Bibi-bo Τζον-Τζον

Σας ευχαριστούμε όλους, ο Τζον Τζον, η bibi-bo κι εγώ!! :D

Ραπουνζέλ μου, για το χρώμα στα μαλλάκια της έχεις βάλει κι εσύ το χεράκι σου, ε? ;) Φαντάζομαι ότι δεν είναι η μόνη bibi-bo που φύτρωσαν στο κεφαλάκι της μαλλιά της barbie rapunjel! ;) :D

Αναστασία μου, ήθελα από καιρό να κάνω μια καλοκαιρινή φωτογράφιση (τα σωσιβιάκια να φανταστείς είναι χριστουγεννιάτικο δώρο! :D ) αλλά έλεγα να μην σας ξεσηκώσω... Τώρα όμως που έπιασαν οι ζέστες, βρέθηκε και ο τζον τζον με το μπουρνούζι, ε, δεν μπορούσα να περιμένω άλλο!!

Τα παιδιά είναι πολύ ερωτευμένα και κάτι μου λέγανε για γάμους και κουφέτα!! ;)

Αχ, εγώ να δεις Αναστασία μου πως ερωτεύτηκα αυτό το μελανούρι! Αφού κόντευα να πάω να απαγάγω τον γιατρό της ραπουνζέλ μας!! :p :D Η Ανθισμένη ακόμη κλαίει από το φόβο και τη στενοχώρια της!!! :)

Σχετικά με την κατασκευή του τζον τζον, έχω να πω ότι θα ήταν τέλειος αν λυγίζανε τουλάχιστον τα πόδια του, γιατί όσο να'ναι είναι λίγο σαν.... αγγούρι! #) Πάντως τα χέρια του είναι πολύ όμορφα και μαλακά!
 
Τζον-Τζον

Πολυαγαπημένη mytinyworld αφού αντέγραψε η bibi-bo τη γκαρνταρόμπα της barbie, της πήρε και το μαλλί...Πάντως ως χρώμα και σε συνδυασμό με το χρώμα των μαλλιών της bibi-bo είναι υπέροχο και τη γλυκαίνει ακόμη πιο πολύ.

:cry: Πρέπει να κρύψω το γιατρό!Κοίτα πέραση ο Τζον Τζον! Θα το πάρει πάνω του!Συμφωνώ απόλυτα για τα πόδια του που δεν λυγίζουν! Η bibi-bo λυγίζει τα πάντα και αυτός σχεδόν τίποτα.Αυτό τον χαλάει.
 
Βάζοντας και εγώ το λιθαράκι μου στην υπέροχη προσπάθειά σας βάζω μερικές φωτογραφίες από τα δικά μου ρουχαλάκια. Τα παρακάτω είναι α περιόδου νομίζω...

picture.php


picture.php


picture.php


Από το τελευταίο έχω χάσει το "sexy" αμάνικο πουκαμισάκι και ξαναχρησιμοποίησα το πρώτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον-Τζον

soufle απλά υπέροχος!
 
Μεγάλοι fans των sports:

α) Ιππασία. Tο μπλουζάκι καταταλαιπορημένο πρέπει πρώτα να επιδιορθωθεί εδώ με εναλλακτικό.

picture.php


β) Jogging. Tη φορμίτσα της BIBIBO δεν την έχω αλλά βρήκα αυτή από μία no name και μου άρεσε πολύ.

picture.php


γ) Πάμε για ski.

picture.php


rapunjel είπε:
soufle απλά υπέροχος!

