρεσαι και σ ευχαριστουμε πολυ για τις φωτογραφιες!!!!!!!!!!!!

θα συμφωνησω κι εγω με την Αμαλια : ειναι κριμα ενα τοσο ωραιο φορεμα "Μαστρο" να μενει στο κουτι,με την πρωτη ευκαιρια περιμενουμε φωτογραφιες της μπιμπι μπο

να φοραει το γαλαζιο φορεμα :)
 
spirtouli θα συμφωνήσω και εγώ με τις φίλες: Amalia και katerinak ότι το συγκεκριμένο φόρεμα θα της πηγαίνει πολύ ωραία.
 
Δεν θυμάμαι αν έχω ξαναρωτήσει στο παρελθόν, υπήρχε άλμπουμ της μπιμπιμπό με αυτοκόλλητα? Σαν κάτι να θυμάμαι ότι μάζευα μικρή αλλά δεν είμαι και σίγουρη? Αν κάποιος έχει το άλμπουμ αυτό πολύ θα ήθελα να δω έστω μια σελίδα του ή το εξώφυλλο του για παράδειγμα. Παίρνω αφορμή από τη φίλη Κατερίνα που θέλησε να δει το εξώφυλλο του άλμπουμ της Μπάρμπι και μια και το έχω το έβαλα σε ένα προσωπικό μου άλμπουμ. Της μπιμπιμπό το έχει κανείς να το δούμε?
 
Amalia34 είπε:
Δεν θυμάμαι αν έχω ξαναρωτήσει στο παρελθόν, υπήρχε άλμπουμ της μπιμπιμπό με αυτοκόλλητα? Σαν κάτι να θυμάμαι ότι μάζευα μικρή αλλά δεν είμαι και σίγουρη? Αν κάποιος έχει το άλμπουμ αυτό πολύ θα ήθελα να δω έστω μια σελίδα του ή το εξώφυλλο του για παράδειγμα. Παίρνω αφορμή από τη φίλη Κατερίνα που θέλησε να δει το εξώφυλλο του άλμπουμ της Μπάρμπι και μια και το έχω το έβαλα σε ένα προσωπικό μου άλμπουμ. Της μπιμπιμπό το έχει κανείς να το δούμε?
Αμαλια κοιταξε λιγο στο ποστ ,ελπιζω μονο να μην ειναι πολυ μπερδεμενο.Νομιζω οτι απ τα πολλα που εγραψα θα καταληξω στο συμπερασμα οτι τα αυτοκολλητα που εχει ο μακισιμος στο αλμπουμ του τα κολλουσαμε σε ενα ειδος μεγαλης αφισας που διπλωνε στα 4,στο κεντρο πρεπει να ηταν η μπιμπι μπο χολιντέις.Ολα αυτα βεβαια με βαση τα δικα μου συμπερασματα.Μακαρι καποιος να θυμαται περισσοτερα ή ακομα καλυτερα να εχει και την αφισα αυτη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες μάλλον έχεις δίκιο από ό,τι βλέπω αυτά τα αυτοκόλλητα έχουν νούμερα πάνω άρα σίγουρα κάπου τα κολλούσαμε και θυμάμαι κι εγώ ότι τα παίρναμε σε γκοφρέτες.
 
Amalia34 είπε:
Κατερίνα μου σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες μάλλον έχεις δίκιο από ό,τι βλέπω αυτά τα αυτοκόλλητα έχουν νούμερα πάνω άρα σίγουρα κάπου τα κολλούσαμε και θυμάμαι κι εγώ ότι τα παίρναμε σε γκοφρέτες.
χαιρομαι Αμαλια που τα θυμασαι κι εσυ :)

οι λευκες αυτες γκοφρετες που ειχαν στη μεση γεμιση φραουλας δε μου αρεσαν και τοσο αλλα ηθελα να μαζεψω καποια αυτοκολλητα..

το πιο πιθανο ειναι να μην ηταν της ΠΑΝΙΝΙ αυτα τα αυτοκολλητα ,λετε να ηταν της ελ γκρεκο;
 
P1000446.jpg ε λοιπον το τι ανακαλυπτει κανεις τυχαια ειναι αλλο πραγμα!!...σημερα κατεβασα απ το παταρι ενα καλαθακι πασχαλινο που ηθελε η μητερα μου ,και το χαμε ξεχασμενο εκει κατι χρονια,και για να μη χαλασει το χε τυλιξει με χαρτι απ το σουπερμαρκετ,αυτο με τις προσφορες.και εκει που παω να το πεταξω..τι να δω!!! προσφορα στα 2 παγωτα μια μπιμπιμπο δωρο!!!!!!!...μα καλα να μη το χα παρει χαμπαρι τοτε??!!!! διπλη χαρα!και την αγαπημενη μου κουκλα και 2 παγωτα δωρο!!! τς τς !!! :) αχ!!! τρελη ευκαιρια!!
 
Τι φοβερό ντοκουμέντο είναι αυτό lollipomerenta! :eek: Βάλτο αν θες και στο θρεντ β περιόδου μη χαθεί. Σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας. :thanx2: . Κρίμα που δεν το πήρες χαμπάρι . :(
 
lollipopmerenta είπε:
Προβολή συνημμένου 49783 ε λοιπον το τι ανακαλυπτει κανεις τυχαια ειναι αλλο πραγμα!!...σημερα κατεβασα απ το παταρι ενα καλαθακι πασχαλινο που ηθελε η μητερα μου ,και το χαμε ξεχασμενο εκει κατι χρονια,και για να μη χαλασει το χε τυλιξει με χαρτι απ το σουπερμαρκετ,αυτο με τις προσφορες.και εκει που παω να το πεταξω..τι να δω!!! προσφορα στα 2 παγωτα μια μπιμπιμπο δωρο!!!!!!!...μα καλα να μη το χα παρει χαμπαρι τοτε??!!!! διπλη χαρα!και την αγαπημενη μου κουκλα και 2 παγωτα δωρο!!! τς τς !!! :) αχ!!! τρελη ευκαιρια!!
ωραια η ανακαλυψη σου lollipopmerenta:) παραξενο μου φαινεται που αγοραζες 2παγωτα κι επαιρνες δωρο μια κουκλα μπιμπι μπο της οποιας η τιμη ηταν πολυ χαμηλη 1800δραχμες μονο :eek: μαλλον ηταν η περιοδος που η μπιμπι μπο βρισκοταν προς το τελος της;
 
Πίσω
Μπλουζα