Ευχαριστώ και πάλι!! Ο μελαχρινός Τζον Τζον είναι μετά από αποκατάσταση γιατί το χρώμα των μαλλιών είχε φύγει τελείως. Ο καστανός αγοράστηκε 2-3 χρόνια αργότερα και είναι σε καλύτερη κατάσταση αλλά έχει αρχίσει να ξεφτίζει και εκείνος. Ξέρεις καθόλου καλή μου rapunjel τι απόχρωση μπορώ να χρησιμοποιήσω και τι είδους χρώμα;

Ακόμη δύο συνολάκια Α περιόδου. Το χρυσό είναι αυτό με το οποίο αγοράστηκε αλλά λείπει το πουκαμισάκι. Tο φουστανάκι δεν είναι ΒΙΒΙΒΟ αλλά είχε ένα παρόμοιο και αυτό το βρήκα πρόσφατα από no name. To γκρί είναι επίσης από τα πρώτα μου (φαίνεται άλλωστε από τη χρήση) αλλά είχε μαύρα παπουτσάκια αυτά είναι από τον Ken.

picture.php


picture.php


Και φυσικά β περίοδος και ροκάρουμε!!!

picture.php


Θα τελειώσω με δύο προσπάθειες μου να εμπλουτίσω την γκαρνταρόμπα του με πιτζάμα-ρόμπα και μπουρνούζι. Δεν είμαι και πολύ καλή με ράψιμο -κέντημα (η μανούλα μου που είναι χρυσοχέρα σε τέτοια το πήρε απόφαση ότι δεν το χω όταν η πρώτη μου απόπειρα να κεντήσω ένα μαξιλαράκι ολοκληρώθηκε 7 χρόνια μετά... #) ). Πάντως όταν πεισμώνω κάτι κάνω. Και ιδού:

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον-Τζον

soufle υπέροχα ρούχα και τα πρωτότυπα και τα ραμμένα, τα οποία τα λατρεύω!

Θα πάρεις ακριλικό χρώμα μαύρο για τα μαλλιά.Είναι υδροδιαλυτό και με πινελάκι περνάει.Πριν στεγνώσει φεύγει με νερό και μετά άμα στεγνώσει με οινόπνευμα.

Θα το βρεις σε καταστήματα ζωγραφικής και σε μερικά βιβλιοπωλεία.Μπορείς τελειώνοντας να περάσεις πάνω από το χρώμα αφού στεγνώσει με διαφανές ακριλικό γυαλιστικό για να γυαλίσουν.

Ο δικός μου ιππέας...

picture.php
 
Υπέροχος ο ιππέας σου και σε τέλεια κατάσταση!! Ευχαριστώ για τις συμβουλές θα ρωτήσω στο βιβλιοπωλείο!! Α! ξέχασα να πω ότι το καμουτσίκι είναι από άσχετη κούκλα.
 
Τζον-Τζον

soufle να σαι καλά!Και γιατρός χαρισμένη στολή από μια υπέροχη φίλη την πολυαγαπημένη μου mytinyworld! :D

picture.php
 
Soufle μας εχεις βαλεις απιστευτα ρουχα και εχεις πλουτισει πολυ το θρεντ του Τζον Τζον με το αλμπουμ σου!!! :) :) :) Σε ευχαριστουμε πολυ!!! :flower:

Επισης επαθα με την ρομπα του Τζον Τζον που εραψες!!! Συγχαρητηρια!!!! :)

Rapunjel μου ο γιατρος Τζον Τζον ειναι ολα τα λεφτα! :flower: :flower: :flower:
 
Τζον-Τζον

Λατρεμένη Αναστασία ο Τζον Τζον λάτρεψε τη soufle!Είναι η μόνη που του έραψε ρούχα.Εγώ του αγόρασα πέντε αλλαξιές από τον Κεν Φασιονίστα που κυκλοφόρησαν.Μαζί με τα δικά του έχει πια πολλά ρούχα,ωραία παπούτσια,ας είναι καλά ο Φασιονίστας,και σαγιονάρες...

Μήπως να στείλω καμιά αλλαξιά στην Ιταλία; ;)

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το γιατρό αν και ανήκουν στην πολυαγαπημένη μας mytinyworld!Ο γιατρός ήταν το όνειρο κάθε μαμάς για την κόρη της.Τώρα λέτε να έχει αλλάξει; ;)
 
Αναστασια είπε:
Soufle μας εχεις βαλεις απιστευτα ρουχα και εχεις πλουτισει πολυ το θρεντ του Τζον Τζον με το αλμπουμ σου!!! :) :) :) Σε ευχαριστουμε πολυ!!! :flower:
Επισης επαθα με την ρομπα του Τζον Τζον που εραψες!!! Συγχαρητηρια!!!! :)

Rapunjel μου ο γιατρος Τζον Τζον ειναι ολα τα λεφτα! :flower: :flower: :flower:

Ευχαριστώ πολύ Αναστασια! Με κάνατε και κοκκίνισα:[... Όταν βρω λίγο καιρό θα ανεβάσω και μία με ανοιχτή τη ρομπίτσα να φαίνονται και οι πιτζαμούλες.Την έφτιαξα από μια παλιά φόδρα και κορδέλα. Το μπουρνούζι είναι από μια παλιά πετσετούλα.

Rapunjel δεν ξέρω αν οι γιατροί είναι το όνειρο κάθε μητέρας, αλλά ο δικός σου είναι σκέτο όνειρο!!! Και συγχαρητήρια στη mytinyworld που τον ανακάλυψε!! Το πατρόν φαίνεται αρκετά εύκολο και λέω να κάνω μια προσπάθεια να το αντιγράψω τις επόμενες μέρες. Αν τα καταφέρω θα ποστάρω το αποτέλεσμα. Θα σε πείραζε να μου δώσεις μερικές έξτρα πληροφορίες για το πώς κουμπώνει και για το ύφασμα; Ελπίζω να μην ενοχληθείτε από τις ερασιτεχνικές μου προσπάθειες :nervous:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον-Τζον

soufle μου εννοείται σε ότι μπορώ να σε βοηθήσω.Μη το ρωτάς καθόλου και σίγουρα θα την κάνεις τέλεια τη στολή!Το ύφασμα είναι σαν ακατέργαστό βαμβακερό και κουμπώνει με δύο κουμπιά στην πλάτη (πάνω κάτω).Με ένα κομμάτι άσπρο βαμβακερό θα το φτιάξεις όνειρο!(Αν έχεις παλιά άσπρη μαξιλαροθήκη που δεν σου χρειάζεται του ταιριάζει σαν ύφασμα!)

Ότι άλλο χρειαστείς πες μου. :D

Κι ένας Τζον Τζον Β΄περιόδου που τον παραμελήσαμε λίγο.Έχει μόνο το πουκάμισο του ρόκερ μιας και το πέτσινο παντελόνι έλιωσε.Τα υπόλοιπα που φοράει είναι του Τζον Τζον Πίτσυ και Ντόλυ.Έτσι πέταξα το χρυσό μαγιό της bibi-bo,την ολόσωμη φόρμα(το παντελόνι μόνο) της Sandras,την πέτσινη φούστα της Madonna's και το παντελόνι το πέτσινο του Τζον Τζον.Δε φτάνει που λιώνανε αλλά κολλούσανε και βάφανε και τις κούκλες.Ελπίζω να τα ράψω κάποια στιγμή.

picture.php
 
Καλημέρα και πάλι!! Η στολή του γιατρού καταγράφει μεγάλη πρόοδο χάρη στις εικόνες και τις συμβουλές σου Rapunjel! Τελείωσα το σακάκι αλλά έχει μείνει το παντελόνι. Ελπίζω να το τελειώσω ως αύριο και να το ανεβάσω... ;)

Ως τότε περνάω μερικά συνολάκια που είχα ράψει παλιότερα:

Όπως όλοι οι άντρες ο Τζον Τζον δεν θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση... Πάμε Mundial λοιπόν...

picture.php


Από τα υπόλοιπα το γκρι λινό κουστουμάκι για να δροσίζεται το καλοκαίρι.

picture.php


Και το δερμάτινο από μια παλιά μπότα...

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον-Τζον

soufle μου :bow:

Υπέροχα!Ακόμη και η στολή ποδοσφαίρου,που δε μου αρέσει καθόλου το ποδόσφαιρο,είναι υπέροχη!Το λίνο είναι γοητευτικότατο και το δερμάτινο αξεπέραστο!!!Γεια στα χέρια σου!!! :D

Πολύ χαίρομαι που υπάρχει ένας άνθρωπος που λατρεύει τόσο τον Τζον Τζον και του ράβει υπέροχα ρούχα!Το αξίζει!
 
rapunjel είπε:
soufle μου :bow: Υπέροχα!Ακόμη και η στολή ποδοσφαίρου,που δε μου αρέσει καθόλου το ποδόσφαιρο,είναι υπέροχη!Το λίνο είναι γοητευτικότατο και το δερμάτινο αξεπέραστο!!!Γεια στα χέρια σου!!! :D

Πολύ χαίρομαι που υπάρχει ένας άνθρωπος που λατρεύει τόσο τον Τζον Τζον και του ράβει υπέροχα ρούχα!Το αξίζει!
Ευχαριστώ πολύ Rapunjel μου!! Έπαινος από μια τέτοια χρυσοχέρα όπως εσύ είναι μεγάλο κοπλιμέντο!! Μόλις κοιτούσα το κίτρινο πουά... Πως δεν σε έχει ανακαλύψει ακόμη η Mattel; Δεν ξέρουν τι χάνουν! Υπέροχο!!!!!!!!
 
Τι να πω βρε κοριτσια με εχετε αφησει με ανοιχτο το στομα!!! :eek: o_Oo_O

Δεν ξερω αν υπαρχει πιο τυχερος Τζον Τζον απο αυτον της Soufle!!! :) Τετοια χειροποιητη γκαρνταρομπα ουτε η Barbie!!! Και παλι συγχαρητηρια!!!

Αχ να χε και μενα η μανα μου τετοιες χρυσοχερες κορες!!! :D
 
Τζον-Τζον

Λατρεμένη Αναστασία κάθε άνθρωπος έχει ένα χάρισμα.Ευτυχώς που δεν έχουμε όλοι το ίδιο.Εσύ ανασταίνεις τις κούκλες και τις μακιγιάρεις υπέροχα!Η μαμά σου ,πιστεύω ακράδαντα,είναι πολύ περήφανη για σένα γιατί είσαι ξεχωριστή! :D

Υ.Γ.soufle μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και αν με είχε πάρει η matell θα είχε κυκλοφορήσει ξανά η bibi-bo από τη matell πια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
Τι να πω βρε κοριτσια με εχετε αφησει με ανοιχτο το στομα!!! :eek: o_Oo_OΔεν ξερω αν υπαρχει πιο τυχερος Τζον Τζον απο αυτον της Soufle!!! :) Τετοια χειροποιητη γκαρνταρομπα ουτε η Barbie!!! Και παλι συγχαρητηρια!!!

Αχ να χε και μενα η μανα μου τετοιες χρυσοχερες κορες!!! :D
Ευχαριστώ και πάλι καλή μου Αναστασία #) !! Πάντα μου φαινόταν λίγο ριγμένος ο Τζον Τζον. Ακόμα και η Mattel βγάζει ελάχιστα ρούχα για τον Ken σε σχέση με τη Barbie, έτσι αποφάσισα να το κάνω το καλό μια που η ΒΙΒΙΒΟ μου δεν έχει ανάγκη να της ράψω έξτρα ρουχαλάκια. Έχω κάνει μερικά ακόμα θα προσπαθήσω να τα περάσω κάποια στιγμή. Και πάλι ευχαριστώ...!!
 
Soufle, πολύ όμορφα τα ρουχαλάκια σου!!! :flower:

Άντε, μιά μέρα θα διοργανώσουμε επίδειξη μόδας με ρουχαλάκια αποκλειστικά ραμμένα από εσένα και τη Rapounzel μας!!! :cheers:
 
Juanita είπε:
Soufle, πολύ όμορφα τα ρουχαλάκια σου!!!
Άντε, μιά μέρα θα διοργανώσουμε επίδειξη μόδας με ρουχαλάκια αποκλειστικά ραμμένα από εσένα και τη Rapounzel μας!!! :cheers:
Ευχαριστώ πολύ Juanita!! Λες να δημιουργήσουμε το πρώτο διαδικτυακό next top model BIBIBO; :) Aν είναι να κατοχυρώσουμε την πατέντα! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα